Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
VIDEO: Přehled zajímavých investičních příležitostí pro 4. týden
Pravidelný týdenní komentář společnosti BOSSA.
Rozvrat státních financí a koruna
Včerejší skokové zvýšení základní úrokové sazby z 1,50 % na 2,75 % zdá se překvapilo i centrální bankéře samotné. Koruna si oproti euru připsala zhruba 15 haléřů, což vzhledem k silně jestřábímu vyznění zasedání bylo ještě docela málo. Další zisky korunu proto mohou čekat.
Elliottova vlnová teorie pro akcii Baidu a měnové páry GBP/CHF a AUD/JPY
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro akcii Baidu a měnové páry GBP/CHF a AUD/JPY. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
Praktická ukázka: Fascinuje mě to
Já nevím jak vás, ale mě pořád dokola fascinuje, že strategie, kterou má člověk dlouho, pořád docela pěkně funguje a přináší výsledky, jako třeba ta moje v minulém týdnu. A je jedno, kolik úprav na takové strategii proběhlo. Důležité je, že přispěly k tomu, aby vydržela tak dlouho, tím spíš, pokud myšlenka a princip strategie jsou stále stejné.
Britskou ekonomiku čeká silný kvartál, pomůže to libře?
Ekonomika Velké Británie má navzdory přetrvávající nejistotě kolem brexitu nakročeno na velmi silný první kvartál. Britští výrobci minulý měsíc zintenzívněli svou aktivitu, jakožto přípravy na brexit. Ve středu lídři zemí Evropské unie odsouhlasili odklad odchodu Británie z bloku na 31. října. Británie může případně opustit unii dřív, pokud parlament odsouhlasí dohodu s EU. Mezitím se však musí začít připravovat na volby do Evropského parlamentu.
Nebuď lovec grafu!
Inspirovat se chováním úspěšných lidí z jiného oboru, může pomoci zlepšit trading stejně úspěšně, jako práce na sobě samém.
Aktualizovaný výhľad na kryptomeny
Koronavírus robí po svete paniku a zlobu, no akcie a kryptomeny si idú stále svoje a robia zisky. Bude to pokračovať aj naďalej? Poďme sa na to pozrieť cez technickú analýzu na daily a weekly grafoch. Pozrieme sa na hlavné kryptomeny a to Bitcoin a Ethereum. Ako bonus pohľad na Nikkei (Japonský akciový index).
Intuice při tradingu
Většina mých článků začíná větou k zamyšlení: “Trhy jsou jakýmsi živým organismem, u kterého se snažíme racionálním přístupem zanalyzovat jeho vývoj, což vytváří rozpor mezi očekáváním a konečným výsledkem.?
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 7.4.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...
Jak budu obchodovat akciové indexy, ropu WTI a USD/JPY?
Americké akciové indexy v tomto týdnu pokračovaly, po prudkých propadech v minulém měsíci, dále výrazně nahoru a vymazaly již 3/4 zmíněného poklesu. Tato korekce však byla velmi výrazná a rychlá, očekávejme tedy opět korekci této korekce, tedy pohyb dolů. Dnes již Dow Jones oslabuje skoro o 200 bodů (v době psaní mého blogu).
Nasdaq klesol keď Powell naznačil ďalší nárast úrokových sazdieb
Americké akciové trhy klesli keď boli podkopané jastrabím tónom Powella. Americký akciový trh sa v utorok obchodoval nižšie s rastúcou volatilitou po prejave Jaya Powella, kde znel viac jastrabie, než sa očakávalo.
Srovnali jsme ziskovost klientských účtů evropských brokerů, výsledek nás velmi překvapil
V dnešním článku jsme se rozhodli podívat se na veřejně dostupná data o ziskovosti klientských účtů brokerů působících na území EU a porovnat je. Tato data musí brokeři, spadající pod Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) pravidelně zveřejňovat a uvádět na svých marketingových materiálech a internetových stránkách. Prošli jsme tedy stránky těch nejprominentnějších brokerských společností a porovnali, kolik procent klientských účtů je u nich ziskových. Výsledek nás opravdu mile překvapil.
Útok na Izrael otřásá trhy
Hlavní zprávou z minulého týdne měla být data z amerického trhu práce. Bohužel jsme se dočkali nečekaného útoku hnutí Hamás na Izrael, který všechny zaskočil svým rozsahem a brutalitou. Pozornost všech se proto nyní upírá tímto směrem a trhy na to samozřejmě reagují. Co je možné očekávat?
Jak se vyrovnat se stresem v tradingu?
Obchodování na finančních trzích může být zdrojem značného stresu. Stres však může negativně ovlivnit naše rozhodování a celkovou výkonnost. Pojďme si tedy rozebrat, jak se s tímto stresem efektivně vyrovnávat.
Tradeři se stále častěji soustředí na trh s kryptoměnami
Každý den se více a více traderů obrací z akciového trhu na trh s kryptoměnami. Od začátku roku tak můžeme sledovat výrazný pokles obchodní aktivity a objemů na akciových trzích a naopak výrazný nárůst zobchodovaných objemů na kryptoměnách. Spekulativní aktiva začínají být stále populárnější hlavně díky vysokým výnosům, které nabízejí a důvěře, která je na trhu cítit.
Ropa a rubl po roce války
Trh s ropou je samozřejmě silně ovlivněn válkou na Ukrajině. Pro Rusko tvoří vývoz ropy hlavní zdroj příjmů válečného rozpočtu. Kreml se proto snaží vyvážet této suroviny, kolik jen může.
Přichází už do USA recese?
V minulém roce ekonomika Spojených států oficiálně nespadla do recese, byť čistě technicky a matematicky by se o ní hovořit dalo. Mezičtvrtletní poklesy HDP v prvních dvou čtvrtletích roku (-0,4 % a -0,1 %) sice nastaly, ale šlo spíše o korekci nadměrného utrácení covidových peněz z vrtulníku než že by hospodářství trápil pokles ekonomické aktivity jako takové. Podle atlantského Fedu a jeho GDP Now indikátoru by mělo HDP USA vzrůst i v posledním čtvrtletí minulého roku a to o cca 1 % mezičtvrtletně. Jak to ale bude letos?
Chcete začít s tradingem? Máme pro vás ultimátní videokurz pro začátečníky!
Trading byl odjakživa jednou z nejkontroverznějších disciplín finančního světa. Z jedné strany úspěšný trader může dosahovat profitability, o které se o dlouhodobým investorům ani nesnilo. Ze strany druhé je však aktivní obchodování disciplína, která se povede ovládnout jen determinovaným obchodníkům. Nicméně navzdory na první pohled složitě vypadajícím grafům za vysokou neúspěšností často nestojí složitost tradingu, ale spíše nepřipravenost začátečníků na postupný proces učení se a zdokonalování svých obchodních schopností.