Úterý 03. prosince 2024 18:11
reklama
CapXmaster
reklama
Investingfox Nastroje
reklama
Investingfox Partner
reklama
Investingfox Partner

Náklady na lobbování v kryptografickém průmyslu prudce rostou v souvislosti s regulačními překážkami

06.12.2023 17:19  Autor: Virarosi  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

– Lobbování za kryptoměny dosáhlo v prvních třech čtvrtletích roku 2023 rekordní výše 18,96 milionu dolarů a překonalo loňské výdaje ve výši 16,1 milionu dolarů

– Navzdory krachu FTX vede Coinbase s výdaji ve výši 2,16 milionu dolarů, jejichž cílem je utvářet příznivou kryptolegislativu uprostřed regulačních bitev

– Strategický lobbing kryptografického průmyslu se na pozadí právních bitev zintenzivňuje, přičemž se očekává schválení bitcoinového ETF Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC)

V překvapivém obratu událostí se americký kryptografický sektor údajně chystá překonat svůj vlastní rekord v letošních výdajích na federální lobbing.

Nezisková výzkumná skupina OpenSecrets uvádí, že kryptografické společnosti v prvních třech čtvrtletích roku 2023 společně vynaložily na lobbing ohromujících 18,96 milionu dolarů, čímž překonaly částku 16,1 milionu dolarů vynaloženou ve stejném období loňského roku.

Lobbing v oblasti kryptoměn v USA roste

Podle nedávné zprávy agentury Reuters přichází prudký nárůst lobbingu v době, kdy se kryptografické firmy potýkají s bouřlivým rokem, překonávají reputační překážky a aktivně prosazují legislativu ve svůj prospěch.

Pozoruhodné je, že toto finanční angažmá přetrvalo i po krachu krypto burzy FTX.

Celkové loňské výdaje na lobbing údajně dosáhly téměř 22 milionů dolarů.

Uvádí, že krypto burza Coinbase do lobbistického úsilí vložila 2,16 milionu dolarů.

Mezi další klíčové přispěvatele patří Foris DAX, provozovatel portálu Crypto.com, Blockchain Association a Binance Holdings.

Cílem je podporovat vztahy

Kristin Smith, generální ředitelka Blockchain Association, nastínila strategický přístup odvětví k agentuře Reuters.

Smithová uvedla: „Naším cílem je přímá spolupráce s tvůrci politik, abychom podpořili vztahy a řešili mezery ve znalostech. V konečném důsledku vytvoření rozumného regulačního rámce.“

Znovu však opakuje, že kryptografické společnosti strategicky rozšiřují své působení ve Washingtonu s cílem napravit reputační šrámy z kontroverzí z minulého roku.

Kromě toho, že se odvětví pohybuje pod regulačním dohledem, čelí i pokračujícím právním bitvám, přičemž v červnu americká Komise pro cenné papíry (SEC) zažalovala společnosti Coinbase a Binance za údajné porušení pravidel.

Mezitím se s napětím očekává schválení burzovně obchodovaného fondu (ETF) pro spotové bitcoiny ze strany SEC, který by mohl změnit pravidla hry a rozšířit dostupnost kryptoměn.

Pozitivní dynamika navazuje na nedávnou prohru SEC v soudním sporu proti společnosti Ripple.


Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Najzaujímavejšie hospodárske výsledky, ktorú budú zverejnené tento týždeň
    Veľké banky z Wall Street zahájili minulý týždeň výsledkovú sezónu za Q4. Okrem výsledkov za posledný štvrťrok 2020 budú spoločnosti vykazovať aj celoročné výsledky za rok, v ktorom dominuje pandémia koronavírusu. Zatiaľ čo investorom budú tento týždeň doručené hospodárske výsledky od finančných inštitúcií, celkový tok výnosov bude o niečo rozmanitejší. Medzi kľúčové nefinančné spoločnosti, ktoré budú tento týždeň hlásiť výsledky, možno nájsť:
  • Najzaujímavejšie hospodárske výsledky tento týždeň (25.01.2021)
    Tento týždeň budú zverejnené veľmi očakávané hospodárske výsledky, pretože zverejňovať budú niektoré z najzvučnejších mien z amerického technologického sektora.
  • Najzaujímavejšie hospodárske výsledky v USA, ktoré budú zverejnené tento týždeň (19.04.2021)
    Prvý týždeň výsledkovej sezóny v USA pre Q1 2021 je už za nami a teraz sa investori pripravujú na druhý týždeň. Na rozdiel od minulého týždňa, keď investorom boli doručené väčšinou správy od finančných spoločností a bánk, bude zverejňovanie hospodárskych výsledkov v nasledujúcich dňoch oveľa rozmanitejšie.
  • Najzaujímavejšie spoločnosti, ktoré zverejnia tento týždeň hospodárske výsledky (01.03.2021)
    Americká výsledková sezóna za Q4 2020 sa pomaly končí a viac ako 96% spoločností z S&P 500 už zverejnilo hospodárske výsledky. Doteraz je tempo rastu ziskov v Q4 pre spoločnosti v indexe S&P 500 medziročne na úrovni 3,9%, čo je výrazne nad 9,4% poklesom predpovedaným analytikmi na konci decembra 2020. Rast výnosov v Q4 sa nachádza medziročne na úrovni 3,2%.
  • Na Karvinsku se rozvolňovat nebude
    Na Karvinsku v pondělí nedojde k rozvolnění restrikcí kvůli šíření koronaviru. Plošné testování na Dole Darkov odhalilo do této chvíle 212 případů nákazy Covid-19.
  • Na kávě s majitelem týmu Topforex – Lapierre, Radimem Kijevským!
    Radime, jak vypadá příprava na nadcházející Mistrovství České republiky, které se koná v Plzni? Tým využil pauzy v závodním programu, kterou rozdělil do dvou tréninkových cyklů. Vytvořili jsme si základnu v krkonošském prostředí v Jánských Lázních, ideálním místě pro poctivou přípravu. Na tomto soustředění chybí jen Jirka Petruš a Roman Lehký, kteří reprezentují na Závodě míru U-23.
  • Na kladenské burze roste poptávka po nákupu energií
    Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) výrazně stoupl počet zájemců o nákup energií. Nejde jen o firmy nebo organizace, které byly nucené odejít od svých dodavatelů. Zvýšila se zejména aktivita odběratelů, kteří na ČMKB běžně energie nakupují a vyčkávali, zda po letošním prudkém růstu cen nenastane nějaká výrazná změna. Přestože cenová úroveň, na kterou byli zvyklí z minulých let, neklesla, začali nyní poptávat. Na dotaz ČTK to uvedl generální sekretář ČMKB Miroslav Hájek.
  • Nákladová inflace v USA ještě neodezněla
    Dnes jsou v kalendáři spíše druhořadá data, která nemají mnoho potenciálu ovlivnit korunu a obecně aktivitu na finančních trzích. Z tuzemských dat dorazí červnová platební bilance. Trh ji očekává mírně v záporu (-3,9 mld. Kč, po květnových +7,2 mld. Kč). Slabšímu výsledku napovídá nečekaně záporné saldo bilance zahraničního obchodu, které v červnu vykázalo -6,9 mld. Kč. Nicméně měsíční statistiky běžného účtu platební bilance bývají volatilní, obzvlášť v této době, a proto nečekáme reakci na finančních trzích.
  • Náklady na bydlení rychle rostou
    Náklady na bydlení jsou jedním z hlavních tahounů inflace v Česku a výrazně se zakusují do reálných příjmů a celkové životní úrovně řady domácností. Nejčastěji skloňované v této souvislosti jsou sice ceny energií, které meziročně zdražují v průměru o více než 50 %. Velká část nárůstu nákladů na bydlení jde ovšem také na vrub rostoucímu nájemnému.
  • Náklady na emisní normu Euro 7 podle automobilek převýší odhady EK
    Přímé náklady výrobců automobilů na navrhovanou emisní normu Euro 7 budou až desetkrát vyšší, než předpokládá Evropská komise (EK). Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) dnes uvedlo, že podle studie poradenské společnosti Frontier Economics přímé náklady na splnění požadavků normy Euro 7 u benzinových osobních vozů a dodávek, včetně nákladů na schválení typu, investice a vybavení, dosáhnou 1862 eur (44.100 Kč) na vozidlo. EK je odhaduje na 184 eur na vozidlo.
  • Náklady na obsluhu dlhu ako indikátor recesie
    Niekedy v júni som v poste Kam až môžu porásť úrokové sadzby? Príliš vysoko to nebude načal tému vzťahu obsluhy celkov...
  • Náklady na pojištění typického vozu stagnují
    Náklady na pojištění typického vozu v červenci nepatrně poklesly. Provozovatelé nové Škody Octavie 1,6 TDI, 85 kW a dalších běžných vozidel, které zastupuje Broker Consulting POVIndex, tak za zákonné pojištění zaplatili v průměru stejně, jako v předchozím měsíci. Konkrétně se hodnota Indexu v červenci snížila z červnových 7 162 korun na 7 158 korun. Nejlevnější zákonné pojištění vozidla si řidiči mohli sjednat v březnu či dubnu, kdy se náklady na pojištění vozu pohybovaly pod sedmi tisíci korunami. Nejste spokojení se současným pojištěním? Poradíme, v jakých případech je možné pojistnou smlouvu vypovědět.
  • Náklady na rostoucí krátkodobá rizika drobným investorům přináší zisk jejich delší časový horizont
    ZKRACUJÍCÍ SE HORIZONTY: Warren Buffett je známý tím, že jeho oblíbená doba držení akcií je navždy, ale to samé se nedá říci o mnoha jiných investorech. Podle analýzy společnosti eToro (viz graf) činila průměrná doba držení amerických akcií v loňském roce pouze 10 měsíců.
  • Náklady na transakce Ethereum (ETH) klesají – co se děje?
    Transakce Ethereum (ETH) se údajně od léta 2021, kdy rychle rostl zájem o DeFi a NFT, výrazně zlevnily.
  • Náklady na výchovu dítěte v ČR kvůli inflaci za rok stouply o 200 tisíc korun, nyní činí 1,8 milionu korun
    Náklady na výchovu a výživu dítěte (do 18 let věku) v současnosti dle kvalifikovaného odhadu činí zhruba 1,8 milionu korun (podrobnější rozpis v závislosti na věku dítěte – viz níže). To je o zhruba 200 tisíc korun více než před rokem. Tento nárůst odpovídá přibližně 13 procentům a odráží citelnou inflaci, která Česko v posledním zhruba roce zasáhla.
  • Náklady na výchovu dítěte v ČR kvůli inflaci za rok stouply o 200 tisíc korun, nyní činí 1,8 milionu korun
    Náklady na výchovu a výživu dítěte (do 18 let věku) v současnosti dle kvalifikovaného odhadu činí zhruba 1,8 milionu korun (podrobnější rozpis v závislosti na věku dítěte – viz níže). To je o zhruba 200 tisíc korun více než před rokem. Tento nárůst odpovídá přibližně 13 procentům a odráží citelnou inflaci, která Česko v posledním zhruba roce zasáhla.
  • Náklady na výrobu stoupají
    Ceny českých průmyslových výrobců v březnu meziměsíčně zdražily 4,2 % po předchozích 2,2 %. Meziročně se jejich dynamika vyhoupla na 24,7 % z 21,3 %. Ještě silnější nárůst zaznamenaly ceny německých výrobců (+4,9 % m/m a 30,9 % r/r). V obou případech bylo meziměsíční zdražení výrazně nad mediánem odhadů. V případě německých výrobních cen se oproti únoru počítalo s nárůstem o 2,7 %, cen tuzemských výrobců o 1,9 %. Pozadu zůstal i náš odhad o 3,6 %.
  • Naklání se Spojené státy přes okraj fiskálního útesu?
    Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo Bank Pokud se americký Kongres a prezident Obama do konce roku neshodn...
  • Na kolik by státní kasu vyšlo „druhé rouškovné“ neboli „respirátorovné“? Třeba i na 23 miliard, vyplácet se bude zřejmě, až se volby přiblíží
    Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová vypustila balonek takzvaného „druhého rouškovného.“ V rámci toho prvního dostali důchodci koncem loňského roku na ruku 5000 korun. Státní rozpočet to vyšlo na 15 miliard korun, což je mimochodem více, než jej v souhrnu stály kompenzační bonusy pro OSVČ. To ilustruje priority vlády.
  • Na komodity působí geopolitické starosti a silná ekonomická data
    Růstová série na globálních akciových trzích pokračuje a to především v sektoru energetiky a základních materiálů, které rostou díky silné rally, kterou zažívají cyklické komodity.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Juniorská škola tradingu - Forex I-II
reklama
Purple ebook obchodování ropy