Ticker Tape by TradingView
Predikce vývoje finančních trhů - LEDEN 2020
Úvod
Růst akciového trhu se v roce 2020 zpomalí, event. zastaví. Trhy nemohou konzistentně rok co rok růst, korekce je nevyhnutelná. Nicméně zachytit tržní vrchol je obtížnější než tržní dno. Problém současné ekonomiky spočívá mj. v tom, že nadměrná likvidita vložila příliš mnoho peněz do příliš mnoha rukou. To způsobilo obecnou cenovou inflaci většiny aktiv. Malým symbolickým příkladem této situace je vánoční stromek v hotelu Kempinski Bahia ve VIP středisku Marbella na Costa del Sol v Andalusii. Ozdoben diamantovými šperky má hodnotu okolo 356 mil. Kč. Letitá zkušenost říká, spojí-li se aktiva dohromady, společně také padají. Vzhůru eskalátorem (pomalu), dolů výtahem (rychle).
Chronoekonomický pohled
Níže uvedený cyklus se opakuje přibližně každé 3 roky (sledováno od roku 1885), kdy index DJIA rostl 85% času; na grafu je znázorněno průměrné chování cyklu pro prosinec 2019 – leden 2020 (tzv. Dewey Effect) se zpomalením okolo 10.1. a vrcholem o tři dny později:
Poměr aktiv investorů v býčích versus medvědích fondech je blízko historicky nejvyšších hodnot. Procento hotovosti držené ve fondech peněžního trhu dosáhlo historického 25 letého minima. Uplynulý rok byl pro investory příliš snadný. Více než 60% všech dnů v roce 2019 byly investičně růstovými dny, zatímco tradiční výše je 52%. Průměrný procentuální zisk na den byl nadprůměrný. Příliš mnoho lidí vydělalo peníze příliš snadno. Týdenní a měsíční chronoekonomické cykly vyvrcholí v lednu. Letopočet 2020 končí nulou. Tyto roky mají ve většině případů medvědí charakter.
Predikovaný průběh indexu S&P 500 pro první čtvrtletí 2020 podle 1, 4 a 10 letých cyklů :
Predikovaný průběh indexu DJIA pro rok 2020 podle spektrální analýzy :
Data pravděpodobných reverzí akciových trhů obecně v průběhu ledna 2020 :
(tučně – velká pravděpodobnost)
S&P 500 2 610 22 28 NASDAQ1 10 22
Měny Americký dolar nadále oslabuje. Většina hlavních měnových párů, kotovaných vůči dolaru, pokračuje v růstu.Zobrazení síly / slabosti měnových párů kotovaných s americkým dolarem na RRG grafu :
Novozélandský dolar (NZD) se ve své rally vzhůru dosti pravděpodobně dostal na vrchol, po kterém bude následovat korekce. Podobně, jako oslabující britská libra (GBP), již mířící k weakening sektoru grafu RRG. Euro jde spíše do strany. Ve stále dobré kondici se zdají být obě skandinávské měny – NOK, SEK. Pečlivě budeme sledovat japonský jen (JPY). Ten se v lagging sektoru RRG otáčí vzhůru směrem k improving sektoru, a je zde prostor pro jeho další růst. Podobná situace je na švýcarském franku (CHF), byť momentálně v korekci na silné S/R zóně.
Dolarový index podle indikátoru RRG stále nepřekonal křížový benchmark 100.
Akcie
Cílíme na americké tituly z koše S&P 500, a to ve dvou postupných krocích :
1. Výběr nejvíce posilujících tržních sektorů na základě technických ukazatelů.
2. Výběr nejvíce posilujících akcií z těchto sektorů na základě konfluence technické a chronoekonomické analýzy. K definitivnímu výběru pro nákup akcií slouží kontextový filtr predikčních modelů ICHE podle výsledků historických backtestů.
Jedním z prvotních nástrojů (vyjma skenerů se zadanými parametry) jsou RRG grafy (autorem je trader Julius de Kempenauer). Křížově zobrazují relativní sílu a momentum pro zadaný akciový koš (např. index) vůči zvolenému benchmarku. Pokud jsou oba parametry dostatečně silné, akcie se nachází v zeleném (leading) kvadrantu. Oslabení momenta obvykle znamená pokles akcie do žlutého (weakening) a následně červeného (lagging) kvadrantu. Nakonec při opětovném posílení momenta akcie znovu stoupá do modrého (improving) kvadrantu. Ze zobrazeného grafu RRG a tabelárního přehledu je patrné, že v balíčku amerických akcií indexu SP&500 se zastavil růst sektorů technologie (XLK) i financí (XLF). V dalším propadu pokračují reality (XLRE) a služby (XLU). Na síle získává naopak zdravotní péče (XLV) v leading sektoru, překonávající benchmark:
Posilování zdravotní péče (XLV) dobře koresponduje s kumulativním sezónním grafem, který ukazuje kladnou lednovou anomálii tohoto sektoru za posledních zprůměrovaných 20 let :
Sloupcový graf ukazuje, že v lednu (první sloupec tabulky) za posledních 20 let sektor zdravotnictví (XLV – předposlední řádek tabulky) uzavřel v 70% případů výše, než otevřel, a to nad benchmark SP&500.
XLV – Sektor zdravotní péče
Celkový RRG graf sektoru XLV ukazuje ne příliš přehledný obraz rotace jednotlivých akciových titulů kolem středu 100/100 benchmarku SP&500 :
Pro další analýzu kontextovými filtry modulů ICHE proto vybíráme tituly sektoru se silnými parametry RS-Momentum/RS-Ratio. Dosud výrazně neoslabující (leading), dále akcie do tohoto kvadrantu mířící z improving, případně akcie postupně akcelerující vzhůru z lagging sektoru :
Leading (zelené) akcie – predikce vývoje tranzitním modulem ICHE :
CNC – Centene Corp.
UNH – Unitedhealth Group, Inc.
WCG – Wellcare Health Plans, Inc.
HCA – HCA Healthcare, Inc.
LLY – Eli Lilly & Co.
Improving (modré) akcie – predikce vývoje tranzitním modulem ICHE :
ANTM – Anthem, Inc.
JNJ – Johnson & Johnson
MTD – Mettler Toledo Intl, Inc.
Lagging (červené) akcie – predikce vývoje tranzitním modulem ICHE :
CERN – Cerner Corp.
BSX – Boston Scientific Corp.
DHR – Danaher Corp.
TFX – Teleflex, Inc.
MRK– Merck & Co., Inc.
Řazení akcií podle ratingu ICHE :
Řazení akcií podle síly predikovaného uptrendu :
Sumární přehled MULTI BOX pro jednotlivé výše uvedené zdravotnické tituly je zobrazen pro kalendářní měsíc leden ratingovými multi box moduly :
MULTI BOX : CNC, HCA, LLY, UNH, WCG (leading)
MULTI BOX : JNJ, MTD, ANT (improving)
MULTI BOX : CERN, BSX, MRK, TXF, DHR (lagging)
obchodní tabulka 1/2020 – vstup/výstup do LONG pozice
Sezónnost znamená, v kolika procentech případů obchodní pozice daného titulu uzavřela výše, než otevřela, a to za posledních pět let vždy v měsíci lednu.
Vstupy / výstupy z obchodních pozic podle modelů ICHE je nutné konfrontovat s aktuální technickou analýzou cenového grafu, případně s makroekonomickými fundamenty. Stop Loss pod nejbližší S/R zónou, případně max. do 10%.
Ing. Richard Stříbný
RNDr. Miloš Mikolanda
Zdroj: INSTITUT CHRONOEKONOMIE
Upozornění:
Veškeré výše poskytované informace jsou určeny výhradně ke studijním účelům. INSTITUT CHRONOEKONOMIE neposkytuje finanční poradenství ani investiční doporučení. Pouze sdílí vlastní přístupy k finančním trhům. Prezentované informace představují subjektivní názory autorů. Rozhodnutí obchodovat na finančních trzích je na odpovědnosti každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost.
Klíčová slova: Peníze | Novozélandský dolar | Britská libra | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Benchmark | Dolarový index | Euro | Grafy | Japonský jen | Korekce | Koš | Likvidita | Long | Long pozice | Momentum | Měny | Pozice | Rally | S&P 500 | Sloupcový graf | Trader | Doporučení | JPY | CHF | NZD | GBP | Fundamenty | Pravděpodobnost | Zisk | Obchodovat | Index | Analýzy | DJIA | Dolar | Graf | Index DJIA | Investiční | Investiční doporučení | Konfluence | Libra | Nákup akcií | Pro investory | Zkušenost | ING | ROCE | Přehled | Skandinávské měny | Finanční poradenství | S&P | Predikce | Obchodní pozice | Obchodovat na finančních trzích | UnitedHealth | Chronoekonomický pohled | Predikce vývoje finančních trhů | Predikce vývoje | Richard Stříbný | Miloš Mikolanda | INSTITUT CHRONOEKONOMIE | Šperky |
Čtěte více
-
Predikce ceny MATIC- Polygon by se mohl od nové hranice podpory odrazit
Cena Polygonu vzrostla směrem k 1,50 dolaru předtím, než se začala korigovat níže. Býci si musí hlídat zónu na 1,30 dolarech, aby mohli v blízké době zahájit nový růst. -
Predikce ceny MATIC – Polygon míří k 1 dolaru
Cena MATIC se zvedá z úrovně podpory na 0,82 dolarech. Polygon by tak mohl dále stoupat, avšak poblíž 1,00 dolaru se tvoří důležitá hranice. -
Predikce ceny pro Cardano: Kam se dostane ADA, když bude propad kryptoměn nadále pokračovat?
Cenové prognózy Cardano (ADA-USD) bude dobré kontrolovat především v úterý, kdy obchodníci přemýšlejí o tom, kam se bude token po propadu kryptoměn ubírat. -
Predikce ceny Ripple (XRP)
Jak se soudní řízení Ripple s Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC) chýlí ke konci, zůstanou XRP velryby odolné a zabrání velkému propadu cen? -
Predikce ceny Solana – může SOL v roce 2023 dosáhnout 100 dolarů?
SOL, kryptoměna pohánějící vysoce výkonný blockchain Solana s podporou inteligentních smluv, v pondělí klesala v tandemu s širším kryptotrhem a předpovědi cen jsou stále pesimističtější. -
Predikce ceny Terra Luna Classic
Predikce ceny Terra Luna Classic je nyní býčí poté, co se LUNC odrazila od 50denního klouzavého průměru oblasti podpory 0,00022525 dolarů. Většina býčího trendu LUNC je poháněna novým mechanismem spalování. -
Predikce ceny XRP, když 24hodinový obchodní objem přesáhl 2 miliardy dolarů
Za posledních 24 hodin cena XRP stoupla o 3 % a dostala se na 0,473787 dolaru, zatímco celý krypto trh za stejné období zaznamenal 1,5% zisk. -
Predikce ceny XRP: Může XRP dosáhnout 10 dolarů v roce 2023?
Vzhledem k tomu, že XRP zaznamenává objem obchodů v hodnotě 600 milionů dolarů, začínají investoři spekulovat o tom, zda by kryptoměna mohla v tomto roce dosáhnout 10 dolarů. Tato předpověď ceny XRP je podpořena nedávným vývojem v ekosystému XRP, stejně jako širším nárůstem na kryptotrhu. -
Predikce na rok 2025. Největší investiční příležitosti
Rok 2025 slibuje dynamické investiční příležitosti, jelikož světové trhy ovlivní očekávané politické a ekonomické turbulence. V českém prostředí lze identifikovat příležitosti, které investorům nabídnou stabilní výnosy. -
Predikce pro S&P 500, DAX, zlato, stříbro a ropu podle cyklických indikátorů Larryho Williamse
Znáte Larryho Williamse? Řadě z vás to jméno pravděpodobně něco říká. Možná jste se s ním setkali v ČR na některé z investičních konferencí, možná jste četli jeho knihu a nebo jste o jeho jméno ve formě indikátoru (Williams %R) narazili v naší platformě a ani jste si to neuvědomili. Tak či tak, Larry Williams patří mezi velká jména světového tradingu, je autorem jedenácti knih o investování do akcií a komodit a je dobře znám také pro své předpovědi, které vychází z jeho teorie krátkodobých, střednědobých a dlouhodobých cyklů. -
Predikce vývoje finančních trhů - PROSINEC 2019
Z dlouhodobého náhledu jsou známky nadcházející ekonomické krize stále zřetelnější. Trhy jsou zásobeny likviditou, kreditní expanze pokračuje. Ceny akcií se nacházejí před tržním vrcholem. Nezdravý vývoj signalizují ať již periferní signály historických aukčních rekordů na trzích s uměním, tak i markantnější ukazatele např. v podobě dramaticky rostoucích bankrotů v Číně. Právě tento fakt může být dalším katalyzátorem pro oslabení trhů v roce 2020. -
🔺 PREDIKCE WALL STREET 🔻 | Osobnost a akcie roku | 👍 Nejlepší indexové ETF a Live trading účet ✅
Týdenní videokomentář: Forex, komodity, akcie, indexy a kryptoměny. -
Prednášajúci a témy Finančnej Konferencie ShowFx v Bratislave
Vás radi privítame na Finančnej konferencii ShowFx World, ktorá sa uskutoční 8. júla v priestoroch hotelu Crowne Plaza v Bratislave. Dvere konferenčnej miestnosti sú pre Vás otvorené od 10.00 do 18.00. -
Pred piatimi rokmi sa Draghi rozhodol zachrániť euro. Podarilo sa mu to?
Presne pred piatimi rokmi, v lete 2012, počas vrcholiacej krízy v euro zóne, Draghi na tlačovej konferencii vyslovil veľmi známu vetu, alias “The ECB is ready to do whatever it takes to preserve the euro. And believe me, it will be enough.? V preklade, „ECB je ochotná urobiť čokoľvek na záchranu eura. Verte mi, bude to stačiť“. EURUSD pár po tejto konferencii prestal klesať a nastal dvojročný rast k úrovni 1.40, pričom európske dlhopisy boli od tohto momentu trhom prudko nakupované a výnosy začali klesať rapídnym tempom. -
Pred rokom dosiahla ropa dno. Medziročný efekt rastu cien ropy na infláciu sa začne rozpadať
Takto pred rokom sme boli svedkami dna v poslednom cykle poklesu cien ropy. 15. januára po prvý krát od roku 2004 zatvorila cena ropy Brent obchodovanie pod úrovňou 30 USD za barel. Najnižšia zatváracia cena (27,88) bola zaznamenaná 20. januára. Medzičasom je ropa o takmer 30 USD za barel drahšia a pokiaľ sa jej cena v najbližších týždňoch neposunie vyššie, tak práve tento týždeň budeme svedkami ďalšieho extrému v tomto ropnom cykle – najväčšieho medziročného rastu cien ropy. -
Predstavitelia EU - tri riešenia pre Grécko
Podľa predstaviteľov EU existujú tri riešenia pre gr&e... -
Predstihové indikátory naznačujú, že americké HDP v druhom kvartáli bude silné
Indexu predstihových indikátorov sa príliš veľa pozornosti nevenuje. A tak na neho nereagujú ani trhy. Tento index z d... -
Pred ukončením QE v USA sa na dolári nediali také veci, ako dnes na eure
Aktuálny rast eura rozbil všetky predošlé korelácie. Napríklad voči doláru je euro podstatne vyššie ako je rozdiel v úročení na desaťročných dlhopisoch medzi Nemeckom a USA. Platí to aj pre iné predošlé korelácie (napr. s rozdielom v krátkodobom úročení či s rozdielom medzi inflačnými očakávaniami medzi eurozónou a USA). -
Pred zasadnutím ECB počítajú trhy s pravdepodobnosťou 30%, že do konca roka pôjdu sadzby nahor. Zmení na tom niečo to Draghi?
Obchodníci na eure od začiatku roka riešia takmer výhradne dve veci – pravdepodobnosť víťazstva Le Penovej vo voľbách a očakávania budúceho vývoja úrokových sadzieb v eurozóne. Urobil som jednoduchý regresný model, ktorý modeluje vývoj EURUSD na základe pravdepodobnosti, ktorú trhy prideľujú zvýšeniu úrokových sadzieb do konca roka a pravdepodobnosti Le Penovej víťazstva. Tieto dve veličiny vysvetľujú dve tretiny pohybu EURUSD v tomto roku (a to som ešte nebral do úvahy faktory na strane dolára). -
Preferencia bezpečia už čoskoro
Preferencia bezpečia už čoskoro V noci sme videli čiastočné odovzd&aacut...
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Můžete obchodovat s nekonečno penězi od prop firmy?
200 000 na bankovce a trvalá inflace. Jaká je historie uzbecké měny sum?
Smart Money Trading: Footprint charts – co to je? (35. díl)
Mají akcie technologických gigantů ještě sílu růst, nebo je čeká nepříjemná korekce?
Turkmenský manat je starý jen pár let. Jeho reálnou cenu nikdo nezná
Sektorové indexy: Které části trhu táhnou akcie vzhůru? (6. díl)
Prop Trading: Obchodování a zkušenosti u prop firmy RebelsFunding
VIDEO: Díky této metodě budete mít větší Take-Profity a nižší Stop-Lossy
Výsledky VIP zóny FXstreet.cz za srpen 2025: Konec léta ve znamení stabilního zisku
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (srpen 2025)
Můžete obchodovat s nekonečno penězi od prop firmy?
200 000 na bankovce a trvalá inflace. Jaká je historie uzbecké měny sum?
Smart Money Trading: Footprint charts – co to je? (35. díl)
Mají akcie technologických gigantů ještě sílu růst, nebo je čeká nepříjemná korekce?
Turkmenský manat je starý jen pár let. Jeho reálnou cenu nikdo nezná
Sektorové indexy: Které části trhu táhnou akcie vzhůru? (6. díl)
Prop Trading: Obchodování a zkušenosti u prop firmy RebelsFunding
VIDEO: Díky této metodě budete mít větší Take-Profity a nižší Stop-Lossy
Výsledky VIP zóny FXstreet.cz za srpen 2025: Konec léta ve znamení stabilního zisku
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (srpen 2025)
Denní kalendář událostí
V USA týdenní změna zásob ropy
Setkání ministrů financí EU - ECOFIN
Setkání ministrů financí eurozóny – Euroskupina
V Kanadě maloobchodní tržby
V Británii maloobchodní tržby
V Japonsku tisková konference BoJ
V Japonsku rozhodnutí o úrokové sazbě
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V Británii rozhodnutí o úrokové sazbě
V USA týdenní změna zásob ropy
Setkání ministrů financí EU - ECOFIN
Setkání ministrů financí eurozóny – Euroskupina
V Kanadě maloobchodní tržby
V Británii maloobchodní tržby
V Japonsku tisková konference BoJ
V Japonsku rozhodnutí o úrokové sazbě
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V Británii rozhodnutí o úrokové sazbě
Tradingové analýzy a zprávy
Fed snížil základní sazbu o čtvrt bodu do pásma 4,00 až 4,25 procenta
Komodity: Ropa zlevňuje, trh přehodnocuje útoky na ruské rafinerie a čeká na verdikt Fedu
Forex: Dolar zpevňuje ke koši měn, investoři čekají na rozhodnutí o sazbách v USA
Pražská burza znovu oslabila, akcie ČEZ ale po ztrátové sérii vzrostly
Forex: Kurz koruny k euru a dolaru se téměř nezměnil
Swingové obchodování GBP/USD 17.9.2025
Swingové obchodování USD/CAD 17.9.2025
Forex sentiment 17.9.2025
Swingové obchodování USD/JPY 17.9.2025
Swingové obchodování bitcoinu 17.9.2025
Fed snížil základní sazbu o čtvrt bodu do pásma 4,00 až 4,25 procenta
Komodity: Ropa zlevňuje, trh přehodnocuje útoky na ruské rafinerie a čeká na verdikt Fedu
Forex: Dolar zpevňuje ke koši měn, investoři čekají na rozhodnutí o sazbách v USA
Pražská burza znovu oslabila, akcie ČEZ ale po ztrátové sérii vzrostly
Forex: Kurz koruny k euru a dolaru se téměř nezměnil
Swingové obchodování GBP/USD 17.9.2025
Swingové obchodování USD/CAD 17.9.2025
Forex sentiment 17.9.2025
Swingové obchodování USD/JPY 17.9.2025
Swingové obchodování bitcoinu 17.9.2025
Blogy uživatelů
Moje cesta prop tradingem: Respekt před fundamenty je na místě
Analýza Dow Jones, S&P 500, EUR/USD: Na řadě je Fed
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 15.–21. září
Praktická ukázka: Trocha klidu s dobrým výsledkem
Jak funguje dynamické ETF portfolio a kdy se vyplatí
Intuitivní myšlení z pohledu psychologie | Marek Horňanský
Certainty effect: Toto je zabiják pořádných zisků
Jak si přenášíme zlozvyky do tradingu?
Strach v tradingu – nepřítel všech traderů
Hypotéky na počkání, štědré bonusy a páka. Co stálo za pádem Lehman Brothers?
Moje cesta prop tradingem: Respekt před fundamenty je na místě
Analýza Dow Jones, S&P 500, EUR/USD: Na řadě je Fed
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 15.–21. září
Praktická ukázka: Trocha klidu s dobrým výsledkem
Jak funguje dynamické ETF portfolio a kdy se vyplatí
Intuitivní myšlení z pohledu psychologie | Marek Horňanský
Certainty effect: Toto je zabiják pořádných zisků
Jak si přenášíme zlozvyky do tradingu?
Strach v tradingu – nepřítel všech traderů
Hypotéky na počkání, štědré bonusy a páka. Co stálo za pádem Lehman Brothers?
Forexové online zpravodajství
Denní shrnutí: Fed konečně snížil sazby, ale další uvolňování měnové politiky je nejisté 💲🎙️
⏬US100 poklesl o 1 % během konference Fedu
Konference šéfa Fedu Powella (LIVE)
BREAKING: Fed podle očekávání snížil úrokové sazby o 25 bazických bodů; EURUSD posiluje! 💲📌
Akcie Puma prudce rostou díky spekulacím o převzetí
Frankfurtská burza uzavřela v zeleném
Index Dow Jones se drží v zelených úrovních
USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 12. září klesly o 9285 tis. barelů
USA: Započatá výstavba v srpnu dosáhla 1307 tis. při očekávání 1365 tis.
USA: Index žádostí o hypotéky MBA k 12. září vzrostl o 29,7 %
Denní shrnutí: Fed konečně snížil sazby, ale další uvolňování měnové politiky je nejisté 💲🎙️
⏬US100 poklesl o 1 % během konference Fedu
Konference šéfa Fedu Powella (LIVE)
BREAKING: Fed podle očekávání snížil úrokové sazby o 25 bazických bodů; EURUSD posiluje! 💲📌
Akcie Puma prudce rostou díky spekulacím o převzetí
Frankfurtská burza uzavřela v zeleném
Index Dow Jones se drží v zelených úrovních
USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 12. září klesly o 9285 tis. barelů
USA: Započatá výstavba v srpnu dosáhla 1307 tis. při očekávání 1365 tis.
USA: Index žádostí o hypotéky MBA k 12. září vzrostl o 29,7 %
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Makro: Finanční trhy v Evropě zůstávají pozitivní po datech z Francie
BREAKING: PMI služieb vo Francúzsku prekonali očakávania, ale v Nemecku skončili sklamaním
Fidelity International: Argumenty pro neutrální strategie na akciových trzích v pěti grafech
Americké akcie uzavřely výš, Dow Jones vzrostl o 0,59 %
POVIndex: Před prázdninami pojišťovny zvolily různé strategie
EUR / USD – 26. 5. 2020
Předpověď pro pár AUD/USD na 7. července 2022
Bitcoin za poslední měsíc zdražil o více než 320 tisíc korun, dnes atakoval úroveň tři čtvrtě milionu. Jeho nynější růst se vymyká prakticky všemu, co světové finančnictví pamatuje
EURUSD – Pokles od odporu
Kto bude novým šéfom FEDu?
Makro: Finanční trhy v Evropě zůstávají pozitivní po datech z Francie
BREAKING: PMI služieb vo Francúzsku prekonali očakávania, ale v Nemecku skončili sklamaním
Fidelity International: Argumenty pro neutrální strategie na akciových trzích v pěti grafech
Americké akcie uzavřely výš, Dow Jones vzrostl o 0,59 %
POVIndex: Před prázdninami pojišťovny zvolily různé strategie
EUR / USD – 26. 5. 2020
Předpověď pro pár AUD/USD na 7. července 2022
Bitcoin za poslední měsíc zdražil o více než 320 tisíc korun, dnes atakoval úroveň tři čtvrtě milionu. Jeho nynější růst se vymyká prakticky všemu, co světové finančnictví pamatuje
EURUSD – Pokles od odporu
Kto bude novým šéfom FEDu?
Blogy uživatelů
Jak na forexové strategie s Bernstein Bank?
Bude Bitcoin v roce 2021 na ATH?
XTB spojuje investování a platby. V aplikaci XTB je nyní k dispozici multiměnová karta
Elliottova vlnová teorie pro měnový pár CAD/CHF, zlato a stříbro
Buďte chytří - obchodujte swapy
Jak připravit podklady pro tvorbu AOS (1. díl)
Koruna, zlotý nebo forint?
Aktuální obchodní strategie pro EUR/USD, GBP/USD a ropu WTI
Varovných signálů přibývá
Jak řídit svá rizika dle profesionálních traderů?
Jak na forexové strategie s Bernstein Bank?
Bude Bitcoin v roce 2021 na ATH?
XTB spojuje investování a platby. V aplikaci XTB je nyní k dispozici multiměnová karta
Elliottova vlnová teorie pro měnový pár CAD/CHF, zlato a stříbro
Buďte chytří - obchodujte swapy
Jak připravit podklady pro tvorbu AOS (1. díl)
Koruna, zlotý nebo forint?
Aktuální obchodní strategie pro EUR/USD, GBP/USD a ropu WTI
Varovných signálů přibývá
Jak řídit svá rizika dle profesionálních traderů?
Vzdělávací články
Bublina splaskla, zelené akcie letí dolů. Je konec nebo čas levně nakoupit?
Tržní očekávání versus předpovědi: Kde je rozdíl?
Fibonacci retracement: Jak používat tuto metodu?
Divergence: Hledání obchodních příležitostí s vysokou pravděpodobností úspěchu
Offshore společnosti (principy offshore)
Co je úkolem tradera?
Obchodování Pin Bars - IV
Wolfe Wave: Pomocí tohoto patternu budete obchodovat jako šelma při lovu
Obchodné stratégie a systémy, VI. časť
Před 10 lety islandské koruně zvonil umíráček. Příběh drobného platidla na věčně chladném severu
Bublina splaskla, zelené akcie letí dolů. Je konec nebo čas levně nakoupit?
Tržní očekávání versus předpovědi: Kde je rozdíl?
Fibonacci retracement: Jak používat tuto metodu?
Divergence: Hledání obchodních příležitostí s vysokou pravděpodobností úspěchu
Offshore společnosti (principy offshore)
Co je úkolem tradera?
Obchodování Pin Bars - IV
Wolfe Wave: Pomocí tohoto patternu budete obchodovat jako šelma při lovu
Obchodné stratégie a systémy, VI. časť
Před 10 lety islandské koruně zvonil umíráček. Příběh drobného platidla na věčně chladném severu
Tradingové analýzy a zprávy
Evropská ekonomika se z pandemie zotavuje rychleji, ukázal vývoj aktivity
Průmyslová výroba v Německu po sedmiměsíčním růstu stagnovala
Forex: Dolar mírně posiluje díky očekávání, že Fed nebude spěchat se snižováním úroků
Fed rozhodne o výši úrokových sazeb, snížení se neočekává
Swingové obchodování AUD/USD 17.1.2025
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Fed snížil základní sazbu o čtvrt bodu do pásma 4,00 až 4,25 procenta
Zlato - Intradenní výhled 25.10.2024
NASDAQ 100 - Intradenní výhled 7.8.2018
S&P 500 - Intradenní výhled 31.10.2024
Evropská ekonomika se z pandemie zotavuje rychleji, ukázal vývoj aktivity
Průmyslová výroba v Německu po sedmiměsíčním růstu stagnovala
Forex: Dolar mírně posiluje díky očekávání, že Fed nebude spěchat se snižováním úroků
Fed rozhodne o výši úrokových sazeb, snížení se neočekává
Swingové obchodování AUD/USD 17.1.2025
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Fed snížil základní sazbu o čtvrt bodu do pásma 4,00 až 4,25 procenta
Zlato - Intradenní výhled 25.10.2024
NASDAQ 100 - Intradenní výhled 7.8.2018
S&P 500 - Intradenní výhled 31.10.2024
Témata v diskusním fóru
Ponaučenie z negatívnych skúsenosti
Průvodce obchodováním na finanční páku
EUR/USD
Akciové indexy
Budúcnosť eura - nová svetová mena číslo 1?
Motor Slovenskej ekonomiky sa môže zaseknúť
Volby a CZK
Bude umělá inteligence ten správný investiční trend?
GBP/USD
Proč je tolik CFDs obchodníků neúspěšných?
Ponaučenie z negatívnych skúsenosti
Průvodce obchodováním na finanční páku
EUR/USD
Akciové indexy
Budúcnosť eura - nová svetová mena číslo 1?
Motor Slovenskej ekonomiky sa môže zaseknúť
Volby a CZK
Bude umělá inteligence ten správný investiční trend?
GBP/USD
Proč je tolik CFDs obchodníků neúspěšných?