Úterý 28. ledna 2025 23:33
reklama
RebelsFunding SLEVA 25 %
reklama
Swissquote Bank
reklama
eightcap zlato
reklama
eightcap forex

Americký index NFIB mírně nad očekáváním 📊 Průzkum BofA FMS

14.11.2023 13:08  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Index obchodního optimismu NFIB (průzkum malých podniků v USA) dosáhl hodnoty 90,7 oproti prognóze 90,5 a dříve 90,8

Philip Jefferson z Fedu

  • Nejistota ohledně udržitelnosti inflace může vyžadovat silnější reakci politiky Fedu
  • Míry ekonomické nejistoty, zejména s ohledem na inflaci, zůstávají zvýšené.
  • Rozhodnutí učiněná za nejistoty se mohou lišit od těch optimálních za jistoty.

Globální průzkum správců fondů od Bank of America

  • Poprvé od dubna 2022 investoři převáží akcie.
  • Dluhopisy také převáží nejvíce od světové finanční krize v roce 2008
  • 61 % investorů očekává nižší výnosy dluhopisů za 12 měsíců (historický rekord očekávaných poklesů).
  • 74 % očekává měkké nebo žádné tvrdé přistání a 76 % investorů tvrdí, že Fed dokončil cyklus zvyšování úrokových sazeb.
  • Investoři zůstávají ohledně makrovýhledu opatrní, ale na trajektorii úrokových sazeb se dívají optimisticky.

Celkový obrázek průzkumu FMS je následující – Fed dokončil cyklus a v roce 2024 začne snižovat úrokové sazby, což pozitivně ovlivní jak silně přeprodané ceny dluhopisů (a výrazně sníží výnosy). Protože nedojde k žádnému tvrdému přistání ekonomiky, společnosti budou těžit z politiky uvolňování Federálního rezervního systému a akcie se stanou vedle dluhopisů jejími pozitivními příjemci. Investoři přitom berou v úvahu fakt, že makrosituace nemusí dopadnout tak optimisticky, ale nástroje Fedu minimalizují možné negativní dopady plynoucí z utahování.

Futures kontrakty na 10leté americké státní dluhopisy (TNOTE) dnes mírně přibývají. Býci se snaží udržet support na úrovni 38,2 Fibo od vzestupné vlny z poloviny října. Źródło: xStation5

 


Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Americký HDP, australský CPI a rozhodnutí BoC o sazbách
    Tento týden budou v centru pozornosti zprávy o inflaci z Austrálie a Nového Zélandu, rozhodnutí Bank of Canada o úroko...
  • Americký HDP, australský CPI a rozhodnutí BoC o sazbách
    Tento týden budou v centru pozornosti zprávy o inflaci z Austrálie a Nového Zélandu, rozhodnutí Bank of Canada o úrokových sazbách a předběžné údaje o hrubém domácím produktu USA za čtvrté čtvrtletí roku 2022.
  • Americký HDP revidován na 2,1 %
    Podle zpřesněného odhadu byl růst americké ekonomiky ve 3. čtvrtletí 2,1 %, oproti původnímu odhadu 2 %. Trhy očekávaly růst 2,2 % meziročně.
  • Americký index DJ 30 prudce vzrostl o více jak 3,5 %
    Index DJ 30 během Trumpova vítězství v amerických volbách roste o více než 3,5 % a posílá trh za předchozí historickému maximu 43 575 bodů. Technické oscilátory odrážejí nejnovější silnou býčí dynamiku, přičemž stochastický ukazatel zaznamenal pozitivní překřížení v rámci svých linií před severní dráhou, zatímco RSI směřuje vzhůru nad neutrální hranici 50. Dalším růstem by se býci mohli napadnou další kulaté číslo 44 000 bodů. Na druhou stranu, pokud dojde k potenciálnímu stažení směrem dolů, první podporu by mohl poskytnout 20denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA) na úrovni 42 765 před 50denním SMA na úrovni 42 260. O něco níže by mohla pohyb směrem dolů pozastavit bariéra 41 800, která je předchozím minimem. Americký index 30 vykazuje v dlouhodobém a střednědobém horizontu silný býčí trend a další rekordní hodnota by mohla signalizovat další růst.
  • Americký index Dow Jones utrpěl největší bodovou ztrátu ve své historii
    Americké trhy v pondělí pokračovaly v pátečních výprodejích kvůli obavám ze zvyšování úrokových sazeb. Propad nezachraňují ani kvalitní hospodářské výsledky firem za poslední kvartál minulého roku. Index Dow Jones včera ztratil 4,6 %, když se propadl o 1 175 bodů. Jedná se tak o největší jednodenní bodovou ztrátu v celé historii indexu. S&P 500 přišel o 4,1 % a technologický Nasdaq si pohoršil o 3,8 %. V rámci indexu S&P 500 se nedařilo ani jednomu sektoru. Nejvíce se propadly akcie finančních institucí, a to téměř o pět procent. Zbývající sektory zaznamenaly ztráty v rozmezí 1,7 až 4,6 %.
  • Americký index Dow Jones 30 se dostal na své maximum
    Peněžní index DJ30 zaznamenal během pondělní seance nové historické maximum, když se dotkl úrovně 41 740 bodů. Po silném odrazu od psychologické hranice 40 000 cena završila čtyři zelené dny v řadě a nadále se drží poblíž horní hranice vzestupného kanálu. Z technického hlediska vypadá stochastický oscilátor překoupeně, když se stáčí mírně níž nad úroveň 80, zatímco ukazatel RSI roste nad neutrální hranici 50.
  • Americký index ISM posílá akcie k ledu
    Reakce akciových trhů na předstihové ukazatele nebývají příliš silné, nicméně u včerejšího indexu ISM se ukázalo, že výjimky potvrzují pravidlo. Americký index popisující aktivitu ve zpracovatelském průmyslu včera klesl na nejnižší úroveň od poslední recese v USA, konkrétně června 2009. To byl silný signál pro obchodníky, kteří vzápětí začali akcie mohutně vyprodávat. O to podstatnější budou zítřejší obdobné indexy ISM ze sféry služeb, které jsou velmi důležitou součástí tvorby celkového HDP v zemi. Zklamání i v tomto ukazateli by propady akcií dále prohloubilo. Index S&P 500 včera přišel o 1,2 %, když hned čtyři sektory klesly o více jak dvě procenta. Nejhůře se dařilo průmyslovým podnikům (-2,4 %), těžařům komodit, energetickým společnostem (obě odvětví -2,3 %) a finančním institucím (-2,1 %), které hlavně oslabovaly pod tíhou padajících dluhopisových výnosů. V plusu neuzavřel žádný sektor, nejmenší ztráty byly patrné u defenzivních titulů jako u prodejců základního spotřebního zboží nebo utilit.
  • Americký index ISM posílá akciové trhy k ledu
    Evropské akcie zahájily první říjnovou seanci růstem, když navázaly na zisky v asijsko-pacifickém regionu, nicméně v průběhu první hodiny obchodování o všechno přišly a přehouply se do ztrát. V odpoledních hodinách pak propady ještě umocnily poté, co byl zveřejněn americký index aktivity ISM ve zpracovatelském průmyslu, který klesl na nejnižší hodnotu od poslední recese, konkrétně od června 2009. Index Stoxx 600 tak odepisuje v závěru dne zhruba jedno procento. I začátek obchodování ve Spojených státech byl zasažen touto špatnou statistikou. Zatímco první půlhodina přinesla indexu S&P 500 zisky okolo půl procenta, po čtvrté hodině, kdy byly indexy ISM zveřejněny, všechno ztratil a aktuálně se nachází o zhruba čtvrt procenta níže ve srovnání se včerejším kurzem.
  • Americký index NASDAQ 100 dosáhl nového rekordního maxima
    Americký akciový index NASDAQ100 vzrostl na historické maximum 21 380 bodů a po krátké přestávce obnovil svou širokou pozitivní trajektorii. Býčí trend na trhu nevykazuje žádné známky napětí, ale brzy by se mohly objevit problémy, neboť ukazatele RSI a stochastický oscilátor se pohybují v blízkosti svých předchozích maxim a kolem překoupených úrovní.
  • Americký index Nasdaq100 si drží neutrální tendenci
    Americký akciový index Nasdaq 100 se nedávno odpoutal od rekordního maxima 21 230 bodů a ustálil se poblíž úrovně 20 288 bodů. Navzdory ústupu se index zdá být dobře podpořen a nálada na trhu se v současné době drží. Dvacetidenní exponenciální klouzavý průměr (EMA) se opět ujal své role rezistence a omezuje index v úzkém rozpětí, jak bylo vidět na začátku tohoto měsíce.
  • Americký index Russell 2000 na historickém maximu
    Americký index S&P 500 si včera polepšil o 0,4 %. Za zmínku stojí i historické maximum indexu malých a středních podniků Russell 2000, který včera vyskočil o jedno procento výše. Opětovně se dařilo těžařům a zpracovatelům komodit (+1,2 %), s odstupem je pak následovali prodejci luxusního zboží a maloobchodní řetězce (+0,9 %, respektive +0,8 %). Zde svoji roli sehrály hospodářské výsledky společnosti Macy’s, která provozuje síť obchodních domů a internetový obchod. Akcie firmy na výsledky reagovaly růstem o 11 %. Přestože výnosy státních dluhopisů měly z počátku seance klesat, nakonec zamířily po solidních statistických údajích výše. To bylo negativní zprávou pro realitní developery a sektor síťových odvětví, jejichž akcie spadly o 0,4 %, respektive 0,9 %.
  • Americký index spotřebitelských cen
    „Únorová zpráva o inflaci byla mimořádně sledovaná a její celkové výsledky překonaly očekávání ekonomů. Tato zpráva podtrhuje, že boj Fedu o sražení inflace zpět pod 2 % bude těžký, protože "lepivější" složky - jako je například bydlení - jsou i nadále tvrdohlavé.
  • Americký index S&P 500 opět atakoval svoje maximum
    Americký index S&P 500 včera sahal po opětovném vylepší svého včerejšího rekordu, nakonec však uzavřel necelou jednu desetinu procenta pod svým dosavadním vrcholem. Na trhu se opět objevily zprávy, které mírní optimistická očekávání ohledně možného podpisu částečné obchodní dohody mezi USA a Čínou v příštím měsíci. V rámci indexu S&P 500 se nejvíce dařilo farmaceutickým společnostem (+1,2 %), když investory potěšily hospodářské výsledky firem Merck a Pfizer. Burzy v asijsko-pacifickém regionu dnes ráno společný směr nenašly. V plusu uzavírají trhy v Indii, Singapuru nebo na Tchajwanu, naopak do červeného se ponořily akcie obchodované v Austrálii, Číně či Jižní Koreji.
  • Americký index S&P 500 opět na rekordu
    Obchodníci si z pátečních makroekonomických ukazatelů vybrali to lepší. Tvorba nových pracovních míst v USA výrazně překonala průměrná očekávání, což naznačuje, že spotřeba domácností zůstane nadále silná. Naproti tomu ISM z výrobního sektoru, který ukazuje na útlum tamní aktivity, akciové trhy ignorovaly. Výsledkem tak byly zisky indexu S&P 500 okolo jednoho procenta, které mu pomohly k vylepšení nedávného historického rekordu. S výjimkou defenzivních sektorů jako utility nebo realitní společnosti mu k novému maximu pomohly všechny sektory. Nejvíce se dařilo energetickým firmám, jejichž akcie si připsaly 2,5 %.
  • Americký index SP500 se drží nad trendovou linií
    Peněžní index SP500 vytváří šestý zelený den v řadě po odrazu od krátkodobé rostoucí trendové linie a úrovně podpory 5 855. Cena se aktuálně blíží k předchozímu historickému maximu na úrovni 6 052 bodů a k úrovni 6 100 bodů. Na druhou stranu ústup může obchodníky poslat směrem k 20dennímu jednoduchému klouzavému průměru (SMA) na úrovni 5 924 před předchozím dnem na úrovni 5 855. Proražení diagonální linie by mohlo potvrdit negativní scénář a setkat se s hranicí 5 800 a oblastí podpory 5 720 bodů. Podle technických oscilátorů prodlužuje ukazatel RSI svůj růstový pohyb nad neutrální hranici 50, zatímco MACD je připraven překročit svou spouštěcí linii a držet se nad nulovou úrovní. Dokud index SP500 zůstane nad dlouhodobou vzestupnou trendovou linií, a co je důležitější, nad 200denním SMA, zůstává výhled v širším pohledu silně pozitivní.
  • Americký index SP 500 se nadále drží v růstovém trendu
    Index SP500 se výrazně odrazil od dlouhodobé vzestupné trendové linie a překonal 50denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA). Medvědí korekce z krátkodobého pohledu možná dospěla ke konci, protože technické oscilátory se rovněž sklánějí vzhůru.
  • Americký index SP 500 ztrácí dech a býci vykazují známky vyčerpání
    Americký akciový index SP 500 se již druhý den po sobě držel v blízkosti svého historického maxima 6 027 bodů poté, co celkové údaje o inflaci v USA odpovídaly očekávání a vykázaly mírný meziroční nárůst o 2,6 %. Z technického hlediska se nejnovější rally zastavila poblíž vzestupné linie, která spojuje maxima z července 2023 a července 2024. Oscilátor RSI i stochastický oscilátor blikají signály překoupenosti, což naznačuje, že vzestupná fáze je přetížená.
  • Americký index US500 sa dnes dostal na historicky najvyššie úrovne
    Americké akciové indexy rozširujú svoje zisky. Za pozitívnou náladou na trhoch stojí najmä obnova nádeje v obchodnú dohodu medzi USA a Čínou, ako aj včerajšie holubičie zasadanie Fedu. Americká centrálna banka naznačila, že v tomto roku môže pristúpiť k dvom zníženiam úrokových sadzieb o 25bp. Tieto správy poslali výnosy na amerických dlhopisoch nadol. Výnos na 10 ročných vládnych dlhopisoch zaznamenal pokles pod úroveň 2%. To pomáha zlatu a akciovým trhom, ktoré od včerajšieho dňa rozširujú zisky. Dnes boli zverejnené dáta žiadostí o podporu v USA, ktoré za minulý týždeň dopadli lepšie ako sa očakávalo. Minulý týždeň žiadalo o podporu 216 tisíc ľudí, pričom sa očakávalo 225 tisíc ľudí.
  • Americký index výrobní aktivity povzbudil chuť k riziku
    Autor: Christian Blaabjerg, Chief Equity Strategist, Saxo Bank, www.saxobank.czP...
  • Americký index zažívá další silný vzestup díky zvýšenému očekávání snížení sazeb
    Americký index NASDAQ100 je opět v zelených číslech, zaznamenal nové historické maximum a obchoduje se mírně pod možnou klíčovou úrovní odporu. Slabé údaje z amerického trhu práce z minulého týdne posílily očekávání snížení úrokových sazeb Fedu před listopadovými volbami, s největší pravděpodobností v září, a americké akciové indexy se nyní soustředí na čtvrteční zprávu o inflaci.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
RebelsFunding