Čtvrtek 21. listopadu 2024 12:10
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
Swissquote Bank
reklama
Swissquote Bank
reklama
Fintokei StartTrader

Ranní komentář: Slabší makro, dění v Číně a CEO Novo Nordisk na koberečku v US Senátu

25.09.2024 08:20  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Akciové trhy včera mírně rostly na zprávách z Číny, která přišla s několika stimulativními opatřeními pro ekonomiku a akciový trh. Na pozitivním sentimentu pak nic nezměnilo ani horší makro z USA, kde výrazně klesala spotřebitelská důvěra. Pozitivní sentiment pak na trzích drží i dnes ráno. Odpoledne pozor na výsledky z amerického trhu s bydlení a po uzavření burz pak také na výsledky společnosti Micron.

 


Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Ranní komentář: Silný USD a Turecko zatím dominantními tématy na trzích, dnes pozor na britský trh práce
    Včerejší seance na finanční trhy přinesla zklidnění, a to zejména díky stabilizaci na dolaru, jehož růst v minulých dnech dostal pod silný prodejní tlak hlavně měny emerging markets ekonomik. Klíčovým fundamentem se nyní zdá být napětí mezi USA a Tureckem, i když jeho dopad na globální finanční trhy zůstává zatím stále docela mírný. Téma Turecka ale zůstane na stole i nadále a může dál negativně působit hlavně na ocenění akcií v Evropě. Velký význam má ale pro další dění na trzích také americký dolar a obchodníci na akciích by si měli dát pozor především na jeho další rychlé zpevňování. Co se nového makra týká, USA jsou dnes na fundamenty chudší, takže za pozornost budou stát hlavně dopolední čísla z Evropy, v čele s výsledky z britského trhu práce.
  • Ranní komentář: Situace na trhu s ropou začala doléhat i na indexy, mimořádný rollover na WTI
    Včerejší seance přinesla další výplach na ropě, během kterého se červnový WTI kontrakt, stále ještě měsíc před svou expirací, dostal krátce až na úroveň 6 dolarů. Silným výprodejem si pak prochází i ropa brent a negativní sentiment na trhu s ropou se včera promítl i do dění na akciovém trhu, který včera zamířil hlouběji do červených čísel. Situace zůstává napjatá i nadále, i když ji částečně stabilizovaly zprávy o tom, že Bílý dům plánuje pomoc pro americké ropné těžaře. Co více, americký Senát dnes schválil navýšení PPP programu pro malé a střední podniky o dalších 320 mld. dolarů.
  • Ranní komentář: Skvělé výsledky AMD, zpomalení cloudu Microsoftu a zvýšení sazeb BOJ
    Včerejší senace se v Evropě nesla v opačném duchu, než ta pondělní. V USA to bylo stejně, když index S&P 500 odepsal 0,5 % a NASDAQ poklesl o 1,28 %. Včera byla doručena první data z amerického trhu práce a dnes bude následovat zasedání Fedu. Jedna centrální banka, kterou byla BOJ, již o nastavení měnové politiky rozhodla. Kromě toho zveřejnily své výsledky Microsoft a AMD. Dnes nás čekají výsledky Mety a Mastercard.
  • Ranní komentář: Slabá výkonnost small capů, Waller by se snižováním sazeb nespěchal, růst H&M a LPP
    Akciové indexy dokázaly včera opět růst a v řadě případů navyšovat svá historická maxima. Zatímco velkým společnostem se daří, ty menší ale v řadě případů nezvykle zaostávají. Na trzích ale panuje pozitivní nálada a kvůli absenci větších rizik a výhledu na snižování sazeb zatím investoři moc důvodů ke znepokojení nemají. Dnešek bude na nové fundamenty chudší, příliš zajímavý není ani korporátní kalendář a proto by stabilní sentiment na trzích mohl převládat i nadále.
  • Ranní komentář: Slabé makro trhy zatím příliš netrápí, americké indexy pozice zatím drží
    Americké indexy včera nedokázaly udržet nadějný vstup do čtvrteční seance a o své zisky nakonec přišly. Sentiment zůstává stabilizovaný, i když náladě na trzích včera nijak nepomáhaly zprávy o špatných klinických výsledcích Remdesiviru, nebo velmi špatná makrodata, která postupně přicházela z Evropy i z USA.
  • Ranní komentář: Slabé výsledky Walgreens Boots, H&M a Nike a Boeing PR fiasko
    Americké indexy včera mírně rostly, zatímco Evropa ztrácela. Pod tlakem se včera ocitly akcie Walgreens Boots Alliance, které se po slabších výsledcích propadly o více než 20 %. V after-market hodinách pak po zveřejnění výsledků klesaly o 12 % akcie Nike a v Evropě se, rovněž po zveřejnění výsledků, propadly o 12 % akcie H&M.
  • Ranní komentář: Slábnoucí dolar pomáhá drahým kovům. Akcie po mírné korekci opět rostou
    Akciové trhy se včera dostaly pod mírný prodejní tlak, i když ztráty nebyly nijak vysoké a indexy odepisovaly jen pár desetin procenta. Dnes ráno je však korekce zapomenuta a futures na americké i evropské indexy opět rostou.
  • Ranní komentář: Slábnoucí pricing power, Inflow do bitcoinových ETF a klesající market share Alibaby
    Akciové trhy v Evropě i USA včera začaly opět růst a index S&P 500 se vrátil zpět na úroveň 5 tis. dolarů. Růstu se mezitím dočkaly také výnosy z amerických dluhopisů a i ty likvidují část ztrát, které nabraly po zveřejnění výsledků americké inflace. Z jednotlivých akcií se včera výrazného růstu dočkaly například společnosti Lyft a Uber, zatímco Kraft-Heinz po zveřejnění výsledků klesala o více než 5 %.
  • Ranní komentář: Slabší data z US trhu práce, investice do obsahu streaming platforem, Zuck o Vision Pro
    Americký trh práce včera nabídnul slabší výsledky nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, které nečekaně rostly až na nejvyšší úrovně od roku 2021. To přispělo k mírné korekci na výnosech a pravděpodobně pomohlo akciím opět růst. Včera se opět dařilo hlavně technologickým akciím. Silný růst za sebou mají ale i některé těžce shortované akcie, jako je například Carvana.
  • Ranní komentář: Slabší dolar pomohl zlatu nad 1 340 USD, dnes minutes ze zasedání Fedu
    Včerejší seance se na většině akciových trhů nesla opět v poklidném duchu a indexy si tak své pozice ze začátku týdne bez problémů podržely. Zajímavější byla situace na FX, kde byl pod tlakem USD, který ztrácel na většině měnových párů. Slabší dolar, v kombinaci s nízkými sazbami, pak pomohl k dalšímu silnému růstu cen drahých kovů, když například cena zlata vystoupala včera krátce až na dosah 1 350 USD. Středeční seance bude na data po většinu dne znovu chudší, ale ve večerních hodinách nás čeká zveřejnění zápisu z minulého zasedání americké centrální banky. Trh přitom bude zvědavý hlavně na to, jak Fed v zápisu nahlížel na rizika ekonomického zpomalení, která jej přiměla prozatím odložit další růst úrokových sazeb.
  • Ranní komentář: Slabší makro pomohlo k pádu amerických výnosů, akcie slábnou
    Akciové trhy včera zamířily do červených čísel a americké indexy ztrácely více než procento.Ke korekci přispělo slabší makro, v čele s výsledky maloobchodních prodejů a průmyslové produkce. Zveřejněny byly i výsledky PPI, které znovu upozornily na zpomalující inflaci, což zároveň přispělo k pádu dluhopisových výnosů. Ani ten však tentokrát v pádu akciím nezabránil.
  • Ranní komentář: Slabší makro přispělo k pádu výnosů a pomohlo akciím. Krypto a bitcoinové ETF
    Akciové trhy včera opět rostly. Tentokrát k růstu pomohly možná trochu paradoxně slabší čísla z amerického trhu práce, díky kterým začaly klesat dluhopisové výnosy. Dvouletý americký dluhopis je na výnosech zpět pod 5 % a společně s ním klesá také celý delší konec výnosové křivky.
  • Ranní komentář: Slabší makro z Číny začíná znovu doléhat na trhy
    Včerejší seance přinesla zasedání ECB, která do značné míry zopakovala své předchozí komentáře, i když na adresu ekonomického výhledu upozornila na rizika, která se v poslední době na trzích začala objevovat. Euro však komentář centrální banky ustálo bez větších ztrát a své pozice si zatím drží. Akcie po pár klidných dnech v pátek ráno začínají znovu ztrácet, k čemuž pomáhají hlavně slabší data z Číny, která signalizují její další zpomalování. Negativní dopad má čínské makro také na AUD a NZD, které jsou ráno pod tlakem. Dnes pozor hlavně na evropské PMI a americké maloobchodní prodeje. Klíčovým bude i nadále také sentiment na akciových trzích a to, zda se americké indexy dokážou udržet v současném konsolidačním pásmu.
  • Ranní komentář: Slabší makro z USA, nová regulace pro americké banky a další real estate okénko
    Začátek týdne na trzích proběhl bez větších výkyvů a přestože akcie většinou ztrácely, ztráty byly jen v rozmezí několika desetin procenta. Včea jsme se z USA dočkaly dalšího makra, které potvrdilo zpomalování americké ekonomiky. Do popředí zájmu investorů se dostala i žaloba SEC na Binance, nebo nový headset od Applu.
  • Ranní komentář: Slabší makro z USA pomohlo akciím, dolar pod tlakem
    Závěr minulého týdne přinesl důležité výsledky z amerického trhu práce. Ty nakonec zklamaly, když americká ekonomika vytvořila jen 559 tis. nových pracovních míst, zatímco konsenzus čekal alespoň 645 tis. Výsledky však byly ideální pro dění na trzích, když slabší (ale ne moc špatná data) pomohla výnosům z dluhopisů vrátit se na nižší úrovně, což ve finále pomohlo akciím výše. Rostl přitom hlavně Nasdaq, který přidal 1.47 %. Pod tlakem byl naopak dolar, jehož pád pomohl drahým kovům.
  • Ranní komentář: Slabší makro z USA trhy zatím nechává klidnými, dnes výsledky NVDA
    Včerejší seance přinesla další sérii slabšího makra, které tentokrát přicházelo z Evropy i z USA. Za očekáváním skončily hlavně výsledky PMI pro sektor služeb v USA a výrazně pod konsenzus se propadly také americké prodeje nových domů. Akcie se přesto relativně drží a včera jen mírně ztrácely.
  • Ranní komentář: Služby v Evropě i v USA zatím pokračují v expanzi, dnes zasedá ECB
    Včerejší seance přinesla sérii výsledků PMI/ISM ze sektoru služeb v Evropě i v USA. Data dopadla dobře a potvrdila, že navzdory zpomalující výrobě, služby zatím ekonomický růst drží. Za pozornost pak stály také výsledky ADP reportu z amerického trhu práce, který nečekaně zklamal a dostal USD pod prodejní tlak. Lepší výsledky amerického ISM, ale dolaru ulevily a ten si tak své pozice na většině měnových párů nakonec dokázal ubránit.
  • Ranní komentář: Small caps vrací úder a výsledky amerických bank
    Minulý týden výrazně pomohl menším společnostem, které zatím za S&P500 a velkými techy zaostávaly. Důvodem byla nižší inflace a zlepšení výhledu pro rychlejší tempo snižování sazeb v USA. To se negativně podepsalo například na dolaru, zatímco zlato a krypto dokázaly růst. V minulém týdnu začala také výsledková sezóna, kdy svá čísla reportovalo několik velkých amerických bank. Právě výsledková sezóna pak bude klíčovým tématem i v následujících několika týdnech.
  • Ranní komentář: Smíšené makro z Evropy i z USA, oslabování dolaru a energie v Evropě
    Akciové trhy včera pokračovaly v mírném navyšování dřívějších zisků. K růstu určitě pomohly i nižší výnosy v USA, které se u desetiletých splatností dostaly pod 3.7 %. Jejich pozvolný pád zároveň přispívá k oslabování dolaru, který ztrácí na většině měnových párů. Dnes je v USA svátek, takže aktivita na trzích bude pravděpodobně výrazně podprůměrná.
  • Ranní komentář: Smíšené makro z USA, Deutsche Bank čeká vlnu defaultů, akcie mírně klesají
    Akciové trhy si včera prošly mírnou korekcí. Pod tlak se dostaly některé společnosti v semiconductor segmentu, které za sebou mají od minulého týdne výrazný růst. Přes 30 % ale ztratila třeba společnost Advance Auto Parts a po zveřejnění výsledků pak v after-market hodinách klesala o 6 % také Salesforce. Dnes pozor na výsledky evropské inflace, americká data z trhu práce, nebo americký ISM pro výrobní sektor.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple ebook obchodování ropy