Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Technická analýza BTC/USD: Víkendový propad, léto a očekávání do konce roku
V dnešní analýze se podíváme na Bitcoin, který bojuje o to, aby se udržel na 9 000 USD. Momentálně slabé objemy před víkendem jsou typické pro letní období, kde nelze čekat, že Bitcoin bude prudce růst. Právě naopak, je dost náchylný k propadům.
Kukuřice se vrací do předchozí rovnovážné oblasti
Cena kukuřice se v posledních týdnech drží v cenovém rozpětí 410 – 460 centů za bušl. Cena 410 centů za bušl je horní cenová hranice předchozí několikaleté rovnovážné oblasti.
Káva zatím nenašla své dno. Dozrál čas na spekulativní nákup?
Káva je od roku 2011 v silném sestupném trendu. Z tehdejších hodnot kolem 400 USD se nyní nachází pod 100 USD. Může jít vůbec ještě níže?
Euro a inflace? Žádný problém
Ve Spojených státech ceny rostou meziročně o 4,9 %. Není proto divu, že americká centrální banka (Fed) na posledním zasedání připravila trh na dřívější růst úrokových sazeb a dolar si následně připsal slušné zisky napříč měnovým spektrem. Co na to euro? Můžeme čekat podobnou reakci od centrální banky ve Frankfurtu?
Co bychom neměli přehlédnout ve výsledcích Applu
Výsledky Applu lehce překonaly očekávání analytiků. I přes nepříznivý makroekonomický kontext zůstávají solidní tržby (94,8 miliard dolarů). Meziročně lehce klesly, což vedení Applu dává na vrub především silnému dolaru. A zřejmě má pravdu. Silné růsty totiž zaznamenaly především regiony, které dolar nepoužívají. A to je klíčová informace.
Může pokračovat silná koncentrace akciového trhu?
Ekonomika posledních let vytvořila velmi příznivé prostředí pro technologické firmy. V pandemii hlavně firmy jako Alphabet, Amazon, Meta, Microsoft, Apple a Netflix a Zoom (Tesla namísto Zoom dnes tvoří tzv. „Velká 7”) hrály významnou roli pro pokud možno produktivní práci z domova, udržení kontaktu s okolím a poskytnutí zábavy.
Vzpomínky jako živé
V minulém týdnu jsem se zúčastnil akce, na které měli tradeři možnost seznámit se se zajímavými věcmi. Vzhledem k tomu, že mezi nimi bylo mnoho začínajících obchodníků, bylo milé sledovat, jak se dozvídali informace, nad kterými stojí za to se zamyslet. Sledovali, ptali se, diskutovali, prostě bylo to moc pěkné. Co však bylo nejzajímavější pro mě, to byl takový malý výlet do minulosti.
Čína chystá uvalení sankcí na USA
Čína se chystá reagovat na probíhající obchodní válku a vyčkávání amerického prezidenta na rozhodnutí o případném uvalení dovozních cel na čínské zboží o objemu 200 mld. dolarů. Konkrétně chce Čína požádat WTO (Světová obchodní organizace) o schválení uvalení sankcí na USA. Čína se může ocitnout v problémech, jelikož eskalace obchodních válek mezi dvěma největšími ekonomikami se začíná přiostřovat poté, co Trump řekl, že je připraven uvalit další cla na objem zboží 267 mld. dolarů.
Centrální banky rozhýbaly forex a pomohly akciím
Tento týden byl velice výživný na rozhodnutí světových centrálních bank a nebyla nouze o překvapení. Zatímco v Japonsku a Turecku se sazby zvyšovaly, v Česku a Švýcarsku se úroky snížily. Americký Fed i norská centrální banka nechaly nastavení měnové politiky beze změny.
Tradingové tipy pro nováčky
Trhy mohou být nepředvídatelné vlivem volatility trhu, ekonomickým tlakům či globální nejistotě. Obchodování na derivátových trzích, stejně tak jako například obchodování na akciových trzích, je ze své podstaty riziková činnost, u které je třeba zvážit míru rizika, kterou s sebou nese. Proto je tak důležité, aby noví obchodníci a investoři zvážili míru rizika, které jsou ochotni podstoupit. V příspěvku se dozvíte další aspekty, které je nutné jako začínající obchodník zvažovat.
Trumpův efekt vyprchává
Od zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem v listopadu 2016 se finanční trhy vezly na vlně tzv. reflace. V očekávání mohutného snížení daní a vyšších výdajů do infrastruktury a obrany rostl akciový trh, výnosy dluhopisů i úrokové sazby navzdory snaze prezidenta držet je nízko. Očekávání se naplnila a slušně rostl i samotný HDP jako koláč, ze kterého se všechny tyto výnosy generují.
Multitimeframe analýza: 30.6.2022 COPPER
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.
Burzovní grafy: Americké akcie sedí na rekordech, býci mají zatím navrch
Posledních dvanáct obchodních dnů setrvává americký akciový index S&P 500 v extrémně úzkém rozpětí. Na grafu se od minulého týdne nic nezměnilo. Výsledková sezóna běží naplno a údaje od firem jsou smíšené, růst HDP ve druhém kvartálu výrazně zklamal, ale s akciemi to nezahýbalo, stejně jako výstupy ze zasedání FOMC. Jaká zpráva určí další směr vývoje cen akcií?
Čeká naděje na rychlý pokles sazeb v USA na konci týdne studená sprcha?
V průběhu srpna jsme byli svědky dalšího vzepětí nadějí na rychlý pokles sazeb v USA. Odstartovala ho šňůra slabších dat z USA, v čele s dlouhodobě rostoucí mírou nezaměstnanosti, která stabilně, už od Q1 2024, vykazuje každý měsíc nárůst o desetinku procentního bohu bez ohledu na očekávání trhu.
Výběr z nedělní přípravy: GBP/AUD a AUD/NZD
V dnešním blogu technické analýzy se podíváme na GBP/AUD a AUD/NZD. Oba měnové páry zahrnují australský dolar a zdá se, že ten má co nabídnout. GBP/AUD se nachází na zajímavé rezistenci. AUD/NZD pro změnu nabízí zajímavou price action na nejvyšším časovém rámci.
Automobilový průmysl očima investora: Jak vydělat v nové éře?
Automobilový průmysl je dlouhodobě oblíbeným investičním segmentem, což není překvapivé vzhledem k tomu, že se jedná o jeden z největších světových trhů s obrovským ročním obratem. Časy se však mění a s nimi i automobilový sektor, který v současné době prochází jednou z nejvýznamnějších transformací za mnoho let. Otevírá se tak prostor pro nové vítěze a nové výzvy pro ty, kteří nedokážou držet krok s inovacemi.
Euro likviduje potenciál na pozitívny komentár ECB
Posledné 3 dni si EURo zásadným spôsobom polepšilo. Rastie najsilnejšie voči USD zo všetkých hlavných mien a spúšťačom bola hlavne posledná zápisnica zo zasadnutia ECB. V tej sa jasne naznačilo, že komunikácia ECB by sa mohla zásadnejším spôsobom meniť už začiatkom roka 2018.
Praktické okénko – Ziskový obchod, který nepotěší
Není zisk jako zisk. I zasažený PT může být někdy neadekvátní vůči riskovanému kapitálu.
ČNB, koruna a akcie
Dle všech předpokladů by měla Česká národní banka (ČNB) na svém čtvrtečním zasedání zvýšit úrokovou sazbu o 50 bazických bodů na 1,25 %. Takto razantní utažení měnové politiky již naznačovala prognóza ČNB i trh jej měl částečně ve svých očekáváních započítané, proto nevidíme na kurzu koruny žádné prudké pohyby.