Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Naše vědomosti v běhu dějin
Vzdělání je nedílnou součástí lidského bytí. V některých obdobích bylo vyžadováno více, v některých méně a v některých bylo dokonce potlačováno, aby si některé skupiny mohly udržet monopol na výklad nejrůznějších věcí a úkazů. Navíc, ovládat lidi je mnohem snazší, když nic neznají a jsou náchylní uvěřit téměř čemukoliv, co jim někdo, podle nich učený, sdělí. A tady jsme u toho, o čem jsem přemýšlel naposledy. O tom, kdo je to vlastně ten „učený“, který může rozdávat moudra, respektive který se s větší, či menší zasvěceností může vyjadřovat téměř ke všemu.
Patrik Klempár - obchodník měsíce XTB: Procentuální úspěšnost není to hlavní
Tento měsíc na tradingové otázky ze série Obchodník měsíce odpověděl Patrik Klempár, známý profesionální trader a tvůrce mnoha vzdělávacích kurzů. Níže naleznete celý rozhovor:
Týždenný výhľad pre EUR/USD a GBP/USD
Technické analýzy pre vybrané menové páry, európske a americké akciové indexy ponúkajú možnosť nahliadnuť na spôsob, akým sú tieto dnes poskytované inštitucionálnym klientom či profesionálnym obchodníkom na kapitálových trhoch.
Které americké akcie jsou rizikové?
V minulém textu jsem se zde věnoval rozdílnému chápání aktuální situace dluhopisovým a akciovým trhem ve Spojených státech. Zatímco investoři do dluhopisů nakupují dlouhodobé splatnosti a stlačují výnos delších bondů v očekávání recese, akcioví tradeři berou varovné signály a relativní uvolnění měnové politiky ze strany americké centrální banky jako příležitost k nákupu.
Take-Profit (TP)
Nebudu spekulovat o tom, jestli je výstup z obchodu důležitější než vstup. Podle mého názoru je totiž důležitost těchto dvou úkonů stejná, podobně jako je stejná důležitost desítek dalších kroků v našem obchodování. Nicméně pokusím se popsat můj pohled na TP z pohledu vlastních zkušeností.
Pohled tradera na americké akciové indexy, ropu WTI a GBP/USD
Americké akciové indexy, i přes obchodní rozepře USA s Čínou, se dokázaly posunout na přelomu týdnu k historickým maximům (Dow Jones 30) či vytvořit maxima nová (S&P 500). Příčinou tohoto optimismu jsou samozřejmě poslední výroky a komentáře centrálních bank o zamýšlených sníženích úrokových sazeb v USA a Evropě.
GBP – hlavní indikátor zrychluje
Včerejší výsledky zasedání americké centrální banky (Fed) jen potvrdily sérii slabých dat přicházejících z USA. Fed snížil odhad růstu největší světové ekonomiky a naznačil, že v utahování měnové politiky bude postupovat velice opatrně a pomalu, čímž poslal dolar na slabší hodnoty takřka ke všem světovým měnám. O zvyšování úrokových sazeb se naopak začíná znovu spekulovat u anglosaského partnera Spojených států – ve Velké Británii.
Obrat na emerging markets jen tak neskončí
V posledních týdnech kdekdo zaznamenal výrazné zisky, kterých se dalo dosáhnout na rozvíjejících se trzích, což dlouhou dobu nebývalo zvykem. Že jde o skutečný obrat v několikaletém slábnoucím trendu a ne pouze o korekci, podporuje více faktorů. Měny emerging markets jsou totiž na nynějších úrovních pro zahraniční kapitál již dostatečně zajímavé a především se mohou spolehnout na komoditní trhy, z nichž většina již našla své dno.
Několik životních lekcí od Charlieho Mungera
Investor Charlie Munger se jen těsně nedožil stovky. Pro investorský svět je to bezpochyby ztráta, protože Munger byl přes svůj věk v posledních měsících aktivní. Samozřejmě je to velká ztráta pro Warrena Buffetta a jeho Berkshire Hathaway. Munger prožil celý život v Buffettově stíně. Hlavní zájem médií byl upřen hlavně na Buffetta. A to i přes Buffettovy výroky, že Munger je "jedním z nejchytřejších lidí, které znám" a "je nepostradatelný pro úspěch Berkshire Hathaway.". V čem tkvělo tedy kouzlo Mungera?
INVESTIČNÍ GLOSA: Technologičtí giganti chtějí platit nám. Po Metě spouští dividendy Alphabet
Americký konglomerát Alphabet, který stojí za společností Google, se historicky poprvé rozhodl, že začne vyplácet dividendy. Za každou drženou akcii získají investoři kvartálně dvacet centů (necelých pět korun). Pro dividendové investory to sice není žádná sláva, ale trh zprávu uvítal s nadšením.
Tyto měny vybočují z řady
Americký dolar si drží svou sílu a nestačí mu sekundovat ani měny vyspělých, ani rozvíjejících se zemí. Přitom v rámci globálního silného ekonomického růstu, který zvedá ceny komodit, se měnám emerging markets historicky daří, jak jsme mohli vidět v letech 2008 a 2011. Vysvětlením by mohlo být celosvětově zvýšené finanční nebo politické riziko, což v době agresivní zahraniční politiky Donalda Trumpa a nestabilitě na Blízkém východě dává smysl a rizikovým měnám obecně škodí. V tom případě bychom však čekali výrazné zisky u tzv. bezpečných přístavů - švýcarského franku i japonského jenu. Ani zde však kurzy měnových páru teorii neodpovídají.
Co v současné době NEdělat?
Cena ropy na světových trzích si s investory nepěkně zahrává. Jak lze současnou volatilitu nejen na tomto aktivu řešit, a jak se postavit k současné nejistotě na finančních trzích? Pár tipů naleznete v tomto článku.
Dynamika obraz doby
V předchozím blogu bylo hlavním bodem zamyšlení nad Vašim obchodním stylem, tím jak stavíte strategie a zda-li svůj trading byznys berete vážně a máte nad ním kontrolu...
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD, NZD/USD a USD/CHF
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Eurodolar čeká volatilní pohyb na vyšších časových rámcích a na měnových párech NZD/USD a USD/CHF došlo k významným technickým událostem.
Technická analýza měnových párů USD/CAD, EUR/AUD a AUD/CAD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Cena měnového páru USD/CAD míří k horní hranici rostoucího trojúhelníku (D1). EUR/AUD nabízí konfluenční buy příležitost na čtyřhodinovém grafu. A cena měnového páru AUD/CAD se nachází v ukázkovém rozšiřujícím se trojúhelníku (D1).
Čeká nás znovu lednový efekt?
Leden patřil v tomto roce mezi nejziskovější měsíce v roce. Hned po Novém roce byla zažehnuta silná rally, která v uplynulých 12 měsících vynesla index S&P 500 o 24 % výše, NASDAQ dokonce o 53 %!
Je investice do amerických dluhopisů opravdu taková sázka na jistotu?
Restriktivní politika amerického Fedu znamenala mimochodem návrat amerických dluhopisů do mnoha portfolií. Americké dluhopisy jsou považovány za jedno z nejistějších aktiv. I když uvidíme, že možná se nejedná o stoprocentní jistotu, tak koupě amerického dluhopisu zůstane jako zajímavý doplněk k akciovému portfoliu.
Je na kryptomenách opäť bublina?
Kryptomeny začínajú byť veľmi známe vďaka svojím jednoduchým výnosom. Každú chvíľu narazím na niekoho kto mi o tom rozpráva a chváli sa ako zarába. Sme opäť vo veľkej bubline alebo ešte majú trhy veľký priestor? Za posledný rok kryptomeny dokázali urobiť tisícky a desaťtisíce percent. Poďme sa na to pozrieť bližšie v grafoch.
Jak začlenit trading do svého životního stylu
Výběr obchodního přístupu je velmi důležitou součástí obchodní přípravy. Jak jednotlivé přístupy začlenit do svého životního stylu, si můžete přečíst v tomto článku.