Měnový pár AUD/USD dokončil impulsní pokles, jak jsem psal ZDE a aktuálně se nacházíme v korekci této impulsní vlny. Tato korekce zdá se dokončuje svou první vlnu A, kde můžeme napočítat pět kompletních podvln ve vlně A. Vlna A se dokončila na zajímavé S/R úrovni 0,7045, která se shoduje s klesající trendovou linií a blízko se také nachází 23,6 % Fibonacciho retracementu celého impulsního poklesu. Pokles z konce vlny A by mohl dojít na S/R úroveň 0,6960, která se shoduje s koncem podvlny (iv) vlny A a mohla by poklesnout až na konec vlny 5 na ceně 0,6832, pokud by se jednalo o jednoduchou korekci a nešlo by o korekci ABC.
Vývoj měnový pár AUD/USD (4hodinový graf – H4):
Měnový pár EUR/CHF zatím naplňuje očekávání a vydal se k zajímavému poklesu z konce vlny C, jak jsem psal ZDE. EUR/CHF se po dokončení vlny (ii), vydal k dramatickému poklesu do vlny (iii), která vypadá, že ještě není zcela kompletní a chybí jí ještě pátá podvlna, která by se mohla dostat na S/R úroveň 1,0210, která se shoduje s koncem podvlny 4 vlny C. Jako potvrzení beru, že se jedná o novou klesající impulsní vlnu, že vlna (iii) dosáhla na 161,8 % Fibonacciho extenze vlny (i), což je běžný poměr pro tento vztah. Po dokončení vlny (iii) očekávám menší růst do vlny (iv), možná by se mohlo jednat o krátkou konsolidaci ve vlně (iv) a následný pokles do vlny (v). Vzhledem k pravidlu střídání z Elliottovy vlnové teorie, nečekám vlnu (iv) příliš dlouhou, ale mohla by alespoň dojít na 38,2 % Fibonacciho retracementu vlny (iii). Ve chvíli, kdy bude impulsní vlna (i) až (v) kompletní budu plánovat long obchodní příležitosti.
Vývoj měnového páru EUR/CHF (4hodinový graf – H4):
Měnový pár CHF/JPY pokračoval v poklesu z konce vlny B, jak jsem psal ZDE. Při bližším pohledu na graf, je nutné uvědomit si další potencionální možnosti, jak by se CHF/JPY mohl v širším horizontu vyvíjet. V minulém blogu jsem psal, že by se mohlo jednat o korekci ABC, po které by měla následovat další rostoucí impulsní vlna vzhůru. Tento scénář je stále ve hře, protože se z konce vlny C vytvořila impulsní vlna směrem vzhůru, což může být první impulsní vlna většího růstu (označeno červeně), tato teorie vejde v platnost, jakmile cena překoná konec vlny B neboli 2. Druhá teorie je podpořena faktem, že cena poklesla z konce vlny 2 až na 161,8 % Fibonacciho extenze vlny 1, což je běžný poměr pro třetí vlnu v celkovém impulsu. Impulsní vlna (i) až (v) by v tomto případě mohla být vlna A ve vlně 4 celkového impulsního poklesu. Tato teorie bude platná ve chvíli, kdy cena překoná konec vlny 3. Aktuální obchodní příležitost je pokles z konce vlny (v), kde by se cena mohla vrátit na konec vlny (iii) na ceně 130,62 a dále až na konec vlny (iv) na ceně 129,20.
Vývoj měnového páru CHF/JPY (4hodinový graf – H4):
Myslím, že Elliottova vlnová teorie opět prokázala svoje kvality a dal se podle ní dobře predikovat další vývoj. Bohužel i tato teorie má svá úskalí, která vás při jejím obchodování nesmějí překvapit a musíte počítat s tím, že mohou nastat.
Přeji úspěšný trading!
Jiří Hruška