Úterý 07. ledna 2025 15:33
reklama
Dukascopy new
reklama
RebelsFunding
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple ebook česká koruna

Americké makro výrazněji nepřekvapilo, dolar si ztráty ze začátku týdne zatím udržuje

24.08.2018 15:07  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Ani páteční seance zatím na většinu finančních aktiv příliš vzrušení nepřinesla. Na akciovém trhu probíhá i tentokrát obchodování na výrazně podprůměrných objemech a trhy dál vyčkávají především na projev šéfa americké centrální banky, který promluví o měnové politice na symposiu centrálních bankéřů v Jackson Hole. Evropské indexy dnes v rámci intradenního šumu jen nepatrně rostou a mírný růst zatím signalizují také futures na indexy v USA, kde dál čekáme na prolomení historického maxima na S&P500.

Ze zveřejněných fundamentů zatím zaujaly jen výsledky nových objednávek v USA. Ty ve své jádrové podobě rostly o 0,2 %, což byl výsledek o tři desetiny horší, než s čím počítal většinový konsenzus. Slabší data však na trzích větší stopu nezanechala, jelikož nijak výrazně nevybočila z trendu, který na nových objednávkách v posledních měsících přetrvává a který signalizuje v průměru solidní 0,6% meziměsíční růst.

Dopad na USD byl proto malý a americká měna si na páru s eurem i k ostatním měnám svou cenu podržela.

Dolar v tomto týdnu část svých dřívějších zisků sice odevzdal, celkový fundament se na dolarových párech ale podle nás výrazněji nemění. Šance na růst amerických sazeb už v září dál přesahuje 90 % a ze strany Fedu zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se měl výhled pro sazby měnit. Trh ale i tak dnes bude zvědav na to, co se od J. Powella o měnové politice dozví, a to nejen v kontextu samotné měnové politiky, ale i ve vztahu k nedávným výrokům amerického prezidenta Trumpa, jehož výroky dostaly USD v minulých dnech pod prodejní tlak. Powellův projev začíná v 16 hod.

Na komoditním trhu dnes pokračuje růst na ropě, která se s přispěním problémů ve Venezuele, a i díky vidině tvrdších sankcí na Írán, dostává v případě Brentu nad 75,50 USD za barel. Daří se přitom konečně i drahým kovům, i když v jejich případě je růst spíše technickou korekcí a reakcí na výplach z posledních několika týdnů.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Americké indexy vystřelily výše navzdory slabšímu makru
    Americké trhy krátce po otevření trhů výrazně rostou. Dow Jones (US30) i S&P 500 (US500) aktuálně přidávají 0,9 %, US100 roste dokonce o 1,2 % a USFANG (technologické akcie) o 1,9 %. Dobrá nálada vládne navzdory horším makrodatům z americké ekonomiky. Index spotřebitelské nálady Consumer Board klesl v tomto měsíci o více než 7 bodů na 124,1 bodů a nenaplnil tak očekávání stagnace. Navíc započaté stavby nových domů (Housing Starts) klesly za únor na 1162 tisíc, což bylo výrazně pod očekáváním na 1218 tisících.
  • Americké indexy v závěru týdne posilovaly
    Zámořské akciové indexy dokázaly závěr minulého týdne uzavřít ziskem. Technologický index Nasdaq 100 posílil o necelá 2 % a index S&P 500 přidal 1 %. Největší růst z akcií v indexu S&P 500 v pátek předvedl Paramount Global (PARA), který přidal přes 12 %. Akcie podpořila zpráva že Skydance Media a RedBird Capital plánují převzít kontrolu nad Paramountem prostřednictvím společnosti National Amusements, která vlastní 77 % hlasovacích práv ve společnosti. I přesto, že RedBird ani Skydance celou záležitost prozatím nekomentují, tak investoři tuto zprávu náležitě ocenili v kurzu akcií. Hlavní akciové indexy uzavřely páteční den následovně: S&P 500 +0,41 %, Nasdaq 100 +0,39 % a Dow Jones +0,36 %.
  • Americké indexy vzrostly na nejvyšší úrovně v tomto roce
    Začátek nového měsíce je výborný pro akciové indexy, které rostou po zveřejnění dobrých výsledků ekonomické aktivity v Číně a USA. Indexy na Wall Street (US500, US100, US30) vystoupaly nejvýše v roce 2019 a nacházejí se zhruba 3 % pod svými maximy z roku 2018. Hlavní německý akciový index DE30 také roste, znovu testuje úroveň rezistence na 11 800 bodech.
  • Americké indexy zahájily nový týden famózně
    Hlavní americké indexy pokračovaly v pondělní obchodní seanci v růstovém trendu a všechny hlavní indexy S&P 500, Nasdaq 100 a Dow Jones uzavřely v zisku. Za bližší pohled stojí index S&P 500, který v pátek uzavřel sedmý růstový týden v řadě a tato série týdnů, kdy index dokázal posílit, je nejdelší od roku 2017. Hlavní akciové indexy uzavřely dnešní den následovně: S&P 500 +0,45 %, Nasdaq 100 +0,64 % a Dow Jones +0,00 %.
  • Americké indexy zahájily silným růstem, raketově rostou čínské firmy. Další dění bude určovat Fed
    US indexy dnes zahajují seanci silným růstem a navazují tak na pozitivní dění v Asii a v Evropě. Dow Jones přidává aktuálně +1,2 %; S&P 500 +1,7 % a technologický Nasdaq Composite +2,5 %. Dnešní rozhodnutí Fedu o sazbách, a především jeho další výhled budou určovat následující dění.
  • Americké indexy znovu testují zónu rezistence; HDP dopadlo dle očekávání
    Americká ekonomika pokračuje v růstu relativně rychlým tempem. Hrubý domácí produkt vzrostl ve druhém kvartálu o 2 % (přepočteno na celý rok). Dnes zveřejněná čísla byla třetím a posledním odhadem ekonomického vývoje od začátku dubna do konce června. Reakce na trzích byla vzhledem k naplnění očekávání minimální.
  • Americké i světové akcie znovu na rekordu, Evropy se drží splín. Dolar klesá
    Americké akciové trhy smetly ze stolu ranní splín a pokořily nové historické rekordy, širší S&P 500 již třetím dnem za sebou. Také globální akciový index MSCI je na novém rekordu, v Evropě ale špatná nálada přetrvává. Hlavní evropské akciové indexy jsou pod tíhou energetických titulů a ztráty dosahují u některých indexů i 0,4 %, i když britským akciím se daří.
  • Americkej ekonomike sa darí. Kvôli rastu nemá nemá FED dôvod zmeniť rétoriku
    Jedným z argumentov pre aktuálne slabší dolár sú slabé čísla z americkej ekonomiky (ďalšími sú spomalenie inflácie a obavy ohľadom schopnosti Trumpa presadiť zníženie daní). Najčastejšie sa v tejto súvislosti ukazuje graf indexu ekonomických prekvapení, ktorý je na tom najhoršie od jari minulého roka. To znamená, že dáta z ekonomiky aktuálne výrazne zaostávajú za prognózami.
  • Americkej vláde hrozí ďalšie zastavenie financovania
    Trump hrozí ďalším odstavením americkej vlády od financovania. V praxi to znamená, že nepodpíše vláde neesenciálne výdavky, ktoré už boli schválené v rozpočte. V praxi to znamená, že ostanú zatvorené inštitúcie typu národné parky, enviromentálne a hygienické inšpekcie, daňová správa, či Ministerstvo Zahraničia. Otvorené ostanú esenciálne úrady typu hraničná stráž, letová kontrola, pošta, súdy či zdravotníctvo.
  • Americké makro fouklo akciovým trhům vítr do plachet
    Evropské akcie poměrně rychle vymazaly ranní ztráty a zamířily opět k vyšším úrovním. Index Stoxx 600 přidává zhruba třetinu procenta, když se daří především cyklickým akciím. V čele se drží energetické tituly (+1,3 %), jejichž akcie reagují na rostoucí ceny ropy. V odpoledních hodinách podpořily globální sentiment makroekonomické ukazatele ze Spojených států, které ukázaly na silnější podnikové objednávky dlouhodobého zboží a zároveň na uvadající inflační tlaky v ekonomice. Není tak divu, že akcie v zámoří otevřely strmým růstem. Index S&P 500 roste o 0,9 % za podpory všech hlavních sektorů.
  • Americké maloobchodné predaje v júli vzrástli o 1,2%
    Maloobchodný predaj v Spojených štátoch v júli medzimesačne vzrástol o 1,2%, po júnovom náraste o 8,4%, avšak očakával sa nárast o 1,9%.
  • Americké maloobchodní prodeje
    „I když pomineme vliv inflace, Američané stále peníze utrácejí. Tržby kontrolní skupiny - část dnešní zprávy, která je jádrem hrubého domácího produktu - se po dvou měsících poklesu od března do dubna zvýšily. Zatím jsme se nedočkali náhlého poklesu spotřebitelské aktivity, a to díky solidnímu trhu práce.
  • Americké maloobchodní prodeje přinesly na trh opět strach
    Maloobchodní tržby ve Spojených státech v únoru klesly méně, než se čekalo. Nicméně lednová data byla revidována silně směrem dolů, což je...
  • Americké maloobchodní tržby dostaly dolar pod tlak, páteční seance ale zatím z klidného režimu minulých dnů nijak nevybočuje
    Ani konec týdne zatím finanční trhy nevykolejil z klidového režimu. Přestože dnes evropské indexy mírně ztrácí, ztráty jsou relativně mírné a nijak nevybočují ze standardního intradenního šumu, když se pohybují v okolí několika desetin procenta. Obchodování na evropských burzách přitom znovu probíhá na výrazně podprůměrných objemech, které jsou přibližně třetinu až polovinu pod třicetidenním průměrem. Bezstarostná idylka tedy pokračuje.
  • Americké maloobchodní tržby nakonec zklamaly
    Optimistická očekávání týkající se červnových amerických maloobchodních tržeb se nakonec nenaplnila. V očekávání...
  • Americké maloobchodní tržby posílily, analýza EUR/USD
    Americké maloobchodní tržby posílily v prosinci dle odhadů ekonomů. V meziměsíčním srovnání si polepšily o...
  • Americké maloobchodní tržby rostou, EUR/USD pod 1,33
    Americké maloobchodní tržby vzrostly v červenci po čtvrté za sebou a meziměsíčně si připsaly zisk 0,2 procenta. Č...
  • Americké megacapy? Totální valuační úlet
    Mezi nejpopulárnější akcie v držení velkých institucionálních i drobných akciových investorů momentálně patří největší americké technologické společnosti, konkrétně Microsoft, Google, Amazon, Facebook a Apple. Jsou to zároveň společnosti s největší tržní kapitalizací na světě, proto označení „megacaps“. V tomto krátkém textu chci pomocí základních fundamentálních finančních dat ukázat, že z valuačního hlediska jsou ceny jejich akcií totálně přestřelené, mimo jakékoliv valuační standardy stanovené například Benjaminem Grahamem, autorem nejslavnější publikace pro akciové investory Inteligentní investor. Domnívám se, že tyto akcie mohou být samozřejmě vhodné pro krátkodobou spekulaci, nicméně pro investory s dlouhým investičním horizontem jsou zcela nevhodné, neboť aktuální tržní ceny jejich akcií jsou velmi výrazně nad fundamentální vnitřní hodnotou. Akcie by musely spadnout o desítky procent, aby se fundamentální vnitřní hodnotě přiblížily.
  • Americké měně se daří, nikoliv ovšem vůči euru
    Uplynulý týden byl z pohledu amerického dolaru úspěšný, když si polepšil proti 13 z 16 klíčových měn. Proti japonskému...
  • Americké ministerstvo energetiky schválilo druhé největší uvolnění ropy ze strategických rezerv
    Americké ministerstvo energetiky oznámilo, že půjčí 13,4 milionu barelů ropy ze strategických ropných rezerv jako součást obnoveného úsilí Bidenovy administrativy omezit rostoucí ceny ropy, které vystoupaly na nejvyšší úroveň od roku 2014.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
InstaForex rijen 2024