Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Burzovní grafy: Americké akcie pokračují v růstu
Uplynulý týden byl díky posunu v obchodních vztazích USA a Číny pro akcie pozitivní, akciový index S&P 500 posílil na nová historická maxima a přidal 0,73 %.

Akciové portfolio Tomáše Vranky: Alphabet má stále velký potenciál!
Tak jako každý měsíc, připravil analytik XTB Tomáš Vranka nový díl ze své série Akciové portfolio. V aktuální epizodě se zaměřil především na společnost Alphabet, jejíž akcie také přikoupil do svého vzorového portfolia. Co ho k tomuto nákupu vedlo?

Ekonomika provozu
Pokud chcete být úspěšným traderem, musíte se v první řadě dopracovat k nějakému zisku. A zisk jsou příjmy mínus výdaje. Proto je dobré dopředu zvážit, jestli má vůbec smysl se pouštět do něčeho s celkem nemalými náklady - mám tím na mysli hlavně výši spreadu (respektive spreadu + komise) a jeho chování během celého obchodního dne, výši swapů při dlouhodobějším držení pozic a výši skluzů (zejména u stopek). Moje odpověď je – má, ale je třeba myslet ekonomicky. Nemusíte přece obchodovat úplně vše a úplně kdekoli.

Důležitost termínů a jejich nastavení v tradingu
Celé umění obchodovat je založené na správném načasování. Před několika týdny se mi podařilo skočit na klasické „sell the news“, čím jsem smazal svoje zisky z dané novinky, a ještě se nechal chytit až stop-loss příkazem. Dneska jsem si sedl, abych si udělal rešerši o správném nastavení termínů v tradingu a rád bych se o ní s vámi podělil.

Index S&P 500 se opět posunul výše a má pod sebou kulatý support
Index S&P 500 zapsal do burzovní almanachu další zelenou týdenní svíčku, tentokrát s hodnotou 0,58 %. Žádné výrazné výkyvy se nekonaly, snad kromě pondělí, kdy index přidal 0,43%. Další dny již byly méně výrazné.

Proč se v tradingu nezlepšuji? – článek o tom, jak řídit svůj vývoj
Aby něco nového přišlo, musí nejprve to staré odejít.


Praktická ukázka: Klídek a pohoda na EUR/USD
V předminulém týdnu jsem, po několika ziskových týdnech předchozích, utrpěl malou ztrátu ve výši 3,97 %. Dovedu si představit, že mnoho obchodníků by po takovém výsledku začalo měnit svůj přístup, svoji strategii, vrhlo by se na backtesty a začalo přenastavovat Stop-Lossy a Take-Profity. Prostě zbytečně by začali měnit to, na čem pracovali desítky, stovky a možná i tisíce hodin. Ale víte co? Dělali by to úplně zbytečně, protože občas se ztráta dostaví, i když máte tu nejlepší strategii. A nejhorší potom je poznání, že všechny změny, které jsme udělali, se následně ukáží jako nevhodné a to původní nastavení bylo skutečně to nejlepší. I přes tu ztrátu. Vlastně by se dnešní článek mohl klidně jmenovat, v duchu jednoho z hezkých českých přísloví: „...ševče, drž se svého kopyta.“ A tak jsem na své strategii vůbec nic nezměnil ani já.

Akciové portfolio Tomáše Vranky: Proč je pro Google zdravotnictví důležitým segmentem?
Poslední měsíc se na akciovém trhu nesl v duchu nejistoty a akcie pokračovaly ve výprodejích, takže jsme této situace využili k přikoupení akcií další růstové společnosti. Ve světě dělají zemím stále problémy vysoké ceny energií, v některých z nich, například v USA, je pro běžné lidi stále nedostupnější i bydlení. Kromě toho bylo zajímavou informací i to, že Michael Burry, který předpověděl příchod finanční krize v roce 2008, prodal před časem všechny své akcie, takže zřejmě očekává další propady na akciových trzích. Zřejmě nejdůležitější událostí posledního měsíce však bylo setkání centrálních bankéřů v Jackson Hole, trhy čekaly zejména na vyjádření Jerome Powella. Ten avizoval, že úrokové sazby budou v USA na současných vyšších úrovních, případně se budou ještě zvyšovat, pokud si to bude situace vyžadovat.

Nová tabulka? | Swingový TimeFrame výhled na týden 6.2.. - 12.2. 2023
Každý týden sleduji majors měnové páry a určuji u nich aktuální sílu trendu. Ty pak obchoduji podle své obchodní strategie, a to živě a na opravdových trzích přímo před zraky diváků. Co přinesl tento týden a jakou novou tabulku jsem vytvořil?

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 12.10.2012
Týdenní aktualizace...

Výběr z nedělní přípravy: Zlato
Jelikož dolarové měnové páry opustily své S/R úrovně a k dalším se teprve přibližují myslím, že je vhodná chvíle podívat se opět na zlato. Zde se může chystat slušná sell obchodní příležitost s relativně minimálním rizikem.

Býčí trend trvá dva roky, index S&P 500 je na novém rekordu a nad kulatou hladinou 5 800 bodů
Solidní start výsledkové sezóny a další signály ochlazování inflačních tlaků podpořily v posledních dnech náladu na akciovém trhu. Index S&P 500 díky tomu vzrostl poosmé za uplynulých devět týdnů a pátý týden v řadě, tentokrát o 1,11 %.

Svetová výroba zlatých a strieborných mincí vs. tvorba peňazí a výhľad na zlato
Drahé kovy aj hotovosť slúžia ako aktíva bezpečného prístavu, ktoré sú určené na obmedzenie strát počas nepokojov na trhu. Zatiaľ čo vlády môžu tlačiť moderné meny (EUR, USD apod.), drahé kovy majú hodnotu vďaka ich nedostatku.

Aké bude smerovanie GBP menových párov v roku 2022?
V tomto blogu poukážem na možný budúci vývoj menových párov na základe minulých pohybov a technickej analýzy. Pozrieme sa na librové páry GBP/USD, GPB/NZD a GBP/JPY z weekly a monthly timeframe.

Index S&P 500 je na novém rekordu, býci přijali i výsledkový oddech Applu a Amazonu
Index S&P 500 v uplynulém týdnu opakovaně posunul historické maximum a celkově vzrostl o 1,33 %.

Technická analýza akciového indexu S&P 500, EUR/USD a USD/JPY
Pozitivní sentiment, zasetý na akciových trzích v půlce března, panuje i nadále a americké akciové indexy již atakují historická maxima. Trhy stále podporuje ropa, která i přes pesimistická očekávání a předpovědi postupně navyšuje několikaměsíční maxima.

Praktická ukázka: Jednou jsi dole, jednou nahoře
Je to tak trochu klišé, ale současně je to i věc, se kterou se musíme naučit žít. Někdy je nám do zpěvu, někdy je nám ouvej. Když se to potom přenese do tradingu, je to reprezentováno červenými a černými číslovkami. Nedá se s tím nic dělat a kdo se to naučí přijímat s chladnou hlavou, ten dospěje ke svému cíli, respektive nečeká ho na jeho cestě tolik útrap.

Kde hledat levné akcie?
Od počátku roku se makroekonomické statistiky hemží především negativními zprávami. Ochlazení ekonomiky eurozóny už se začíná projevovat v tvrdých datech jako je HDP a průmyslová výroba. A poslední várka čísel z USA také nepotěšila, když ukázala na největší pokles maloobchodních tržeb od globální finanční krize a na slabost místního průmyslu i realitního trhu. Jaký mají tato data dopad na akciové indexy?

Přehled zajímavých obchodních příležitostí
Minulý týden (5. kalendářní týden) byl plný zajímavých fundamentálních zpráv i technických formací. Tradeři, kteří obchodují s trendem, se jistě radovali při pohledu na jenové páry a eurodolar. Obchodní příležitosti se však objevily i na ostatních párech a ty nejzajímavější si přiblížíme.