Čtvrtek 21. listopadu 2024 12:35
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster
reklama
InstaForex rijen 2024
reklama
Investingfox Nastroje

Okénko finančního trhu 31.7.2019

31.07.2019 16:26  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Ekonomika eurozóny ve druhém čtvrtletí meziročně vzrostla dle očekávání týmu RBI o 1,1 %, což ovšem pro trh bylo pozitivním překvapením. Meziroční růst oproti minulému kvartálu zpomalil o jednu desetinku a je tak nejnižší za posledních zhruba pět let. Mezikvartálně rostlo HDP tempem 0,2 %. Ke zpomalení došlo hlavně ve významných ekonomikách, jako je Francie, Rakousko či Belgie, v Itálii růst stagnoval. Největší podíl na zpomalení mělo mimo globálních sporů (především mezi USA a Čínou) výrazné zpomalení výrobního sektoru v Německu. Pro celý rok 2019 očekáváme, že eurozóna poroste tempem 1,1 %, v příštím roce by se měla dočkat mírnějšího zpomalení na 1,0 %.

Také inflace a nezaměstnanost v eurozóně výrazněji nepřekvapila. Červencová nezaměstnanost skončila na 7,5 % a je tedy v porovnání s červnem o desetinku nižší, jelikož červnová nezaměstnanost byla dnes revidována z původních 7,5 % na 7,6 %.

Po včerejším výrazném zpomalení německé inflace (z 1,5 % na 1,1 %) došlo v červenci k významnějšímu zpomalení také inflace v eurozóně z 1,3 % na 1,1 %. Stejným směrem se vydala také jádrová složka, která z červnových 1,1 % klesla pod jedno procento na hodnotu 0,9 %. Inflace se tak i nadále pohybuje hluboko pod úrovní dvou procent, ke které se ECB snaží již delší dobu neúspěšně přiblížit.

Zpomalení inflace i ekonomického růstu bude ECB považovat za další signál, že je nutné ekonomiku eurozóny podpořit. Očekáváme, že se Evropská centrální banka uchýlí k snížení sazeb již na zářijovém zasedání Evropské centrální banky. Trh v současné chvíli počítá se snížením depozitní sazby o deset bazických bodů, my očekáváme razantnější zásah a to o dvacet bazických bodů. V nedávném rozhovoru se nechal M. Draghi slyšet, že jsou ochotni použít veškerých dostupných prostředků k tomu, aby dostali inflaci k dvouprocentnímu cíli. Proto se očekává, že na podzim bude ohlášeno další kolo kvantitativního uvolňování, které by spolu s očekávaným snížením sazeb mělo ekonomice dodat potřebnou podporu.

Na euro sada evropských dat výraznější dopad neměla. Od včerejška se pohybuje zhruba okolo hodnoty EUR/USD 1,114, na které se nachází i nyní. Také česká koruna je poslední dva dny pozoruhodně stabilní. Od včerejšího rána se prakticky neodlepila od hranice EUR/CZK 25,66.

Dnes ve večerních hodinách se dozvíme výsledek zasedání americké centrální banky. Podle našeho očekávání by mělo dojít ke snížení amerických sazeb o 25 bazických bodů a to navzdory tomu, že tamní ekonomika i nadále vykazuje solidní výsledky. Za největší riziko pro její další růst považuje Fed především politické neshody mezi USA a Čínou. Jednání, která v minulých dnech probíhala, prozatím nepřinesla žádný významný výsledek, proto napětí i nadále přetrvávají.

Tým ekonomického výzkumu Raiffeisenbank a.s.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Okénko finančního trhu 30.8.2018
    Německá spotřebitelská inflace v srpnu překvapivě zpomalila o 0,2 p.b. na 1,9 % meziročně. Akumulace inflačních tlaků, která začala ke konci roku 2016, ale která se stále stabilně neusadila okolo 2 %, tak oslabila. A to navzdory velmi utaženému trhu práce s druhou nejnižší mírou nezaměstnanosti v Evropské unii.
  • Okénko finančního trhu 3.10.2018
    Italská vláda dnes předloží ke schválení parlamentu návrh státního rozpočtu s plánovaným deficitem 2,4 % HDP. Tento deficit vláda plánuje nejen pro rok 2019, ale i pro následující dva roky. Takto vysoký deficit je předložen navzdory přesvědčení G. Trii, italského ministra financí, který prosazoval deficit ve výši 1,6 %. Za předpokladu, že si Itálie udrží růst HDP okolo 1 %, může dojít dokonce ke snížení státního dluhu pod hranici 130 %. Pokud ale dojde k recesi, můžeme se dočkat méně příznivého výsledku a minimálního manévrovacího prostoru pro fiskální politiku. Pokud parlament návrh schválí, bude v následujících týdnech předložen Evropské komisi k posouzení. Komise by mohla návrh rozpočtu zamítnout, pokud by byla přesvědčena, že by mohlo dojít k ohrožení finanční stability, což by byla bezprecedentní situace. Italská vláda nyní zvažuje, že by předpokládaný deficit pro roky 2020 a 2021 snížila. Euro, které během posledních dní díky Itálii sklízí značné ztráty, dnes zaznamenalo krátkodobé posílení, ale své nové zisky si neudrželo a v současnosti se obchoduje na úrovni EUR/USD 1,155. Desetileté italské výnosy reagují další nárůstem několikaletých maxim k současným 3,32 %, což je nejvyšší hodnota od roku 2013. Klíčovou události pro italský dluhopisový trh bude blížící se říjnové rozhodnutí dvou hlavních ratingových agentur ohledně hodnocení současného stavu. Agentura Fitch už v minulosti snížila rating na BBB- a stejný krok lze očekávat i od dalších agentur. Podle našeho názoru by však nemělo dojít o vyřazení Itálie z investičního pásma ratingového spektra.
  • Okénko finančního trhu 31.10.2018
    Podle dnes zveřejněné statistiky ministerstva financí je už šest měsíců přibližně 40 % korunových státních dluhopisů v držení nerezidentů. I po roce a půl od konce kurzového závazku je tak koruna stále lákavou investicí pro zahraniční subjekty. Přitom ještě před začátkem závazku byla tato hodnota na úrovni 10 %. Nicméně právě přítomnost tak velkého množství zahraničních spekulantů je jedním z faktorů, proč se koruna nemůže dostat k novým ziskům. Jednoduše řečeno si na posílení koruny vsadilo příliš mnoho lidí, aby se sázka stala úspěšnou. S koncem roku a negativním vlivem odvodů příspěvků bank do rezolučního fondu se tento objem pravděpodobně ještě o něco zvýší vzhledem k tomu, že banky nebudou chtít přijímat další vklady. Otázkou pak zůstává, za jak dlouho a na jakých hodnotách koruny dojde zahraničním spekulantům trpělivost a korunový trh opustí. V případě, že by se tak stalo ve velkém množství a v krátkém časovém období, můžeme se dočkat i oslabení koruny nad EUR/CZK 26,0. Rozhodující slovo v tomto sporu bude mít zítřejší jednání ČNB a její nová prognóza úrokových sazeb pro příští rok. Vidina dalšího zvyšování sazeb by tak mohla zklidnit ruce spekulantů a udržet korunu v kladných číslech.
  • Okénko finančního trhu 31.1.2019
    Včerejší jednání Fedu podle očekávání skončilo bez změny úrokových sazeb. Zajímavější však byla opatrná rétorika bankovní rady a faktické vyhlášení pauzy ve zvyšování úrokových sazeb kvůli vývoji na finančních trzích a zpomalení globální ekonomiky. Centrální banka si chce počkat na více informací z ekonomiky a rozhodnout o případném zvýšení úrokových sazeb později. Rozhodnutí tak odpovídá tomu, o čem jednotliví členové bankovní rady hovořili už týdny. Zatímco šéf Fedu J. Powell ještě v polovině prosince ujišťoval trhy, že se nejedná o konec zvyšování úrokových sazeb, včera už se této otázce vyhnul. Nicméně podle zprávy z jednání centrální banky i nadále očekává pokračující růst americké ekonomiky, silně utažený trh práce a inflaci poblíž dvouprocentního cíle. Na druhou stranu zazněly i už tradiční rizika dnešní doby jako je nevyřešený Brexit, obchodní války a vládní „shutdown“. Překvapením večera se pak stalo oznámení rychlejšího redukování bilance centrální banky. To by mělo nově probíhat rychleji než v předchozích měsících a zároveň by mělo i dříve skončit.
  • Okénko finančního trhu 31.12.2018
    Pokud abstrahujeme od mozambického meticalu, tak si česká koruna s 5,7 % v minulém roce připsala titul nejvíce posilující měny vůči euru. Tento rok je však všechno jinak. Leden započala na hodnotách mírně nad EUR/CZK 25,50, nicméně původně posilující trend si dlouho neudržela.
  • Okénko finančního trhu 3.1.2019
    Hospodaření státu skončilo v minulém roce v mírném přebytku 2,9 mld. Kč, po očištění o prostředky z Evropské unie by skončil rozpočet v mírném deficitu. Výsledek hospodaření státu byl přebytkový, přestože byl pro rok 2018 schválen rozpočet se schodkem 50 mld. Kč. Závěr roku bývá pro státní rozpočet tradičně horší, nicméně tento rok se podařilo státu tento jev potlačit vyšším výběrem daní. Nárůst zaznamenaly skoro všechny daně kromě daně z příjmu právnických osob. Ta reflektuje snižující marže firem a nárůst investic z důvodu nedostatečných kapacit a rostoucích mzdových nákladů. Pro příští rok však očekáváme, že příjmová strana státního rozpočtu už nebude tak příznivá vzhledem ke zpomalující ekonomice a rostoucím úrokovým sazbám.
  • Okénko finančního trhu 3.12.2018
    Na víkendovém summitu G20 uzavřela Čína s USA devadesátidenní příměří. Amerika přislíbila, že během této doby nezvýší cla, která jsou v současné chvíli na úrovni 10 %. Naopak Čína sníží či úplně odstraní cla na americká auta, která nyní dosahují až 40 %. Lídři tak překvapivě našli společnou řeč, přestože tomu dosavadní vyjednávání nenasvědčovala. Nutno dodat, že toto příměří je pouze dočasné. Během této doby by se měly obě strany domluvit na nových obchodních podmínkách. To, že na obou stranách byly udělány vstřícné kroky, lze považovat za první vlaštovku americko-čínské komunikace.
  • Okénko finančního trhu 31.5.2018
    Oslabování koruny z posledních dnů bylo zapříčiněno velkou nejistotou na evropských trzích kvůli vyhrocené situaci na politické scéně v Itálii. Nicméně díky obnovenému posilování eura vůči dolaru nad EUR/USD 1,16 svůj trend obrátila i koruna. Ta od včerejška posílila z 25,95 až na 25,8 korun za euro. Italská situace se prozatím uklidnila a to způsobilo korekci jak kurzu eura, tak v důsledku i kurzu koruny.
  • Okénko finančního trhu 31.5.2019
    Tuzemský HDP se podle druhého zpřesňujícího odhadu zvýšil v prvním čtvrtletí meziročně o 2,6 %, což je v mezičtvrtletním vyjádření 0,6 %. Na růstu tuzemské ekonomiky se podílela zejména spotřeba domácností, jejíž růst zrychlil na 2,7 %. Významně podpořila růst ekonomiky také spotřeba vládních institucí, která se zvyšovala stále tříprocentními tempy. Čistý vývoz měl neutrální vliv na dynamiku HDP, což je v porovnání s předchozími čtvrtletími obrat k lepšímu. Došlo sice ke zpomalení vývozu zboží a služeb na 2 %, ovšem dovoz zpomalil ještě výrazněji. Překvapením zůstává výše příspěvku zpracovatelského průmyslu. Navzdory ochabující zahraniční poptávce a nedostatku pracovníků si udržel stejnou výši, jako v předchozím čtvrtletí. Celkový výsledek HDP lze považovat za solidní a i nadále se pohybuje nad dlouhodobým průměrem a zároveň v blízkosti potenciálu české ekonomiky.
  • Okénko finančního trhu 31.7.2018
    Růst HDP za druhé čtvrtletí v eurozóně dosáhl 0,3 % č/č a 2,1 % r/r, mírně pod odhadem trhu. Zato spotřebitelská inflace překvapivě zrychlila na 2,1 % r/r a jádrová na 1,1 % r/r. Potvrzuje se tak domněnka šéfa ECB M. Draghiho, který minulý týden sdělil, že zpomalení ekonomického růstu se přenese do druhého čtvrtletí, zatímco inflační tlaky zůstanou umírněné. Míra nezaměstnanosti zůstala v červnu nezměněná, ale předchozí hodnota byla revidována dolů na 8,3 %. Data z eurozóny tak nabízí smíšený obrázek o jejím vývoji. I přes zpomalení růstu HDP se inflační tlaky budou v průběhu několika čtvrtletí zvyšovat. To naznačuje jak utažený trh práce, tak i růst mezd či vysoká spotřebitelská důvěra. Tým RBI odhaduje, že ke konci tohoto roku se bude míra inflace držet okolo 1,5 % a v průběhu roku 2019 bude kontinuálně stoupat. K cíli ECB se však dostane až na začátku roku 2020. Na druhou stranu bude růst HDP pozvolna zpomalovat, ale stále zůstane nad dlouhodobým trendem. V roce 2020 pak poroste poblíž svého potenciálu.
  • Okénko finančního trhu 31.8.2018
    Podle zpřesněného odhadu ČSÚ vzrostla česká ekonomika v druhém čtvrtletí mezičtvrtletně o 0,7 % a meziročně o 2,4 %. Odhad tak byl v obou případech mírně revidován nahoru. Hlavními přispěvovateli růstu HDP byly investiční výdaje a spotřeba domácností. Otěže růstu HDP tak přebírají investice a spotřeba domácností jde do pozadí. Potvrzuje se také rychlejší růst dovozu nad vývozem, čímž se tak postupně snižuje prozatím kladná bilance zahraničního obchodu. Současný vývoj ukazuje, že česká ekonomika dosáhla na přelomu roku vrcholu svého hospodářského cyklu a už druhé čtvrtletí v řadě zpomaluje. Podstatným faktorem zpomalení v druhém čtvrtletí byla ale také výrazně negativní změna zásob, za kterou pravděpodobně stojí dokončování výroby a investic z roku minulého, kdy firmy nestíhaly realizovat všechny zakázky. Následující čtvrtletí tak nemusí být nutně negativní jak se tváří aktuální statistika.
  • Okénko finančního trhu 3.4.2019
    Dnes bude zveřejněn první z předstihových indikátorů, který napoví, jak si stojí americký trh práce. ADP institut zveřejní počet vytvořených pracovních míst za měsíc březen. V lednu se zvýšil počet pracovních pozic o více než 300 tisíc, což byla extrémní hodnota dosud v historii měření nezaznamenaná. V únoru pak došlo k přirozené korekci směrem dolů na 183 tisíc, což byl však stále velmi solidní výsledek, zvláště ve světle očekávaného zpomalení dynamiky HDP pod dvě procenta v letošním prvním čtvrtletí. Tržní odhady pro březen jsou pouze nepatrně pod únorovou hodnotou a předpokládají nárůst pracovních míst o 175 tisíc. Podmínky na americkém trhu práce by měly tedy zůstat příznivé, což bude vytvářet pokračující tlak na růst mezd i další pokles nezaměstnanosti.
  • Okénko finančního trhu 3.5.2019
    Inflace v eurozóně nabírá na síle – předčila tržní očekávání a dosáhla hodnoty 1,7 %, tedy nejvyšší od loňského listopadu. Její jádrová složka potom vystoupala na 1,2 %. Ve spojení s předchozími dobrými hospodářskými výsledky ze Španělska, Francie a Itálie se jedná o další důvod k naději, že se evropská ekonomika může vzpamatovávat. Zároveň se tak snižuje nutnost další stimulace zásahy centrální banky. Na druhou stranu dubnová inflace mohla být i jednorázově ovlivněna velikonočními prázdninami v Německu, které letos vyšly na pozdější období než obvykle.
  • Okénko finančního trhu 3.6.2019
    Státní rozpočet ČR za prvních pět měsíců roku vykázal schodek 50,9 mld. Kč. Jedná se o nejhorší výsledek od roku 2012 a zároveň jde již nyní o částku, která převyšuje deficit plánovaný pro celý letošní rok. Zatímco výdaje státu se meziročně zvýšily o více než 11 %, primárně vlivem zvýšení důchodů a neinvestičních transferů, příjmy narostly pouze o zhruba 7 %. Oproti plánu zaostává výběr daní, což je dobře vidět např. na příjmech z příspěvků na sociální zabezpečení, kde již nyní chybí přibližně 5 mld. Kč. Ekonomika tak zřejmě zpomaluje výrazněji, než rozpočet přepokládal. Na investiční výdaje bylo za prvních pět měsíců roku vynaloženo pouze asi 26 % prostředků alokovaných pro tento rok a jejich tempo tak zaostává za očekáváním.
  • Okénko finančního trhu 3.7.2018
    Květnové maloobchodní tržby v eurozóně meziročně vzrostly o 1,4 % a zároveň předchozí hodnota byla revidována o desetinu procentního bodu dolů na 1,6 % r/r. Potvrzuje se tak teze, že spotřeba domácností výrazně nepodpoří růst HDP ani ve druhém čtvrtletí. Tým RBI odhaduje zpomalení růstu HDP ve druhém čtvrtletí na 2,4 % meziročně.
  • Okénko finančního trhu 3.7.2019
    Dnes byl zveřejněn finální kompozitní PMI za eurozónu a Německo. V případě Německa byl potvrzen původní předběžný odhad 52,6 bodu, pro eurozónu byla hodnota o desetinu zlepšena na 52,2 bodu. Současně byly publikovány i ukazatele PMI za sektor služeb, který si zejména v Německu vede velmi dobře. Právě dobrá kondice terciálního sektoru vyvažuje neslavné výsledky z průmyslu. Německý průmyslový PMI se v posledních několika měsících pohybuje poblíž 45 bodů, tedy hluboko v pásmu recese, evropský ukazatel je jen mírně výš. Podobně jako v případě tuzemské ekonomiky se rekordně nízká úroveň nezaměstnanosti v eurozóně a solidní růst mezd projevují vyššími útratami za služby. A právě tento sektor by měl zachránit úroveň ekonomického výstupu ve druhém čtvrtletí aspoň v mírně kladných hodnotách.
  • Okénko finančního trhu 3.8.2018
    Výnosy desetiletých státních dluhopisů Itálie rostou třetí den v řadě a dnes nakrátko překonaly tříprocentní hranici, což se naposledy stalo na začátku června. Tehdy bylo hlavním tématem povolební vyjednávání o nové vládě. V současnosti se výnosy pohybují na úrovni 2,94 %. Nárůst reflektuje nervozitu trhu z jednání politických špiček ohledně státního rozpočtu. Ten by měl být představen v září, což bude rozhodující moment, který ukáže, jak moc vážně nová vláda myslí své předvolební sliby. Nárůst výnosů se samozřejmě promítá do nákladů na obsluhu italského dluhu. Ten dosahuje 130 % HDP a může vládu rychle dostat pod tlak trhů.
  • Okénko finančního trhu 3.9.2018
    Srpnový PMI ve výrobě v ČR poklesl o 0,5 bodu na 54,9 bodů. Za poklesem indexu stojí především slabší růst výroby, který byl nejpomalejší od loňského srpna. Zpomalil také růst nových zakázek. Ten je podle firem sice stále solidní, ale nepravidelnější. Firmám také vzrostly ceny vstupů, kvůli rostoucím cenám materiálů a problémům v dodavatelském řetězci. Důvěra respondentů poklesla na nejnižší úroveň od roku 2016. Navzdory sestupnému trendu současná úroveň indexu ve výrobě nadále naznačuje pokračování nadprůměrného růstu české ekonomiky. Pro tento rok odhadujeme průměrný růst HDP nad 3 %.
  • Okénko finančního trhu 4.10.2018
    Středeční překvapivě dobrá data z americké ekonomiky způsobila povyk na globální úrovni. Americké podniky v září zaměstnaly nejvíc lidí za posledních sedm měsíců, zatímco tempo růstu sektoru služeb bylo blízko rekordních úrovní. V ten samý den prezident amerického Fedu J. Powell okázale chválil výkon americké ekonomiky a následně naznačil, že postupné utahování uvolněné měnové politiky by mohlo zajít i dále než jen k dosažení takzvané neutrální úrovně. Za neutrální se považují sazby, které ani výrazně nepovzbuzují ekonomiku k růstu a ani ji v tom nebrání. Powell tím tak lehce naznačil možnost přísnějšího zvyšování sazeb v budoucnosti, čemuž odpovídá i aktuální prognóza Fedu. Trhy jsou však dlouhodobě skeptické ohledně zvyšování sazeb nad úroveň tří procent. Tým RBI očekává další zvýšení ještě tento rok v prosinci a pak následně v prvním a druhém čtvrtletí příštího roku. Tím by se horní pásmo základní úrokové sazby dostalo na úroveň 3,0 %.
  • Okénko finančního trhu 4.11.2019
    Dnes zveřejněný listopadový Sentix indikátor podnikatelského sentimentu v eurozóně pozitivně překvapil, když poskočil z -16,8 bodu na -4,5. Přitom trhy předpokládaly jen mírný nárůst zhruba o 4 body. Zlepšení sentimentu bylo podle průzkumu zaznamenáno u hodnocení aktuální ekonomické situace, zejména si však polepšil index očekávání na příštích 6 měsíců (z -18 bodů až na -3,5). Vzhledem k tomu, že Sentix indikátor je v publikačním kalendáři příslušného měsíce vždy první, dá se očekávat, že ke zlepšení by mohlo dojít i u dalších ukazatelů, pokud se potvrdí, že za posuny stojí příznivější geopolitická situace. Především došlo k zažehnání neřízeného odchodu Británie z EU. Tím se míra rizika aktuálně snížila a další vývoj se pak bude odvíjet až od výsledku předčasných voleb. Zároveň došlo k podstatnému zmírnění napětí v americko–čínských obchodních vztazích, první část připravované dohody by mohla být podepsána již v nejbližším období během setkání nejvyšších představitelů obou velmocí. Navíc podle vyjádření amerického ministra obchodu W. Rosse probíhají dosavadní vyjednávání s EU, Japonskem i Koreou uspokojivě. USA proto možná nebudou nuceny přistoupit k uvalení cel na dovážené evropské automobily.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Investingfox Nastroje