Sobota 21. prosince 2024 13:04
reklama
Investingfox Partner
reklama
Investingfox Nastroje
reklama
Investingfox Partner
reklama
InstaForex rijen 2024

Je čas na to, aby krypto opět získalo ztracené pozice?

25.07.2022 17:04  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Hlavní kryptoaktiva, jako je bitcoin a ether, začala minulý týden získávat zpět své ztracené pozice. Ačkoli se stále nacházejí hluboko pod historickými maximy, zdá se, že se kryptoaktiva dostávají do jakési fáze oživení.

Bitcoin dosáhl minulý týden na platformě eToro maxima těsně pod hranicí 24 000 amerických dolarů, což je úroveň, která nebyla zaznamenána od začátku června. BTC se však obchodoval zpátky na nižší úrovni a nyní se pohybuje kolem 21 600 dolarů. Obtížnost těžby je však v současné době v síti mnohem nižší, což je potenciálně povzbuzující znamení pro další účastníky, například menší těžaře. 

Ether se mezitím pohybuje na nejvyšších úrovních za poslední měsíc, když se v pátek na eToro dotkl hranice přes 1 600 dolarů. ETH je v tuto chvíli jedním z těch, které je třeba sledovat, přičemž poptávka po něm je možná spíše sekulární než cyklická. Všechny pohledy v krypto prostoru se upírají na The Merge, který se každým dnem blíží a mohl by výrazně změnit ekonomiku tokenu. 

Barclays získává podíl v kryptofirmě Copper

Největší britská banka Barclays získala podíl ve společnosti Copper v hodnotě přibližně 2 miliard dolarů. Kryptofirma má vazby na bývalého kancléře Philipa Hammonda, který je v této firmě hlavním poradcem a investorem. 

Barclays je součástí skupiny investorů zapojených do posledního kola financování firmy, která poskytuje institucionálním investorům služby úschovy, zprostředkování a vypořádání kryptoměn. Ohlášené kolo financování je dalším přínosem pro tento sektor v době, kdy se ocenění na širším trhu stále snaží získat dynamiku. 

Vidíme zde, že zatímco celkový sentiment mezi investory zůstává opatrný, velké instituce, jako je Barclays, v tomto prostoru znovu nakupují na zdravé úrovni. To je pro dlouhodobé vyhlídky kryptoprostoru pozitivní a podtrhuje to pevnou trvající poptávku po jeho inovacích.

Kryptoměny budou mít do roku 2030 miliardu uživatelů

Zpráva společnosti Boston Consulting Group (BCG) ukazuje, proč má tento sektor stále velký nenaplněný potenciál. Ve spolupráci se společnostmi Bitget a Foresight Ventures se zabývá tím, kde se sektor kryptoaktiv nachází z hlediska inovací a potenciálu. 

Na základě srovnání s počátky internetu vlastně ukazuje, jak krypto vůbec nezaostává za křivkou rozšíření - ve skutečnosti se ukazuje, že to, co je ve zprávě považováno za web 3.0, předbíhá internet, jako tomu bylo v 90. letech 20. století. Co zpráva zdůrazňuje, je rozdíl v trendu mezi tržní cenou a rozšířením u uživatelů. 

Ačkoli se prach na těžkých obchodních podmínkách posledních měsíců pro kryptoměny z investičního hlediska ještě pořádně neusadil, je stále jasnější, že se v mnohém podobají Dotcomově bublině z počátku roku 2000. 

Klíčovým trendem z investičního hlediska zde bylo vykořenění špatných nápadů, přičemž jména jako Google a Amazon zůstala a stala se giganty dnešního internetu. Je velmi pravděpodobné, že ty firmy v oblasti kryptoměn, kterým se bude i přes nepřízeň trhu nadále dařit, se stanou v budoucnosti rovněž vítězi.

Dubajská strategie Metaverse nabízí nahlédnutí do budoucnosti zaměstnání

Dubaj zahájila takzvanou strategii metaverse, aby využila potenciál a dostala se do čela vývoje této technologie. Emirát uvádí, že v příštích pěti letech plánuje vytvořit přibližně 40 000 virtuálních pracovních míst, což je ambiciózní krok, který má podpořit talenty, aby pracovali z jeho centra.

Metaverse byla hlavním rostoucím trendem, který v loňském roce vtrhl na scénu kryptoměn. Stejně jako NFT a obecněji sektor kryptoměn se v posledních několika měsících potýkal s problémy při získávání trakce. Iniciativy, jako je dubajský projekt, však ukazují, že klíčové základní pokračování činnosti přetrvává. 

Tokeny jako MANA, RBLX a SAND stojí v čele projektů metaverse vedených kryptoměnami a obě inovace jako takové jdou ruku v ruce. Rozhodně se jedná o prostor, který stojí za to sledovat z hlediska klíčových inovací, zejména díky přítomnosti významných státních aktérů, jako je Dubaj, podporujících tento trh.

Autor: Simon Peters, tržní analytik ve společnosti eToro

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Je bublina obklopující index S&P 500 připravena brzy prasknout?
    Vzhledem k tomu, že index S&P 500 vzrostl od listopadu o 25 %, čímž dosáhl svého patnáctého historického maxima od začátku roku, a kapitalizace akciového trhu vzrostla za čtyři měsíce o 8 bil. USD, klademe si otázku, zda se jedná o bublinu. To si myslí banka JP Morgan. Banka Goldman Sachs se naopak domnívá, že rally akciových indexů se opírá o pevné základy, a zvýšila svou prognózu pro konec roku na 5 200 bodů. Jednoduše proto, že předchozí odhad 5 100 byl již překonán. Bank of America předpovídá hodnotu 5 400.
  • Je B2Gold (BTG.US) nejpodhodnocenější těžařská společnost?
    B2Gold Corp. (NYSE: BTG) je těžební společnost zaměřená na těžbu zlata, která působí hlavně v Africe a na Filipínách. Mezi její hlavní aktiva patří důl Fekola v Mali, důl Masbate na Filipínách a důl Otjikoto v Namibii. Společnost rovněž připravuje nové projekty, jako je komplex Fekola a projekt Goose v Kanadě. Tyto projekty mají začít produkovat zlato v roce 2025, přičemž od projektu Goose se očekává roční produkce přes 310 000 uncí zlata.
  • Je cena Bitcoinu potlačována centrálními plánovači?
    V říjnu minulého roku schválila Komise pro cenné papíry a burzu (SEC) první bitcoinový futures Exchange Traded Fund (ETF).
  • Je cíl 100 000 dolarů u Bitcoinu stále na dosah?
    Cena Bitcoinu v letošním roce několikrát vzrostla k historickým maximům, přičemž se těsně přiblížila hranici 100 000 USD. Ačkoli se růst zpomalil a cena se momentálně pohybuje kolem 92 000 USD, analýzy ukazují, že se stále jedná o velmi silný trend. Tento zpomalený růst však vedl k některým obavám, že cíl 100 000 USD by mohl být vzdálenější, než se původně očekávalo.
  • Je čas, aby se zlato zklidnilo
    Zlato od začátku roku vzrostlo o 5,1 % a poprvé v historii překonalo významnou hranici 2 200 USD za unci. Trajektorie růstu páru XAU/USD vypadá robustně, nicméně otázkou zůstává: mají býci dostatečnou hybnost k udržení rally? Zdá se, že předchozí výhody drahého kovu byly vyčerpány a nové nejsou na obzoru. Možná je čas na korekci.
  • Je čas investovat do pevných výnosů?
    Trhy nadále překonávají svá historická maxima, a to v době, kdy centrální banky zahajují agresivnější programy snižování sazeb, než se ještě před několika týdny očekávalo. V tomto scénáři je pochopení stavu pevného výnosu klíčové pro rozhodnutí, do čeho chceme investovat. Co se však děje na trzích ve Spojených státech a v Evropě? A co je pro investory nejvýhodnější volbou s pevným výnosem?
  • Je čas kupovat čínské akcie?
    „Čínské trhy na počátku listopadu započaly výraznou růstovou etapu, po více než roce medvědího trendu na hlavních akciových indexech. Čínské blue-chipové akcie v posledních týdnech rostou výrazně rychlejším tempem, než srovnatelné evropské, nebo americké akcie,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
  • Je čas nakoupit akcie Monety
    I když dohoda mezi bankou Moneta a společnostmi Air Bank a Home Credit nevyšla, akcie Monety rostou. Vystoupaly na svůj čtyřměsíční rekord. Analytici vybízejí k nákupu akcií.
  • Je čas nakoupit Nio akcie? Světové prodeje elektromobilů rostou
    V dnešní analýze se zaměříme na akcie Nio (NIO). Jde o čínskou společnost patřící do sektoru elektromobilů. Firma Nio je obecně považována za jednoho z největších čínských konkurentů Tesly. Elektromobilový průmysl je v dané zemi v tomto ohledu velmi klíčový.
  • Je čas na nákup zlata. Jeho cena podle odborníků výrazně poroste
    Cena zlata v Česku úspěšně vzdoruje inflaci. Prodejci investičního zlata navíc v následujících měsících očekávají razantní růst jeho ceny.
  • Je čas na vyhazování peněz z vrtulníku?
    I přes marnou snahu centrálních bank o podporu hospodářského růstu to vypadá, že světová ekonomika uvízla na mělč...
  • Je čas na zvýšenie sadzieb?
    Nasledujúca analýza prináša zmenu amerických makroekonomických dát od roku 2004, kedy Fed vykonal svoje prvé zvýšenie ...
  • Je čas zastropovat cenu ruského plynu, řekla šéfka EK
    Evropská unie by měla zastropovat cenu plynu přepravovaného potrubím z Ruska, aby zmírnila dopady manipulace trhem ze strany ruského prezidenta Vladimira Putina. Během cesty do Německa to dnes prohlásila předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová. Bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv na její slova reagoval oznámením, že Moskva v tom případě přestane plyn do unie dodávat. Šéfka unijní exekutivy zároveň vyzvala k úsporám energií, konkrétní plán by měla představit v polovině září.
  • Je Čína na pokraji stagflace? 🔎
    Ekonomický výhled Číny je v současnosti pod tlakem způsobeným jejím slabým realitním sektorem, kde klesající ceny nemovitostí a poptávka signalizují širší ekonomické problémy. Vzhledem k tomu, že nemovitosti jsou významnou složkou bohatství domácností v Číně, pokles cen bytů způsobil, že se mnozí zdráhali utrácet, což přispívá k ekonomické výkonnosti. Navíc přísná pandemická opatření země měla dlouhodobý dopad na spotřebitelské a obchodní výdaje, přestože byla téměř před rokem zrušena. Kombinace těchto faktorů představuje riziko deflace, kdy ceny neustále klesají a ekonomická stagnace pokračuje, což potenciálně vytváří cyklus snižování výdajů a investic.
  • Je Čína zpátky ve hře?
    Čínské akcie obchodované v Hongkongu si oproti minimu z počátku září o 20 % polepšily, když čínská vláda vytáhla těžkotonážní stimulační opatření, včetně podpory akciových trhů. Čínská lidová banka navíc nedávno snížila klíčové referenční sazby a byla zavedena i další opatření, jež mají zlepšit nepříznivou situaci v čínském realitním sektoru. Taktizující obchodníci a investoři, kteří se řídí aktuální dynamikou, tak krátkodobě ženou čínské akcie výš, ale pro dlouhodobého investora zní zásadní základní otázka jinak. Budou tato opatření stačit, aby přerušila sestupnou spirálu způsobenou bilanční recesí, s níž se musí Čína vyrovnat?
  • Je čínske míňanie devízových rezerv drahá geopolitická hra?
    O Číne som toho už popísal dosť, odlivu kapitálu som sa však zatiaľ príliš nevenoval. A to z toho dôvodu, že k tomuto ...
  • Je čínsky výplach na dlhopisových trhoch nebezpečný?
    Čínsky finančný systém má ďalší problém – dlhopisy. Ich výnosy rastú od začiatku novembra a od konca novembra nabrali ich rast ešte väčšiu intenzitu. Úplný kolaps to nie je, pri desaťročných splatnostiach vzrástli výnosy z dlhopisov z úrovní pod 2,7% až k 3,4% (v utorok), kde boli naposledy v lete 2015. V posledných dvoch dňoch sa situácia mierne upokojila, najnovšie sú výnosy okolo 3,23%.
  • Jeden bitcoin bude stát tři miliony korun ještě letos, říká analytik, který se zatím nemýlil
    Bitcoin dnes nad ránem středoevropského času stál bez několika málo tisíc 1,5 milionu korun. To je jeho historicky nejvyšší cena v české měně. Nebýt razantního zvýšení základní úrokové sazby v podání České národní banky z minulého týdne, už nyní by bitcoin vyšel na víc než právě půldruhý milion korun. Nejstarší o nejrozšířenější kryptoměna je tedy rekordně drahá nejen v dolarech, ale také právě v korunách. V dolarech se dnes cena bitcoinu vyhoupla už na více než 68 500.
  • Jeden bitcoin stojí už skoro milion korun. Muskova Tesla totiž nakoupila bitcoiny za 1,5 miliardy dolarů, po zveřejnění dnes cena kryptoměny vylétla na bezmála 950 tisíc korun
    Nejrozšířenější kryptoměna světa, bitcoin, dnes dramaticky zdražuje poté, co vyšlo najevo, že automobilka Tesla nakoupila bitcoiny za půldruhé miliardy dolarů. V dolarech cena bitcoinu v okamžiku vylétla na nový historický rekord, více než 44 tisíc dolar za kus. Po poledni středoevropského času, během jediné hodiny zdražil bitcoin v české měně o více než 100 tisíc korun, až na takřka 950 tisíc korun.
  • Jeden důchodce „stojí“ Česko tolik, co čtyři ukrajinští uprchlíci. Pomoc ukrajinským uprchlíkům stála dosud veřejnou kasu 33,5 miliardy, což je 20krát méně než důchody
    Celkové výdaje na ukrajinskou uprchlickou krizi od začátku ruské agrese loni v únoru do konce letošního března činily 33,5 miliardy korun. Ze státního rozpočtu šlo 23,4 miliardy korun. Údaje dnes zveřejnilo ministerstvo financí.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Začínáme s Forexem (dopolední seminář)
Forex brokeři
reklama
eightcap forex