Úterý 11. června 2024 01:52
reklama
Purple trading AI
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
InstaForex ebook vzdelavaci
reklama
FTMO král

Dnešní fundamenty

img

Ranní komentář: Akcie přešlapují na místě, dnes začíná Jackson Hole

26.08.2021 Finanční trhy včera pokračovaly v konsolidaci a vyčkávání na zajímavější fundamenty. Akcie si své vysoké valuace drží a podobně jsou na tom také komodity a většina světových měn. Z nového makra zaujal jen německý index IFO, který mírně zklamal, a americké nové objednávky, které naopak překvapily pozitivně. Dnes ráno trhy nepatrně korigují, když se pod mírný tlak dostávají opět akcie v Číně. Své dřívější zisky pak částečně korigují také kryptoměny.
img

Ranní komentář: Americké indexy pokračují v bezstarostném růstu a čekají na Powella

25.08.2021 Včerejší seanci na americké akciové trhy větší volatilitu nepřinesla. Výjimkou byly čínské akcie, které po výplachu z minulého týdne tentokrát prudce rostly. Nových fundamentů bylo však málo a trhy i nadále spíše vyčkávají na to, co přinese Jackson Hole a projev J. Powella.
img

Ranní komentář: Americké indexy na nových maximech, rostou i čínské technologie

24.08.2021 Začátek týdne se na trzích nesl v pozitivním duchu a americké indexy dokázaly opět navýšit svá historická maxima. Korekce z minulého týdne je tak zdá se zapomenuta. K pozitivní náladě přispěl včera naříklad člen americké centrální banky Robert Kaplan, který uvedl, že by kvůli rizikům delta varianty mohl změnit svůj názor na načasování utahování QE. Kaplan přitom dříve tvrdil, že by Fed s utahováním měl začít dříve než později.
img

Ranní komentář: Korekce na čínských akciích nepolevuje, BTC nad 50 tis. USD

23.08.2021 Máme za sebou volatilní týden, který přiměl řadu investorů k útěku do bezpečí, což pomáhala především americkému dolaru. Ten rostl i díky minutes ze zasedání Fedu, které signalizovaly rostoucí ochotu FOMC začít ještě letos s omezováním programu kvantitativního uvolňování.
img

Ranní komentář: Čína kvůli covidu omezuje provoz ve svém největším přístavu

13.08.2021 Akciové trhy za sebou mají další klidnou seanci, během které se většia indexů držela v bočním trendu. Tématem zůstává pokračující šíření delta varianty covidu, které už vedlo v Číně k částečnému omezení provozu v největším světovém přístavu poblíž Šanghaje. Delta a její důsledky obchodníky ale i tak nechávají prozatím klidnými, takže americké i evropské indexy zůstávají na dosah svých historických maxim.
img

Ranní komentář: Růst americké inflace se konečně zastavil. Dolar mírně ztrácí, akcie stabilní

12.08.2021 Akciové trhy včera opět až na výjimky pokračovaly v pozvolném růstu. Klíčovým fundamentem byla americká inflace, která podle očekávání na meziroční bázi přestala růst, což konečně dodalo argument zastáncům její dočasnosti. Z fedu se pak včera ozývaly další hlasy (Esther Gore), které volaly po zahájení diskuse nad utahováním kvantitativního uvolňování.
img

Ranní komentář: Konsolidace na indexech pokračuje, dnes americká inflace

11.08.2021 Akciové trhy včera pokračovaly v pozvolném růstu, ke kterému pomohl mj. i americkým Senátem schválený balíček investic do infrastruktury, který výrazně pomohl průmyslovým a stavebním společnostem a společnostem v sektoru materiálů. Mírně pod tlakem byly včera jen technologie, na které začal negativně doléhat růst amerických výnosů, které začaly stoupat v reakci na výsledky NFP a poslední komentáře představitelů Fedu.
img

Ranní komentář: Americké desetileté výnosy zpět nad 1.3 %. Zlato ztrácí, dolar a krypto rostou

10.08.2021 Finanční trhy zahájily týden v klidu a bez větších výkyvů. Na nízkých objemech se tak indexy v Evropě i v USA držely celý den na dosah pátečního close a klid zatím na většině akciových futures panuje také dnes.
img

Ranní komentář: Páteční NFP pomohly dolaru, drahé kovy mezitím pod silným tlakem

09.08.2021 Závěr minulého týdne přinesl důležité statistiky z amerického trhu práce, které upozornily na to, že nejen červenec, ale i červen byly velmi silnými měsíci z hlediska nově vytvořených pracovních míst. V červenci tak nezaměstnanost klesla až na 5.4 %, zatímco trh čekal 5.7 %, když americká ekonomika vytvořila 943 tis. nových pracovních míst, což bylo nejlepší číslo od loňského srpna.
img

Ranní komentář: S&P500 na maximech, dnes výsledky z amerického trhu práce

06.08.2021 Akciové trhy za sebou mají další úspěšnou seanci. Nálada na trzích je pozitivní a například index S&P 500 se drží na dosah svého historického maxima. Včerejší seance výraznější fundamentální změny nepřinesla. Investoři dál řeší především další šíření delta varianty a její případný dopad na směřování světové ekonomiky. Nízké sazby a uvolněná měnová politika však zatím vytváří dostatečně pevnou podporu pro vysoké valuace finančních aktiv, která jsou houfně nakupována při sebemenším náznaku korekce.
img

Ranní komentář: Čína kvůli deltě zavádí nová omezení, ropa dál klesá

05.08.2021 Americké indexy včera zamířily do červených čísel, zatímco Evropa mírně rostla. Nálada na trzích je i nadále stabilizovaná, i když investoři řeší rizika spojená s dalším šířením delta varianty, která začíná doléhat už také na Čínu. Ta zavádí nová omezení týkající se cestování hned v několika regionech, což negativně dopadá také na ropu, která klesala už třetím dnem v řadě.
img

Ranní komentář: Výsledková sezóna drží US indexy na rekordech, ropa (WTI) na 70 USD

04.08.2021 Akciové trhy včera zamířily opět výše a pozitivní sentiment na trzích nepolevuje. Dobré náladě investorů výrazně pomáhá hlavně historicky silná výsledková sezóna, během které velká většina společností výrazně překonává analytický konsenzus. Do toho trhům i nadále pomáhají nízké dluhopisové výnosy a pokračující růst světové ekonomiky, který zatím není výrazněji zastíněn obavami z dalšího šíření delta varianty covidu.
img

Ranní komentář: Americké výnosy dál prudce klesají, ropa (WTI) na 71 USD

03.08.2021 Máme za sebou klidnou seanci, která větší změny na akciové trhy nepřinesla. Výrazné změny ale pokračují na bondech, kde se desetileté výnosy u amerických dluhopisů propadly už pod hranici 1.2 %, což může signalizovat, že investoři na dluhopisových trzích věří v relativně rychlé zvolnění inflačních tlaků a pravděpodobně i ekonomického růstu. Obojí zatím zůstává silné, i když včera například americký ISM pro sektor služeb mírně podstřelil většinový konsenzus.
img

Ranní komentář: Akcie zahajují týden mírným růstem

02.08.2021 Minulý týden se na finančních trzích nesl spíše v nervózním duchu., K tomu přispěl jak výprodej na čínských akciích, tak výsledková sezóna, která dostala pod prodejní tlak řadu velkých technologických společností v čele s Amazonem, který v pátek odepsal více než 7 %. Dnes ráno je však nálada na trzích veselejší a futures na americké a evropské indexy rostou o přibližně půl procenta.
img

Ranní komentář: AMZN -7 % po zveřejnění výsledků, čínské akcie znovu ztrácejí

30.07.2021 Akciové trhy včera pokračovaly v pozvolném růstu. Pomáhá i nadále hlavně výsledková sezóna, která tlačí většinu akcií výše, i když i včera se našlo pár výjimek, které nabídly nepříjemné překvapení. Za všechny to byl v after-market hodinách hlavně Amazon, jehož akcie se v reakci na podstřelení očekávání a slabší guidance propadly o 7 %.
img

Ranní komentář: Čínské akcie korigují dřívější ztráty, Fed se připravuje na omezování QE

29.07.2021 Zatímco evropské akcie včera rostly, ty americké za sebou mají smíšenou seanci. Index S&P 500 a index Dow Jones mírně ztrácely, ale index Nasdaq korigoval svůj páteční propad a přidal 0.7 %. Pokračovala také výsledková sezóna, během které zatím drtivá většina společností překonává očekávání v oblasti tržeb i zisků.
img

Ranní komentář: Akcie mírně klesají, BTC zpět na 40 tis. Dnes zasedá Fed

28.07.2021 Akciové trhy včera zamířily do červených čísel, a to jak v Evropě, tak v USA. Pod tlakem byly i navzdory velmi slušnému makru z USA. To jen potvrdilo sílu zotavování americké ekonomiky, která je tažena vysokou důvěrou spotřebitelů.
img

Ranní komentář: Korekce na čínských akciích nepolevuje, dnes výsledky GOOG, AAPL a MSFT

27.07.2021 Včerejší seance výraznější změny na americké a evropské indexy nepřinesla. Pod silným tlakem se ale ocitly čínské akcie, které klesají v reakci na další tlaky čínského regulátora (vice ve dnešním videu).
img

Ranní komentář: Americké indexy na nových maximech, obavy z delty zatím pozitiva nepřevažují

26.07.2021 Máme za sebou divoký týden. Ten přinesl výraznou pondělní korekci a ještě větší růst, který pomohl americkým indexům zakončit páteční seanci na historickém maximu. Přestože ve světě rostou obavy z dalšího šíření delta varianty covidu, trhy zůstávají klidné. K vysokým valuacím jim pomáhá masivní podpora vlád a centrálních bank, v kombinaci se silnou ekonomikou, pozitivní výsledkovou sezónou a velmi nízkými výnosy, které na desetiletých amerických splatnostech klesly až pod 1.3 %.
img

Ranní komentář: Ropa pokračuje v korekci, evropské akcie ztrácejí

16.07.2021 Čtvrteční seance přinesla na akciové trhy mírnou korekci. Evropské indexy se propadaly v řadě případů o více než procento, zatímco v USA indexy ztrácely hlavně s přispěním korekce na technologiích a energiích. Ceny energetických společností klesaly společně s ropou, která je pod tlakem díky dalším neoficiálním zprávám o tom, že Saúdská Arábie s Emiráty údajně našly společnou řeč v řešení nedávného sporu, který zabránil přijetí dohody o dalším zvyšování produkce.
img

Ranní komentář: Energie a banky mírně klesají. Fed je připraven jednat v případě růstu inflačních očekávání

15.07.2021 Včerejší seance se na akciových trzích nesla opět v poklidné atmosféře. Indexy v USA si své pozice držely a podobně na tom byly také indexy v Evropě. Pod tlak se včera dostaly hlavně energie, které doplatily na pád cen ropy. Ty se propadly v reakci na zveřejnění amerických zásob benzínu, které překvapivě rostly.
img

Ranní komentář: Americká inflace znovu zrychlila, investory to nechává klidnými

14.07.2021 Včerejší seance přinesla v první řadě výsledky americké inflace, která znovu překvapila vyšším než očekávaným růstem. Jádrová i celková inflace rostly meziměsíčně o vysokých 0.9 %, což poslalo meziroční inflaci na 5.4 % a meziroční jádrovou inflaci na 4.5 %. Vysoké tempo růstu ale nechává obchodníky i nadále klidnými. Výnosy sice mírně rostly, stále se ale drží na nízkých úrovních, když se desetileté splatnosti pohybují dnes ráno mírně pod hranicí 1.4 %. Klidná seance panovala také na akciových trzích, které jen lehce ztrácely.
img

Ranní komentář: Trhy zahájily týden v klidu, dnes americká inflace

13.07.2021 Včerejší seance se na finančních trzích nesla opět v pozitivní náladě. Americké indexy navyšovaly svá maxima a k těm se postupně přibližuje také německý DAX. Nových fundamentů jsme se včera ale moc nedočkali a obchodování na většině trhů bylo poměrně líné a na nízkých objemech.
img

Ranní komentář: Trhy nervózní díky šíření delta varianty, ztrácejí hlavně cyklické sektory

09.07.2021 Akciové trhy za sebou mají nepříjemný výprodej. V USA se index S&P500 v jednu chvíli propadal o 1.6 %, aby nakonec včerejší seanci uzavřel se ztrátou 0.86 %. Více než dvě procenta pak ztratily některé evropské indexy. Na vině je zdá se vyšší valuace akcií, v kombinaci se strachem investorů z dalšího šíření delta varianty covidu, která nutí vlády zavádět nová omezení.
img

Ranní komentář: Fed se pomalu chystá na snížení QE, ECB má naopak změnit inflační cíl

08.07.2021 Akciové trhy za sebou mají klidnou seanci, během které dokázaly mírně navyšovat své pozice. Nálada na trzích je stabilizovaná a ke klidu rozhodně přispívá i stále velmi nízká úroveň dluhopisových výnosů, které u desetiletých splatností v USA klesly na 1.3 %.
img

Ranní komentář: OPEC+ o zvýšení produkce zatím nerozhodl, dnes čísla z amerikého trhu práce

02.07.2021 Akciové trhy včera pokračovaly v postupném růstu. Zatímco americké indexy navyšovaly svá maxima, v Evropě indexy korigovaly své dřívější ztráty, které byly způsobeny šířením delta varianty a obavami z případných dopadů na oživování evropské ekonomiky.
img

Ranní komentář: Euro zpět na supportu 1.1850. Akcie v USA na maximech, Evropa zaostává

01.07.2021 Americké indexy si včera své pozice držely, i když Evropa znovu ztrácela v řadě případů o více než procento. Sentiment na trzích se ale zdá být i nadále stabilizovaný, když se společně s americkými indexy drží bez větší změny také bondy, zatímco úroveň rizikových přirážek zůstává i nadále velmi nízká.
img

Ranní komentář: Dolar silnější na většině párů, drahé kovy ztrácejí

30.06.2021 Akciové trhy za sebou mají klidnou seanci, během které si své pozice ve většině případů dokázaly podržet. Index S&P 500 a Dow Jones včera v podstatě stagnovaly, zatímco Nasdaq přidal pouze 0.19 %. Sentiment na trzích je ovlivněn obavami z dalšího šíření delta varianty koronaviru, i když obavy částečně mírní proočkovanost populace a skutečnost, že by vakcíny měly být účinné i na tento nakažlivější typ nemoci.
img

Ranní komentář: Obavy z dalšího šíření covidu doléhají na některé akcie i na ropu

29.06.2021 Finanční trhy za sebou mají mírně nervózní seanci, ke které přispívá opětovný růst počtu nakažených v některých zemích, jako je třeba Británie nebo Austrálie. Přestože se Británie chystá dál uvolňovat i poslední covidové restrikce, některé evropské a asijské země zavádí omezení pro cestující z Británie právě kvůli riziku šíření covidu. Zpřísňování opatření pak kvůli šíření delta varianty začínají zavádět například Austrálie a některé z dalších zemí, což včera negativně doléhalo jak na akciové trhy (hlavně v Evropě), tak třeba na ropu.
img

Ranní komentář: Americké indexy navyšují maxima, v růstu pokračují i ropa a zemní plyn

28.06.2021 Akciové indexy za sebou mají úspěšný týden. Platilo to hlavně pro indexy v USA, kde například index S&P 500 a Nasdaq rostly až na nové historické maximum poté, co přidaly 2.74 % a 2.35 %. Ještě více se pak dařilo indexu Dow Jones, který rostl o 3.44 %. Sentiment na trzích tak zůstává pozitivní, což dokazuje i pád implikované volatility. Stabilizací si pak prošla situace i na dluhopisovém trhu, nebo na většině měnových párů, kde se po dřívějším růstu americký dolar nyní dostal pod mírný prodejní tlak.
img

Ranní komentář: Americké akcie na nových maximech, banky v USA prošly stress testem

25.06.2021 Akciové trhy za sebou mají další úspěšnou seanci. Index S&P 500 se včera dostal na nové historické maximum, když rostl o 0.58 %. Společně s ním se pak v zelených číslech nacházely také další americké a evropské indexy. Pozitivnímu sentimentu rozhodně pomohly zprávy z USA, kde americký prezident našel v Senátu dostatek hlasů na podporu svého infrastrukturního balíčku, který dosahuje cenovky přibližně 1 bln. dolarů. Dobré zprávy pak přišly také od americké centrální banky, která zveřejnila výsledky stress testu amerických bank, které bez problémů tímto zátěžovým testem prošly. Mohou tak už od příštího měsíce začít s buybacky a vyplácením dividend bez jakýchkoli omezení.
img

Ranní komentář: Akcie postupně likvidují ztráty z minulého týdne, volatilní seance na kryptu

23.06.2021 Včerejší seance větší změny na finanční trhy nepřinesla. Zaujal hlavně projev J. Powella před americkými zákonodárci. Powell naznačil, že i když Fed začne mluvit o možnostech utahování měnové politiky, samotné zvyšování sazeb je ještě stále velmi daleko. V podobném duchu se přitom vyjádřili včera i někteří jeho kolegové z FOMC.
img

Ranní komentář: Akcie korigují ztráty z minulého týdne, krypto pokračuje v korekci

22.06.2021 Akciové trhy včera korigovaly část svých pátečních ztrát. Nejvíce rostl hlavně americký Dow Jones, který přidal 1.76 %, zatímco indexy S&P 500 a Nasdaq rostly o 1.40 % a 0.79 %. Sektorově se dařilo hlavně energetickým společnostem, kterým pomohl další růst cen ropy. Silnější byly tentokrát i banky, které pozitivně reagovaly na návrat desetiletých výnosů zpět ke hranici 1.5 %. Mírnou korekcí si pak prošel dolar, který si ale většinu svých zisků z konce minulého týdne udržuje.
img

Ranní komentář: Fed pořádně zamíchal kartami, americké desetileté výnosy pokračují v pádu

21.06.2021 Minulý týden přinesl velmi důležité zasedání americké centrální banky, která signalizovala ochotu začít zvyšovat sazby už v roce 2023. To přispělo k výraznému zploštění výnosové křivky, která na svém krátkém konci citelně vzrostla, zatímco na delším konci výnosy dramaticky klesly. Jejich pád přitom pokračuje také dnes ráno, kdy se výnosy z desetiletých dluhopisů dostaly až na 1.35 %.
img

Ranní komentář: Ropa (WTI) nad 72 USD, dnes zasedání Fedu

16.06.2021 Akciové trhy včera mírně korigovaly. Index S&P 500 odepsal 0.20 %, Dow Jones 0.27 % a Nasdaq klesl o 0.71 %. Ke korekci přispěly slabší výsledky z USA, kde byly zveřejněny horší než očekávané maloobchdoní prodeje, které navíc byly doprovázeny výraznějším než očekávaným růstem PPI. Ten meziměsíčně vyskočil o 0.8 %, což přispělo k meziročnímu růstu indexu o 6.6 %.
img

Ranní komentář: Technologie pomohly akciím výše, banky zaostávají

15.06.2021 Včerejší seance se na finančních trzích nesla opět v mírně optimistickém duchu. Akciové indexy většinou znovu rostly. V USA táhly indexy nahoru hlavně technologie, zatímco pod tlakem byl tentokrát především bankovní sektor. V Evropě pak indexy stoupaly také, i když i včera se zisky pohybovaly kolem několika málo desetin procenta.
img

Ranní komentář: VIX pod 16b., trhy zůstávají v dobrém rozpoložení i díky nižším výnosům

14.06.2021 Akciové indexy za sebou mají další úspěšný týden. K vysokým valuacím, které se podařilo ještě navýšit, přispěl další pád rizikových přirážek, v kombinaci s klesajícími dluhopisovými výnosy, které zamířily níže navzdory dalšímu prudkému růstu americké inflace. Trh však zdá se věří Fedu, že je inflace jen dočasný fenomén a je ochoten ji i nadále velkoryse přehlížet.
img

Ranní komentář: Růst inflace investory zatím netrápí, výnosy znovu klesly

11.06.2021 Včerejší seance přinesla americko inflaci a zasedání ECB. Zatímco ECB ničím moc nepřekvapila, inflace v USA vystoupala překvapivě až na 5 % a je nejvyšší za posledních 13 let. Jádrová inflace na 3.8 % je pak nejvyšší od roku 1992. Přestože trh s takto vysokou inflací nepočítal, trhy se s ní vypořádaly bez větších komplikací a desetileté americké výnosy dokonce klesly až na 1.43 %. To pomohlo akciím, které si připsaly další růstovou seanci. Trh je tak zdá se přesvědčen o tom, že je inflace dočasná a nečeká, že její růst přispěje k vyššímu tlaku na to, aby Fed začal s utahováním měnové politiky dříve než momentálně zamýšlí.
img

Ranní komentář: US výnosy zpět pod 1.5 %, dnes ECB a americká inflace

10.06.2021 Ani včerejší seance na trhy výraznější změny nepřinesla a akciové indexy si tak své vysoké valuace bez větších problémů podržely. V pozvolném pádu mezitím pokračují dluhopisové výnosy, které se u desetiletých splatností v USA dostaly už pod hranici 1.5 %. O jejich dalším směřování se ale bude rozhodovat už dnes, kdy nás čekají potenciálně velmi důležité výsledky americké inflace, která by, podle konsenzu analytiků, měla zrychlit z 4.2 % na 4.7 %. Pozor dnes ale také na zasedání ECB která bude odpoledne rozhodovat o sazbách.
img

Ranní komentář: Americké desetileté výnosy znovu klesají, WTI nad 70 USD

09.06.2021 Ani úterní seance na finanční trhy žádné větší změny nepřinesla. Sentiment zůstává stabilizovaný a pohyby na většině aktiv velmi utlumené. Americké i evropské indexy včerejší seanci zakončily bez výraznější změny a menší výjimkou byl pouze Nasdaq, který přidával 0.31 %. Za pozornost ovšem stojí situace na dluhopisovém trhu, kde včera pokračoval pád výnosů z desetiletých amerických dluhopisů. Ty se dostaly zpět na 1.52 % a jsou rozhodně jedním z faktorů, který drží valuace rizikových aktiv na vysokých úrovních.
img

Ranní komentář: Indexy přešlapují na místě, krypto začíná znovu ztrácet

08.06.2021 Začátek týdne na finanční trhy žádné větší změny nepřinesl. Akcie si své pozice držely a i fundamentů bylo relativně málo. Index S&P 500 tak včera klesl o 0.08 %, zatímco Nasdaq rostl o 0.49 %. Výnosy z desetiletých amerických dluhopisů zůstávají pod 1.6 %, což pomáhá hlavně růstovým a vysoko oceněným akciím držet si své ceny. K tomu přispívá i velmi nízká úroveň rizikových přirážek, reprezentovaná nízkou úrovní VIX indexu.
img

Ranní komentář: Slabší makro z USA pomohlo akciím, dolar pod tlakem

07.06.2021 Závěr minulého týdne přinesl důležité výsledky z amerického trhu práce. Ty nakonec zklamaly, když americká ekonomika vytvořila jen 559 tis. nových pracovních míst, zatímco konsenzus čekal alespoň 645 tis. Výsledky však byly ideální pro dění na trzích, když slabší (ale ne moc špatná data) pomohla výnosům z dluhopisů vrátit se na nižší úrovně, což ve finále pomohlo akciím výše. Rostl přitom hlavně Nasdaq, který přidal 1.47 %. Pod tlakem byl naopak dolar, jehož pád pomohl drahým kovům.
img

Ranní komentář: Lepší makro z USA pomáhá dolaru, zlato ztrácí. Dnes výsledky NFP

04.06.2021 Akciové trhy se včera dostaly pod mírný prodejní tlak. Ke korekci přispěla hlavně kombinace silného makra s vyššími výnosy a komentáře některých členů Fedu, kteří naznačují, že možná nastal čas začít se bavit o načasování utahování měnové politiky. Příjemně včera překvapily hlavně výsledky ADP reportu a ISM ze sektoru služeb. Dnešek přinese potenciálně velmi důležité výsledky z amerického trhu práce, které téma dalšího vývoje měnové politiky v USA budou pravděpodobně i nadále udržovat v popředí zájmu většiny investorů.
img

BREAKING: ADP report z amerického trhu práce pozitivně překvapil

03.06.2021 ADP report zaměstnanosti z USA byl zveřejněn v 14:15 a patří mezi zásadní dnešní fundamenty. Data ukázala růst zaměstnanosti v květnu o 978 tisíc při očekávání růstu o 650 tisíc. V dubnu vzrostla zaměstnanost o 654 tisíc (negativní revize z 742 tisíc). Americký dolar reagoval na zveřejnění statistik mírným růstem. Trh čeká na výsledky oficiálních statistik NFP z amerického trhu práce, které jsou na programu v pátek v 14:30.
img

Ranní komentář: Evropské indexy na maximech, trhy nadále velmi klidné

02.06.2021 Včerejší seance přinesla na akciové trhy opět jen mírné změny. Indexy v USA spíše stagnovaly, zatímco mírný růst akcií v Evropě pomohl řadě evropských indexů na nová historická nebo několikaletá maxima. Sektorově se dařilo hlavně energiím, kterým pomohl pozitivní výhled OPECu, který počítá se sílící poptávkou po ropě.
img

Ranní komentář: Dolar mírně oslabuje, zlato se drží nad 1 900 USD. Dnes americký ISM

01.06.2021 Včerejší seance na finanční trhy žádné větší změny nepřinesla. V USA byl svátek a řada burz byla uzavřená. V Evropě se indexy obchodovaly ale pohyby byly v řádech několika desetin procenta a objemy pak hluboko podprůměrné. Dnes se situace na trzích začne vracet do normálu.
img

Ranní komentář: VIX pod 17b, americké desetileté výnosy pod 1.6 %. Trhy zatím bez známky stresu

31.05.2021 Máme za sebou klidný týden, který přinesl návrat amerických desetiletých výnosů pod hranici 1.6 % a pád rizikových přirážek, jenž pomohl hlavně akciím a dalším rizikovějším aktivům. Americký S&P 500 tak v minulém týdnu přidal 1.16 % a Nasdaq rostl o 2.06 %. Většina měn si své pozice držela, zatímco na komoditním trhu se dařilo ropě a zlatu, které se vyhouplo nad hranici 1 900 dolarů za unci.
img

Ranní komentář: Biden chystá rekordní rozpočet na rok 2022, průmyslové akcie a komodity reagují růstem

28.05.2021 Včerejší seance byla opět bez významnějších fundamentů a sentiment na trzích tak zůstává stabilní. Akciové indexy si své pozice drží, nebo je jen mírně navyšují. Včera se přitom dařilo hlavně průmyslovým společnostem, kterým pomohly zprávy o tom, že Joe Biden chystá na rok 2022 rozpočet, který by na výdajové straně mohl dosahovat až 6 bln. dolarů s deficitem 1.8 bln. Růstu se pak dočkaly i průmyslové komodity. Ropa WTI se vyhoupla nad 67 dolarů a měď je zpět nad hranicí 10 tis. dolarů.
img

Ranní komentář: Trhy pokračují v konsolidaci, meme akcie mezitím znovu prudce rostou

27.05.2021 Včerejší seance přinesla na finanční trhy jen mírné změny. V Evropě indexy stagnovaly a v USA rostly jen nepatrně, když si S&P500 připsal 0.19 % a Nasdaq 0.59 %. Americké desetileté výnosy se dostaly pod hranici 1.6 %, což zdá se začíná opět pomáhat hlavně silně spekulativním akciím, jako jsou AMC a GME, které za posledních několik seancí vystoupaly o desítky procent.
img

Ranní komentář: Zlato nad 1 900 USD, pomáhá slabší dolar a nižší výnosy

26.05.2021 Máme za sebou další klidnou seanci. Americké i evropské indexy si své pozice drží a stabilní situace panuje také na většině měn a komodit. Na FX je i nadále pod mírným tlakem hlavně americký dolar. Ten včera pokračoval v oslabování vůči euru, které se dostalo až na 1.2260 EUR/USD. Daří se naopak novozélandskému dolaru, který reaguje na zasedání RBNZ, která očekává, že by mohla začít zvyšovat sazby už v druhé polovině letošního roku.
img

Ranní komentář: Akcie i krypto znovu rostou, ropa WTI nad 66 USD

25.05.2021 Máme za sebou klidnou seanci, která na akciové trhy přinesla podprůměrné objemy. Na vině byl tentokrát svátek v Evropě a absence důležitých fundamentů, která měla na svědomí pokles zobchodovaných objemů o desítky procent. Indexy ale i tak rostly, přičemž jen v USA byly jejich tahounem hlavně technologické akcie. Index S&P 500 si tak připsal 0.99 %, zatímco Nasdaq přidal 1.41 %.
img

Ranní komentář: Výprodej na kryptu pokračoval i o víkendu, ethereum krátce pod 1 800 USD

24.05.2021 Máme za sebou zajímavý týden, který byl velmi divoký především pro obchodníky na kryptoměnách. Ty si prošly silným výprodejem, který na většině coinů pokračoval také o víkendu, kdy se například cena etherea dostala krátce až pod hranici 1.8 tis. dolarů. Situace na kryptu se sice následně stabilizovala, vysoká volatilita na tomto trhu ale ještě může nějakou dobu přetrvávat.
img

Ranní komentář: Výplach na kryptu, minutes ze zasedání Fedu pomohly dolaru

20.05.2021 Máme za sebou velmi zajímavou seanci, která přinesla obří volatilitu především na trh s kryptoměnami. Bitcoin během včerejška klesl krátce až pod hranici 30 tis. dolarů, zatímco ethereum v jednu chvíli klesalo o 40 % až pod úroveň 2 tis. dolarů. Obě kryptoměny sice velkou část svých ztrát rychle zlikvidovaly, i tak se ale prodávají hluboko pod úrovněmi, kde se nacházely ještě před několika málo dny.
img

Ranní komentář: Korekce na kryptu nepolevuje. Bitcoin pod 40 tis. USD

19.05.2021 Americké indexy včera pokračovaly v korekci. Index S&P 500 tentokrát odepsal 0.85 % a podobně na tom byl i Dow Jones, zatímco Nasdaq odepsal 0.56 %. Negativní sentiment přitom na trzích panuje také dnes, kdy Ameriku do červených čísel následují také futures na indexy v Evropě.
img

Ranní komentář: Slábnoucí dolar pomáhá drahým kovům. Akcie po mírné korekci opět rostou

18.05.2021 Akciové trhy se včera dostaly pod mírný prodejní tlak, i když ztráty nebyly nijak vysoké a indexy odepisovaly jen pár desetin procenta. Dnes ráno je však korekce zapomenuta a futures na americké i evropské indexy opět rostou.
img

Ranní komentář: Býci korekci na akciích v minulém týdnu nedali šanci, BTC naopak už 35 % pod ATH

17.05.2021 Závěr minulého týdne pomohl akciím dostat se do zelených čísel, a to navzdory slabším výsledkům amerických maloobchodních tržeb, které po skvělém březnu v dubnu tentokrát nerostly a podstřelily tak většinový konsenzus. I přes páteční růst ale americké indexy zakončily týden ve ztrátě, když na ně dolehly hlavně obavy z vyšší inflace, která v minulém měsíci vzrostla na meziroční bázi až nad 4 %.
img

Ranní komentář: Americká inflace výrazně zrychluje, Fed zůstává v klidu

13.05.2021 Americké indexy za sebou mají nervózní seanci. Pod tlak je dostaly výsledky inflace, která výrazně překonala očekávání, když zrychlila meziročně až na 4.2 %, zatímco konsenzus počítal s růstem pouze o 3.6 %. Inflační tlaky tak v USA zesilují, což pomohlo americkým výnosům, které se u desetiletých splatností přiblížily na dosah 1.7 %. Vyšší výnosy pak negativně dolehly na valuace amerických akcií a zejména pak na valuace růstových titulů, když například Nasdaq odepsal během jediné seance 2.67 %. Na FX pak kombinace vyšších výnosů a inflace pomohla americkému dolaru, který zpevňoval na většině měnových párů.
img

Ranní komentář: Akcie pokračují v postupné korekci, dnes výsledky americké inflace

12.05.2021 Akciové indexy včera pokračovaly v korekci. Americký index S&P 500 odepsal 0.87 %, zatímco Dow Jones ztratil 1.36 %. Pod tlakem byl také Nasdaq, který v jednu chvíli ztrácel až 2 %, ale nakonec seanci dokázal uzavřít se ztrátou pouhých 0.09 %. Korekcí si pak procházely včera také indexy v Evropě a nervozita se přenesla i do dnešního rána, kdy futures na americké i evropské indexy opět klesají.
img

Ranní komentář: Akcie korigují zisky z minulého týdne, libra nejsilnější od letošního února

11.05.2021 Nálada na trzích se včera viditelně zhoršila a akciové indexy se dostaly do červených čísel. Pod tlakem přitom byly především technologické akcie na čele s největšími jmény, jako Google, Facebook, nebo Amazon. Sentiment na trzích je nervózní i během dnešního rána, kdy se v červených číslech drží futures na americké i evropské akcie, přičemž je to opět technologický sektor (NASDAQ), který ztrácí nejvíce.
img

Ranní komentář: Indexy navyšují maxima, daří se i komoditám. ETH nad 4 tis. USD

10.05.2021 Akciové trhy za sebou mají další úspěšný týden. Index S&P 500 přidal 1.23 % a navýšil své historické maximum, když se v pátek dostal až na úroveň 4 232 dolarů. V růstu pokračují také komodity, v čele s průmyslovými kovy, jako je měď a hliník a výrazné zisky si připisují také některé zemědělské komodity.
img

Ranní komentář: S&P500 díky výsledkové sezóně navyšuje maxima

30.04.2021 Americké indexy včera rostly, když jim výrazně pomohla hlavně pokračující výsledková sezóna a velmi dobré výsledky několika amerických společností. Prudkého růstu se dočkaly hlavně akcie Facebooku, který po skvělých číslech za 1Q přidal včera více než 7 %. Velmi dobré výsledky pak včera reportoval také Amazon, i když ten svá čísla zveřejnil až po uzavření amerických burz.
img

Ranní komentář: Fed vyčkává, vyšší inflaci považuje za dočasnou. Výsledky AAPL a FB vysoko na odhady

29.04.2021 Včerejší seance přinesla zasedání americké centrální banky a další záplavu korporátních dat. Fed sazby ponechala beze změny a nic nezměnil ani na nákupech dluhopisů. Na tiskové konferenci se pak J. Powell rozpovídal o inflaci, která je podle jeho názoru stále spíše dočasným fenoménem, který v příštím roce odezní. Powell však uvedl, že pokud by inflace měla výrazněji překonat očekávání, je Fed připraven zakročit a dostat ji pod kontrolu. Reakce na Powellova slova byla spíše vlažná a indexy si své ceny podržely, zatímco dolar na většině měnových párů mírně ztrácel.
img

Ranní komentář: Výsledková sezóna zatím úspěšná, BTC na 55 tis. USD, ETH krátce na novém maximu

28.04.2021 Akciové indexy si včera své pozice podržely a situace na většině z nich zůstává stabilizovaná. Včera však pokračovala výsledková sezóna a i nadále platí, že je většina společností schopna bez větších problémů potvrdit, nebo překonat očekávání. Velmi silná čísla po uzavření trhu reportovaly například společnosti Alphabet a AMD, které v after-market obchodování rostly o přibližně 4 %.
img

Ranní komentář: Průmyslové kovy a zemědělské komodity prudce rostou, indexy i měny stabilní

27.04.2021 Nálada na akciových trzích zůstává i po včerejšku stabilizovaná a indexy si své pozice drží. Americký S&P 500 a Dow Jones se včera držely v okolí pátečního close, zatímco Nasdaq přidal 0.87 %. Výrazný růst ale pokračuje na některých zemědělských komoditách (pšenice, kukuřice, sójové boby) a průmyslových kovech (měď, hliník), což se může nepříjemně promítnou do cen vstupu a následně i do výhledu pro inflaci.
img

Ranní komentář: Vysoké valuace zatím nikam neodchází. Další silné makro, měď na letošních maximech

26.04.2021 Minulý týden přinesl jen mírnou korekci na akciové indexy, které si tak i nadále bez větších problémů drží svou vysokou valuaci. Pomáhá k tomu hlavně optimismus spojený s postupným otevíráním americké a britské ekonomiky, kterou snad již brzy začne následovat také ekonomika evropská. Nově příchozí makro (především z USA) je i nadále velmi silné, což v minulém týdnu potvrdily jak výsledky PMI, tak výsledky z trhu s bydlením, kde se prodeje nových domů vyhouply poprvé od doku 2006 nad hranici 1 mil.
img

Ranní komentář: Trhy vylekal Bidenův plán na zvýšení daně z kapitálových výnosů, BTC pod 50 tis. USD

23.04.2021 Akciové indexy včera zamířily do červených čísel. Negativní dopad na sentiment na trzích měly zjevně hlavně spekulace o tom, že se Bílý dům chystá navýšit zdanění zisků z kapitálových výnosů pro bohaté na dvojnásobek, z původních 20 % až téměř na 40 %. Americké inde y v reakci na tyto informace začaly klesat a seanci zakončily se ztrátami na úrovni 0.9 %. Pod silný prodejní tlak se pak dostaly také kryptoměny. Bitcoin se vrací pod hranici 50 tis. dolarů, zatímco ETH po včerejším rally až na 2 600 dolarů kleslo dnes ráno zpět pod 2 200 dolarů.
img

Ranní komentář: Akcie korigují dřívější zisky. WTI klesla na 62 dolarů a ztrácejí i další komodity

21.04.2021 Akciové trhy včera korigovaly část svých vysokých zisků. V USA klesal S&P 500 o 0.68 %, zatímco Nasdaq odepsal 0.92 %. Mezi nejvíce ztrátové sektory se přitom i tentokrát zařadily energie, které postupně likvidují část vysokých zisků, které nabraly během prvního čtvrtletí letošního roku. V Evropě pak byly ztráty o něco vyšší, když řada indexů klesala o více než dvě procenta. Korekcí si pak procházela také ropa a další průmyslové komodity.
img

Ranní komentář: Dolar ztrácí na většině měnových párů. Výnosy zatím stabilní kolem 1.6 %

20.04.2021 Akciové indexy včera mírně korigovaly své dřívější zisky, i když ztráty tentokrát nebyly nijak velké. Americký S&P 500 odepsal 0.53 %, zatímco Nasdaq klesl o 0.98 %. Stabilní je pak situace na trhu s dluhopisy, kde americké desetileté výnosy zůstávají na úrovni 1.60 %. O to zajímavější je pak situace na FX, kde bez zjevného fundamentu začal výrazně ztrácet americký dolar. Ten se vůči euru dostal až na úroveň 1.20 EURUSD, zatímco na páru s librou klesl až na 1.40 GBPUSD. Korekcí si pak prochází také krypto, které včera odpoledne začalo opět oslabovat.
img

Ranní komentář: Indexy stále na maximech, krypto po víkendovém výplachu opatrně roste

19.04.2021 Akciové trhy za sebou mají další silný týden, během kterého dokázaly opět navyšovat svá historická maxima. K tomu jim pomohlo jak velmi silné americké makro, tak možná trochu překvapivý pád výnosů, který u desetiletých splatností v USA zamířil zpět pod hranici 1.6 %. Slibně se přitom rozjela také výsledková sezóna, která nabídla silná čísla z amerického finančního sektoru.
img

Ranní komentář: Banky reportují další skvělé čtvrtletí. Coinbase uzavřela první seanci na 65 mld. USD

15.04.2021 Včerejší seance se na finančních trzích točila hlavně okolo kryptoměn. Na burzu byla včera zalistována Coinbase, která si v jedu chvíli sáhla na valuaci až nad 100 mld. dolarů, aby nakonec seanci zakončila s valuací na 65 mld. Vysokou cenu si dál držel bitcoin, zatímco ethereum pokračovalo v navyšování historického maxima, které se dnes ráno posunulo nad 2 450 dolarů.
img

Ranní komentář: Krypto na nových maximech, dnes reportují americké banky

14.04.2021 Akciové indexy pokračovaly v pozvolném růstu. Výraznější zisky si přitom připisoval pouze Nasdaq, který rostl o 1.05 %, zatímco S&P 500 a většina evropských indexů přidávala jen několik desetin procent. Z nových fundamentů zaujala hlavně americká inflace, která meziročně zrychlila až na 2.6 %, což bylo ještě desetinu nad konsenzem. Dolar v reakci na nová čísla začal slábnout na většině měnových párů, což částečně pomohlo i cenám drahých kovů.
img

Ranní komentář: Powell mírní obavy z inflace, ta začne v březnu citelně zrychlovat

13.04.2021 Akciové trhy včera pokračovaly v konsolidaci a výraznější zisky ani ztráty si tentokrát nepřipsaly. V USA stál za pozornost především sektor polovodičů, kdy si výrazným růstem prošly akcie Nvidia, zatímco pod tlakem se nacházel Intel i AMD. K rozdílnému vývoji pomohly zprávy o tom, že Nvidia začne s výrobou mikroprocesorů pro datová centra, které mají být výkonnější než současné procesory dodávané Intelem a AMD.
img

Ranní komentář: Indexy na maximech. Začíná výsledková sezóna

12.04.2021 Akciové indexy za sebou mají úspěšný týden, během kterého dokázaly opět navýšit svá maxima. Americký S&P 500 během minulého týdne rostl o 2.71 % a Nasdaq dokonce o 3.12 %, přičemž obchodování napříč téměř celým týdne probíhalo na výrazně podprůměrných objemech kvůli absenci významnějšího makra a dalších fundamentů.
img

Ranní komentář: Indexy pokračují v pozvolném růstu, zlato zpět na 1 750 USD

09.04.2021 Akciové trhy za sebou mají další klidnou seanci, během které se většině indexů podařilo opět mírně růst. V USA přidal S&P 500 0.42 %, zatímco technologický Nasdaq rostl o 1.03 %. V Evropě pak indexy rostly o přibližně půl procenta. I tentokrát přitom obchodování probíhalo na výrazně podprůměrných objemech.
img

Ranní komentář: Trhy na nízkých objemech opět přešlapují na místě

08.04.2021 Máme za sebou další klidnou seanci, během které americké indexy oscilovaly v úzkém bočním trendu a na výrazně podprůměrných objemech. Z nových fundamentů zaujal snad jenom zápis z posledního zasedání americké centrální banky (vice ve videu), i když i jeho dopad na finanční trhy byl včera naprosto minimální.
img

Ranní komentář: Většina trhů stabilní na nízkých objemech, dnes minutes ze zasedání Fedu

07.04.2021 Úterní seance na finanční trhy žádné větší změny nepřinesla a většina finančních aktiv si své pozice podržela. Příjemným překvapením byl především americký JOLTS report z pracovního trhu, který vyslal další signál o tom, že se situace na trhu práce v USA i nadále rapidně zlepšuje, když se celkový počet nabízených pracovních pozic dostal zpět nad 7 mil. Americké desetileté výnosy zůstávají těsně pod hranicí 1.7 %, na FX dál mírně ztrácí USD na páru s eurem a drahé kovy i ropa jen nepatrně rostou.
img

Ranní komentář: Indexy navyšují historická maxima, pomáhá silné americké makro

06.04.2021 Finanční trhy vstoupily do nového týdne ve velmi dobré náladě, kterou podporuje silné makro z USA v čele s výsledky NFP a včerejším rekordním ISM pro sektor služeb. Americké indexy znovu výrazně rostly a navyšovaly tak svá historická maxima. S&P500 se drží nad hranicí 4 tis. USD, když jen včera přidal 1.44 %. Nasdaq pak rostl o 1.67 % a za posledních pět obchodních seancí roste o 4.31 %. Růstu se účastnily všechny sektory s výjimkou energií, které včera odevzdaly přes 2 % kvůli klesajícím cenám ropy a zemního plynu.
img

Ranní komentář: Bidenův Jobs Plan má cenovku 2.25 bln. USD. Technologie včera opět nejsilnějším sektorem

01.04.2021 Včera jsme se dočkali zveřejnění nového programu Joe Bidena, který se chystá v průběhu osmi let zainvestovat do americké ekonomiky 2.25 bln. dolarů, přičemž financování tohoto programu má být zajištěno primárně prostřednictvím zvýšení daní. Více o tomto tématu v dnešním videu.
img

Ranní komentář: Americké výnosy na 14 měsíčním maximu. Indexy se drží, dolar roste, zlato ztrácí

31.03.2021 Americké indexy za sebou mají klidnou seanci, během které jen nepatrně ztrácely, a to navzdory dalšímu růstu dluhopisových výnosů, které se dostaly na svá 14 měsíční maxima. Situace na trzích je však stabilizovaná a vyšší výnosy investory zatím zdá se tolik netrápí. Jejich růst však viditelně pomáhá americkému dolaru, který se na páru s eurem dostal až na hranici 1.17 EURUSD a pod tlakem je kvůli nim naopak cena drahých kovů. Zlato kleslo už na 1 680 a stříbro 23.8 dolarů za unci.
img

Ranní komentář: Indexy stabilní navzdory výplachu na ViacomCBS a Discovery. Suezský průplav konečně odblokován

29.03.2021 Závěr minulého týdne se na akciových trzích nesl v pozitivním duchu a ty dokázaly růst jak v Evropě, tak v USA. S&P 500 v pátek rostl o 1.66 %, zatímco Nasdaq přidal 1.24 %, i když obchodníci tentokrát mnohem více než trh samotný sledovali kolaps dvou mediálních akcií ViacomCBS a Discovery, které odepsaly téměř 30 % poté, co se na trhu objevily obří bloky akcií, které prodávaly americké investiční banky za některého ze svých klientů. Více k tomuto tématu v dnešním videu.
img

Ranní komentář: Euro klesá pod 1.18 EURUSD, akcie dál vyčkávají

26.03.2021 Nálada na finančních trzích po včerejšku zůstává stabilizovaná. Akciové indexy v USA včera mírně rostly a dál si drží své zvýšené valuace. Stabilní pak zůstává také situace na dluhopisovém trhu, kde výnosy z desetiletých dluhopisů oscilují mírně nad hranicí 1.6 %.
img

Ranní komentář: WTI zpět nad 60 USD. Akcie hledají směr, krypto pod tlakem

25.03.2021 Akciové trhy včera zamířily opět do červených čísel. Výrazně zaostával hlavně Nasdaq, který odepsal 2.01 %, zatímco S&P 500 a Dow Jones ztrácely 0.55 % a 0.01 %. Sektorově se pak nejvíce dařilo hlavně energiím, kterým pomohl růst cen ropy. Ta včera začala znovu stoupat díky zprávám o lodi, která uvízla v Suezském průplavu, který je nyní díky ní kompletně zablokovaný.
img

Ranní komentář: Reopening akcie opět zaostávají, klesá také cena ropy

24.03.2021 Americké indexy včera zamířily do červených čísel, kam je poslaly hlavně akcie, které v minulých týdnech těžili z optimismu ohledně postupného znovuotevírání světové ekonomiky. Tento optimismus začal trochu ustupovat díky zprávám z Evropy, která stále bojuje s covidem a prodlužuje, nebo dokonce zpřísňuje, zavedená omezení.
img

Ranní komentář: Trhy vyhlíží další Bidenův fiskální balíček. NZD nejníže od loňského prosince

23.03.2021 Akciové trhy včera pokračovaly v postupném růstu. Dařilo se přitom hlavně technologiím, takže Nasdaq přidal 1.23 %, zatímco S&P 500 a Dow Jones rostly pouze o 0.70 % a 0.32 %. Pod tlak se včera dostaly hlavně aerolinky a společnosti zaměřující se na turismus, když na ně negativně dolehl rozhovor jednoho z poradců britské vlády, který pro BBC uvedl, že zahraniční letní dovolené letos nepovažuje za příliš pravděpodobné. Důležitým tématem pak byly také spekulace o infrastrukturálním balíčku v objemu 3 bln. dolarů, na kterém údajně pracují poradci amerického prezidenta Joe Bidena.
img

Ranní komentář: Ropa drží ztráty z konce minulého týdne. TRY po výměně šéfa CB prudce oslabila

22.03.2021 Akciové indexy minulý týden zakončily s mírnou ztrátou. Na vině byly pravděpodobně už tak zvýšené valuace, v kombinaci s pokračujícím růstem dluhopisových výnosů, které se dostaly až nad hranici 1.7 %, a to navzdory zasedání Fedu a jasnému signálu, že banka zatím neuvažuje o utahování měnové politiky a hodlá ekonomiku i nadále vydatně podporovat. Celkově je však sentiment na trzích stabilizovaný a klidný, což souvisí jak s podporou ze strany fiskální a monetární politiky, tak s postupným otevíráním americké ekonomiky. Výraznější korekcí si tak v minulém týdnu prošla hlavně ropa, která se v případě americké ropy typu WTI propadla krátce až pod hranci 60 dolarů za barel.
img

Ranní komentář: Fed vyčkává a počítá s dočasným zvýšením inflace, USD oslabuje

18.03.2021 Americká centrální banka večer ponechala sazby beze změny a nic nezměnila ani na svém programu nákupu dluhopisů. Zároveň zveřejnila své nové projekce, kde do letošního roku počítá oproti prosincovým projekcím s výraznějším zrychlením růstu HDP a také inflace. Vyšší inflace však podle J. Powella není důvodem k rychlejšímu utahování měnové politiky, protože Fed považuje její růst za dočasný. Fed dále zveřejnil i svůj výhled pro sazby, podle kterého s jejich růstem v roce 2023 počítá už 7 z 18 členů FOMC.
img

Ranní komentář: S&P500 i Dow Jones navyšují maxima, bitcoin zpět na 54 tis. USD

16.03.2021 Americké indexy včera pokračovaly v růstu. Index S&P 500 a Dow Jones navyšovaly maxima, zatímco Nasdaq doháněl ztráty, které nabral koncem minulého a začátkem tohoto měsíce. Sentiment na trzích je stabilizovaný a zdá se, že si investoři zvykli na vyšší úroveň dluhopisových výnosů, které se drží u desetiletých splatností v USA na dosah 1.6 %.
img

Ranní komentář: Risk-on sentiment z trhů zatím neustupuje, bitcoin o víkendu překonal hranici 60 tis. USD

15.03.2021 Minulý týden na akciové trhy přinesl další vlnu nákupů, díky kterým několik indexů vyrostlo až na nová historická maxima. V USA se zisky za minulý týden pohybovaly kolem 2 – 4 procent a o více než 4 % pak roste také většina hlavních evropských burz. Sentiment tak zůstává pozitivní, a to nejen díky pokračujícímu očkování a postupnému ústupu pandemie, ale také díky novému fiskálnímu balíčku, který v minulém týdnu podepsal Joe Biden a který by měl poskytnout výraznou finanční injekci americkým domácnostem.
img

Ranní komentář: S&P500 na nových maximech, technologie opět nejsilnějším sektorem na trhu

12.03.2021 Akciové trhy včera pokračovaly v růstu. Výrazného zlepšení se dočkala situace v technologickém sektoru, který po dřívějších výprodejích v posledních dnech patří mezi hlavní tahouny růstu. Zisky si ale připisují i ostatní akcie, díky čemuž se americký index S&P 500 včera dostal na nové historické maximum.
img

Ranní komentář: Nasdaq včera +3.69 %, Tesla +20 %. Buy the dip trade je zpět

10.03.2021 Máme za sebou velmi divokou seanci, během které se investoři houfně vraceli především k oblíbeným technologickým a růstovým titulům. Nasdaq si včera připsal nejlepší den od loňského listopadu, když vzrostl o 3.69 %. Prudkého růstu se pak dočkaly hlavně retailovými obchodníky oblíbené akcie, jako například Tesla, která rostla o téměř 20 %.
img

Ranní komentář: Čínské fondy intervenovaly na domácím akciovém trhu, americké futures rostou

09.03.2021 Včera na trzích pokračovala rotace z technologických a růstových akcií do tradičních sektorů a value akcií, které se v minulém roce růstu na akciovém trhu příliš neúčastnily. Nasdaq tak znovu výrazně klesal, zatímco například evropské indexy prudce rostly.
img

Ranní komentář: Brent na 70 USD. Americké výnosy nad 1.5 %, většina indexů stabilní zatímco USD pokračuje v růstu

08.03.2021 Minulý týden se většině akciových indexů podařilo uzavřít v zelených číslech, i když se našly výjimky, jako byl technologický Nasdaq, který odepsal 2 %. Technologické a další dříve oblíbené růstové akcie si tak na trzích procházely korekcí, která se ale zatím nerozšířila na zbytek trhu. Podobný sentiment navíc převládá také dnes, kdy jsou to právě futures na Nasdaq, které klesají, zatímco zbytek trhu pokračuje v pozvolném růstu.
img

Ranní komentář: Akciím se do hlubší korekce zatím příliš nechce, dolar mírně pod tlakem

03.03.2021 Americké indexy včerejší seanci zakončily v červených číslech a korigovaly tak značný růst ze začátku týdne. S&P500 odepsal 0.81 % a Nasdaq ztrácel 1.69 %. Sentiment na trzích je ale dnes ráno zdá se stabilizovaný a futures na většinu indexů opět mírně rostou. Stabilní jsou přitom také dluhopisové výnosy, jejichž růst byl v minulém týdnu jedním z největších strašáků pro většinu investorů.
img

Ranní komentář: Akcie zahájily týden solidním růstem. Daří se i dolaru, komodity naopak pod tlakem

02.03.2021 Začátek týdne se na finančních trzích vydařil. Indexy v Evropě i v USA korigovaly ztráty z konce minulého týdne a dostaly se výrazně do zelených čísel. Index S&P 500 přidal 2.38 % a technologický Nasdaq rostl dokonce o 3.01 %. Sentimentu částečně pomohly i klesající výnosy, které u desetiletých amerických dluhopisů klesly zpět úrovním kolem 1.4 %.
img

Ranní komentář: Růst výnosů pomohl akciím ke korekci, USD z jejich růstu naopak těží

26.02.2021 Akciové trhy včera zasáhla vlna výprodejů, která se dotkla především dříve populárních a technologických akcií. Zatímco S&P 500 klesl o 2.45 %, Nasdaq odepsal 3.52 %, přičemž výrazným pádem si opět procházely akcie společností, jako je například Tesla, která včera odepsala 8 % a od začátku měsíce ztratila více než 20 %.
img

Ranní komentář: Indexy pokračují v růstu, cestovní ruch a energie přidávají nejvíce. Měď vyskočila na 9 500 USD

25.02.2021 Včerejší seance se nesla na trzích v pozitivním duchu, když ji indexy v Evropě i USA dokázaly uzavřít v zelených číslech. Dařilo se hlavně energetickému sektoru, kterému pomáhá růst cen ropy. Solidní zisky si pak připisují také akcie v travel sektoru, jako jsou hotely, aerolinky nebo cestovní kanceláře, které těží z nedávných zpráv o rostoucím zájmu lidí o cestování a dovolené.
img

Ranní komentář: Volatilita na oblíbených spekulativních aktivech narůstá. GBP silnější na všech párech

24.02.2021 Finanční trhy za sebou mají volatilní seanci. Akciové indexy dopoledne zamířily do červených čísel a vysoké ztráty si připisovaly ještě krátce po otevření Ameriky. Buy the dip mentalita však začala brzy opět úřadovat a index většinu svých dřívějších ztrát rychle umazaly. Pomohl k tomu pravděpodobně i odpolední komentář J. Powella, který uvedl, že Fed je ještě stále velmi vzdálen jakémukoli utahování měnové politiky.
img

Ranní komentář: Volaitlita na oblíbených spekulativních aktivech narůstá. GBP silnější na všech párech

24.02.2021 Finanční trhy za sebou mají volatilní seanci. Akciové indexy dopoledne zamířily do červených čísel a vysoké ztráty si připisovaly ještě krátce po otevření Ameriky. Buy the dip mentalita však začala brzy opět úřadovat a index většinu svých dřívějších ztrát rychle umazaly. Pomohl k tomu pravděpodobně i odpolední komentář J. Powella, který uvedl, že Fed je ještě stále velmi vzdálen jakémukoli utahování měnové politiky.
img

Ranní komentář: Ropa i průmyslové kovy pokračují v růstu, dnes projev J. Powella

23.02.2021 Akciové trhy za sebou mají nervózní vstup do nového týdne. Většina indexů mírně ztrácela, zatímco Nasdaq odepisoval rovnou 2.46 %. Sektorově se dařilo především energiím, kterým pomáhá rostoucí cena ropy. Ta se v případě americké ropy typu WTI dostala nad 62 dolarů za barel, částečně i díky predikcím banky Goldman Sachs, která očekává růst cen ropy až na 70 dolarů. V růstu pak pokračovaly i ostatní komodity v čele s průmyslovými kovy jako je měď, která se dnes ráno drží nad hranicí 9 tis. dolarů za tunu a je přibližně 10 % pod svým historickým maximem z roku 2011.
img

Ranní komentář: Americké 10yr výnosy na 1.37 %. Indexy zatím stabilní, měď prudce roste

22.02.2021 Akciové trhy za sebou mají klidný týden. Indexy své pozice navyšovat výrazněji nedokázaly, když je pod mírný tlak dostávaly hlavně rostoucí dluhopisové výnosy, které dnes ráno v USA u desetiletých splatností vystoupaly až na 1.37 %. Velkým tématem pak byla také energetická situace v Texasu a její dopad na ceny ropy, nebo nově příchozí makro, které signalizuje, že se ekonomická situace hlavně v USA začíná postupně zlepšovat.
Související klíčová slova: Emerging markets | Jestřáb | ADP report z kanadského trhu práce | Uvolněné měnové politiky | Akcie Meta Platforms | Nervozita na finančních trzích | PPI v USA | Omicron varianty | Sílící euro | Zásoby zemního plynu | Výnosy dluhopisů | Výplach | Americký ADP report z pracovního trhu | Klid před bouří | Sektor technologií | Rekordní růst v počtu nakažených | Americké ropné zásoby | Světové akcie | Války | Americký ADP | Vývoj | Data z trhu práce | Maloobchodní prodej v eurozóně | Australská centrální banka | Americké spotřebitelské úvěry | EUR | USD | Spotřebitelské výdaje | Nezaměstnanost v eurozóně | Kalifornie | Brokeři | Salesforce | Automobilový sektor | Dnešní obchodování | Itálie | Index nálady investorů | PEPP | Texas | Finanční aktiva | Projev Trumpa | Pip | Očekávání | Korelace | Volatilní | Evropské centrální banky | Daňové ráje | Statistiky z britského trhu práce | Štěpán Hájek | Omezení americké produkce | Zasedání ČNB | Britské maloobchodní prodeje | Market Barometr | Trh práce | Výsledky americké banky | Vítězství Bidena | WeCHat | Plyn | Aramco | Crypto | Investice | Britská centrální banka | US Bancorp | Rozvolnění | Spotřebitelské úvěry | Saldo běžného účtu | Průmyslové akcie | Potenciál | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | Nízké sazby | Podnikatelské aktivity | Výnosy na dluhopisech | Program nákupů dluhopisů | Volatilita na trzích mírně klesá | ADP report | Růst amerického dolaru | Ifo | Webinář | Otevírání ekonomik | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | Intervence | Dluhopisy | Richmondský Fed index | NFP report | Maloobchodní tržby | Kurz JPY | Nižší sazby | Kanadské statistiky z pracovního trhu | Bitcoiny | Evropské měny | FTSE MIB | Dění na trzích | Společnost Apple | Uvolňování měnové politiky | Americké investiční banky | Obchodní seance | Projev šéfky ECB Lagardové | Impuls | EUR/USD | Růst akciových indexů | General Electric | Americké centrální banky | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Strach | PMI z Německa | Cena bitcoinu | Lék remdesivir | Obchodníci | Price Action | Akcie společnosti | ETH | Brent | CSI 300 | Aktuální vývoj | Desetileté výnosy | Benchmark | Cena pšenice | Rostoucí výnosy | Bernie Sanders | Výnos | Nákupy státních dluhopisů | Asijské akcie | Delta | Vývoj na trzích | Šéf Fedu | Investiční strategie | Příjmy a výdaje amerických domácností | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Kartel OPEC | Index DOW | Import | Úrokový diferenciál | Americká nezaměstnanost | Akcie Facebooku | Počty obětí koronaviru | Zasedání centrálních bank | Obavy z brexitu | Commodities | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Jeden dolar | Statistiky z pracovního trhu | AUDUSD | Jednání OPEC+ | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Dopady obchodní války | ViacomCBS | Sentiment na trhu | JPY | Bezpečné přístavy | Britské parlamentní volby | Výrobní sektor | Mike Pompeo | Cena americké ropy | Odhad HDP | Revize evropského HDP | Deutsche Bank | Projekce | Suezský průplav | Počet obětí koronaviru | Francie | Evropské akcie | Obavy z inflace | Medvědí trh | S&P CS index cen nemovitostí | Měnová politika Fedu | Běžný účet platební bilance | Americký Fed | Vakcíny proti koronaviru | Ropa WTI | Zájem obchodníků | Lockheed Martin | Brexit | ZEW index | Vakcinace | Vývoj dolarového indexu | Rozhodnutí americké centrální banky | Videokonference | ABT | Technická analýza | Evropské burzy | Plány | Qualcomm | Rozhodnutí ECB o sazbách | Pozornost investorů | Burzy | Akcie SAP | Ceny elektřiny | Komoditní trh | Resistence | Dollar Index | Odliv kapitálu | Implikované volatility | Akciové indexy | Posílení koruny | Export | Příjmy a výdaje domácností | NFLX | Americká ropa WTI | Akciové trhy v Evropě | EURUSD | Rekordní rozpočet | Tweet Donalda Trumpa | Spekulovat | Béžová kniha | Dolary | Data z amerického trhu práce | Sociální sítě | Southwest Airlines | Riziková averze | Evropská inflace | ByteDance | Komoditní sektor | Trh s ropou | Prudké pohyby | Regulace | NFP | Hertz | ISM pro sektor služeb | Penzijní fondy | Nikkei | Tovární objednávky | Žádosti o podporu z USA | Obchodování na finančních trzích | UniCredit Bank | Politická situace | Trpělivost | Zasedání FOMC | Korekce na Amazonu | Fintech společnosti | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Nové zprávy | Investovat | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Kolaps na ropě | Caterpillar | Globální ekonomiky | Vybírání zisků | Americký prezident | 1 milion | Příjmy a výdaje | Akciový index S&P 500 | Vyšší úrokové sazby | Setkání centrálních bankéřů | Frankfurtský DAX | Platby v kryptoměnách | Dovoz ropy | Maloobchodní prodeje v Kanadě | Mezibankovní trh | Makrodata | Prezident | Lepší výsledky | Britský premiér | Investoři | Praní špinavých peněz | Počet nakažených ve světě | US výnosy | Britské akcie | Výnosy z amerických dluhopisů | Nejistoty | Německá spotřebitelská důvěra | Německá průmyslová produkce | Negativní sentiment | Evropská měna | AMD | Easing | Americké ceny dováženého zboží | NAHB | Ropné společnosti | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Zisk | CPI ve Španělsku | Obchodní dohoda | Moderna | Cestovní kanceláře | Bank of England | Investiční | Airbnb | Cena Etherea | Volatilita na trzích | Nákup dluhopisů | Bidenův Jobs Plan | AT&T | Zápis z posledního zasedání | Akcie Meta | Panama papers | Průzkum | Odložení brexitu | BABA | Globální akciové indexy | PMI pro sektor | Mimořádná opatření | iPhone | Cestovní ruch | IEA | Stavební povolenky v USA | Asijské burzy | Makrokalendář | Analýzy | TRY | Americký S&P 500 | Hertz Global | Nabídka | P/E | Zpráva | Zasedání Evropské centrální banky | Statistiky ze Španělského trhu práce | Meme akcie | Demokraté | Německý DAX | Tencent | Janet Yellenová | Evropské ekonomiky | Zasedání Fedu | Americké HDP | Agentura Reuters | Vysoká inflace | GBP | Směřování trhů | Bohatý | Zhoršování situace | Rizikové měny | Tržní kapitalizace | Společnost XTB | USDA | Růstové akcie | Trump dnes | Obchodní týden | Emoce | Dluhopisové výnosy | Centrální banky | S&P | Mimořádný rollover | Japonská vláda | Fundamenty | Obchodování | Zvýšení daní | Rizikovější měny | Výrazné ztráty | Dobré výsledky | Svátek v USA | Zprávy | Akcie v Asii | Předpověď | Růst cen ropy | Tisková konference ECB | Silný růst | Rekordní růst | Meta | Růst amerických výnosů | Nákupy dluhopisů | Ropné zásoby | NATO | Covidová pravidla | FB | Průmyslové komodity | Averze k riziku | BREAKING | TSMC | HDP eurozóny | Spotový VIX | Americký maloobchod | Evropské trhy | ZEW | Akcie v Evropě | Treasuries | S&P Case-Shiller index | Ceny ropy | Zasedání OPEC | Komoditní měny | Vyšetřování | Deflace | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Zemědělské komodity | Růst inflace | Výroční zpráva | Covid | HDP v Kanadě | Turecká lira | Kanadská data z pracovního trhu | Asijská seance | Bydlení | Cena ropy brent | Snižování cen | Míra | Hong Kong | Tapering | 3M | Obchodování na trzích | Americké vlády | Odhad inflace | Firmy | Počty obětí koronaviru v USA | Strach z druhé vlny | Australský dolar | Sójové boby | Index cen domů | Enormní zájem | Stavebnictví | Špatné výsledky | Nástroj | Výsledky | Přehled | Ekonomické oživení | Dění na finančních trzích | Koruna | Zápis ze zasedání Fedu | Britská obchodní bilance | Bitcoin | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Onemocnění | Bank of America | Kurz dolaru | TIM | Propad | Exxon Mobil | Dopady koronaviru | Makro z USA | Výkonnost | Stimulační opatření | Růst na amerických indexech | OPEC+ | Obchodní války | Alibaba | Chuck Schumer | Očekávání analytiků | Technologické společnosti | Obavy z recese | Halifax | Graf | Sázka | Tisková konference šéfa Fedu | Týden na finančních trzích | Den díkůvzdání | Spot | Britské libry | Výsledky společnosti | Pojišťovny | mmBtu | Index S&P 500 | Hlavní indexy | Demokraté a Republikáni | AMC | Guvernéři centrálních bank | FTC | Pfizer | Case-Shiller | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Velmi bohatý | Lék od Mercku | Průmyslová produkce USA | Eurodolar | Short | Kolaps | Bitcoin dnes | Reakce trhu | Výnosové křivky | Devalvace | Ceny domů | Index volatility | Americká centrální banka | Hypotéky | PYPL | High | Zasedání Bank of Canada | Evropa | Euroskupina | Jackson Hole | Tvrdý brexit | Pandemie v Evropě | OPEC | Finanční krize | Ropná společnost | Masivní výprodeje | Index spotřebitelské důvěry | Johnson & Johnson | Odchod z EU | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | Maloobchod | Ekonomická situace | Oslabení amerického dolaru | Nově zahájené stavby domů | Zpomalení inflace | Trump | Zpomalování světové ekonomiky | Guvernér banky | Wells Fargo | TLTRO | Pomoc lidem | Vlna koronaviru | Německý PMI | Silnější dolar | Brokers | G10 | High Yield | Mexiko | Euro dnes | Napětí na Ukrajině | Data z pracovního trhu | Měnový trh | Španělský CPI | GBPUSD | Britská měna | Běžný účet | Stříbro | Prezident Trump | USDCAD | Opatření vlád | Korporátní výsledky | Turecko | Nálada na trzích | Bank of Japan | Americké objednávky | Americké CPI | JNJ | Boris Johnson | Růst výnosů | LNG | Libra vůči dolaru | Forex maraton | Světová pandemie | Americké akcie | BBC | Peloton | Korekce na dolaru | Kongres | Akcie Amazonu | Evropská ekonomika | Příliv kapitálu | Platby v bitcoinech | Pozornost | Výsledky HDP | Stavební povolenky | Zvýšená volatilita | Trh | Volby v USA | Komise | Veřejný sektor | Jednání OPEC | Reopening akcie | Kanadská měna | Mexické peso | Opce | Vysoké ztráty | Výkyvy | Výrazný růst | Range | Kasina | S&P 500 | Fed | Tempo růstu PPI | Zahraniční obchod | Dnešní zasedání Fedu | Korekce | Kanada | JDE | Indexy v Asii | Spotřebitelská důvěra v USA | Google | Pražské burzy | Downtrend | Zveřejnění výsledků | Tržní výhled | Dopad na trhy | Velké banky | Volby v Británii | MT4 | Zemní plyn | Italské maloobchodní prodeje | Posílení dolaru | Nejistota | Americké zásoby ropy | Akciové indexy v USA | GME | HDP v eurozóně | Tisková konference šéfa Fedu Powella | Anthony Fauci | Rating | ATH | Německo | Americký ADP report | SNB | ADP report zaměstnanosti | Microsoft | Ceny dováženého zboží v USA | Spotová volatilita | Asijské indexy | Dopad na cenu | Konsolidace na indexech | Růst mezd | Data z USA | Inflační očekávání | Daňové úlevy | Repo operace | Investor | Japonsko | Korekce na čínských akciích | Sell | Risk | Kurz dolarů | Vývoj úrokových sazeb | ISM | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Exxon | Tržní sentiment | Kurzový závazek | Rizikovější aktiva | Výprodej na kryptu | Německý Ifo index | Pokles úrokových sazeb | Twitter | Zasedání americké centrální banky | Výpadky | X-Trade | MJ | Běžný účet eurozóny | Další růst | Centrální banka | Index PMI | Inflace v Británii | Tržby | Walmart | CL | Výsledky bank | QE | Americká průmyslová produkce | Aktivum | Šíření viru | Donald Trump | Devizové trhy | Státní dluhopisy | Visa | Jádrová inflace | Americký tech | Energetický sektor | Společnosti | Tisková konference Christine Lagardové | Zpomalení ekonomiky | Úspory | Zprávy o vakcíně | Dobrá nálada | FTSE | Analytici | Ceny nemovitostí v Británii | Dobré zprávy | API | Mario Draghi | Ceny komodit | Nízká volatilita | Španělské statistiky z pracovního trhu | Světové měny | Reuters | Index nákupních manažerů | Dnešní výsledky | Chevron | Ceny zemního plynu | Risk-off sentiment | Zpomalení globální ekonomiky | Stagnace | Americký dolar | Situace | Finanční trhy dnes | Zasedání OPECu | Utahování měnové politiky | Ripple | Silnější euro | Moneta | Ceny kukuřice | Evropská unie | Boeing | Dow Jones a S&P 500 | Americké stavební povolenky | HDP v USA | Ekonomiky | Rychlý růst | Peněžní statistiky | Online prostředí | Rozpočet | Fiskální stimul | Evropské banky | Negativní dopad | Apple | Libra | GameStop | Nová data | Růst americké ekonomiky | Open | Snížení sazeb | Financovat | Prodeje domů | Řecko | Jednání o brexitu | Close | EU summit | EU summit ke koronaviru | Nový rekord | Úroky | Americké produkce | Zprávy o vakcínách | Platební bilance | Cena | Investiční banky | Zasedání RBNZ | Akcie dnes | Mutace koronaviru | Zápis z posledního zasedání Fedu | Izrael | Ceny akcií | Finanční prostředky | S&P500 | EBay | Obavy z dalšího šíření covidu | Ceny | Čínský koronavirus | Technologie | Energetická krize | ČNB | Situace na trhu práce | ECB | Pokles | Statistiky z německého trhu práce | Finance | Výběr zisků | XTB Akademie | Konsensus | Americký trh | Americké společnosti | Jerome Powell | Švýcarská centrální banka | Makro | Ministr financí | Americká ekonomika | ISM indexy | Evropská centrální banka | Situace na ropě | Pozitivní sentiment na trzích | COVID-19 | Trh práce v USA | Regulátoři | Remdesivir | Indikátor | Index cen | Rizika | Turecká vláda | Čínská vláda | Daně | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Lídři | CPI index | Běžný účet platební bilance USA | Pád cen | Zásoby ropy v USA | Žádosti o podporu v USA | Momentum | Conference Board | Pozitivní sentiment | Konsenzus | Nastavení měnové politiky | Zisky | Vývoj inflace | Růst světové ekonomiky | Historické rekordy | Zboží dlouhodobé spotřeby | Doporučení | Thomas Jordan | Situace na trhu | Bitcoin Cash | Summit G20 | Ministr zahraničí | Vývoj HDP | Americké statistiky z pracovního trhu | Spekulace na růst | Drahé kovy | Vysoké valuace | Tempo růstu CPI v USA | Vyšší sazby | Cena zlata | Růst cen domů | Měnová politika | Otevírání ekonomiky | Zasedání Bank of England | Guvernér | Coinbase | Bull | Flash Crash | Breakout | Rusko-ukrajinský konflikt | Růst cen | Obchodovat | Dluhopisový trh | Pokles akcií | Poptávka | IFO index | Dnes na trzích | Fitch | Financování | CPI v Británii | Technologický Nasdaq | Americké akciové trhy | Zasedání RBA | Historická minima | Čína | Stres | Růst HDP | Americké banky | Rozjednané prodeje domů v USA | Republikáni | USDJPY | Uzavření trhů | Zprávy z USA | Reporty | Co bude | GfK | Investiční výdaje | Evropské země | Tweet | Obchodování na akciových trzích | Výrobní aktivity | Revize výhledu | NY FED | Hospodářský růst | Holubice | Americké státní dluhopisy | Christine Lagardová | Video | Tempo růstu HDP | Odhodlání | Podnikání | WTI | FinTech | Fiskální politika | Bod | RBNZ | Reserve Bank of Australia | Výsledky NFP | Americké maloobchodní prodeje | HDP | Pfizer a BioNTech | ROCE | Americká měna | Projevy centrálních bankéřů | Devizový trh | Načasování | Riziko | Problémy | Saúdská Arábie | Ropa | Ziskovost | Španělský PMI | Bankéři | USA a Čína | Cena ropy | Inflace | Počty žadatelů o podporu | Kukuřice | Marže | Valuace akcií | Účet platební bilance | Zobchodované objemy | Statistiky z trhu práce | Vysoké zisky | Zlato a stříbro | Tisková konference Fedu | Referendum | Alphabet | Forexu | Restrikce | Delta Airlines | Signály | Facebook | Optimismus | Lira | Boeing Co. | Evropská spotřebitelská důvěra | Výrazný růst cen ropy | Statistiky | Peněžní zásoba | Francouzská obchodní bilance | Světová ekonomika | SAP | Dluhopisové trhy | FX | Pfizer/BioNTech | Rozhodování | Nově zahájené stavby domů v Kanadě | Fiskální balíček | Kurz | Market | Americký PMI | Santa Claus Rally | Používání kryptoměn | Unicredit | Letecká společnost | Zpomalení růstu | Dolar | Merck | Odložení voleb | Poskytování hypoték | Euro | Výsledky ISM | Úspěšný týden | Reserve Bank of New Zealand | Debata | Peněžní zásoba v Británii | Důležité fundamenty | Růst v počtu nakažených v USA | Korekce ztrát | Měď | Růst ekonomiky | Ropa roste | Rozvíjející se trhy | AUD | Počty žadatelů o podporu v USA | EU | Obchod | US dolar | Zavření škol | DAX 30 | Citigroup | Softbank | Rozhodnutí Bank of England | Index VIX | Index spotřebitelských cen | Počty nových případů | Růst v počtu nakažených | Výnosy | Majors | Ranní komentář | Spojené státy | Výprodej akcií v Číně | Zasedání ECB | Gamble | Barel WTI | Portfolia | Tesla | Převis | Další kryptoměny | Napětí mezi USA a Íránem | Index výrobní aktivity | Sankce na Rusko | Zasedání britské centrální banky | Trhy v USA | Theresa May | Americké ceny | Nový lék | Recese | Index strachu | Švýcarský frank | Růst akcií | BIS | Německý ZEW index | Bank of Canada | NY Fed index | Stimul | NZDUSD | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Tempo růstu HDP v USA | VET | Akcie Applu | Burzovní indexy | Stavební povolení | Pandemie | Počet nových žádostí o podporu | Inflace v Německu | Spekulace | Koronavirové pandemie | Italské HDP | Americké burzy | Nálada na akciových trzích | Frank | Prudký propad | Negativní nálada | David Cameron | Prohlášení | Čínské indexy | Vystoupení z EU | Ekonomické analýzy | Nikkei225 | Silné euro | Ceny energií | Cena Brentu | Americké indexy | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Intel | Bankrot | Očekávaný růst | Index důvěry | Počty nových žádostí o podporu v USA | Empire State Index | Japonský premiér | NEST | Buy the dip | Prezident Donald Trump | Země eurozóny | Technologický sektor | Eskalace napětí | Obří stimul | Projev šéfa Fedu | Cena elektřiny | Jednání zemí G20 | Kanadský dolar | Agentura Fitch | Vlna výprodejů | Bondy | Zásoby ropy | Americké volby | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Rostoucí ceny | Trend | Zhoršování pandemické situace | Akciové futures | Rollover | Ministerstvo financí | Manufacturing | Akcie společnosti Nvidia | Akcie energetických společností | PBOC | Spotřebitelská důvěra | MMF | United Airlines | Ekonomický výhled | Zápis ze zasedání FOMC | XTB makroekonomický kalendář | Nařízení | Americká cla | Ropné akcie | Dow Jones | Poradenství | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | BTC | Nový šéf Fedu | Fed index | Bankovní sektor | Covid akcie | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | M2 | Německý index IFO | Snižování ropné produkce | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Guvernér centrální banky | Průmysl | Očekávané výsledky | Americké žádostí o podporu | Tempo růstu | Bankovnictví | Aerolinky | Americké dluhopisy | Divergence | Bilion dolarů | ETF | Akciové trhy | Milánský FTSE MIB | Saúdové | Ceny drahých kovů | Obchodní bilance | Guidance | Počty nových žádostí o podporu | Kurz amerického dolaru | Výprodej | Akcie aerolinek | Long | Rally | Bankovní rada | Růstové tituly | Macron | Klíčový support | SARS | Osobní příjmy | Aktiva | Klid | Americké státy | Flash news | Začátek výsledkové sezóny | PDD | Prodejní tlak | Růst zaměstnanosti | Zasedání centrální banky | AUDNZD | Discovery | Výnosy z dluhopisů | Business | Měnový pár | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | JP Morgan | Růst cen akcií | Slábnoucí dolar | Zdanění | TikTok | Akcie Nvidia | Čínská centrální banka | Britské referendum | Riziková aktiva | SP500 | Povídání o trzích | Začít obchodovat | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky amerických společností | Výsledky voleb | Čínské akcie | Vývoj na finančních trzích | Sentix | Trhy dnes | | Trade | Šéfka ECB | Nervozita z trhů | Index výrobní aktivity v New Yorku | Členské země | Pandemická situace | Sentiment | Dnešní zprávy | Breaking | Růst úrokových sazeb | Výprodej na dolaru | Politika | Poptávky po ropě | Sazby | Kapitalizace | Bilance | Spread Brent WTI | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Čínský prezident | Dnešní seance | Novavax | Americké futures | Tažení proti Číně | Velká Británie | Evergrande | Makroekonomická data | Další vývoj | Analytické fórum | Členové bankovní rady | Napětí kolem Ukrajiny | Ruské akcie | Nálada | Indie | Měnové páry | Technologické akcie | Měnové politiky | Index volatility VIX | Výprodej akcií | Ekonomika | Prodeje ve zpracovatelském sektoru | Výnosová křivka | Pracovní síly | Šance | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Ekonomická data | Dohoda o brexitu | Růst na indexech | Sankce | Commerzbank | Varianty koronaviru | Střední podniky | Ceny zlata | Výhled | Futures na indexy | Volume | Americký akciový index | Americké ministerstvo | Strach z koronaviru | Americký trh práce | Ethereum | Zápis Fedu | Filadelfský Fed | Bilance Fedu | Vysoké ocenění | Počty nakažených | Úrokové sazby | Sentix index | Ceny dováženého zboží | PayPal | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Evropský trh | Finanční trhy | Optimismus na trzích | Odkup akcií | X-Trade Brokers | Nový lék od Mercku | Konsolidace | Fondy | Bílý dům | Komoditní trhy | Austrálie | AAPL | Růst průmyslové produkce | Financial Times | Chop | USD za barel | Počet nakažených | Spread | Evropská průmyslová produkce | Theresa Mayová | Nevada | Analýza | New York | MSFT | UAL | Analytik finančních trhů | Krize | Pád akcií | Rizikový apetit | Americké ceny nemovitostí | BlackRock | Německé tovární objednávky | Situace na trzích | IBEX | Komise v přenesené pravomoci | Americké akciové indexy | EURCHF | G20 | Slabá čísla | CEO | Oslabení dolaru | Společnost Moderna | Objednávky | Prezidentské volby | Dollar | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Americký ISM | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Buy | Poradci | Americké výnosy | Mezibankovní | Trading | Maloobchodní prodej | Měny emerging markets | Cíle | Ekonomický kalendář | Akcie společnosti Apple | Zvyšování úrokových sazeb | Koronavirus | Americká inflace | RBA | Žádosti o podporu | Rozhovor | Americká obchdoní bilance | Slabší dolar | Technologický index | Měny | Obchodní jednání | Trh s kryptoměnami | Filadelfský Fed index | Snížení úrokových sazeb | MasterCard | Zaměstnanost | Nová historická maxima | Rozjednané prodeje domů | Energie | Trade Brokers | Implikovaná volatilita | USDX | Inaugurace | FOMC | Měna | The Wall Street Journal | Finanční sektor | Situace na trhu s ropou | Uvolnění měnové politiky | Teroristický útok | Burzovní index | Karanténní opatření | Americké počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Miliardy dolarů | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | Risk On | Globální finanční trhy | Nové prognózy | Světové indexy | Sentiment na trzích | EIA | Partneři | IPO | Rusko | Brazilský real | Signál | Írán | Obchodování na devizových trzích | Zdražování | Výsledkové sezóny | ADP | Projev šéfa Fedu Powella | CPI v USA | Short squeeze | Komodity | Ropy | Nové žádosti o podporu | Druhá vlna pandemie | Výdaje | Společnost | Sázky | Ocenění akcií | Zvýšení volatility | Valuace na akciích | Utažení měnové politiky | Vysoká volatilita | Cena akcií | Mark Carney | Šíření koronaviru | Špatná data | Dopad koronaviru | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Země OPEC | Ropný trh | Šíření nákazy | Americké ministerstvo financí | Americká spotřebitelská důvěra | Eura | Tisková konference | Ztráty | Akciový trh | Inflační cíl | Produktivita práce | AUD/USD | Nizozemsko | Americké výsledky z pracovního trhu | Bankovní systém | Alipay | Letecký průmysl | Kryptoburza | Gap | VIX | Růst | Dopad na finanční trhy | Dobrá čísla | Příjmy | Hospodářské výsledky | Risk-off | Výsledková sezóna v USA | Inflace v Číně | Target | Americké statistiky | BOSSA | Index | Wall Street Journal | PCE index | Počet obětí koronaviru v USA | Výsledek referenda | Komoditní | Lockdown | Hlavní americké indexy | MiFID II | Fundament | Centrální bankéři | PMI pro sektor služeb | Průmyslová produkce | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Výsledková sezóna | CAD | Ceny nemovitostí | Valuace | Korekce na kryptu | Kanadský PMI | Americké příjmy | Cap | Britské maloobchodní tržby | Výnosy z desetiletých amerických dluhopisů | XTB Market Barometr | Vyšší ceny ropy | Globální měny | Opatření ECB | Tempo růstu PPI v USA | Peněžní statistiky ECB | Béžová kniha americké centrální banky | Slabé makro | Americké ekonomiky | Růst poptávky po ropě | Ekonomická realita | Čínské firmy | Akcie stabilní | Futures na americké indexy | GM | Druhá vlna | Pád cen ropy | Procter & Gamble | Jednání mezi USA a Čínou | Hedžové fondy | Hlavní ekonom | Důvěra v eurozóně | Produkce ropy | Americké makro | Ekonomický růst | Meta Platforms | Americké trhy | Nvidia | Italská průmyslová produkce | Cestování | Dolar slábne | Sentix index nálady investorů | Futures v Evropě | Zlepšení | Německé HDP | Omicron | Volatilní obchodování | Posílení | Včerejší seance | Nová varianta covidu | Německý ústavní soud | Kanadské maloobchodní prodeje | Instrumenty | Německá obchodní bilance | Rekordní nárůst | Dolar roste | Tempo růstu CPI | Americký index | Ceny energií v Evropě | Zvýšená nervozita | Korekce na trzích | Americká obchodní bilance | Světové burzy | Summit EU | Zásoby zemního plynu v USA | Bloomberg | Evropská obchodní bilance | Tisková konference Bank of Canada | After-market | Minuta s XTB | HPI a C-S index | Důvěra investorů | Senátní volby | Vakcína | Očkování | Wall Street | Futures | Snižování sazeb | Nemovitosti | Revize amerického HDP | Ropa Brent | Investiční doporučení | Hospodaření | Inflace v eurozóně | USD/CAD | Cena drahých kovů | James Bullard | Výnosy z desetiletých dluhopisů | Obchody | Index Nikkei | Projev Trumpa k Číně | Americká data | Zvýšení úrokových sazeb | Parlamentní volby | Akciový index | Těžba ropy | Španělská ekonomika | Výnosová křivka v USA | Snižovat riziko | Nové žádosti o podporu v USA | xStation5 | Evropské maloobchodní prodeje | Podpora | Portugalsko | Jobs Plan | Maloobchodní prodeje | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Volatility | Projev šéfky ECB | Pohyby na finančních trzích | Desetileté výnosy v USA | XTB | Akcie v USA | Průmyslové kovy | Online webináře | Lael Brainardová | Klidné obchodování | Novozélandský dolar | Black Friday | USDMXN | Americké desetileté výnosy | Fundamentální základ | Americké rozjednané prodeje domů | Domácnosti | Akcie amerických bank | Snižování úrokových sazeb | Amazon | Dolarové páry | Marketingová komunikace | Kanadská obchodní bilance | Sektor služeb | Volatilita je nízká | Evropské indexy | Statut | Index DAX | Fond | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Hlavní měnové páry | Průmyslové společnosti | Fáze obchodní dohody | Benchmarky | Eurozóna | Nově zahájené stavby domů v USA | Investiční rozhodnutí | Obchodování na forexu | Makroekonomický kalendář | Risk-on sentiment | Pšenice | Cena BTC | EURGBP | Politické napětí | Air Bank | Americký index S&P 500 | Komentář amerického prezidenta | CPI v Kanadě | Pandemická situace v USA | Sazby beze změny | Flash news webinář | Analytik | Postupné otevírání ekonomiky | Cena stříbra | Crypto trading | Expirace | Korekce na akciích | Francouzský prezident | Počasí | Hlavní burzovní indexy | Výsledky HDP eurozóny | Páteční NFP | MIFID | DAX | Krypto | EUR/GBP | Opatření | Pozice | Turbulence na trzích | Bidenův plán | Miliardy | Čínské fondy | WHO | Yield | Eskalace konfliktu | Statistiky ECB | Nervozita na trzích | Solidní výsledky | Negativní zprávy | Situace v Británii | SQ | Americký ministr financí | Dopad na sentiment | Situace okolo koronaviru | Akcie GME | Saudi Aramco | Dnešek na trzích | Výhled dolaru | Odliv zahraničního kapitálu | Banka | Hurikán Ida | PPF | ADP report z pracovního trhu | Americký ISM pro sektor služeb | Šéfka Fedu | Práce | CNY | CPI v Itálii | Akcie bank | Otevírání americké ekonomiky | Úspěšné IPO | Těžba ropy v USA | Netflix | Biden | Velkoobchodní tržby | Banky | Ocenění | Japonský jen | AMZN | Obchodní bilance eurozóny | Čínské vlády | Esther Gore | Obavy z omicronu | G7 | Politici | Obchodníci dnes | Index amerického dolaru | Ekologie | Americký trh s bydlením | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Španělsko | Finanční situace | Akcie v Číně | Celková inflace | Varianta covidu | Joe Biden | Americké prodeje domů | Webináře | HDP report | Pandemická situace v Británii | Výhled centrální banky | Kontrakt | NY Empire state index | Cena komodit | Retail | Ekonom | USA | Názory analytiků | Obchodní válka | Vyšší výnosy | Prodeje domů v USA | Index cen domů v USA | Janet Yellen | Zlato | Philip Morris | RISK-ON | Nasdaq | Americké zásoby zemního plynu | Řecké akcie | Euro klesá | Zákon o národní bezpečnosti | Italský PMI | Kanadský CPI | Pips | Bloky | Putinovo vyjádření | Dluhopis | Vyšší inflace | FOREX | DoorDash | JD | USO | Průlom | Americké tovární objednávky | Američtí senátoři | Cestovní omezení | Britské volby | Novozélandská centrální banka | Ropný kartel | Globální obchod | Obchodní dohody | USD/JPY | Astrazeneca | Evropské akciové trhy | Francouzská průmyslová produkce | Kryptoměny | Low | Nálada na finančních trzích | Výsledky CPI | Fixing | Napětí mezi USA a Čínou | Podnikání na kapitálovém trhu | Čínské burzy | Další pokles | Mzdy | Akcie | Úspěch | Uvolnit měnovou politiku | Opatření americké centrální banky | Volby | Varianty covidu | Vladimir Putin | CPI v eurozóně | Američtí zákonodárci | Disney | Ceny domů v USA | Stabilita | Británie | Cena zemního plynu | Stabilizace na akciích | Americká vláda | Výprodej na akciovém trhu | Dopady pandemie | NZD | Kanadská data | Zlepšení nálady | Maloobchodní tržby v eurozóně | Norská koruna | Podniky | Španělské CPI | Inflace v USA | Varianty covidu v USA | Fiskální stimul v USA | Intervenovat
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | Pokles

Předchozí klíčová slova

Dnešní aukce
Dnešní aukce státních dluhopisů
Dnešní cena ropy
Dnešní cena zlata
Dnešní čísla
Dnešní data
Dnešní datový kalendář
Dnešní ekonomický kalendář
Dnešní euro
Dnešní finanční trhy

Následující klíčová slova

Dnešní globální kalendář
Dnešní HDP
Dnešní kalendář
Dnešní krok Fedu
Dnešní kurz
Dnešní kurz ČNB
Dnešní kurz dolaru
Dnešní kurz eura
Dnešní kurz eura ČNB
Dnešní kurz euro
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
HOTFOREX
IronFX
InstaForex
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
Potvrďte prosím... Zavřít