Neděle 19. května 2024 12:58
reklama
CapXmaster
reklama
InstaForex ebook vzdelavaci
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace

Bloomberg Commodity Index

img

COT: Rekordní shortování kukuřice. Spekulanti přestali podporovat vzestup kakaa

01.03.2024 Naše týdenní zpráva COT (Commitment of Traders) se věnuje pozicím, které drželi hedgeové fondy a další spekulanti ve futures na různé komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterým 20. února. Tedy v týdnu, kdy globální akciové trhy zadržovaly dech před zveřejněním hospodářských výsledků Nvidie. Zároveň měl dolar nakročeno k první týdenní ztrátě v tomto roce, a pomohl tak spolu s optimismem ohledně čínského hospodářského růstu podpořit uzavírání krátkých pozic v drahých a průmyslových kovech. Krátké pozice v obilninách dosáhly rekordního maxima a spekulanti přestali podporovat dosavadní vzestup kakaa.
img

COT: Spekulanti přispívají k dalšímu posilování zlata

07.12.2023 Naše týdenní zpráva COT (Commitment of Traders) se věnuje pozicím, které drželi hedgeové fondy a další spekulanti ve futures na různé komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterým 28. listopadu. V týdnu, kdy další oživení trhu s dluhopisy a oslabený dolar podpořily ochotu riskovat na všech trzích s výjimkou sektoru komodit. Tam došlo zejména v oblasti energií a obilovin ke značným ztrátám, které byly víc než dostatečnou protiváhou pokračujících nákupů zlata a stříbra.
img

Proč mohou komodity v éře stagflace zazářit

08.09.2023 Náš nejnovější COT report se věnuje pozicím, které hedgeové fondy a další spekulanti drželi ve futures na komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterkem 29. srpna. Tedy v týdnu, kdy trhy začaly reagovat na údaje svědčící o tom, že se trh práce v USA rozvolňuje a důvěra spotřebitelů klesá. Tato reakce byla do značné míry pozitivní a je z ní patrná afinita k riziku. Za přístupem typu „špatné zprávy potěší“ stojí spekulace, že teď už musí Federální rezervní systém brzy ukončit svou kampaň agresivního zpřísňování. Ceny komodit vystřelily vzhůru a posílení je patrné ve všech sektorech, nejvíce u drahých kovů.
img

Snídaně opět podraží

22.06.2023 Komodity jsou letos nejhůře prosperující třídou aktiv. To však neplatí pro potravinářské komodity, jejichž značná část nadále zdražuje. Snídaňový index eToro od začátku roku vzrostl o 5 %. A podle ČSÚ potraviny za posledních 12 měsíců zdražily o 14,5 %.
img

Týdenní aktuality z komoditních trhů: Pozornost se upíná na zlato a měď, kovy dál posilují

18.01.2023 Bloomberg Commodity Index se v současné době obchoduje o 2,4 % výš, čímž smazal část svého propadu ze začátku ledna. Došlo k tomu poté, co se energetický sektor – s výjimkou zemního plynu – připojil k vzestupu kovů pod vedením zlata a mědi. Za tímto posílením stojí slabší dolar, klesající americká inflace a mimo jiné i vyhlídky na to, že opětovné otevření Číny s sebou přinese růst poptávky po surovinách. Ochotu riskovat navíc podporuje i pokračující pokles dolaru. Americká inflace totiž oslabuje, a tak už Fed nemusí zvyšovat sazby takovým tempem.
img

Reakce kryptoměn po otevření Wall Street 📈

06.10.2022 Bitcoin se nadále drží nad 20 000 USD a Ethereum se obchoduje poblíž 1 370 USD. Trhy se staví na zítřejší čtení NFP z amerického trhu práce, které by mohlo podnítit nebo pohřbít naděje na pivot Fedu:
img

Komodity zadržují dech, potraviny jsou nejdražší za deset let

10.11.2021 Po vzestupu cen ze září a začátku října se komoditní sektor dál konsoliduje a Bloomberg Commodity Index už třetí týden po sobě klesal. Stále víc ukazatelů napovídá, že se růst patrně zastaví, a to zejména v Číně, kde zpomalení výroby, růst rizik spojených se zadlužením realitního sektoru a všeobecný nedostatek elektřiny nejspíš povedou k útlumu aktivit, a tak začali investoři projevovat averzi k riziku. Nedávný vládou vyvolaný propad čínských cen uhlí navíc přispívá k udržování nižších cen některých kovů s energeticky náročnou výrobou, zejména hliníku.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Drahé kovy letos zlevňují, průmyslové zdražily o desítky procent

01.11.2021 Drahé kovy letos zlevňují, zlato o osm procent, stříbro o 12 procent a platina o 5,5 procenta. Opačný vývoj je u průmyslových kovů, jako jsou měď, zinek nebo hliník, které do konce října zdražily o desítky procent. ČTK to řekl analytik společnosti Golden Gate CZ Marek Brávník.
img

Napětí na komoditních trzích roste, neveselá a drahá zima se blíží

25.10.2021 Tento rok byl zatím pro komodity velice příznivý a my očekáváme jejich další vzestup, a to nejen ve 4. čtvrtletí. Za výrazným růstem cen, který jsme letos zaznamenali u mnoha klíčových komodit, stojí prudký nárůst spotřebitelských výdajů po COVIDem způsobeném omezení ekonomiky – největší, co si kdo pamatuje. V Evropě, v Číně i v USA se začínají utlumovat vládní výdaje a státní dávky, a tak se postupně ochlazují i trhy. Problémy na straně nabídky však podle našeho názoru dál poženou ceny vzhůru, a to navzdory pomalejší růstové trajektorii.
img

Výhled Saxo Bank na 4. čtvrtletí: Inflace, kterou svět ještě neviděl. Tentokrát to bude jinak

11.10.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 4. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
C:\fakepath\top-07052021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.05.2021 1) Cena kryptoměny ethereum, která je největším konkurentem bitcoinu, včera vystoupala na nový rekord. Podle údajů obchodní platformy Bitstamp se ethereum prodávalo až za 3616,82 dolaru (přes 77.170 Kč). Růst podnítil odklon pozornosti investorů od jeho hlavního konkurenta.
img

Spekulanti dál investují do zemědělských komodit

07.05.2021 V posledním dubnovém týdnu, kdy futures na americké indexy začaly znovu stoupat, dolar dál klesal a výnosy z amerických vládních dluhopisů poskočily výš, i když se zatím udržely v zavedených pásmech. Komodity dál stoupaly, zejména obiloviny a měkké komodity se mohou pochlubit značnými zisky.
C:\fakepath\top-13042021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.04.2021 1) Většina asijských indexů dnes posílila, nejvíce se dařilo akciím v Jižní Koreji a Japonsku. Naopak ztrácely čínské burzy, neboť tamní vývoz v březnu meziročně stoupl jen o 30,6 %, což je o pět procent méně, než se čekalo. V růstu pokračoval gigant e-commerce Alibaba, který na pondělní zisk šesti procent navázal přidáním dalších 0,7 procenta.
img

Nabídkové deficity ženou cenu komodit stále výš

12.04.2021 Komodity dál přitahují zvýšenou pozornost i poptávku. Oživení globálních aktivit po nasazení vakcín v kombinaci se zelenou transformací a počínajícím nedostatkem hned několika klíčových komodit způsobilo, že Bloomberg Commodity Index od loňského dubna, kdy se svět zmítal v hlubinách koronavirového zoufalství, stoupl o 45 %. Díky tomu se akcie spojené s komoditami za poslední rok vyšplhaly mezi nejlepší tematicky zaměřené akciové koše Saxo.
C:\fakepath\top-17032021-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.03.2021 1) Asijské akciové indexy se dnes obchodovaly smíšeně, nálada na trzích se nesla ve znamení čekání na výsledky jednání americké centrální banky (Fed) o dalším vývoji úrokových sazeb. Očekává se, že slova Jeroma Powella mohou mít zásadní vliv na pohyb desetiletého amerického dluhopisu i kurz dolaru.
img

Výnosy brání dalšímu růstu komodit, ropa dosáhla maxima

16.03.2021 Měsíc trvající růst cen komodit dál brzdí zvýšená volatilita trhu s cennými papíry. Ta totiž přinesla nový vzestup výnosů z amerických dluhopisů a s ním spojenou averzi k riziku a posílení dolaru. Díky tomuto vývoji zůstává Bloomberg Commodity Index téměř beze změny poblíž dvouapůlletého maxima, což ve spojení s rekordními dlouhými pozicemi fondů způsobilo, že je sektor navzdory silným fundamentálním ukazatelům nadále vystaven riziku konsolidace.
img

Výhled pro 1. kvartál 2021: Vzestup komodit bude pokračovat i v roce 2021

28.01.2021 Očekáváme, že všeobecný vzestup komodit, díky němuž Bloomberg Commodity Index v posledním čtvrtletí 2020 posílil o 10 %, bude pokračovat i v letošním roce. V jeho prospěch hovoří hned několik faktorů. Tenčící se nabídka a globální trhy zaplavené penězi přinesou vlnu spekulací a růst poptávky po inflačním zajištění. Když k tomu připočteme výhledové oslabení dolaru, oživení globální poptávky po plošném nasazení vakcíny a obavy z dalších rozmarů počasí, začínají se před námi rýsovat složky dalšího komoditního supercyklu.
img

Pohyby na komoditním trhu: Politická panika se přetlačuje s nadějí na vakcínu

16.11.2020 Po amerických volbách se podle očekávání pozornost přesunula na pandemii COVID-19 a slibné zprávy o vakcíně. Když Pfizer a BioNTech zveřejnily, že jejich vakcína překonává 90% účinnost, drahé kovy i energie rychle zareagovaly. Zlato se propadlo o více než 100 dolarů, zatímco ropa posílila zhruba o 10 %.
C:\fakepath\top-28102020-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.10.2020 1) Obecně platí, že říjen byl pro ceny komodit zatím příznivý. A jelikož se Bloomberg Commodity Index obchoduje o 4 % výš, jsou na tom komodity zhruba o 1 % lépe než akcie z indexu S&P 500. Dvěma hlavními sektory, které za tímto vzestupem stojí, jsou obiloviny a průmyslové kovy.
img

Komodity jsou na tom před americkými volbami lépe než akcie

27.10.2020 Obecně platí, že říjen byl pro ceny komodit zatím příznivý, a jelikož se Bloomberg Commodity Index obchoduje o 4 % výš, jsou na tom komodity zhruba o 1 % lépe než akcie z indexu S&P 500. Dvěma hlavními sektory, které za tímto vzestupem stojí, jsou obiloviny a průmyslové kovy.
C:\fakepath\top-15092020-lv-3.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.09.2020 1) Důvěra investorů a analytiků v budoucí vývoj německé ekonomiky překvapivě vzrostla. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil institut ZEW. Index ekonomické nálady stoupl na 77,4 bodu ze 71,5 bodu, čekal se přitom naopak pokles na 69,8 bodu. Index hodnocení současné ekonomické situace vyskočil na -66,2 bodu z -81,3 bodu při očekávání růstu jen na -72 bodů.
img

Zlato konsoliduje, ropa stále pod tlakem

14.09.2020 Bloomberg Commodity Index, který sleduje nejvýznamnější komodity, a v němž jsou zastoupeny energetika, kovy i zemědělství, se obchodoval již druhý týden níže. Ochota riskovat, která byla jasně viditelná na akciích amerických megafirem, se po horečnaté červencové a srpnové aktivitě nyní poněkud utlumila. Svou roli ale sehrálo i to, že se zastavil pokles dolaru, roste počet nakažených koronavirem a objevují se obavy z toho, kdy dorazí vakcína.
img

Nákupy v zemědělství nabývají na obrátkách

10.09.2020 Zatím poslední COT (Commitments of Traders) report řeší komoditní pozice držené a změny prováděné manažery investičních fondů v týdnu do 1. září. V tomto týdnu posílil Bloomberg Commodity Index o 2,1 % a hedgové fondy zvýšily své čisté dlouhé pozice na 24 významných trzích s futures až na maximum od roku 2018. Největší objemy nákupů zaznamenaly sojové boby, kukuřice a pšenice, zatímco většina prodejů probíhala v oblasti energií, kde došlo k největšímu propadu ropy, benzínu a nafty.
C:\fakepath\top-01092020-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.09.2020 1) Obchodování na většině asijských akciových trhů skončilo dnes v zelených číslech. Náladu na burzách podpořila zpráva společností Caixin a Markit, která ukázala na další zrychlení růstu aktivity v čínském zpracovatelském sektoru. Proti všeobecnému trendu šla z velkých trhů Austrálie.
img

Ceny komodit stále stoupají

31.08.2020 Pro široce exponovaný Bloomberg Commodity Index se stal srpen nejlepším měsícem od dubna 2016. Čtyři po sobě jdoucí měsíce růstu cen způsobily, že se index dokázal z velké části zotavit z pandemického propadu, který jej zasáhl v únoru a březnu. Klíčovými faktory, které za tímto zotavením stojí, jsou patrně bezprecedentní objem stimulů centrálních bank, americké i světové úrokové sazby, kterého dosáhly naprostého dna, nedávné oslabení dolaru, obavy z rozmarů počasí i poptávka po zajištění proti inflaci.
img

Graf dne: Komodity vymazaly letošní ztráty

19.08.2020 Komoditní trhy si v posledních měsících procházejí prudkým růstem. Bloomberg Commodity Index už vzrostl z březnových minim o více než třetinu a dostal se nad úrovně z konce minulého roku. Nejvyšší váhu v indexu má zlato, zemní plyn, měď, stříbro a ropa WTI. Komodity rostou ruku v ruce s akciovými trhy. Indexy na Wall Street se obchodují v blízkosti historických rekordů. Komoditám stejně jako akciím pomáhají stimuly centrálních bank a vlád po celém světě. Index je zatím na dobré cestě k už osmému týdennímu nárůstu v řadě. Pokud i tento týden index zakončí v pozitivním teritoriu, bude se jednat o nejdelší týdenní řadu růstu za posledních alespoň 30 let.
C:\fakepath\top-24062020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

24.06.2020 1) Asijsko-pacifický region se obchodoval smíšeně, když investoři reflektovali nadále vysokou dynamiku nových případů nakažení onemocněním COVID-19 ve Spojených státech, Brazílii a Asii. Například Tokio reportovalo 55 nových případů nákazy, což je nejvíce od začátku května.
img

Zlato čeká další růst

22.06.2020 První polovina tohoto roku přinesla spolu s pandemií nejhorší zpomalení globálního růstu od dob 2. světové války. Situace na trzích byla velmi proměnlivá, někdy i značně problematická. Komoditní trhy zůstaly, až na pár výjimek, v přiměřeně dobré kondici. Bloomberg Commodity Index se sice oproti loňskému roku propadl o 20 %, ale tento měsíc se obchoduje již o 2 % výše, zejména díky procyklickým komoditám, jako jsou průmyslové kovy, ropa a palivové produkty.
img

Komoditní přehled: Prospěje oslabený dolar komoditám?

03.06.2020 Jak se dařilo komoditám v druhé polovině května? Nejmarkantnější byl prodej zemního plynu, zlata a tří hlavních plodin. Akcie po celém světě v posledních týdnech stoupaly a některé, zejména v USA, dosáhly v rámci tohoto cyklu svého nového maxima. Dolar obecně oslabil, a pokud bude v tomto trendu pokračovat, může to komoditám jen prospět.
C:\fakepath\top-03032020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.03.2020 1) Australská centrální banka dnes snížila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na rekordní minimum 0,5 %. Reaguje tak na ekonomický šok způsobený novým typem koronaviru. Australská centrální banka je tak další, která se rozhodla uvolnit měnovou politiku kvůli dopadům epidemie koronaviru. Před ní už tak učinila například Čína.
img

Komoditní trh má za sebou bolestivý týden

02.03.2020 Nejhorší týden na Wall Street od roku 2011 byl jednou z příčin podobně brutálního týdne v oblasti komodit. Obecně orientovaný Bloomberg Commodity Index ztratil více než 6 % a všechny jeho komponenty se propadly do červených čísel. Za rychlým oslabováním stála nevyhnutelná zpráva, že se čínský koronavirus rozšířil z Asie i do zbytku světa.
C:\fakepath\TOP5-04042018-LV-20.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.04.2018 1) Čína bude reagovat protiopatřením "stejného rozsahu a se stejnou intenzitou" na seznam 1 300 čínských výrobků, na něž chtějí USA uvalit 25% clo. Dnes o tom informovala agentura AP. Čínské ministerstvo obchodu uvedlo, že krok Spojených států napadne u Světové obchodní organizace (WTO). Americké opatření je podle Bílého domu reakcí na údajné čínské krádeže amerického duševního vlastnictví.
img

Bloomberg komoditní index prolomil maxima z roku 2016. Komodity začaly rok 2018 na jedničku

25.01.2018 Slabý dolar se zdá být požehnáním pro trh s komoditami a dokazuje to nejen ocenění jednotlivých komodit, ale také agregátní bloomberg commodity index (BCI), který mapuje koš více než dvaceti nejobchodovanějších komodit z šesti komoditních sektorů. BCI díky jejich růst a slabšímu dolaru pokračuje od poloviny měsíce v býčím trendu, díky kterému se vyhoupl včera až nad hranici 90b. a konečně tak prolomil maxima z roku 2016.
C:\fakepath\TOP5-04012018-LV-20.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.01.2018 1) Představitelé americké centrální banky (Fed) doufají, že nedávno schválená daňová reforma podpoří tamní ekonomiku. Nejsou ale jednotní v názoru na to, jak rychle bude letos nutné zvyšovat v USA základní úrokové sazby.
img

Přišel čas nakoupit USD?

29.05.2017 Po 15 měsících neuvěřitelné rally několika vybraných měn vůči americkému dolaru pomalu přichází část zúčtování a vybírání zisků. O jakých měnách je řeč? Ruský rubl, brazilský real, jihoafrický rand a další, které si můžeme nálepkovat jako komoditní měny rozvíjejících se zemí.
img

Komoditám se daří, vstoupily do býčího trhu

07.06.2016 Komoditní rally prozatím není konec. V pondělí vstoupily komodity do býčího trhu a ukončily tak pokles, který započal už v roce 2011. Na rozdíl od posledních let převyšují svými zisky v posledních měsících další skupiny aktiv včetně akcií či dluhopisů.
img

Komodity končí bídný rok, konci komoditního supercyklu snad uvěřili i největší pochybovači

28.12.2015 Situace na komoditních trzích byla v průběhu roku tristní. Přestože se tu a tam objevovaly na některých komoditách světlejší chvilky, hlavně v první polovině roku, cenové nárůsty neměly zpravidla dlouhého trvání.
img

Poslední zhasne. Komoditní supercyklus skončil, Fed znamená další ránu pro komodity

25.11.2015 Není žádnou novinkou, že komoditní trhy trpí v posledních letech poklesem cen. Ten je v posledních měsících tak intenzivní, že už vymazal veškeré nárůsty v tomto tisíciletí. Trh se dostal do stavu, kdy v devadesátých letech začala rostoucí čínská ekonomika vysávat mezinárodní komoditní trhy a ceny surovin šly prudce a dlouhodobě vzhůru. Pokud přidáme negativní vliv posilování amerického dolaru, tak trh je zralý na poslední pomazání. Dle Bloomberg komoditního indexu se ceny 22 nejvíce obchodovaných komodit dostaly v tomto týdnu na nejnižší hodnoty od roku 1999.
img

Týdenní shrnutí v kostce: Dařilo se akciím, euro pokračovalo v poklesu a vzhůru vystřelila káva

20.11.2015 Týden nepřinesl výrazné výsledky makrodat. Volatilita tak měla spíše tendenci klesat. Trh stále spekuloval o dalším vývoji měnových politik v USA a v Evropě, ale novinek z Fedu a ECB bylo poskromnu. Akciové indexy posilovaly. Německý DAX se konečně posunul výrazněji nad 11 tisíc bodů. Ztrácela společná evropská měna, ovšem vzhledem k nedávným poklesům nebyl jednoprocentní pohyb na EUR/USD žádný "game changer". Dočkali jsme se zápisů z posledních zasedání "Minutes" těchto centrálních bank a několika projevů guvernéra ECB Maria Draghiho. V reportech toho nezaznělo příliš nového. V případě Fedu se víceméně přestal řešit prosincový termín růstu sazeb a debata se přesunula k dalšímu možnému zvýšení v příštím roce. Mario Draghi v pátek oslabil euro svým projevem na konferenci Euro Finance Week ve Frankfurtu. Ovšem pouze zopakoval své klasické "Uděláme, co bude třeba..." Z dalších fundamentů byl zajímavý vývoj japonské ekonomiky, která se dle pondělních dat dostala ve 3Q do recese. Komentáře z BoJ však přišly opět (nepřekvapivě) pozitivní. Zajímavé bylo také úterní zveřejnění inflačních čísel z Velké Británie a z USA, ovšem výsledky skončily dle očekávání. Žádný výrazný impuls tedy tato data nepřinesla. Newyorský Empire State Fed výrobní index zklamal už popáté v řadě, ovšem čtvrteční Philly Fed spravil dojem. Středeční zveřejnění zásob ropy v USA ukázalo jejich osmý růst v řadě. Ale ani to nebylo pro trhy velkým překvapením.
img

Týdenní shrnutí v kostce: Eurodolar se zuby nehty držel, akciové indexy a komodity ale propadly

13.11.2015 Po prudkých pohybech na sklonku minulého týdne máme za sebou méně volatilní seance. Trhy vstřebaly výrazný nárůst pravděpodobnosti růstu sazeb ve Spojených státech již v tomto roce a také další poznámky z ECB na téma možného rozšíření monetárního stimulu na prosincovém zasedání. Eurodolar už ovšem měl dost pádů za poslední týdny a v pátek v podvečer stagnoval okolo pondělních otevíracích hodnot. Na akciových indexech se ukázalo, že když chybí impulsy k růstu, hrozí pád do červených čísel ... a stalo se. Mohou za to částečně také komodity, které padaly napříč jednotlivými skupinami a podrážely ceny akcií jejich producentů. Z pohledu fundamentů máme za sebou standardně klidnější druhý týden v měsíci. V úterý nepotěšila inflační data z Číny, která by mohla ukazovat na vyšší ekonomický pokles. Na druhou stranu se rozšířily možnosti dalšího monetárního stimulu PBoC (ve stylu špatné zprávy jsou vlastně dobré). Středeční data z britského trhu práce nenadchla. Hlavně neakceleroval růst mezd. Čtvrtek byl zajímavý hlavně z hlediska projevů šéfa ECB M. Draghiho a více členů FOMC americké centrální banky. Zatímco Draghi opět zdůraznil odhodlanost v boji s inflací, tak představitelé Fedu přestali s prosincovým růstem sazeb tlačit na pilu. Že by jim vadilo posílení dolaru? Páteční statistiky růstu HDP v eurozóně nenaplnily střídmé očekávání. Následná data maloobchodních prodejů USA zklamala v jádrovém i klasickém vyjádření a znovu rozvířila spekulace, zda excelentní výsledky z trhu práce budou pro Fedu dostatečným důvodem k růstu sazeb. Výborné výsledky z jiných oblastí aby totiž pohledal...
img

Nálada na komoditách se nelepší, opět se dostaly nejníže od roku 1999

11.11.2015 Obrat na komoditních trzích byl předpovídán již mnohokrát, zatím však poklesy střídá pouze konsolidace cen. Negativní trend na komoditních trzích obnovil sílu v polovině minulého roku a stále by mohlo být předčasné tvrdit, že je u konce. Velcí spotřebitelé komodit v čele v Čínou nejsou v nejlepší ekonomické kondici. Na druhé straně stojí posilující americký dolar, který negativně ovlivňuje dolarové ceny komodit. Chmurnou náladu potvrzuje Bloomberg Commodity Index, který průměruje ceny 22 globálně obchodovaných komodit. Včera klesl na nejnižší úrovně od roku 1999 - až na intradenních 83,87 bodů. Dollar Index naopak šplhá strmě vzhůru. Atakuje stobodovou hladinu, kde se naposledy nacházel v dubnu letošního roku. Inverzní vztah vývoje americké měny a komodit je z grafu zřetelný, i když není jistě dokonalý. Když dolar posiluje, mají komodity tendenci oslabovat a obráceně. Zatímco však Bloomberg Commodity Index dosahuje na šestnáctiletá minima, tak Dollar Index je stále vzdálen 2 % od nejvyšších hodnot od roku 2003.
img

Graf dne: Cena zlata krutě ztrácí, padá k měsíčním minimům

03.11.2015 Ještě v polovině měsíce to vypadalo na novou hvězdu. Cena zlata atakovala hladinu 1200 dolarů za unci, která byla k vidění naposledy v černu. Růstové momentum nevydrželo a v posledním týdnu přešlo do volného pádu. Dnešní pokles o 1,1 % zastavila zatím hladina 1123 dolarů za unci na úrovni blízké měsíčním minimům.
img

Komodity končí nejlepší týden od roku 2012, daří se komoditním titulům i měnám Emerging Markets

09.10.2015 Komodity mají v tomto týdnu nakročeno k nejvyšším ziskům od roku 2012. Za dobrým výkonem stojí pokles rizikové averze a návrat důvěry na trhy, který přitáhl likviditu velkých hráčů. Naopak nebylo zveřejněno mnoho fundamentů, které by komoditní (a také akciovou) rally podporovaly. Bloomberg Commodity Index roste v pátek odpoledne od počátku pondělní seance až o 4,6 %. Jedná se zatím o nejvyšší týdenní růst od konce června 2012, kdy index přidal 5,6 %. Index dosáhl svých 16letých minim v srpnu. Od té doby už roste o téměř 8 %.
img

Týdenní shrnutí v kostce: Akcie, US dolar a ropa ztrácely, dařilo se naopak euru i zlatu

21.08.2015 Vývoj na finančních trzích v právě končícím týdnu stál opět za to. Byli jsme svědky dramatického pádu na akciových trzích, který se tentokrát nevyhnul ani Wall Street. V souvislosti s čínskou devalvací a očekávaným růstem sazeb v USA padaly měny rozvíjejících se trhů jako hrušky. Výrazný propad má za sebou turecká lira a ruský rubl. Tam se navíc projevil efekt klesajících cen ropy. Po zveřejnění středečního zápisu ze zasedání Fedu začal klesat také americký dolar.
img

Graf dne: Cena mědi a hliníku v Londýně klesla nejníže od roku 2009

18.08.2015 Průmyslové kovy dnes vedou výprodeje na komoditních trzích. Měď a hliník klesly na nejnižší hodnoty od roku 2009. Za poklesem je strach o další vývoj čínské ekonomiky, která je jejich největším spotřebitelem. Významně ztrácejí také další komodity. Měď klesla o 2,3 % a prorazila hladinu 5000 dolarů za tunu - na 4963 USD/MT. Hliník ztratil 1,2 % na 1509 dolarů za tunu. Více než 2 % ztrácejí Nikl a zinek. Také stříbro, které se hlavně spotřebovává v průmyslu, dnes klesá - ztrácí 3,3 % na 14,82 dolarů za unci.
img

Cesty průmyslových a vzácných kovů se rozdělily

29.08.2014 Zisky u průmyslových kovů pomohly vykompenzovat ztráty, které utrpěly vzácné kovy a zemědělský sektor. Cena ropy je i nadále pod tlakem v důsledku rostoucích dodávek. Zlatu se do cesty postavily posilující dolar, rostoucí akcie a výnosy dluhopisů.
img

S klesajícími cenami potravin se komodity vrátily opět tam, kde byly

22.08.2014 Komodity ve svém výkonu letos opět stagnují v souvislosti s poklesem cen u potravin. Oslabená ropa možná nakonec přiměje země z kartelu OPEC, aby na situaci zareagovaly. Zlato těžilo podporu z klesajících výnosů dluhopisů, nyní se však poohlíží po dalším impulzu.
img

Po žalostném červenci komodity opět ožívají díky eskalujícímu geopolitickému napětí

12.08.2014 Geopolitické konflikty přispěly k růstu cen v oblasti energetiky a vzácných kovů. Cena pšenice obchodované na chicagské burze (CBOT) prudce vzrostla, a to i přes očekávání rekordní celosvětové úrody. Situace na trhu s ropou je rozpolcená – očekávání hojných dodávek na straně jedné, geopolitické napětí na straně druhé.
img

Komoditní RSI: Co frčí a co ne?

11.08.2014 Komodity se v červenci propadly o téměř 5 %, což je největší propad od června 2013. Cena americké ropy WTI se za posledních několik týdnů propadla o 10 dolarů za barel. Cenu cukru i nadále tlačí dolů očekávání rekordní úrody v Brazílii.
img

Ceny ropy klesají, zlato se drží i přes optimistické zprávy z americké ekonomiky

10.07.2014 Komoditní index Bloomberg (Bloomberg Commodity Index) se již druhý týden v řadě propadá. Ceny ropy jdou dolů v souvislosti s tím, jak polevují obavy ohledně situace v Iráku, a s tím, jak se Libye chystá na obnovení svého vývozu. Vyhlídky na rekordní úrodu kukuřice a sójových bobů v USA tlačí ceny těchto komodit dolů.
img

Komodity míří vzhůru, zatímco akciové trhy ztrácejí sílu

14.04.2014 Komodity hlásí zisky už třetí týden v řadě. Komoditní index DJ-UBS dosáhl 12měsíčního maxima. Celkový počet čistých dlouhých futures pozic se prudce navýšil na 131,4 miliardy dolarů.
Související klíčová slova: Počet nakažených koronavirem | Techničtí obchodníci | Cena platiny | Těžba ropy z břidlic | Výbor ekonomických poradců | Dlouhé pozice | Války | Lithium | Pravděpodobné výsledky | Vývoj | Obchodní platformy | Australská centrální banka | Reakce kryptoměn | Zpráva WASDE | Otevření Wall Street | EUR | Hlavní trendy | Riziko inflace | Vlastní prostředky | Aktuality z komoditních trhů | Stoxx | Slabý brazilský real | Chování | Vývoj ceny zlata | Očekávání | Korelace | Otevřené pozice | Oživení ekonomiky | Trh práce | Pro investory | Skupina G7 | Investice | DXY | Potenciál | Volatilní | Kapitál | Nízké sazby | Světové ceny potravin | Ifo | Prognózy | Britská libra | Ceny kakaa | Hnojiva | Zavedení embarga | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Index ekonomické nálady | FiveThirtyEight | Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) | Spotřebitelé | Cena kryptoměny ethereum | Goldman Sachs | COT report | Výhled Saxo Bank | ETH | Lagardeová | DeFi | Výnos | Celosvětová poptávka po ropě | Delta | Schůzce FOMC | Vývoj na trzích | Slabá poptávka | COVID-19 | IDEA | ESG | Import | Německý akciový index DAX | Exchange | Bloomberg Markets | Kontrakty | Virtuální měna | Propad cen | Online obchodování | Benchmark | Metaverse | JPY | Brent | Znehodnocení | Pandemie COVID-19 | Trh s dluhopisy | Peníze | World Agriculture Supply and Demand | Ukazatel | Opětovný pokles | Nakupovat akcie | Anders Nysteen | FTSE 100 | Barel ropy | Devalvace čínské měny | Saxo Bank | Program nákupů dluhopisů | Investiční strategie | Palladium | Bezpečný přístav | Ropa WTI | Burzy | Trh s ropou | Výrazný vzestup | Analytický tým FXstreet.cz | Pozornost investorů | USD/BRL | Ceny elektřiny | Export | Komoditní trh | Bond | Analytik Saxo Bank | Macquarie | Situace na komoditních trzích | WASDE | Roční růst | Devizové rezervy České národní banky | Varianta delta | COT (Commitments of Traders) | Vzácné kovy | Vládní výdaje | Ceny akcií | Na burze | GBP/USD | Oživení trhu | E-commerce | Sója | Hlavní indexy | Makrodata | Investoři | Globální akciové trhy | Commodity index | Výnosy z amerických dluhopisů | Fidelity | Evropská měna | Index těžařů | BP | Zlaté fondy ETF | Sestupný trend | Analýzy | COT (Commitment of Traders) | Německý DAX | Agentura Reuters | Althea Spinozzi | Pokles vývozu | Investovat | Hospodářské dopady | Obchodování | Bloomberg Grains Index | Golden Gate CZ Marek Brávník | Ruský rubl | Turecká lira | Silný dolar | Prezident | Marek Brávník | Praha | Objem | Paweł Majtkowski | Sloučení | Výsledky | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Cena ropy WTI | Zpráva | Retracement | Obchod mezi Británií a Evropskou unií | ECB Christine Lagardeová | Indonéská rupie | OPEC+ | Poptávka po pohonných hmotách | Reflační obchodování | Centrální banky | Trump | Deprese | Podnikatelská nálada | Malajsie | Pfizer | Devalvace | Covid | Výdaje | Tržní hodnota akcií | Polsko | Rio Tinto | Evropa | Jackson Hole | Australský dolar | LNG | OPEC | Specialista na online obchodování | Egypt | Vývoj ceny platiny | Bezpečné útočiště | Čínský dovoz | Program nákupu dluhopisů | Kurz dolaru | Indikátory | Investiční doporučení | Dna | Silnější dolar | Technické analýzy | Poradenství | US dolar | Sazba Fedu | Christopher Dembik | Stříbro | Trh s futures | Bank of Japan | Zavedení embarga EU | Hodnota indexu | Zvyšování úrokových sazeb | Korekce | Zvýšená volatilita | Trh | Komise | Pád rublu | Výkyvy | Supercyklus | Panika | Markets | Posílení dolaru | Zprávy o vakcíně | Americké zásoby ropy | Portu | Kartel OPEC+ | AUD/USD | Obchodování s komoditními futures | SNB | Koronavirová pandemie | Příležitosti | Obchodníci s kryptoměnami | Commission | Bitstamp | Defi | Shortování | Změny cen | Kurz dolarů | Exporty | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Unce zlata | Web3 | ETF investoři | Uhlí | Výpadky | CFTC | MXN | Centrální banka | Cena | Jádrová inflace | Fundamentální faktory | Historické rekordy | Pokles dolaru | Výnosy dluhopisů | Marže | Kryptoměna | Grains Index | Globální index | CFD | Reuters | Míra inflace v Evropské unii | Úrokové sazby | Caixin | Rolování | Předseda | Diverzifikace | Finanční instrumenty | Fond Fidelity | Pohonné hmoty | Traders | ZEW | Otevření Číny | Libra | Strach | Open | ČTK | Vzestup zlata | Objem zlata | Úroky | Plodiny | Akce centrálních bank | Globální poptávka | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Posílení | Káva | Inspirace | Čínská ekonomika | Ceny | Koronakrize | Technologie | Renminbi | Sazby | Historie | ČNB | Německá ekonomika | Pokles | Contango | Výhodně investovat | Ztráty | SaxoStrats | Komoditní přehled | Tržní očekávání | Americká ekonomika | Globální finanční krize | Obchodník | Obilniny | Index cen | Čínská vláda | Blockchainy | Pivot | Objem stimulů | Online obchodování a investice | Indonésie | Finanční situace | Vývoj ceny ropy WTI | Zisky | Akciový index DAX | Signály | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Cena zlata | Zvýšení ceny | Trhy | Bloomberg komoditní index | Růst cen | Vyšší výnosy | RSI | Africký mor prasat | Financování | ČSÚ | USD za tunu | Stres | Znovuotevření Číny | Fundamenty | Americké vlády | Kapitálový fond | Ekonomické aktivity | Propad české ekonomiky | ICE | Saxo Group | Burze | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Odhodlání | Africký mor | WTI | Stratég Saxo Bank | Bod | Růst cen plynu | Joe Biden | Paládium | Prodeje | Pfizer a BioNTech | Nord Stream | Saúdská Arábie | Sázet | Organizace pro výživu a zemědělství | Cena ropy | Emerging markets | Americká vláda | Agentura AP | Pozice | Pomerančový džus | Zlato a stříbro | Trading | Fidelity Investments | Oživení globální poptávky | Index relativní síly | ADB | Druhá vlna | Jestřáb | Zkušenosti | Etoro | Ekonomika | Odvětví | Poptávka po ropě | Lira | Světové trhy | Bankovní vzdělání | Koš | Brazílie | John Hardy | Diverzifikovat | Wall Street | RUB | Kurz | Market | Pokles výnosů | Hedgové fondy | Hugo Boss | Manažeři | Ceny pšenice | Akciový trh | Býčí vyhlídky | Měď | AUD | Politici | Commodity | Akcie | Fibo | Euro finance | Výprodej ropy | Hospodářství | Globální ekonomický růst | Konsolidace | Měnový pár | Pozice spekulantů | Commitment of Traders | Investiční manažeři | Zasedání ECB | Portfolia | Převis | Vývoz | Energetické firmy | Týdenní zpráva | Oživení ekonomik | Recese | Švýcarský frank | RBOB | Čisté krátké pozice | Vývoj pandemie | Instrumenty | Silný americký dolar | Koronavirové pandemie | Produkce zemního plynu | Americké burzy | Americké ekonomiky | Frank | Dieselgate | Americké indexy | Ceny potravin | Meziroční míra inflace | Břidlicové ropy | Průmyslové kovy | Vyšší volatilita | Henry Hub | Předpovědi | Global Wealth Management | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Automobil | Míra inflace | Energetika | Výkyvy počasí | MMF | Soukromý sektor | CNN | USD/RUB | Jihoafrický rand | Nařízení | BTC | Indexy | Zvyšování sazeb | Oživení poptávky | City | Průmysl | Bazický bod | Ocenění | Druhá vlna koronaviru | Makroekonomické strategie | Tempo růstu | Nadprodukce | Bankovnictví | Libye | Americké dluhopisy | Cena cukru | Pohyby na komoditním trhu | ETF | Akciové trhy | Varování | Ceny drahých kovů | Long | Rally | Recese v USA | Komoditní index | Společnost Saxo Bank | Aktiva | Výnosy z dluhopisů | UBS Global Wealth Management | Pokles cen | Čínská centrální banka | NZD/USD | Pochybnosti | Danske Bank | Stratég | Špatné zprávy | Podnikatelská nálada v Německu | Řetězce | Sentiment | Stoxx Europe 600 | Investiční fondy | Politika | Commodity futures | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Komunikace | Backwardation | BHP | Nike | Nálada | Geopolitická rizika | FAO | Indie | Nákupy | Technologické akcie | Riziko | Index volatility VIX | Výprodej akcií | Výnosová křivka | WTO | Wealth Management | Investiční manažer | Ceny zlata | Výhled | Obchodování měn | Americké ministerstvo | Ethereum | Investiční prostředí | Embargo | Počty nakažených | Počet zaměstnaných | Finanční trhy | Komunistická strana | Ceny kávy | Prostor pro růst | General Motors | Tvrdá práce | Fondy | Komoditní trhy | Austrálie | Financial Times | USD za barel | Nikkei 225 | Počet nakažených | Spread | Index DAX | Krize | Investing | Situace na trzích | Omezení produkce | Oslabení dolaru | NFT | Zlatý kříž | Meziroční míra inflace v eurozóně | XTB | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Dolarový index | Vývoj ceny ropy | Úroková sazba | Devizové rezervy | Americká inflace | Růst cen komodit | Výprodeje | Ropa WTI a Brent | Slabší dolar | Měny | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Zpráva COT | Zaměstnanost | Profitovat | Glencore | Energie | Měna | Futures trading | USD | Spotřebitelská poptávka | Ekonomické zotavení | Miliardy dolarů | Růst poptávky | EIA | Rusko | Miliardy USD | Obchodní den | Analytický tým | Signál | Peter Garnry | Írán | Hodnota zlata | Ropy | Americké trhy | Obiloviny | Hlediska technické analýzy | Rafinerie | Společnost | Sázky | Ministr hospodářství | Obchodované fondy | Historicky nejnižší | Pobřeží slonoviny | Volatilita trhů | Rozšíření | Volatilita | Země OPEC | Ropný trh | Eura | Organizace | VIX | Růst | London metal exchange | Silné momentum | Příjmy | Prezident Ifo | Zajištění | Propad poptávky | Propad cen ropy | Index | Wall Street Journal | Golden Gate CZ | Komoditní | MiFID II | Token | Průmyslová produkce | Akciové indexy | Hugo | Inflace | Britský akciový index FTSE 100 | Vývoj ceny zemního plynu | Tržní hodnota | Dovoz | Výše investice | Americké centrální banky | Dogecoin | Americká ropa WTI | Management | Dollar Index | Zisk | Total | Bank of England | Produkce ropy | WTI a Brent | Komoditní sektor | Investing.com | Nord Stream 2 | CZK | Makléři | S&P | Investiční | Inflace v USA | NFP | OECD | Statistický úřad Eurostat | Bloomberg | Spekulativní investoři | Lepší výsledky | Nikkei | Nejbohatší | Psychologické hladiny | Úrok | Penzijní fondy | Další pokles | Vzdělání | Index Nikkei | Americká centrální banka | Krátká pozice | Největší ztráty | Christine Lagardeová | Institut Ifo | Vývoj měnového páru | Vybírání zisků | Ekonomiky | Portfolio | Nabídka | Sázka | TIM | Francie | Mezinárodní agentura pro energii | Globální ekonomiky | YTD | Eurostat | Dovoz ropy | Finanční instituce | Prémie | Úroda | Smart kontrakty | Nízké úrokové sazby | Commodity futures trading | Státní rozpočet | Ceny ropy | Cena mědi | Cena palladia | Mary Dalyová | Ochota riskovat | Naše ekonomika | Průzkum | DAX | IEA | COT | Deficit | Firmy | Oblasti forexu | TradingFloor.com | Janet Yellenová | Ekonomické dopady | Ekonomický růst | Představitelé Fedu | Skupina OPEC+ | Automobilka | Výhled vývoje ekonomiky | UBS | Kryptotrh | USDA | Dodavatelské řetězce | Zasedání Fedu | Zlepšení | Čínská poptávka | Další růst | GBP | Omezení pohybu | Prezidentka ECB | Nasdaq | Dolary | Propad | Německé ceny | Federální rezervní systém | Pandemie COVID | Evropské trhy | Ceny stříbra | Zprávy | Obavy z recese | Nový rekord | Miliardy eur | Britský statistický úřad | Obchodování a investice | Nio | Evropské akcie | Zájem investorů | USA | Fond | Commodity Futures Trading Commission | Momentum | Vyhlídky | Předpověď | Cena ropy brent | Tapering | Míra | Slabý dolar | Trojité dno | Hedgeové fondy | Suroviny | Důvěra investorů | Koruna | Cukr | ex | Ziskové marže | Alibaba | JDE | Komoditní měny | Výrazný pokles | Banky | Opce | Čínský renminbi | Investice do platiny | Kryptoměny bitcoin | Údaje | Reshoring | CTA | Vakcína | Globální dodavatelské řetězce | Výkonnost | Omezené riziko | Finanční krize | Bankovní úvěry | Očekávání analytiků | Bitcoin | Instrument | Vlna koronaviru | Poptávka po úvěrech | Přehled | Index S&P 500 | Carry trade | Společnost XTB | Plyn | Ropa Brent | Graf | Hrubý domácí produkt | Rizika | Pokles exportu | Eurodolar | Výnosové křivky | Sójové boby | Fed | FXstreet.cz | Volatility | Futures | Biden | Inflace v eurozóně | Index volatility | Evropský statistický úřad Eurostat | Komodita | CHF | Beta | Kartel OPEC | Prezident Trump | Kakao | UBS Global | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Kov | Těžba ropy | Akcie firem | Ceny futures kontraktů | Fondy ETF | Ceny v eurozóně | Spot | Drahý kov | Rozpočtový deficit | Růst výnosů | Zvýšení úrokových sazeb | Velcí spekulanti | Větší pozice | Akciový index | CME | Bavlna | Ekonomický výhled | Pozornost | Důvěra spotřebitelů | Rubl | Společnosti | Změny sazeb | Veřejný sektor | Americké úrokové sazby | S&P 500 | xStation5 | Nejistota | Zpomalení růstu | Američtí investoři | Podpora | Vývoj na komoditních trzích | Německá vláda | CL | MT4 | HDP v eurozóně | Hladiny podpory | Prodej dolaru | ECB | Zemní plyn | Tržní sentiment | Německo | Překoupený trh | Čínský koronavirus | Energetický sektor | Vývoj dolaru | Spotová cena | Finance | Hotovost | Analytik Portu | Steen Jakobsen | Virus | Tržní situace | Zásoby benzinu | Ceny kukuřice | Grafy | Setkání centrálních bankéřů | Bull | FTSE | Burzovně obchodované fondy | Ceny komodit | FOREX | Velcí obchodníci | UCITS ETF | Prime | Analytici | Peter Altmaier | Fundamentální ukazatele | Ceny zemního plynu | Americký dolar | Situace | Investiční rozhodnutí | Hackerský útok | Mario Draghi | Evropská centrální banka | Americké produkce | Guvernér | Skupina OPEC | FXstreet | Žlutý kov | Snížení sazeb | Historická minima | Závislost | Marketingová komunikace | Futures kontrakty | Globální trh | Dealer | Eurozóna | HG měď | Měkké komodity | Trade | Měny rozvíjejících se zemí | Indikátor | Ekonomické údaje | Inflační očekávání | Pokles akcií | Spekulace | Zinek | Omezení těžby | Měnová politika | Vývoj cen ropy | Freeport-McMoRan | Růst ceny | Trh práce v USA | Chesapeake | Hodnota akcií | Drahé kovy | Dluhopisy | Saxo | Přístup k riziku | Restrukturalizace | Golden Gate | Zelené energie | Obchodníci | Globální trhy | Moskva | Pozornost trhu | Pšenice | Doporučení | Poptávka | Čína | Obchodovat | Růst HDP | G7 | Forexu | Arabica | Zvýšení produkce | Cizí měny | Růst produktivity | Výhledy | Počasí | HDP | Statistický úřad | MIFID | Klouzavý průměr | Pákistán | Kukuřice | Pokles zásob | Podnikání | Obchodní válka | Problémy | Spready | Futures na ropu | ROCE | Ceny niklu | Načasování | Ropa | Stagflace | Chuť investovat | Kanadský dolar | Deutsche Bank | Ekonom | Benzín RBOB | Optimismus | Růst ekonomiky | Hliník | Dolar | Desetileté dluhopisy | Jerome Powell | Akciový stratég | Euro | Ole Hansen | Clemens Fuest | Obchodování s emisemi | Risk | Fiskální stimuly | Rozhodnutí Bank of England | Japonský Nikkei | Janet Yellen | Spotřebitelské ceny | Obchod | Zlato | Fibonacciho úrovně | Miliardy | EU | Spojené státy | Objem investic | CERGE-EI | PBOC | Index FTSE 100 | Známky oživení | Denní graf | Společná evropská měna | Pimco | Ceny benzínu | | Ceny zemního plynu v USA | Vyšší inflace | Světové produkce | Pandemie | Šéfka Fedu | Cena stříbra | Výprodej | Markit | Zpracovatelský průmysl | Ifo Clemens Fuest | Úspěch | Práce | Spekulanti | Ceny ropy Brent | Riziková aktiva | Míra inflace v eurozóně | Likvidita | Realitní sektor | Poptávky po ropě | Výnosy | Likvidní | Americké akciové indexy | VanEck | Uvolnit měnovou politiku | Oslabení | Futures na železnou rudu | Prudký růst cen | Komodity | Linie podpory | Globální trh s ropou | Epidemie koronaviru | Brazilský real | Federální rezervy | Banka | Čínské burzy | Investor | Japonský jen | Inflace v Evropské unii | Futures na kávu | Šance | Bidenovo vítězství | Šířením nového typu koronaviru | Cena kávy | UCITS | Analytik | Podnikání na kapitálovém trhu | Obchodní příležitosti | NZD | Robusta | Investice do komodit | Norská koruna | Kupci | Británie | Poptávka po ETF | Index Topix | Prohlášení | Kryptoměny | Koronavirus | Železná ruda | Základní úroková sazba | CBOT | Podniky | Ukazatele | | Kobalt | Stimuly | Graf dne | Dekarbonizace | Nárůst volatility | Jan Švejnar | Světové akciové trhy | Institut ZEW | Zemědělství | Zrychlení růstu | CNBC | Kontrakt | Dow Jones | Investování | Vývoj ceny | FOMC | Průlom | Platina | Hlavní ekonom
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Blokové obchody
Bloky
Blonde Bear
Blonde Bear OU
Bloomberg
Bloomberg Agriculture
Bloomberg Agriculture Spot
Bloomberg Agriculture Spot Index
Bloomberg Barclays
Bloomberg Billionaires

Následující klíčová slova

Bloomberg Commodity Spot Index
Bloomberg dolarový index
Bloomberg Dollar Spot Index
Bloomberg Economics
Bloomberg FX
Bloomberg FX forecast
Bloomberg Galaxy Crypto
Bloomberg Galaxy Crypto Index
Bloomberg Global Aggregate Total Return Index
BloombergGPT
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO král
Potvrďte prosím... Zavřít