Sobota 18. ledna 2025 02:52
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple ebook česká koruna
reklama
RebelsFunding

Ekonomika Francie prý bude letos stagnovat

11.08.2013 08:52  Autor: Tým FXstreet.cz  Sekce: Tradingové analýzy a zprávy   Tisk

Francouzská ekonomika bude letos zřejmě opět stagnovat a skutečný růst obnoví až v příštím roce. Připustil to francouzský ministr financí Pierre Moscovici v rozhovoru pro sobotní vydání regionálních večerníků. Vláda dosud pro tento rok předpovídá růst 0,1 procenta, většina ekonomů a mezinárodních institucí ale předpovídá, že druhá největší ekonomika eurozóny letos utrpí pokles.

"Tento rok bude růst chabý a sporadický, někde mezi minus 0,1 procenta a plus 0,1 procenta," řekl ministr pro listy Corse Matin, Nice Matin a Var Matin. Nový vládní odhad vývoje hrubého domácího produktu pro tento rok vyjde 25. září, uvedl, Dodal, že rok 2014 bude "prvním rokem skutečného růstu za tři roky", ale mírný růst ekonomika zaznamená už ve druhém a třetím čtvrtletí tohoto roku.

Mezinárodní měnový fond předpověděl Francii pro letošní rok pokles HDP 0,2 procenta. Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) čeká pokles o 0,3 procenta. stejně jako většina analytiků dotázaných agenturou Reuters.

Vyhlídky pro Francii se zhoršily v pátek po údajích, podle nichž průmyslová výroba v červnu po dvou měsících svižného růstu nečekaně klesla o 1,4 procenta. Francouzská ekonomika za celý loňský rok stagnovala a od posledního čtvrtletí loňského roku je v recesi.

Statistický úřad INSEE příští středu zveřejní údaje o hrubém domácím produktu za druhé čtvrtletí. Úřad předpověděl, že ekonomika vykáže po dvou čtvrtletích poklesu růst o 0,2 procenta.

Zdroj: Reuters, ČTK, Corse Matin, Nice Matin, Var Matin, OECD, INSEE

Sdílení článku: 
   

 

Čtěte více

  • Ekonomika EU ve třetím čtvrtletí zrychlila růst na 2,1 procenta
    Ekonomika Evropské unie ve třetím čtvrtletí vzrostla podle sezonně přepočtených údajů proti předchozím třem měsícům o 2,1 procenta, což je nepatrně více než ve druhém čtvrtletí, kdy růst činil dvě procenta. Ve zpřesněné zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat, který tak potvrdil svůj rychlý odhad z konce října. Růst v eurozóně pak zrychlil na 2,2 z předchozích 2,1 procenta.
  • Ekonomika EU ve 4Q po zpřesnění dat vzrostla o 0,1 procenta
    Ekonomika Evropské unie loni ve čtvrtém čtvrtletí podle sezonně přepočtených údajů vzrostla o 0,1 procenta, zatímco ve třetím čtvrtletí o 0,1 procenta klesla. Ve zpřesněné zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Rychlý odhad zveřejněný na konci ledna ukazoval na stagnaci. V meziročním srovnání se hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil o 0,3 procenta, což je o desetinu bodu lepší výsledek, než uváděl rychlý odhad.
  • Ekonomika EU ve 4Q stagnovala
    Ekonomika Evropské unie ve čtvrtém čtvrtletí ve srovnání s předchozími třemi měsíci stagnovala, a vedla si tak hůře, než se čekalo. V další zpřesněné zprávě to dnes na základě sezonně přepočtených dat oznámil statistický úřad Eurostat. Dosud uváděl, že hrubý domácí produkt (HDP) evropské sedmadvacítky se mezičtvrtletně o 0,1 procenta zvýšil. Růst české ekonomiky činil 0,2 procenta.
  • Ekonomika EU v prvním čtvrtletí klesla o 0,4 procenta, je zpět v recesi
    Ekonomika Evropské unie v prvním čtvrtletí podle sezonně přepočtených údajů klesla proti předchozím třem měsícům o 0,4 procenta po poklesu o 0,5 procenta ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku. Ve své zpřesněné zprávě to dnes oznámil statistický úřad Eurostat. Potvrdil tak, že unie se vrátila k hospodářské recesi, za kterou stojí hlavně uzávěry v souvislosti s pandemií. Česká ekonomika v prvním čtvrtletí klesla o 0,3 procenta.
  • Ekonomika EU v prvním čtvrtletí klesla o 3,5 procenta
    Ekonomika eurozóny i celé Evropské unie v prvním čtvrtletí kvůli dopadům koronaviru prudce klesla. V zemích EU propad ve srovnání s předchozím čtvrtletím činí podle sezonně přepočtených údajů 3,5 procenta, v eurozóně 3,8 procenta, oznámil dnes v prvním rychlém odhadu statistický úřad Eurostat. Jde o nejvýraznější propad od roku 1995, kdy se tyto údaje začaly sledovat.
  • Ekonomika EU v prvním čtvrtletí po zpřesnění dat klesla pouze o 0,1 procenta
    Ekonomika zemí Evropské unie v prvním čtvrtletí podle sezonně přepočtených údajů vinou pandemie klesla proti předchozím třem měsícům o 0,1 procenta. Ve své zpřesněné zprávě to dnes oznámil statistický úřad Eurostat. Je to lepší vývoj, než jaký úřad uváděl v předchozím odhadu, podle něhož pokles činil 0,4 procenta. Ekonomika se ale i tak ocitla v recesi, protože ve čtvrtém čtvrtletí klesla o 0,4 procenta. I to je proti odhadu lepší výsledek, byť jen o desetinu procentního bodu.
  • Ekonomika EU v prvním čtvrtletí vzrostla o 0,7 procenta, čekal se slabší růst
    Ekonomika Evropské unie i zemí eurozóny v prvním čtvrtletí rostla rychleji, než se předpokládalo. Hrubý domácí produkt (HDP) celé unie vzrostl ve srovnání s předchozím čtvrtletím o 0,7 procenta, uvedl v dnešní zpřesněné zprávě evropský statistický úřad Eurostat. V předběžné zprávě zveřejněné před měsícem uváděl růst o 0,4 procenta.
  • Ekonomika EU v 2Q vzrostla o 0,3 procenta
    Ekonomika Evropské unie po stagnaci na konci loňského roku v letošním druhém čtvrtletí vzrostla o 0,3 procenta oproti předchozím třem měsícům. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Meziročně pak tempo růstu hrubého domácího produktu (HDP) v EU zrychlilo na 0,7 procenta. Pokles HDP oproti předchozím třem měsícům ale hlásí Německo (minus 0,1 procenta).
  • Ekonomika EU zastavila pokles, ve druhém čtvrtletí vzrostla o 1,9 procenta
    Ekonomika Evropské unie ve druhém čtvrtletí vzrostla o 1,9 procenta, a zotavila se tak z poklesu 0,1 procenta v prvním kvartálu, za kterým stály negativní dopady šíření koronaviru. Ve svém prvním rychlém odhadu to dnes oznámil statistický úřad Eurostat.
  • Ekonomika Evropské unie po růstu o 0,2 procenta opět stagnuje
    Ekonomika Evropské unie zůstala ve druhém čtvrtletí letošního roku oproti předchozím třem měsícům podle sezonně přepočtených dat beze změny. Meziročně se hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil o 0,5 procenta. V rychlém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V prvním čtvrtletí stoupl HDP v EU o 0,2 procenta.
  • Ekonomika Francie se vymanila z recese
    Francouzská ekonomika se ve druhém čtvrtletí vymanila z recese a rostla mnohem rychleji, než se čekalo...
  • Ekonomika Francie v 1Q rostla rychleji
    Hrubý domácí produkt (HDP) Francie se v prvním čtvrtletí zvýšil proti předchozím třem měsícům o 0,5 procenta. Oznámil to dnes francouzský statistický úřad. Zpřesnil tak svůj odhad z konce dubna, podle kterého růst činil 0,4 procenta.
  • Ekonomika Gazy kvůli válce prudce klesla
    Nezaměstnanost v Pásmu Gazy od začátku války mezi Izraelem a palestinským teroristickým hnutím Hamás vzrostla ze 45,3 procenta na téměř 80 procent. Hrubý domácí produkt (HDP) území ovládaného Hamásem se pak snížil o 84,7 procenta. Ve svém odhadu to dnes uvedla Mezinárodní organizace práce (ILO). Zároveň upozornila, že válka negativně ovlivňuje i palestinský Západní břeh Jordánu, který izraelská vojska dlouhodobě okupují.
  • Ekonomika Hongkongu klesá, vliv mají i trvající protesty
    Ekonomika Hongkongu ve druhém čtvrtletí klesla ve srovnání s předchozím kvartálem o 0,4 procenta, zatímco v prvním čtvrtletí ještě o 1,3 procenta vzrostla. Oznámila to dnes místní vláda. Pokles je výraznější, než se čekalo. Jedna z nejpopulárnějších nákupních destinací světa se tak vinou trvajících protivládních protestů, které odrazují turisty a mají negativní dopad na tržby obchodů, poprvé po deseti letech ocitla na pokraji recese. Ta se obvykle definuje jako aspoň dvě čtvrtletí hospodářského poklesu po sobě.
  • Ekonomika Hongkongu kvůli koronaviru rekordně klesla
    Ekonomika Hongkongu v prvním čtvrtletí letošního roku klesla meziročně o 8,9 procenta, což je největší pokles od roku 1974, kdy se začal tento údaj sledovat. Ekonomický propad se prohloubil ze tří procent ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila vláda. K vysokému propadu přispěla pandemie nemoci covid-19, která zhoršila již tak špatnou situaci v zemi způsobenou loňskými násilnými protivládními protesty a cly souvisejícími s obchodní válkou mezi USA a Čínou.
  • Ekonomika Hongkongu loni poprvé za deset let klesla
    Ekonomika Hongkongu loni poprvé za deset let klesla, na vině jsou hlavně násilné protivládní protesty a také cla, která byla zavedena kvůli obchodní válce mezi Spojenými státy a Čínou. Hrubý domácí produkt (HDP) se podle předběžných údajů snížil o 1,2 procenta, oznámily dnes místní úřady. Analytici varují, že to nejhorší teprve přijde, protože ukončení protestů ve městě, které je pod čínskou správou, zatím nebylo oznámeno. Ekonomiku navíc ohrožuje epidemie onemocnění novým koronavirem v Číně.
  • Ekonomika Hongkongu po šesti čtvrtletích poklesu výrazně vzrostla
    Ekonomika Hongkongu po šesti čtvrtletích poklesu v prvním kvartálu meziročně vzrostla o 7,8 procenta. Ukázala to statistika, kterou dnes zveřejnila hongkongská vláda. K oživení pomohly menší obavy z koronaviru a pokračující očkování. Čeká se přitom, že pokud pandemie zůstane pod kontrolou, bude pozitivní vývoj ekonomiky letos pokračovat. Předchozí 18měsíční pokles byl v meziročním srovnání v této bývalé britské kolonii nejdelší za desítky let.
  • Ekonomika Indonésie kvůli koronaviru poprvé od roku 1999 klesla
    Indonéská ekonomika ve druhém čtvrtletí poprvé za více než 20 let klesla. Snahy o zastavení šíření nemoci způsobené novým koronavirem totiž měly negativní dopad na spotřebitelskou poptávku i na podnikatelskou aktivitu této největší ekonomiky jihovýchodní Asie. Hrubý domácí produkt (HDP) se meziročně snížil o 5,32 procenta, což je první pokles od roku 1999. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil indonéský statistický úřad.
  • Ekonomika Indonésie kvůli koronaviru rostla nejpomaleji od 2001
    Ekonomika Indonésie v prvním čtvrtletí vzrostla meziročně o 2,97 procenta, nejpomaleji od prvního čtvrtletí 2001. Tempo růstu bylo nižší, než se čekalo, protože koronavirová pandemie zastavila ekonomickou aktivitu v zemi. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnil indonéský statistický úřad. Indonésie je největší ekonomikou jihovýchodní Asie a čtvrtou nejlidnatější zemí světa.
  • Ekonomika Islandu roste nejrychleji od krize
    Hrubý domácí produkt Islandu ve čtvrtém čtvrtletí 2016 vzrostl ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku o 11,3 procenta. To byl nejrychlejší růst od konce roku 2007, tedy krátce před kolapsem finančního systému země. Zpráva islandského statistického úřadu však rovněž vyvolala obavu mezi analytiky, zda se ekonomika nezačíná přehřívat. Za celý rok tempo růstu HDP zrychlilo na 7,2 procenta z 4,1 procenta v roce 2015.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Dukascopy new