Zpracovatelský sektor
Index Exportu – oslabující poptávka drží export při zemi
31.05.2022 Lepší než očekávaná březnová data ukazují, že český export ustál prvotní šok války na Ukrajině a oproti únoru se hodnota vyvezeného zboží dokonce zvýšila - i když o nepatrných 0,3 % (po sezónním očištění). „Na rovinu je však třeba dodat, že poklesu zabránil růst vývozních cen energií, potravin a dalších položek (v průměru o 4,7 % m/m a 13,2 % meziročně).
Ranní okénko - Koruna pokračovala v oslabování, PMI dopadlo lépe
03.05.2022 Dnes dorazí z eurozóny data o cenách výrobců a nezaměstnanosti. V obou případech ale půjde o čísla ještě za březen, kdy výsledky z řady členských států už jsou zveřejněné. Z Německa pak dorazí nezaměstnanost o měsíc aktuálnější, číselně by ale vůči březnu ke změně dojít nemělo. Včera zveřejněný český PMI pro zpracovatelský sektor klesal pomalejším tempem než jsme očekávali, výrobní sektor i tak svírají zvyšující se náklady na výrobu a zhoršující se situace v poptávce. Koruna včera dále oslabovala a v průběhu dne atakovala hranici 24,70 EUR/CZK.
Průmysl čelí vysokým cenám a upadající poptávce
02.05.2022 Dubnový PMI pro zpracovatelský sektor ztratil jen 0,3 bodu a dostal se na 54,4 na rozdíl od odhadů, které se převážně pohybovaly pod hranicí 54 bodů. Firmy hlásí pokračující, i když dále zvolňující tempo růstu výroby.
Ranní okénko - Fed a ČNB, zvýší obě banky sazby o 50bb?
02.05.2022 Tématem tohoto týdne jsou centrální banky. O měnové politice rozhodne ČNB, Fed a také Bank of England (BoE). Fed zvedne sazby patrně o 50bb a začne současně snižovat svou bilanci, která díky podpory během kovidového období vystoupala historicky vysoko. BoE by měla pokračovat v již započatém cyklu zvedání sazeb. ČNB se naopak blíží ke konci.
Podnikatelská aktivita v eurozóně se v dubnu překvapivě zlepšila
22.04.2022 Podnikatelská aktivita v eurozóně se v dubnu překvapivě zlepšila, především zásluhou služeb. Naopak situace ve výrobním sektoru je horší, částečně i vinou zhoršení dodávek v důsledku války na Ukrajině a přísných uzávěr v Číně kvůli koronaviru. Ve své předběžné zprávě to dnes uvedla společnost S&P Global. V Německu, které má největší ekonomiku v eurozóně, nicméně aktivita polevila.
Ranní okénko - ČNB zvýší sazby, inflace v Evropě na vzestupu
28.03.2022 V tomto týdnu rozhodne o úrokových sazbách ČNB. Stejně jako většina trhu očekáváme navýšení sazeb o 50bb na 5 %. V eurozóně bude klíčovou událostí březnová statistika inflace, která mohla zrychlit z 5,9 % na 6,5 %. V USA je ekonomický kalendář tento týden plný dat v čele s měsíční zprávou z trhu práce. Trh očekává 475 tisíc nově vytvořených míst a pokles nezaměstnanosti z 3,8 % na 3,7 %. Koruna v pátek posílila z 24,70 EUR/CZK k 24,60, kde se drží i dnes ráno.
Šéf VW: Válka na Ukrajině může evropské ekonomice způsobit větší škody než covid
10.03.2022 Vleklá válka na Ukrajině by mohla evropské ekonomice způsobit mnohem větší škody než pandemie covidu-19. V rozhovoru s listem Financial Times (FT) to řekl šéf německého automobilového koncernu Volkswagen Herbert Diess.
Nová světová ekonomická krize: Přehled USD, CAD, JPY
09.03.2022 Zvýšená volatilita trhů přetrvává i ve středu. Oznámení ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, že Ukrajina neaspiruje na vstup do NATO "v blízké budoucnosti", a ochota diskutovat o statutu obou separatistických republik vedly k malému přívalu pozitivity, ale ne na dlouho. Jakmile americký prezident Joe Biden oznámil, že USA zakážou dovoz ruské energie, komodity opět prudce vzrostly a akciové indexy se vrátily do červené zóny.
Index PMI v únoru klesal, optimismus zůstává na maximu
01.03.2022 Index nákupních manažerů z českého zpracovatelského sektoru v únoru poklesl více než předpokládal trh a skončil i pod našimi očekáváními. Oproti lednu poklesla jeho hodnota o 2,5 bodu a aktuálně se tak nachází na 56,5 bodech, čímž se index dostal na čtyřměsíční minimum. Stále se ale drží nad hranicí 50 bodů, která představuje přechod mezi expanzí a útlumem.
Růst podnikatelské aktivity v eurozóně v únoru výrazně zrychlil, firmy zdražují
21.02.2022 Růst podnikatelské aktivity v eurozóně v únoru výrazně zrychlil, zejména díky tomu, že uvolňování koronavirových restrikcí podpořilo sektor služeb. Index podnikatelské aktivity se tak vyšplhal na pětiměsíční maximum, podniky ale zároveň výrazně zdražovaly. Ukázaly to předběžné výsledky průzkumu mezi nákupními manažery, které dnes zveřejnila organizace IHS Markit.
Ranní okénko - Vyšší než očekáváná inflace v Německu komplikuje argumentaci ECB, těsně před zasedáním
01.02.2022 Dnešní ekonomický kalendář se soustředí především na domácí vývoj. Za pár minut ČSÚ zveřejní předběžný odhad HDP za čtvrté čtvrtletí. Následovat bude PMI pro zpracovatelský sektor, který nastíní situaci v průmyslu na začátku roku. Odpoledne pak dorazí údaj o státním rozpočtu za leden. Z eurozóny nás čeká údaj o míře nezaměstnanosti a americký kalendář je prázdný s výjimkou ISM indexu v průmyslu, jež měl poklesnout o jeden bod na 67 bodů.
Ranní okénko - ČNB, ECB, inflace, HDP. Finanční trh bude zpracovávat jeden údaj za druhým
31.01.2022 Finanční trhy ještě ani nestihly zcela vstřebat jestřábí zasedání Fedu a hned mají před sebou další nabitý týden. Čeká nás další várka výsledků HDP evropských zemí, inflace v eurozóně a zasedání ECB a britské centrální banky. Pozadu ale nezůstává ani domácí ekonomický kalendář. ČNB zvýší úrokové sazby a představí novou makroekonomickou prognózu, ČSÚ vydá předběžný odhad HDP a Ministerstvo financí zveřejní údaje o státním rozpočtu za leden.
Česká ekonomika loni stoupla zhruba o 2,9 procenta, odhadují analytici
30.01.2022 Česká ekonomika loni stoupla v průměru o 2,9 procenta. Vyplývá to z odhadu analytiků oslovených ČTK. Odhady se přitom pohybují od 2,6 do 3,5 procenta. Český statistický úřad zveřejní první předběžný odhad vývoje ekonomiky ve čtvrtém čtvrtletí a za celý loňský rok v úterý 1. února. Předloni ekonomika klesla o 5,8 procenta, šlo o nejvýraznější propad za dobu samostatné České republiky.
Ranní okénko - Známky odeznění komplikací na nabídkové straně neznamenají okamžitou úlevu pro inflaci
25.01.2022 Lednový konjunkturální průzkum včera ukázal na zlepšení důvěry v tuzemskou ekonomiku. Povzbudivě vyzněly také PMI indexy pro Německo a eurozónu, a to zejména pro zpracovatelský sektor. Dle toho průzkumu jsou výrobci již méně zatíženi komplikacemi na nabídkové straně. To ale neplatí pro USA, kde PMI odhalil silnější dopad šíření omikronu v podobě prodloužení dodávek zboží a nedostatku zaměstnanců.
Ranní okénko - Omikron a zvýšená inflace doléhají na důvěru v ekonomice
18.01.2022 Dnes dorazí jedny z prvních lednových indikátorů nálady evropské a americké ekonomiky – Zew index a Empire index ze zpracovatelského sektoru. Obecně se počítá se zhoršením hodnocení aktuálního vývoje v ekonomice. K přetrvávajícím rychle rostoucím cenám je další zátěží rychlé šíření nákazy omikronem. Další ukazatele dorazí v průběhu týdne. Na informace z Česka si budeme muset počkat na konec měsíce, kdy dorazí výsledek konjunkturálního průzkumu. Koruna včera přešlapovala na místě okolo EUR/CZK 24,43, kde se drží i dnes ráno.
Zpracovatelský sektor v zemích střední Evropy zakončil rok silným růstem
04.01.2022 Zpracovatelský sektor v zemích střední Evropy zakončil loňský rok silným růstem. V posledních měsících roku se zvyšovala výroba i zakázky, a to navzdory vyšším cenám a problémům v dodavatelských řetězcích. Ukazují to indexy nákupních manažerů (PMI), které včera byly zveřejněny za Polsko, Maďarsko a Českou republiku. Ve všech těchto zemích se aktivita ve zpracovatelském sektoru proti listopadu zvýšila.
PMI ve zpracovatelském průmyslu, prosinec 2021
03.01.2022 Situace v tuzemském zpracovatelském průmyslu se dle průzkumu PMI v závěru loňského roku výrazně zlepšila a souhrnný indikátor PMI v prosinci vzrostl na nejvyšší úroveň od loňského srpna.
Ifo: Potíže se zásobováním v německém výrobním sektoru se v prosinci zhoršily
23.12.2021 Problémy se zásobováním v německém zpracovatelském sektoru se v prosinci opět zhoršily. Vyplývá to z výsledků průzkumu mnichovského ekonomického institutu Ifo. Na potíže při nákupu surovin a polotovarů si stěžovalo rekordních 81,9 procenta dotazovaných podniků, zatímco v listopadu to bylo 74,4 procenta.
Podnikatelská aktivita v eurozóně se v listopadu překvapivě zlepšila
23.11.2021 Podnikatelská aktivita v eurozóně se v listopadu překvapivě zlepšila, její růst zrychlil více, než se čekalo. Spotřebitelé si příliš nevšímali dopadů další vlny koronavirové infekce a s tím souvisejících omezení, aktivitu ale ovlivňoval pokračující růst cen. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedla organizace IHS Markit. Aktivita se zlepšila jak v Německu, tak ve Francii, což jsou v eurozóně největší ekonomiky.
Ranní okénko - Evropský průmysl pravděpodobně znovu poklesl
12.11.2021 Na závěr týdne bude zveřejněna průmyslová výroba v eurozóně. V Polsku vyjde předběžný odhad HDP za Q3 a v USA listopadový výsledek spotřebitelské důvěry od University of Michigan, který budou doprovázet i zaktualizovaná inflační očekávání domácností. V tuzemsku je ekonomický kalendář prázdný s výjimkou zveřejnění záznamu z posledního měnového zasedání ČNB, na kterém byla hlavní úroková sazba zvýšena o 125bp na 2,75 %. Koruna se aktuálně pohybuje okolo 25,24 EUR/CZK, tedy přesně na úrovni ze začátku týdne.
Podnikatelská aktivita v USA v říjnu vzrostla, nedostatek surovin brzdí továrny
22.10.2021 Podnikatelská aktivita se ve Spojených státech v říjnu značně vzrostla. Vyplývá to z výsledků průzkumu společnosti IHS Markit mezi nákupními manažery. Podle agentury Reuters data indikují, že tempo hospodářského růstu v USA na počátku čtvrtého čtvrtletí zrychlilo, neboť nárůst počtu nově nakažených koronavirem polevil. Zpracovatelský průmysl přitom brzdil nedostatek pracovních sil a surovin. Podnikatelská aktivita v zemích eurozóny oproti tomu zpomaluje, na vině je především rychlý růst nákladových cen a také přetrvávající potíže v dodavatelských řetězcích.
Ranní okénko - Finanční trh očekává výsledky PMI
22.10.2021 Ekonomický kalendář je dnes strohý, ale zajímavý. Z Evropy i USA dorazí vysoce sledované PMI indikátory – pravidelné měsíční šetření mezi nákupními manažery, tentokrát za měsíc říjen. Korekce k nižší hodnotě se očekává především u subindexu pro zpracovatelský sektor, kde nákupní manažeři zažívají úskalí nadále narušeného fungování dodavatelsko-odběratelských řetězců. V Eurozóně očekáváme pokles subindexu z 58,6 na 57 bodů. Za tím stojí především zhoršení situace v německém průmyslu.
Průmyslová výroba ve Spojených státech v září nečekaně klesla
18.10.2021 Průmyslová výroba ve Spojených státech se v září nečekaně meziměsíčně snížila o 1,3 procenta. Zhruba z poloviny k tomu přispěly přetrvávající důsledky hurikánu Ida. Informovala o tom dnes americká centrální banka (Fed). Vývoj za srpen Fed revidoval směrem dolů, z růstu o 0,4 procenta na pokles o 0,1 procenta.
PMI potvrzuje pokračující, avšak zvolňující expanzi
01.10.2021 Index nákupních manažerů z českého zpracovatelského sektoru v září dále zvolnil z 61 na 58 bodů. Korekce pozorovaná od července tak byla v září nejsilnější. I přesto ale zůstává zpracovatelský sektor v expanzi, jeho tempo ovšem zvolnilo. Oproti tomu se provozní podmínky se opět zlepšily napříč zpracovatelským sektorem.
Ranní okénko - Důvěra v ekonomiku eurozóny patrně mírně poklesla
29.09.2021 Evropská komise dnes zveřejní výsledek konjunkturálního průzkum za září včetně inflačních očekávání. Tuzemský i globální ekonomický kalendář je prázdný s výjimkou sekundárního ukazatele prodeje domů v USA během srpna.
IHS: Podnikatelská aktivita v USA roste nejpomaleji za 12 měsíců
23.09.2021 Podnikatelská aktivita ve Spojených státech roste v září nejpomalejším tempem za poslední rok. Může za to přetrvávající omezená nabídka a vysoká poptávka. Vyplývá to z výsledků průzkumu společnosti IHS Markit mezi nákupními manažery. Zpráva potvrzuje očekávání, že růst ekonomiky Spojených států ve třetím čtvrtletí prudce zpomalil.
Tempo růstu průmyslové výroby v USA v srpnu zpomalilo více, než se čekalo
15.09.2021 Tempo růstu průmyslové výroby ve Spojených státech v srpnu meziměsíčně zpomalilo na 0,4 procenta z červencových 0,8 procenta. Zvolnění je výraznější, než se čekalo. Přispěly k tomu dopady hurikánu Ida a přetrvávající nedostatek surovin i pracovních sil v důsledku pandemie covidu-19. Informovala o tom dnes americká centrální banka (Fed).
KOMENTÁŘ (PMI ve zpracovatelském průmyslu, srpen 2021)
01.09.2021 Růst aktivity v tuzemském zpracovatelském průmyslu dle průzkumu PMI v srpnu mírně zpomalil: zpracovatelský sektor hlásí silný růst zakázek, zároveň jej ale i nadále trápí výrazné prodlevy a komplikace na straně dodávek potřebných surovin a dílů.
PMI potvrzuje silnou poptávku, ale i problémy v nabídce
01.09.2021 Index nákupních manažerů z českého zpracovatelského sektoru v srpnu dále zvolnil z 62 na 61 bodů. I přesto ale zůstává zpracovatelský sektor v expanzi. Provozní podmínky se zlepšily nejpomaleji za čtyři měsíce, nicméně tempo zůstalo i tak rekordně vysoké.
Ranní okénko - PMI přinese nové informace o situaci na nabídkové straně
01.09.2021 Tuzemský PMI index pro zpracovatelský sektor nastíní, jak si uprostřed třetího čtvrtletí vede průmyslová výroba. Kromě tempa expanze produkce očekáváme nové informace o stavu dodavatelských řetězců, jelikož zintenzivnění potíží by brzdilo českou ekonomiku i ve druhé polovině roku. V neposlední řadě je vývoj na nabídkové straně směrodatný také pro inflaci, konkrétně její nákladovou složku. V českém kalendáři je dále údaj o státním rozpočtu. V tom evropském jsou německé maloobchodní tržby a míra nezaměstnanosti. Jak je zvykem vydal německý statistický úřad údaje již brzy ráno a podle nich maloobchodní tržby poklesly o 0,3 % r/r oproti odhadovaným +3,6 %. Míra nezaměstnanosti v eurozóně měla zaznamenat již čtvrté snížení v řadě z červencových 7,7 % na 7,6 %, a opět se tak vzdálit od pandemického vrcholu 8,6 % z loňského léta. Odpoledne se pozornost obrátí směrem k USA, kde vyjde statistika o růstu zaměstnanosti z dílny institutu ADP a průzkum mezi nákupními manažery v průmyslu od ISM, který měl stejně jako PMI v srpnu poklesnout.
Ranní okénko - Indikátory sentimentu korigují k nižším hodnotám
24.08.2021 Dnes je na řadě tuzemský konjunkturální průzkum. Maďarská centrální banka dnes pravděpodobně navýší úrokovou sazbu. Německý statistický úřad vydal zpřesněný odhad HDP ve druhém čtvrtletí, současně s jeho strukturou.
Růst průmyslové výroby v USA díky zvýšení produkce aut zrychlil na 0,9 procenta
17.08.2021 Tempo růstu průmyslové výroby ve Spojených státech v červenci meziměsíčně zrychlilo na 0,9 z 0,4 procenta v červnu. Přispěl k tomu růst výroby aut. Jedná se o nejlepší výkon od března, kdy odvětví zahrnující zpracovatelský sektor, těžbu a rozvodné podniky rostlo tempem 2,8 procenta, informovala dnes americká centrální banka (Fed).
Ranní okénko - Výrobní ceny drží svižné tempo
20.07.2021 Hlavním tématem jsou dnes výrobní ceny (PPI). Ty německé již byly ráno zveřejněny a během dopoledne vyjde statistika i v Česku a Polsku. V Americe budou zveřejněna data o výstavbě nových domů.
Růst průmyslové výroby v USA kvůli slabé produkci aut zpomalil na 0,4 procenta
15.07.2021 Tempo růstu průmyslové výroby ve Spojených státech v červnu zpomalilo ve srovnání s předchozím měsícem na 0,4 procenta z květnového tempa 0,7 procenta. Na vině je zejména pokles výroby aut, oznámila dnes americká centrální banka (Fed).
Podnikatelská aktivita v eurozóně je díky ústupu pandemie nejvyšší za 15 let
23.06.2021 Podnikatelská aktivita v eurozóně je tento měsíc nejvyšší za posledních 15 let. K jejímu růstu přispívá silná poptávka, zejména ve službách, a obecně příznivější podmínky s tím, jak postupuje očkování proti covidu-19 a odeznívá pandemie. Ve své předběžné zprávě to dnes uvedla organizace IHS Markit.
Ranní okénko - Další hlas z Fedu mluví o tlumení QE
27.05.2021 Evropský kalendář dnes žádné makroekonomické vzrušení nenabízí a zraky se tak budou upínat spíše za oceán. Dozvíme se dubnový údaj o amerických objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby, které by podle odhadů měly meziměsíčně narůst o 0,8 %, tedy jen mírně méně, než o měsíc dříve (1,0 %). K dalšímu mírnému uklidnění by mělo dojít i na tamním trhu práce, kde by mělo v týdnu končícím 22. května přibýt již „jen“ 425 tisíc nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti, zatímco o týden dříve jich bylo zhruba o 20 tisíc více. Jednalo by se tak o nejlepší výsledek od počátku pandemie, byť k oproti období před ní jde nadále zhruba o dvojnásobek běžných hodnot. Dočkáme se i druhého odhadu vývoje amerického hrubého domácího produktu za první kvartál letošního roku. Čeká se kosmetické zlepšení předchozího údaje a americká ekonomika by tak měla v anualizovaném vyjádření mezičtvrtletně narůst o 6,5 %, přičemž lví podíl bude patřit spotřebě domácností, jež narostla o zhruba 11 %. Den uzavřeme pohledem na zpracovatelský sektor ve Spojených státech, jehož aktivitu monitoruje index sestavovaný kansaskou pobočkou Fedu. Po dubnovém absolutním rekordu, kdy index dosáhl hodnoty 31 bodů, se čeká jen nepatrný pokles na úroveň 30. Zajímavější budou ovšem detaily tohoto průzkumu, které by mohly napovědět, jak napjatá situace aktuálně panuje v oblasti logistiky a obstarávání výrobních vstupů, což nadále představuje hlavní brzdu růstu mezi zpracovateli nejen v USA, ale i například v Evropě.
Evropská ekonomika se z pandemie zotavuje rychleji, ukázal vývoj aktivity
23.04.2021 Evropská ekonomika se z pandemie zotavuje rychleji, než se zdálo. Ukázal to průzkum mezi nákupními manažery, jehož výsledky za duben dnes zveřejnila společnost IHS Markit. K růstu se překvapivě vrátil i dominantní sektor služeb, na který nejvíce doléhají omezení spojená se snahou vlád zastavit šíření nového koronaviru. Evropa se potýká s novou vlnou epidemie, což některé země nutí zavádět nová omezení. V solidním růstu pokračuje aktivita i v Německu, které je hlavním obchodním partnerem České republiky.
Ranní okénko - Podle Rusnoka se ekonomický výhled zhoršil
22.04.2021 Evropská centrální banka má dnes na programu pravidelné měnověpolitické zasedání. Vzhledem k okolnostem ovšem nebude patřit mezi ta nejzajímavější, jelikož se neočekává žádná změna v nastavení politiky, ani výraznější posun v rétorice. ECB již minule ústy své šéfky Lagardeové vystoupila proti nedávnému svižnému růstu výnosů na evropských dluhopisech, který podle ní neodrážel kondici ekonomiky ani výhled na inflaci a hrozil tak předčasně utáhnout měnové podmínky. Kromě verbálního zásahu došlo i k přesměrování části objemu prostředků vyhrazených na nákupy aktiv ze speciálního pandemického programu do nejbližších týdnů a měsíců. Situace na dluhopisovém trhu se mezitím stabilizovala a ECB tak patrně nebude mít důvod na svém postoji mnoho měnit.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
08.04.2021 1) Asijské akcie navázaly na další posun rekordu amerického indexu S&P 500 a v průběhu dneška spíše vyčkávaly. Jediným regionálním benchmarkem, který zaznamenal kosmetickou ztrátu, byl japonský Nikkei 225, ačkoli tamní index spotřebitelské důvěry v březnu stoupl na 36,1 bodu z únorových 33,8.
Zakázky německého průmyslu v únoru pokračovaly v růstu
08.04.2021 Zakázky německého průmyslu se v únoru druhý měsíc za sebou zvýšily, zejména díky silné domácí poptávce. Ministerstvo hospodářství dnes oznámilo, že objem zakázek vzrostl o 1,2 procenta po lednovém nárůstu o 0,8 procenta. Údaje jsou další známkou toho, že zpracovatelský sektor by měl v prvním čtvrtletí zmírnit pokles ekonomiky způsobený opatřeními proti šíření koronaviru, uvedla agentura Reuters.
IHS: Eurozóna je téměř jistě v recesi, aktivita dál klesá
03.03.2021 Ekonomika eurozóny je teď kvůli přísnějším protipandemickým opatřením téměř jistě v takzvané dvojité recesi, ukázal průzkum, jehož výsledky dnes zveřejnila společnost IHS Markit. Její index podnikatelské aktivity za únor se sice podle konečné zprávy zvýšil, dál však zůstává pod hranicí 50 bodů, která je předělem mezi růstem a poklesem aktivity. Postupující očkování proti covidu-19 ale dává naději na zlepšení.
Aktivita v průmyslu eurozóny byla v únoru nejvyšší za tři roky
01.03.2021 Aktivita ve zpracovatelském průmyslu eurozóny se v únoru zvýšila nejvíce za tři roky, přispěl k tomu zejména růst výroby a nových zakázek. Poprvé za téměř dva roky také firmy najímaly nové zaměstnance. Vyplývá to z konečných výsledků průzkumu, které dnes zveřejnila organizace IHS Markit. Růst výroby ale také způsobil nedostatek surovin a růst vstupních nákladů.
Podnikatelská aktivita v eurozóně v únoru klesá
19.02.2021 Podnikatelská aktivita v eurozóně v únoru opět klesá. Hlavní příčinou jsou nová omezení související s bojem proti šíření nemoci covid-19, která zasáhla zejména dominantní sektor služeb. Aktivita v továrnách je naproti tomu nejvyšší za tři roky. Vyplývá to z průzkumu mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnila společnost IHS Markit. V Německu ale celková aktivita pokračuje v růstu.
Ranní okénko - Německá ekonomika v závěru roku pravděpodobně stagnovala
29.01.2021 Dnes dorazí data o vývoji HDP v závěrečném čtvrtletí minulého roku hned v několika evropských ekonomikách. Předběžné údaje naznačily, že ekonomika Německa minulý rok poklesla o 5,0 %. Tento údaj by měl dnes potvrdit výsledek za čtvrtý kvartál, pro který trh vyhlíží mezičtvrtletně stagnaci. Německo však není výjimkou, obecně lze říct, že si ekonomiky ve čtvrtém čtvrtletí dokázaly oproti jarním měsícům lépe poradit s pandemií.
Ranní okénko - Nálada v ČR i Německu se dále zhoršila
26.01.2021 Dnes v odpoledních hodinách dorazí data o americké spotřebitelské důvěře a situaci ve zpracovatelském sektoru. Od nálady spotřebitelů si trh slibuje přibližnou stagnaci, když vyhlíží za leden skóre 89,0 oproti prosincovým 88,6 bodům. Svůj podíl na nevalné náladě, která by se tak držela zhruba 40 bodů pod předkrizovými hodnotami, mají kromě pokračujících pandemických omezení i napjatá situace na trhu práce a nejistota spojená s politickými dohady o podobě další fiskální podpory. Oproti tomu průzkum mezi zpracovateli z dílny richmondského Fedu již od července indikoval nadprůměrně dobré vyhlídky, což by mělo pokračovat i nyní – trh v lednu očekává zopakování prosincového výsledku 19 bodů. Podobně jako v Evropě, i v USA tak zůstává průmysl druhou vlnou pandemie dotčen spíše mírně, přičemž za oceánem je situace ještě znatelně optimističtější.
Ranní okénko - PMI indexy nejspíš poklesly v odvětví výroby i služeb, ECB beze změny
22.01.2021 Včerejší zasedání evropské centrální banky potvrdilo očekávaný průběh. Sazby byly ponechány beze změny a opět bylo zdůrazněno, že výhodné podmínky financování vydrží i v delším časovém horizontu. Prezidentka ECB Lagarde upozornila, že vzhledem k aktuálnímu pandemickému vývoji je ekonomický výhled z krátkodobého pohledu zatížen riziky. Nicméně na druhé straně konstatovala očekáváný nástup oživení v průběhu roku. Inflační tlaky by měly dle ECB setrvat i nadále nízké v důsledku snížené poptávky, nízké mzdové dynamiky a silnějšímu euru. Nicméně výhledově lze během roku očekávat zesílení tempa inflace, což je v souladu i s naším výhledem. V roce 2021 očekáváme, že inflace v eurozóně dosáhne 1,1 %.
Ranní okénko - Nálada evropských investorů se zlepšuje
12.01.2021 Jedinými dnešními významnějšími makroekonomickými indikátory budou index optimismu mezi americkými malými podniky, jehož prosincové výsledky se dozvíme v poledne, a tamní zpráva o tvorbě pracovních míst. Optimismus amerických podniků se oproti Evropě zotavoval po jarních uzavírkách o něco rychleji, když z jarního minima poblíž 90 bodů průběžně rostl a koncem léta již dohnal prakticky veškeré předchozí ztráty. Podzim se již vydařil méně, když pod tíhou druhé vlny pandemie, která právě na menší podniky dopadá disproporčně silně, počal opět klesat. Jeho další snížení trh vyhlíží i tentokrát, když předpokládá výsledek 100,2 po listopadových 101,4 bodech. I tak by se mělo jednat o hodnotu poblíž pětiletého průměru a pro americkou ekonomiku to tak nevěstí žádnou tragédii. Mírné ochlazení aktivity se očekává i na americkém trhu práce, kde trh předpovídá za listopad 6,4 milionu volných pracovních pozic, tedy o přibližně 250 tisíc méně než v předcházejícím měsíci. Právě pracovní trh je aktuálně největší překážkou amerického ekonomického zotavení, jelikož se na něm od jara vyskytuje nebývale vysoký počet nezaměstnaných a nová místa pro ně vznikají jen pomalu. Zatímco zpracovatelský sektor nemá o poptávku nouzi a v rámci možností se snaží zvyšovat stavy, ve službách nadále pokračuje obtížná situace a významnější nabírání nových pracovníků zde v dohledné době čekat spíše nelze.
V Německu se v listopadu zvýšila průmyslová výroba i export
08.01.2021 Průmyslová výroba i export se v listopadu v Německu zvýšily, oznámil dnes místní statistický úřad. Jde tak o další známku toho, že za růstem největší evropské ekonomiky byl ve čtvrtém čtvrtletí zejména zpracovatelský sektor, uvedla agentura Reuters.
Ranní okénko - Sentiment v eurozóně zřejmě stabilní navzdory další vlně pandemie
07.01.2021 Z tuzemské ekonomiky dnes dorazí údaje o devizových rezervách ke konci prosince. Ty se v posledních několika měsících pohybují v úzkém koridoru okolo 160 mld. Kč. Zajímavější tak bude spíše mimořádné jednání české vlády o případných úpravách či prodloužení krizových vládních opatření.
Útlum podnikatelské aktivity v eurozóně byl v prosinci výraznější
06.01.2021 Útlum podnikatelské aktivity v eurozóně byl v závěru loňského roku vinou pandemie výraznější, než ukazovala předběžná data. Ukázala to dnes konečná zpráva organizace IHS Markit, jejíž index za prosinec sice vzrostl, zůstal ale pod klíčovou hranicí 50 bodů. Právě ta je předělem mezi růstem a poklesem aktivity. V Německu je souhrnný index nad 50 body, dominantní sektor služeb ale zůstává v útlumu, stejně jako v celé eurozóně.
Aktivita v britském průmyslu stoupla nejvýše za tři roky
04.01.2021 Aktivita ve zpracovatelském průmyslu Británie v prosinci vystoupila na maximum za tři roky. Ukázal to dnes průzkum IHS Markit/CIPS. Firmy se totiž snažily dokončit práci před koncem přechodného období vztahů mezi Británií a Evropskou unií.
Ranní okénko - Od českého průmyslu se čeká dobrý výsledek
04.01.2021 První týden roku 2021 bude odstartován indexy nákupních manažerů (PMI) za prosinec. Zajímavý bude především tuzemský index PMI ve výrobě, jelikož z ekonomiky Německa, eurozóny i USA již dorazí pouze finální výsledky, u kterých trh nepočítá s výraznějšími odchylkami – mělo by tak být potvrzeno zlepšení oproti listopadovému výsledku. To indikuje pozitivní vývoj i u českého PMI. Počítáme s dalším posunutím do pásma expanze z 53,9 na 54,8 bodů.
Ranní okénko - Americký průmysl během pandemie patrně mírně snížil tempo
15.12.2020 Dnešní ekonomický kalendář nabídne údaje z ekonomiky USA. Z tuzemska ani z eurozóny žádná důležitá data nedorazí. Koronavirová situace se opět ubírá nepříznivým směrem, Česko tak od pátku přejde do 4. stupně protiepidemického systému spojeného se zpřísněním restriktivních opatření.
Britové začínají jako první očkovat proti koronaviru. Vývoj ekonomiky USA je dobrý, říká Powell
04.12.2020 Tento týden dorazily dobré fundamentální zprávy z Číny, když čínský statistický úřad zveřejnil, že aktivita v tamních továrnách v listopadu vzrostla nejvíce za tři roky. Zpracovatelský sektor se dokonce již nachází nad úrovní před příchodem coronaviru. Index nákupních manažerů (PMI) tedy v listopadu vzrostl z říjnových 51,4 bodu na 52,1 bodu.
Forex: Listopadová PMI potvrdí dopad druhé vlny pandemie na sentiment v průmyslu
01.12.2020 Finální odhad tuzemského HDP podle nás potvrdí mezičtvrtletní oživení, ale i meziroční propad ekonomiky v letošním třetím čtvrtletí. Obdobný obrázek nabídnou i další evropské ekonomiky. Pro trhy však budou zajímavější předstihové ukazatele PMI napříč jednotlivými státy, které naznačí, jak dopadla druhá vlna pandemie zejména na zpracovatelský sektor. V pozdějších hodinách Eurostat zveřejní statistiku spotřebitelské inflace za listopad pro celou eurozónu. Nicméně již německá čísla naznačila, že na deflačních tendencích se nic nemění. V odpoledních hodinách Ministerstvo financí vydá listopadovou zprávu o státním rozpočtu, který nepřestává překvapovat svou odolností vůči druhé vlně pandemie. Den pak zakončí sada předstihových ukazatelů z USA, které by, stejně jako v Evropě, měly ukázat zhoršení důvěry napříč ekonomikou.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
30.11.2020 1) Aktivita v čínských továrnách rostla v listopadu nejrychleji za tři roky a také růst v sektoru služeb se dostal na nejvyšší hodnotu za několik let. Pozitivní data, která dnes zveřejnil čínský statistický úřad, naznačují, že druhá největší ekonomika světa je na cestě, aby se stala první zemí, které se podaří setřást negativní dopad koronavirové pandemie, když nedávné údaje o výrobě ukázaly, že zpracovatelský sektor je již na úrovni před pandemií.
Aktivita v čínských továrnách rostla nejrychleji za tři roky
30.11.2020 Aktivita v čínských továrnách rostla v listopadu nejrychleji za tři roky a také růst v sektoru služeb se dostal na nejvyšší hodnotu za několik let. Pozitivní data, která dnes zveřejnil čínský statistický úřad, naznačují, že druhá největší ekonomika světa je na cestě, aby se stala první zemí, které se podaří setřást negativní dopad koronavirové pandemie, když nedávné údaje o výrobě ukázaly, že zpracovatelský sektor je již na úrovni před pandemií.
IHS Markit: Růst podnikatelské aktivity v USA v listopadu zrychlil
23.11.2020 Růst podnikatelské aktivity ve Spojených státech v listopadu dosáhl pětiletého maxima díky příznivému vývoji ve zpracovatelském průmyslu i ve službách. Vyplývá to podle agentury Reuters z výsledků průzkumu společnosti IHS Markit mezi nákupními manažery. Údaje signalizují, že největší ekonomika světa se dál zotavuje z útlumu způsobeného pandemií covidu-19, a to navzdory rostoucímu počtu případů nákazy koronavirem.
Inflace v Číně zpomalila na 0,5 procenta, je nejníže od roku 2009
10.11.2020 Oživení čínské ekonomiky se stále nepromítá do růstu spotřebitelských cen. Míra inflace v říjnu zpomalila v meziročním srovnání na 0,5 ze zářijových 1,7 procenta, a ocitla se tak nejníže od listopadu 2009. Oznámil to dnes čínský statistický úřad. Hlavním důvodem byl pokles cen vepřového o 2,8 procenta.
Ranní okénko - Trh čeká na americké volby
03.11.2020 Z Evropy dnes žádná významná makroekonomická data nedorazí, ovšem i kdyby dorazila, zraky by se přesto upíraly za oceán. Ne snad tolik kvůli americkým továrním objednávkám, od kterých se čeká meziměsíční nárůst o jedno procento, nýbrž kvůli volbám tamního prezidenta. Do volebního dne vstupuje jako favorit průzkumů demokrat Joe Biden, který vyzve obhájce titulu, republikána Donalda Trumpa. Jak jsme se mohli přesvědčit v roce 2016, vedení v předvolebních průzkumech není zárukou konečného vítězství a napětí v americké společnosti by se tak dalo krájet. Z ekonomického pohledu by se trh patrně bez problémů srovnal s vítězstvím kteréhokoliv z kandidátu, mnohem větším rizikem je ovšem případný těsný výsledek. Ten by patrně přinesl celé týdny dohadů a potenciálně i zapojení Nejvyššího soudu. Prodloužilo by se tak období nejistoty, průtahů okolo podoby amerického fiskálního balíčku, a vyloučit nelze ani pnutí v samotné americké společnosti.
Růst podnikatelské aktivity v USA v říjnu zrychlil
23.10.2020 Růst podnikatelské aktivity ve Spojených státech v říjnu dosáhl dvacetiměsíčního maxima, příliv nových zakázek však mírně zpomalil kvůli pokračujícímu šíření koronaviru a opatrnosti před listopadovými prezidentskými volbami. Vyplývá to podle agentury Reuters z výsledků průzkumu společnosti IHS Markit mezi nákupními manažery.
Podnikatelská aktivita v eurozóně se v říjnu vrátila k poklesu
23.10.2020 Podnikatelská aktivita v eurozóně se v říjnu vrátila k poklesu, za kterým stojí zejména další prudký nárůst počtu případů nákazy novým koronavirem. Ukázal to průzkum, jehož výsledky dnes zveřejnila společnost IHS Markit. V Německu aktivita v růstu sice pokračuje, i když jsou tam značné rozdíly mezi zpracovatelským sektorem a službami.
Aktivita v průmyslu eurozóny roste nejrychleji za dva roky
01.10.2020 Aktivita ve zpracovatelském průmyslu eurozóny v září rostla nejrychleji za více než dva roky, podpořilo ji zejména uvolnění některých protikoronavirových omezení. Hlavní podíl na růstu mělo Německo. Zvýšila se výroba, nové zakázky a důvěra v budoucí podnikání, firmy ale dál propouštěly. To naznačuje, že jsou skeptické k tomu, že se současné oživení podaří udržet. Vyplývá to z výsledků průzkumu, které dnes zveřejnila organizace IHS Markit.
Studie: Německý autoprůmysl už přestává být tahounem ekonomiky
07.09.2020 Německý automobilový sektor zasáhla koronavirová krize více než jiná odvětví a jeho dosavadní problémy ještě prohloubila. Sektor tak po mnoha letech přestane být tahounem ekonomiky, uvádí studie německého hospodářského institutu (IW), o které píše deník Handelsblatt. Dopady nejvíce pociťují menší dodavatelé.
Německá vláda se prý chystá zlepšit výhled růstu na 2020
28.08.2020 Německá vláda se chystá revidovat směrem vzhůru svoji prognózu ekonomického růstu pro letošní rok. Podle nového odhadu by ekonomika měla klesnout o méně než šest procent místo nyní očekávaných 6,3 procenta. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na zdroj z vládní koalice. Ministr hospodářství Peter Altmaier by měl představit revidovaný výhled příští týden.
Podnikatelská aktivita v USA se dostala nejvýše od loňského února
21.08.2020 Podnikatelská aktivita ve Spojených státech se v srpnu dostala na nejvyšší úroveň od loňského února. Firmy registrují příliv nových zakázek, ačkoli počty nových případů nákazy koronavirem zůstávají na vysoké úrovni. Vyplývá to podle agentury Reuters z výsledků průzkumu společnosti IHS Markit mezi nákupními manažery.
Růst aktivity zpracovatelského sektoru v USA v červenci zrychlil
03.08.2020 Aktivita zpracovatelského sektoru ve Spojených státech se v červenci druhý měsíc za sebou zvyšovala a tempo jejího růstu bylo nejrychlejší za téměř jeden a půl roku. Továrny zaznamenaly příliv zakázek, přestože šíření koronaviru v USA nabralo na intenzitě. Vyplývá to podle agentury Reuters z konečných výsledků průzkumu společnosti IHS Markit mezi nákupními manažery.
Aktivita v průmyslu eurozóny se poprvé od loňska vrátila k růstu
03.08.2020 Aktivita ve zpracovatelském sektoru eurozóny se v červenci poprvé od začátku loňského roku vrátila k růstu, neboť po dalším uvolnění protikoronavirových restrikcí se začala zotavovat poptávka. Aktivita v průmyslu se dál zlepšila i v Británii, kde výroba rostla nejrychleji za tři roky. Ukázal to průzkum mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnila organizace IHS Markit.
Aktivita v průmyslu v Maďarsku i Polsku se vrátila k růstu
03.08.2020 Průmysl v Maďarsku i Polsku se v červenci vrátil k růstu, a překonal tak propad způsobený koronavirovou krizí. Ukázaly to dnes hodnoty indexů nákupních manažerů (PMI) pro jednotlivé země. V Polsku je navíc aktivita v růstovém pásmu poprvé od října 2018. Tento vývoj kontrastuje s vývojem v České republice, kde hodnota PMI zůstává v pásmu útlumu.
Britská ekonomika kvůli koronaviru klesla nejvíce od 1979
30.06.2020 Britská ekonomika v prvním čtvrtletí, tedy v období, než se plně projevil vliv pandemie nemoci covid-19, klesla nejvíce od roku 1979. Hrubý domácí produkt (HDP) se od ledna do března snížil v porovnání s předchozím čtvrtletím o 2,2 procenta. Vyplývá to z konečných údajů, které dnes zveřejnil britský statistický úřad ONS. Konečné údaje jsou o něco horší než předběžné z konce května, které počítaly s poklesem o dvě procenta.
Průzkum: Výroba v Británii ve 2. čtvrtletí rekordně klesla
22.06.2020 Průmyslová výroba v Británii zaznamenala ve druhém čtvrtletí rekordní pokles, neboť výrobní aktivity silně zasáhla opatření proti šíření koronaviru. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnilo Sdružení britského průmyslu (CBI). Údaje navíc signalizují, že průmyslová výroba zůstane pod zvýšeným tlakem i v dalších měsících.
Forex: Americký dolar po zprávě o vývoji zaměstnanosti posiluje
05.06.2020 Americký dolar dnes posiluje. Podpořila ho zpráva o vývoji nezaměstnanosti, která ukázala, že situace na trhu práce se v květnu překvapivě zlepšila. Zisky dolaru však zůstávají nízké kvůli pokračujícímu nejistému stavu domácí ekonomiky.
Okénko trhu - Kurzarbeit v Německu využívá rekordní počet zaměstnanců
02.06.2020 Druhý odhad statistického úřadu o dvě desetiny procentního bodu zlepšil předchozí údaj – český hrubý domácí produkt tak v prvním čtvrtletí 2020 meziročně spadl o 2,0 %. Oproti poslednímu loňskému čtvrtletí došlo ke snížení výkonu tuzemské ekonomiky o 3,3 %. Za propadem stojí především investiční aktivita a zahraniční poptávka, naopak vyšší výdaje vládních institucí přispěly pozitivně a bránily ještě hlubšímu propadu ekonomiky. Výdaje domácností mezičtvrtletně klesly o 2 %, v meziročním srovnání pak stagnovaly. Na straně tvorby byl pokles přidané hodnoty nejvíce ovlivněn vývojem v odvětví obchodu, dopravy, ubytování a pohostinství (pokles o 4,9 %) a zpracovatelském průmyslu (-3,4 %). Mezi úspěšná odvětví české ekonomiky se v prvním čtvrtletí řadily informační a komunikační činnosti, kde přidaná hodnota meziročně přidala téměř 4 %. České hospodářství nečekají lehké časy ani v nejbližších měsících. Podstatnou část dubna byla ještě v platnosti karanténní opatření, což znamená delší odstávky a ztížené výrobní podmínky. Hospodářský pokles se tak bude táhnout ještě dlouhé měsíce a do kladných hodnot (v meziročním srovnání) se zřejmě letos již nepodíváme.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
01.06.2020 1) Asijské akcie uzavřely dnešní obchodování s výraznými zisky. Trhy uklidnilo, že reakce amerického prezidenta Donalda Trumpa na nový čínský bezpečnostní zákon pro Hongkong byla slabší, než se čekalo. Akciové trhy povzbudila i čínská ekonomická data. Hlavní index tokijské akciové burzy Nikkei se dnes vyšplhal na tříměsíční maximum, když uzavřel se ziskem 0,8 procenta na 22.062,39 bodu.
Aktivita zpracovatelského sektoru USA byla nejslabší od roku 2009
01.04.2020 Aktivita zpracovatelského sektoru ve Spojených státech v březnu klesla, její index sestoupil na nejnižší úroveň od srpna 2009. Vyplývá to z konečných výsledků průzkumu společnosti IHS Markit. Na aktivitu odvětví mají negativní dopad komplikace související se šířením koronaviru.
Aktivita v průmyslu eurozóny v březnu kvůli koronaviru klesla
01.04.2020 Aktivita ve zpracovatelském sektoru eurozóny v březnu prudce klesla, důvodem bylo šíření onemocnění způsobeného koronavirem, které narušilo globální dodavatelské řetězce, a tím i výrobu. Příznivý není ani výhled a situace se zřejmě bude v příštích měsících dál zhoršovat, uvedla dnes organizace IHS Markit.
Export z Německa do Číny začátkem roku výrazně klesl
09.03.2020 Objem vývozu z Německa do Číny v lednu meziročně klesl o 6,5 procenta, zatímco dovoz klesl o půl procenta. Oznámil to dnes německý statistický úřad. Propad vývozu ale podle nich ještě nelze vysvětlit dopady šíření koronaviru. Za leden klesl i celkový vývoz.
Zakázky německého průmyslu vzrostly nejvíce za pět a půl roku
06.03.2020 Zakázky německého průmyslu se v lednu zvýšily ve srovnání s předchozím měsícem o 5,5 procenta, což byl nejvyšší růst od července 2014. Přispěl k tomu obrovský růst zakázek v letectví a strojírenství, oznámil dnes spolkový statistický úřad. Zpracovatelský sektor tak na začátku čtvrtletí prudce vzrostl, další vývoj je ale kvůli šíření onemocnění způsobeného novým koronavirem nejistý.
Ekonomika Saúdské Arábie loni vzrostla jen o 0,3 procenta
01.03.2020 Ekonomika Saúdské Arábie v loňském roce vzrostla jen o 0,3 procenta, což bylo méně, než se čekalo. Mohl za to prudký propad ropného sektoru. Bez ropného sektoru ekonomika výrazně rostla. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil statistický úřad.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
06.02.2020 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v zelených číslech, když investoři reagovali na pozitivní vývoj obchodního vztahu mezi USA a Čínou. Peking dnes uvedl, že od 14. února sníží cla na dovoz stovek druhů amerického zboží v ročním objemu zhruba 75 miliard USD.
Zakázky německého průmyslu kvůli slabé poptávce z eurozóny klesly
06.02.2020 Zakázky německého průmyslu se v prosinci snížily ve srovnání s předchozím měsícem o 2,1 procenta, což byl nejvýraznější propad od února. Na vině je slabá poptávka z dalších zemí v eurozóně, uvedl dnes německý statistický úřad. Zpráva naznačuje, že zpracovatelský sektor zůstane v Německu nadále slabý a bude růst největší evropské ekonomiky zpomalovat.
Měsíčník finančních trhů – Leden 2020
04.02.2020 Globální ekonomika loni vzrostla o 2,3 %, což byl nejpomalejší růst za deset let. Letos by tempo růstu mohlo zrychlit na 2,5 %. Vyplývá to ze zprávy o situaci a vyhlídkách světové ekonomiky (WESP), kterou zveřejnila OSN. OSN upozornila, že i deset let po finanční krizi je globální ekonomika pomalá. Obchodní a geopolitické napětí mohou dál podkopat její oživení. "V letošním roce je tu naděje na oživení, ale rizika poklesu a zranitelnosti zůstávají velmi výrazná," varoval vedoucí oddělení strategie pro globalizaci a rozvoj při Konferenci OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) a spoluautor studie Richard Kozul-Wright. Upozornil, že oživení z velké části bude záviset na výkonu velkých rozvíjejících se ekonomik, jako jsou Argentina, Mexiko, Turecko a Rusko. Vyhlídky letošního oživení růstu může zhatit zesílení obchodního napětí, problémy na finančních trzích nebo eskalace geopolitického napětí. Pokud by tyto problémy nastaly, růst by výrazně zpomalil a činil by zřejmě jen 1,8 %, varovala OSN. Ekonomický růst většiny rozvinutých zemí, včetně USA, zůstane podle OSN letos nevýrazný. Lépe by si mohlo vést pouze Japonsko, které letos pořádá olympijské hry. Evropa by měla růst o pouhých 1,6 %. Jedenáct zemí, které do EU vstoupily po roce 2004, tedy včetně České republiky, by však mělo růst nad průměrem celé unie a některé budou expandovat i o více než čtyři %. Výhled pro Evropu ohrožuje hlavně možná eskalace napětí v mezinárodním obchodě, výkon regionu však bude také záviset na tom, jak dopadne odchod Británie z EU a jak se bude vyvíjet měnová politika Evropské centrální banky. Světová banka předminulý týden snížila odhad globálního růstu na loňský a letošní rok kvůli pomalejšímu oživení obchodu a investic. Letos rovněž očekává globální růst o 2,5 %.
Ranní nadhoz finančních trhů 4.2.2020
04.02.2020 Hospodaření státu skončilo v lednu schodkem -8,0 mld. Kč. Deficit na počátku roku je překvapující, vzhledem k tomu, že první měsíce roku bývají z hlediska bilance tradičně pozitivní. Na příjmové straně oproti plánu silně zaostává výběr daně z příjmu právnických osob a na straně výdajů došlo k předplacení některých plateb do rozpočtu evropské unie. Podle našich očekávání by měl státní rozpočet v tomto roce skončit ještě v hlubším deficitu (-58 mld. Kč), než očekává vládní návrh (-40 mld. Kč).
Okénko trhu - PMI za leden potvrdily stoupající sentiment
03.02.2020 Hospodaření státu skončilo v lednu schodkem -8,0 mld. Kč. Deficit na počátku roku je překvapující, vzhledem k tomu, že první měsíce bývají z hlediska bilance tradičně pozitivní. Na příjmové straně oproti plánu silně zaostává výběr daně z příjmu právnických osob. Na druhou stranu se i nadále daří výběru daně z příjmu fyzických osob a pojistnému na sociální a zdravotní pojištění. Na straně výdajů zaujme významný nárůst sociálních dávek vlivem zvýšení důchodů a rodičovského příspěvku. V lednu zároveň došlo k předplacení některých plateb do rozpočtu evropské unie. Příjmová strana státního rozpočtu zaostávala oproti plánu již loni, a ani letos nebude situace příznivější. Ekonomika bude zpomalovat, což sníží výběr daní. Podle našich očekávání by měl státní rozpočet v tomto roce skončit ještě v hlubším deficitu (-58 mld. Kč), než očekává vládní návrh (-40 mld. Kč).
IHS Markit: Útlum aktivity v evropském průmyslu v lednu polevil
03.02.2020 Aktivita v průmyslu v zemích eurozóny v lednu pokračovala v poklesu, útlum však polevil a výhled je lepší, než naznačovala předběžná data. Ukázaly to dnes výsledky průzkumu, které zveřejnila konzultační společnost IHS Markit. Konečná hodnota jejího indexu nákupních manažerů vystoupila na devítiměsíční maximum 47,9 bodu z prosincových 46,3 bodu.
Der Spiegel: Berlín sníží výhled růstu ekonomiky na polovinu
12.04.2019 Německá vláda zřejmě sníží výhled letošního růstu ekonomiky na polovinu. Kvůli slabšímu vývozu v souvislosti s napětím v mezinárodním obchodu by hospodářství mělo vykázat růst o 0,5 procenta, zatímco dříve Berlín počítal s jednoprocentním růstem. Nový výhled vývoje největší evropské ekonomiky má být zveřejněn příští týden ve středu a je možné, že ještě dozná menších změn, napsal včera německý týdeník Der Spiegel.
Aktivita v čínských továrnách rostla v září nejrychleji za 5 let
01.10.2017 Aktivita ve zpracovatelském sektoru Číny rostla v září nejrychleji od roku 2012. Továrny zvyšovaly výrobu díky silné poptávce a vysokým cenám. Výroba, počet nových objednávek a výstupní ceny rostly nejvíce za poslední rok a dále zrychlil stavební sektor. Zpráva, kterou včera zveřejnil čínský statistický úřad, zmírňuje obavy ze zpomalení čínské ekonomiky před důležitým politickým zasedáním.
Zakázky na zboží dlouhodobé spotřeby v USA prudce klesly
25.08.2017 Zakázky na zboží dlouhodobé spotřeby ve Spojených státech klesly v červenci ve srovnání s předchozím měsícem o 6,8 procenta, a zaznamenaly tak největší propad od srpna 2014. Způsobil to propad zakázek na dopravní letadla, což je velmi nestabilní kategorie. Bez zahrnutí dopravního sektoru se objem zakázek naopak o půl procenta zvýšil. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo americké ministerstvo obchodu.
Zpracovatelský sektor v Řecku se propadl
03.08.2015 Zpracovatelský sektor v Řecku se v červenci propadl na nejnižší úroveň za posledních 16 let. Důvodem je propad nových objednávek a zásobovací problémy, za kterými stojí třítýdenní nedobrovolné bankovní prázdniny. Vyplývá to z průzkumu, který mezi nákupními manažery provedla společnost Markit. Ekonomická důvěra pak v Řecku podle ekonomického institutu IOBE v červenci klesla na nejnižší úroveň za téměř tři roky.
Aktivita v čínských továrnách se opět snížila
05.05.2014 Aktivita čínského zpracovatelského sektoru se v dubnu snížila čtvrtý měsíc za sebou. Vyplývá to z dnešních konečných výsledků průzkumu společností HSBC a Markit mezi nákupními manažery. Tempo poklesu bylo o něco rychlejší, než ukázaly předběžné údaje. Zpracovatelský sektor je hlavním motorem čínského hospodářského růstu. Data podle agentury AP ale naznačují, že zpomalení růstu druhé největší ekonomiky se stabilizuje.
Související klíčová slova:
HSBC Holdings | Odhad vývoje ekonomiky | První odhad HDP | Měsíčník finančních trhů | Propad ekonomiky | Hospodářská situace | Zpomalení čínské ekonomiky | Růst v eurozóně | Realitní trh | Agentura AP | Uvolněné měnové politiky | Objem vývozu z Německa | Zvyšování cen | Dlouhé pozice | Výnosy dluhopisů | Světové akcie | Války | Snižování stavů | Vývoj | Aktivita v průmyslu eurozóny | Dolarový index DXY | Data z trhu práce | Allianz | Nákupu státních dluhopisů | Globální růst | IW | Podnikatelská aktivita se ve Spojených státech | DPH | EUR | P/E poměr | Spotřebitelské výdaje | Indická ekonomika | Stavebnictví | Bundesbank | Index spotřebitelských cen | Nezaměstnanost v eurozóně | High Frequency Economics | Člen bankovní rady Aleš Michl | David Malpass | Accenture | Fortinet Inc | Take Profit | Roche | Automobilový sektor | Itálie | Finanční ústav | PEPP | Akcie firmy | Texas | Údaj o HDP | Očekávání | Jüan | Michal Stupavský, CFA | Evropské centrální banky | T-Mobile | Boeing | Novo | Pozitivní nálada | Souhrnný indikátor | EUR/JPY | Pro investory | Zasedání ČNB | Tvůrce měnové politiky | Novartis | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Dluhová krize | Evropská komise | Index výroby | JPMorgan Chase & Co | Investice | US Bancorp | Plán investic | DXY | MACD | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Index aktivity | Investiční stratég | Cyklus zvyšování sazeb | Dění na světových burzách | PMI v eurozóně | Výrobní podniky | Hluboká recese | Škoda Auto | Rušení objednávek | ADP report | Cyrus de la Rubia | Ifo | Webinář | Nálada v eurozóně | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Globální dluhopisové trhy | Intervence | Špatná nálada | Výkon ekonomiky | Broadcom | E.ON | Rekord | Vstupní náklady | Raiffeisenbank | Růst podnikatelské aktivity v eurozóně | Oživení ekonomiky | Stop-Loss | Evropské měny | Nákupy aktiv | Garance | Creditas | Společnost Apple | IHS | Uvolňování měnové politiky | Pokles zisku | Obchodní seance | Impuls | Český statistický úřad | PMI z Německa | EUR/USD | General Electric | Vývoj dolarového indexu | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Morgan Stanley | Německá nezaměstnanost | Saxo Bank | Český průmysl | Geopolitické napětí | Wolters Kluwer | Konkurenti | WIIW | Akcie společnosti | Tuzemské hospodářství | Aktuální vývoj | Slovo recese | Lagardeová | Druhá největší ekonomika | EY ITEM | Výnos | P/S | Asijské akcie | Oxfam | Exchange | Goldman Sachs | McKesson | Delta | Apple | SMA | Výnosová křivka | Šéf Fedu | Alfred Kammer | Výkon průmyslu | Soukromá spotřeba | BreakEven | HDP eurozóny | Slabá poptávka | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | ČEZ | Airbus SE | Společnost Huawei | Státní výdaje | Hluboké recese | Základní pravidla | Důvěra v ekonomiku | Směřování měnové politiky | Akcie výrobce dronů | Konsenzus ekonomů | Ferrari | Der Spiegel | Odhad HDP | Makroekonomické údaje | Investiční výhled | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Americká technologická společnost | JPY | Aktivita v čínských továrnách | H&M | Investing | Spotřebitelské inflace | Instituty | Růst hrubého domácího produktu | Herbert Diess | Brent | Ekonomický sentiment | Uber Technologies | Stát New York | Kontrakce | Peníze | Nikola | Výhled do budoucna | Ukazatel | Průmyslové zakázky | Meziroční růst cen | Strach | Prognóza | Evropský kalendář | Měnověpolitické zasedání Fedu | Projekce | Silný růst | Aktivita zpracovatelského sektoru USA | Měnová politika Fedu | Běžný účet platební bilance | Měny | Snowflake | Amgen | Ministerstvo obchodu | Investiční strategie | Nezaměstnanosti v Německu | Palladium | Bezpečný přístav | Lockheed Martin | Dividendy | Burza | Prezidentka ECB | Bankovní rada ČNB | Oživení čínské ekonomiky | ZEW index | Hospodářský růst eurozóny | CZK | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Burzy | Ukazatel zdraví ekonomiky | USD/EUR | Hospodářské výsledky | Ceny elektřiny | Americký prezident Joe Biden | Snížení dluhu | Cenový šok | Daimler | Cena ropy brent | Zastropování cen | Proražení | Představitelé ECB | Falešné signály | Export | Základní pravidla systému obchodování | Dluhopisový index | Data o vývoji HDP | Vládní opatření | Kurz zlata | Pokles nákladů | AI | Ekonom společnosti | Ekonomická aktivita | Regulace | Zavedení eura | Kofola | Ranní zpráva pro tradery | Měnový fond | Hongkong | Jeff Bezos | Tovární objednávky | Ahold Delhaize | Souhrnný index aktivity | Dnešní obchodování | Předčasné parlamentní volby | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Oživení britské ekonomiky | Vyšší náklady | Německé HDP | Měnový pár EUR/USD | Škoda | IOBE | UniCredit Bank | Aktivity v USA | Cenový PCE index | Americké akciové trhy | Produkce v průmyslu | Finanční trh | EOG | Inflační cíl | Rovnováhy | EUR/CZK | Šíření nemoci | Nejsilnější růst | Histogram | Pro tradery | Výhled v eurozóně | Investing.com | Snižování stavů zaměstnanců | Německý export | Intercontinental Exchange | Caterpillar | Čínští výrobci | Investoři | Druhá největší ekonomika světa | Americké ekonomiky | Nejistoty | Petr Pavel | MiFID II | Očkování proti covidu | Zisk | Hrubý domácí produkt | Negativní sentiment | Zvedání sazeb | Technologičtí giganti | MSCI Emerging Markets | ENEL SpA | Kapitál | Globální akciové trhy | Pracovní místa | Ministr hospodářství | Inflace v lednu | BP | Statistický úřad Eurostat | Údaje o průmyslové výrobě | Posílení | Airbnb | Česká zbrojovka | USD | Reálné ekonomiky | Vývoj sazeb | Zápis z posledního zasedání | Vít Hradil | Tempo hospodářského růstu | Cíl ČNB | Hlavní události | Meta | Zbrojovky | Plány | Sestupný trend | Qualcomm | Dvoutýdenní repo sazby | Válka na Ukrajině | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Nižší poptávka | Funkční období | Část zisků | Index aktivity zpracovatelského sektoru | Altria | Klaus Wohlrabe | Německý DAX | Cestování | Total | P/E | Bank of England | Nejbohatší | Růst tržeb | Analýzy | Evropské ekonomiky | Nike | Růst výrobních cen | Vládní výdaje | Růst německé ekonomiky | Aleš Michl | Třetí vlna | London Stock Exchange | Bohatí | Cenové tlaky | Béžová kniha | Nikkei | Nový koronavirus | Širší index S&P 500 | Kabinet | Uber | Demokraté | Huawei | S&P | Hospodářský vývoj | Úroková sazba | NFP | Thyssenkrupp | Handelsblatt | Data o HDP | Zasedání Evropské centrální banky | Dovoz | České firmy | Unie | Aktivita zpracovatelského sektoru | Optimismus | Hlavní úroková sazba | InterContinental | Obchodování na finančních trzích | Deflace | UnitedHealth Group | Akcie třiceti předních amerických podniků | Německé firmy | Dot plot | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | Pozitivní zprávy | Čínské úřady | Pokles tuzemské ekonomiky | Signál k prodeji | Komoditní | Německé maloobchodní tržby | České hospodářství | Volby USA | Ekonomický kalendář | Hamburg Commercial Bank | Přidaná hodnota | Dnešní data | ZEW | Očekávání úrokových sazeb | Obrat trendu | Index výrobních cen | Očekávaný vývoj | Tiff Macklem | Výsledky | Objem | Financial Times (FT) | Coca-Cola | Raytheon | Pesimismus | Ekonomický vývoj | Ekonomické oživení | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Globální ekonomiky | Zlepšení sentimentu | Typ koronaviru | Waste Management | Západní sankce | Portfolio | Lepší výsledky | Americký index | Rostoucí počty nakažených | Akciový index S&P 500 | TIM | Energie | Prezident | Eurostat | Odhad inflace | Fundamentální zprávy | OPEC+ | Růst inflace | BHS | Ruská vojska | Rada ČNB | Ropné společnosti | Cestovní ruch | Cena mědi | Colt CZ | Boj s inflací | Zpráva | Hypoteční trh | Vývoj měnového páru | Podnikatelská nálada | Bloomberg | Nejdůležitější události | Raytheon Technologies Corp | Investiční záměry | Firmy | Výrobní index ISM | Asociace | Investiční aktivita | Ekonomika Německa | Pfizer | Case-Shiller | Posílení amerického dolaru | Situace v eurozóně | Fiskální rok | Zpomalení ekonomického růstu | Studie | Hrozba stagflace | Jednotná evropská měna | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | RWE | Slabší koruna | PMI z výroby | Ekonomické dopady | Souhrnný index nákupních manažerů | Polsko | Nástroj | Reakce trhů | Oživení evropské ekonomiky | FRA | Cenová hladina | Centene | Deník N | Inflace v Česku | Platební neschopnost | Index PMI pro Německo | Poptávka po pohonných hmotách | Tiskové zprávy | Aktuální hodnoty měny | Hrubý domácí produkt (HDP) | Státní rozpočet | Chemické společnosti | JOLTS | Jackson Hole | Pokles produkce | Zasedání Fedu | Geopolitická situace | IT společnosti | OPEC | USD/PLN | Raketový útok | Ukrajina | Roche Holding | Výroba v eurozóně | Zhoršování situace | GBP | Johnson & Johnson | Nabídka | Akcie včera | Maloobchod | Měna | S&P Global | Centrální banky | Oslabení amerického dolaru | Nasdaq | Zpomalení inflace | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Trump | FactSet | Deficit | Dobré výsledky | Dow Jonesův index | Příznivé údaje | Turecko | Zprávy | Ekonomická aktivita v eurozóně | Obavy z recese | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vstupy | Federální rezervní systém | BREAKING | Evropské trhy | Kurzarbeit | Averze k riziku | Pandemie nemoci COVID-19 | Bydlení | Britský statistický úřad | Události ve světě | Trigger | USDCAD | Instituce | Ceny ropy | Restriktivní opatření | Vládní dluh | Bank of Japan | Evropské akcie | Podnikatelská důvěra | Hang Seng | Výroba v Británii | Western Alliance | Předstihové indikátory | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Americké akcie | BBC | Vývoj středoevropských měn | Vyhlídky | CZ | Earnings | Americká burza | Vývoj měnového páru USD/JPY | Průraz | Deficit rozpočtu | Evropská ekonomika | CVS Health | Dopad na finanční trhy | Zvýšená volatilita | Reakce trhu | Trh | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Pokles tržeb | Snížení těžby | Komise | University of Michigan | Války na Ukrajině | Vládní podpory | Výrazný růst | EY | Audi | Uplynulý rok | Nový výhled | Korekce | Spotřebitelská důvěra v USA | Meziroční inflace v eurozóně | LNG | Zpřesněný odhad | Výkonost průmyslu | Výrazný pokles | Vývoj ekonomiky | Největší ekonomika světa | Aktivita ruských továren | Ekonom Ifo | Pražské burzy | Vyšší poptávka | Francie | Konkurenceschopnost | Lowe's | Index cen průmyslových výrobců | Americká centrální banka | Posílení dolaru | Propad | Stock | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Dopady koronaviru | Pokračující pokles | Firemní investice | Náklady na půjčky | Stimulační opatření | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Nvidia Corp | Agentura S&P | Microsoft | Přehřívání ekonomiky | Ropa Brent | Exxon Mobil | Western Alliance Bancorp | Hospodářský růst v eurozóně | Vládní dluhopisy | Průzkumy | Výsledky průzkumu | Alza.cz | Spotřebitelská inflace | Akcenta | Mondelez International | Trendové linie | Pár EUR/USD | Automobilky | CVS | Televize CNBC | Exporty | Nerovnosti bohatství | Důvěra | Pravděpodobnost | Index Nasdaq | Poptávka po úvěrech | Britské libry | Data z USA | Odhad růstu HDP | Index spotřebitelské důvěry | Zpřísnění sankcí | Futures | Donald Trump | Spotřební zboží | Downtrend | Výsledky společnosti | Tržní odhad | Druhá vlna | Výpadky | Americké měny | Graf | Období nejistoty | Data IHS Markit | Odliv dividend | Centrální banka | Turistika | Významné zprávy | Meta Platforms Inc | Přehled | Naše ekonomika | Výnosové křivky | LYNX | Plyn | Inflační vývoj | Čistý zisk | Omezení pohybu | Jádrová inflace | Agentura Bloomberg | Hospodaření | Fed | Akciový růst | Zveřejněná data | Počet pracovních míst | Evropský statistický úřad Eurostat | 1D | Institut Ifo | Pozitivní impulz | Kanadská ekonomika | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Vyplácení dividend | Míra nezaměstnanosti v Německu | Dnešní datový kalendář | Euro k dolaru | Index nových objednávek | Depozitní sazba ECB | Další růst | Měsíční data | Devon Energy | Ekonomika Saúdské Arábie | Běžný účet | Prognostici | Zpracovatelský sektor v eurozóně | Mluvčí | Zastropování cen elektřiny | Akciový index | Reuters | Unilever | Vývoj státního rozpočtu | Klíčové události ve světě | Platforms | Zahraniční obchod | Chevron | Trend měnového páru | Snížení daní | Volatilita na trzích | Platební bilance ČR | Německý PMI | Markets | Depozitní sazba | Obchody | Souhrnný index | Palo Alto | Utahování měnové politiky | Investice firem | Pozornost | Index nových zakázek | EURUSD | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Seznam Zprávy | Traders | Česká měna | Čínský statistický úřad | Volby USA 2020 | Krátká pozice | Zvýšení úrokových sazeb | Obchodování | Rychlý růst | Americký dolar dnes | Spolková vláda | Parlamentní volby | Český hrubý domácí produkt | Zpomalující inflace | Libra | Koronavirová krize | Britové | Nová data | Dopad na ekonomiku | 3M | Růst ceny zlata | Pokles sentimentu | Evropská měna | Medián | Markus Söder | Řecko | Kurz EUR/CZK | Majitel | Rostoucí náklady | Investment | S&P 500 | ING | Airbus | Míra | Hospodaření státu | Úroky | HDP v USA | Daniel Beneš | Aktivita v čínském průmyslu | Americký průmysl | MT4 | Stavební výdaje | Státní svátek | Očekávání analytiků | Ranní nadhoz | Nomura | Vývoj české ekonomiky | ProCent | Předstihové ukazatele | ASML Holding NV | Růst ekonomiky eurozóny | Zápis z posledního zasedání Fedu | Shell Plc | Izrael | Prosincová inflace | Indikace | Japonsko | Indikátory sentimentu | Marriott | S&P500 | Čínská ekonomika | ECB | Ceny | Ekonomika Rakouska | Prudký pokles | Angela Merkelová | Finální odhad | ČNB | Cigna | Prodeje existujících domů | VW | Jiří Rusnok | Peníze z prodeje akcií | Ranní zpráva | Pokles | Americké ministerstvo obchodu | Prognóza ČNB | Růst ruské ekonomiky | Kalendář tento týden | ex | Onemocnění | Budoucí vývoj | Ochranné příkazy | Server BBC | Americké společnosti | DOT | Pokles cen ropy | PMI ve službách | Globální rizika | Poplatek | MJ | Merck & Co | Technologické firmy | Mercedes | Index ISM | Tržní očekávání | Zisky dolaru | Americká ekonomika | Nejistota | Podpora | COVID-19 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Data z reálné ekonomiky | Finanční krize | Pokles ceny | Česká republika | Společnost XTB | Tempo poklesu | BHS Timur Barotov | Index cen | Ukazatel inflace | Index PX | Daně | Inflace v červenci | OECD | Investment Management | České HDP | Pokles indexu | Ekonomická důvěra | Růst zisků | Zisky | Ekonom UniCredit Bank | Vlny koronaviru | BNP Paribas | Marže | Globální ekonomika | Nvidia | INEOS | Nejprudší pokles | Vývoj HDP | Boris Johnson | Růst výnosů | Cisco Systems | Podíl firem | Koronavirová situace | EUR Index | Cena zlata | Podnikatelé | Přehled o dění na světových burzách | HSBC | Nejvýraznější pokles | Americké hospodářství | Vice | Růst cen | Hladiny podpory | Sada dat | Dluhový strop | Zdravotní pojištění | Útlum aktivity | Exxon | Asset management | Německá vláda | Repo sazby | Index nákupních manažerů (PMI) | Financování | ČSÚ | Šíření viru | JDE | Makroekonomické ukazatele | Omezení dodávek | Generali Investments | Automobilový průmysl | Medtronic | Ekonomický a strategický výzkum | Pokles ekonomiky | Růst úroků | USDJPY | UTC | Globální poptávka | Šíření nemoci COVID-19 | Snížení sazeb | Společnosti | Maďarský forint | Růst spotřebitelských cen v Německu | Ceny zboží | Rozhodnutí ČNB | Prezident Joe Biden | Index nákupních manažerů | Dílčí index | Růst světové ekonomiky | Opatření proti šíření koronaviru | FT | Index nákupních manažerů ve výrobě | QE | Tom Crotty | Estee Lauder | Průměrná mzda | Cena | Thermo Fisher Scientific | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Spotřebitel | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu Británie | Colt CZ Group | Hospodářský růst | BAT | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Výkyvy na trzích | Velké technologické firmy | Americké firmy | Technologická společnost Apple | Americký dolar | WTI | Světová banka | Bod | Miliardy korun | Starbucks | Shares | Prodej dolaru | Polský zlotý | Intuit | Finanční analytici | Zvýšení inflace | Pfizer a BioNTech | Ruské ministerstvo hospodářství | BNP | PMI ve výrobě | Peter Altmaier | Konjunkturální průzkum | Šíření nového koronaviru | Saúdská Arábie | Domácnosti | Nákladová inflace | Cena ropy | Ekonomové | Inflace | Advanced Micro Devices | Tržní sentiment | Využití kapacit | Účet platební bilance | Fed dnes | Situace | Domácí měna | Statistiky z trhu práce | Christoph Weil | Německý Ifo index | ECB Christine Lagardeová | Předběžné výsledky | Bill Gates | Daně z příjmů | Statistické údaje | Euro vůči dolaru | Růst dolaru | Dolar k japonskému jenu | Marriott International | Mírná korekce | Alphabet | Struktura | Bilance běžného účtu | Aktivita v průmyslu | Česká ekonomika | Spotřební daně | Stagnace | Evropská centrální banka | USD/CZK | Životní náklady | Nové zakázky | IHS Markit | Statistiky | Ekonomické recese | Peněžní zásoba | Interpretace | Akcie | Světová ekonomika | Cena akcií podniku | SAP | Dluhopisové trhy | Spolkový statistický úřad | ConocoPhillips | Jasný směr | Růst mezd | Situace v Německu | ISM indexy | Cíle | Nový typ koronaviru | Michal Stupavský | Royal Dutch Shell | Arnault | Kurz | Potíže se zásobováním | IFO index | Inflace v říjnu | 256/2004 | London Stock Exchange Group | Unicredit | Google | Zasedání Bank of England | Pokles výnosů | Ekonomické zpomalení | Analýza EUR/USD | Tržby | Indikátory | Ceny pšenice | Oblasti rezistence | Vládní koalice | Pandemie nemoci | Nižší růst | Majitel firmy | Odpor | Makroekonomické faktory | Ekonom IHS Markit | Investiční plány | Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru | Deficit státního rozpočtu | Vývoj hodnoty | Investujte | Úspory | Ekonomický institut | Proinflační | Conseq | Konsensus | Rozvíjející se trhy | Bancorp | Caixin/Markit | Důvěra ve zpracovatelském průmyslu | Ranní okénko | Odvětví české ekonomiky | Pozitivní výsledek | Vysoká poptávka | 500 nejbohatších | Predikce | Německý vývoz | Analytici | Tisková konference šéfa Fedu | Splatnost | Dobré zprávy | Kurz koruny | Nedostatek surovin | Důvěra v eurozóně | Hike ECB | Dluhy | Vysoká inflace | Conference Board | Hospodářství | Důsledky krize | Akciové alokace | Vývoj německé ekonomiky | Hodnota majetku | Výhled pro Evropu | Utahování měnových podmínek | Ekonomické aktivity v eurozóně | Eskalace na Blízkém východě | Snižování úrokových sazeb | Guvernér Fedu | Commitments of Traders (COT) | Merck | Globální akciový index | Nižší ceny | Vítězství nad inflací | Ekonomická krize | Cenové stability | Zasedání ECB | Portfolia | Fresenius Medical | Vliv války | Převis | Maloobchodní tržby v Německu | Conseq Investment Management | Poptávka | Měnověpolitické zasedání | NN Group | Deutsche Lufthansa | Koronavirové krize | Vývoz | Prodeje akcií | Aktivity v eurozóně | Moody's | Růst průmyslové výroby v USA | Miliardy eur | Recese | Sazby beze změny | Bernard Arnault | ASML | Ropný gigant | Alokace investičních portfolií | Německý ZEW index | Chuť riskovat | CZK/EUR | Růst globální ekonomiky | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Společnost IHS Markit | Největší propad | Výrobní index | Stavební povolení | Konjukturální průzkum | Počet nových žádostí o podporu | Růst americké ekonomiky | Signály | Alokace | Koronavirové pandemie | Příjmy a výdaje | František Táborský | Kofola ČeskoSlovensko | Export z Německa do Číny | Fosilní paliva | Spiegel | Prudký propad | ISM | Mutace koronaviru | Mondelez | Zpráva z amerického trhu práce | Dnešní zpráva | Centrální banka USA | Výhled české ekonomiky | Automobilka Volkswagen | Konsenzus | Americká centrální banka (Fed) | Kurz eurodolaru | Statistika z amerického trhu práce | Ceny energií | Fáze obchodní dohody | Americké indexy | Globální HDP | Dávky v nezaměstnanosti | Ceny potravin | Pšenice | Lenka Kalivodová | Nálada spotřebitelů | Přebytek bilance | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Doporučení | Základní sazby | Rizika | Japonský premiér | Eurozóna | Regeneron Pharmaceuticals | Růst čínské ekonomiky | Náklady na práci | Prezident Donald Trump | Kancléřka Angela Merkelová | Rostoucí inflace | Zvýšení produkce | Zoetis | Kurz bitcoinu | Ekonomický institut Ifo | OSN | Saxo | Měsíční report | Booking | Cena elektřiny | PMI indexy | Soukromé podniky | Předpovědi | Finanční prostředky | Americké volby | Světové ekonomiky | Růst HDP | Růst cen nemovitostí | Rostoucí ceny | Trend | Depozitní úrokové sazby | Adidas | Kroky Fedu | Časový rámec | TLTRO | Míra inflace | Windfall tax | Přebytek obchodu | Ekonomické údaje | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Průmyslová výroba v eurozóně | Objem objednávek | Nařízení | Pioneer Natural Resources | Fed index | Kapitálové zboží | Indexy | Zvyšování sazeb | Vývoj inflace | Oživení poptávky | ROCE | Institut pro mezinárodní ekonomická srovnání | První odhad | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Průmysl a zahraniční obchod | Guvernér centrální banky | Peking | Průmysl | Bulharsko | Body | Americké akcie včera | Hrubý domácí produkt Německa | Dluhopisový trh | Podnikání | Devizový trh | Tempo růstu | Zvýšená volatilita na trzích | GfK | Bilance ECB | Bankovní rada České národní banky | Gamble | Divergence | Bankéři | Počasí | Německé podniky | Nové dluhopisy | Akciové trhy | Struktura HDP | T-Mobile US | Zhoršení výhledu | Prezidentské volby USA | Německý index DAX | Situace na trhu | Reporty | APP | EOG Resources Inc | Long | Rally | Bankovní rada | Komoditní index | Zasedání České národní banky | Co bude | Intesa Sanpaolo | Payrolls | Chris Williamson | Osobní příjmy | Pokles inflace | Aktiva | Prohloubení deficitu | Použití finanční páky | Prodejní tlak | HDP za Q2 | Širší index | Růst zaměstnanosti | Yield | Indexy na Wall Street | Tuzemský průmysl | Business | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Freeport-McMoRan | Ceny výrobců v eurozóně | Indikátor | Základní úrok | Pokles cen | Investments | Růst ceny | Čínská centrální banka | Technologická společnost | RBI | Proinflační riziko | Raiffeisenbank a.s. | Peněžní trh | Výsledky voleb | Měny regionu | Aktivita zpracovatelského průmyslu | Průmyslový sektor | Riziko ztráty | Firma | Vývoj na finančních trzích | Sentix | Vzrušení | Německý statistický úřad | Výsledek voleb | Indikátor důvěry | Výnosy státních dluhopisů | Německé společnosti | Stratég | Špatné zprávy | FOREX | Vlnová analýza | Podnikatelská nálada v Německu | Majetek | Debata | Ekonomika eurozóny | Řetězce | Americký index S&P 500 | Sentiment | Spekulace | Akcie Nikola Motor | Maďarská centrální banka | Šéf společnosti | Breaking | Fiskální stimuly | Infineon Technologies | Politika | Konkurence | EOG Resources | PLN | Aktivita v podnikatelském sektoru eurozóny | Analytika | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Celková inflace | Ceny průmyslových výrobců | Německá ekonomika | Strach z inflace | Deutsche Bank | Deutsche Telekom | Měnová politika ECB | Forint | Marathon Petroleum | Evergrande | Růst libry | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Index Exportu | Anton Siluanov | Zasedání FED | Ekonom | Pokles průmyslové výroby | Spotřebitelská důvěra v Německu | Energetické společnosti | Členové bankovní rady | Průzkum PMI | Zdraví ekonomiky | Geopolitická rizika | Eskalace napětí | Indie | Zasedání amerického Fedu | Nákupy | Očekávání trhu | Měnové politiky | Akciové indexy | Hospodářská recese | Mercedes-Benz | Spojené státy americké | Zpomalení světové ekonomiky | Ekonomická data | Historická maxima | Situace v průmyslu | Dohoda o brexitu | Invaze | Investiční aktivity | Commerzbank | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Dolar | Nezaměstnanost v EU | Euro | Ceny zlata | Akciový stratég | Výhled | Dividenda | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Ekonomka | Timur Barotov | Hodnoty měny | Finanční televize CNBC | Colt CZ Group SE | Ethereum | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Propouštění | Agentura DPA | Politika Fedu | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Ruský ministr | Naše prognóza | Dobrý výsledek | PacWest | Data o inflaci | Fundamentální pozadí | Expanze | Datový kalendář | Turistický ruch | Zpomalení hospodářského růstu | Znovuotevření ekonomiky | General Motors | Fondy | Odhad růstu ekonomiky | Walt Disney | Bílý dům | Situace v Číně | Cenové hladiny | Stagflace | Německé ekonomiky | Důvěra v Německu | DAX | Financial Times | PMI za leden | Nikkei 225 | Počet nakažených | Tempo růstu HDP | Ropa roste | Pracovní trh | Vývoj měnového páru EUR/USD | Asset alokace | MetLife | Obchodní aktivita | New York | Saldo zahraničního obchodu | Siemens Healthineers | Dividendový výnos | Zvýšení úroků | HCOB | Ekonomika | Průměrná úroková sazba | Zajišťování | EU | Německé tovární objednávky | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Zotavení ekonomiky | Problémy | Zpomalení růstu | Zpřesněná data | Výhled růstu ekonomiky | Celkový výsledek | Pokles poptávky | Meziroční míra inflace v eurozóně | Rally na ropě | Erste | Prezidentské volby | Dollar | Vratislav Zámiš | Rozhodnutí Bank of England | Nezaměstnanost | Akciové trhy v USA | Dolarový index | Počty nových případů | Ropa | České vlády | Výkon dolaru | Provozní náklady | Kalendář ekonomických událostí | Americká inflace | Rozvoj | Dubnový PMI | Capital Economics | Dlouhá pozice | Transakce | Sankce | Růst podnikatelské aktivity | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Zaměstnanost | Profitovat | Ceny v dopravě | Reinvestice | Spotřeba domácností | Index MSCI | Sankce proti Rusku | Slabší dolar | Průzkum společnosti | USDX | Odvětví vyspělých technologií | Pokles ekonomické aktivity | Rozhodnutí FOMC | Oslabení eura | Dominion Energy Inc | Redukce | Silný pokles | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Karanténní opatření | Clemens Fuest | M2 | Mnichovský ekonomický institut | Thomson Reuters | Index podnikatelské aktivity | Walgreens | FED sazby | Růst aktivity | Schodek | Úrovně supportu | Opatření na podporu ekonomiky | Velké ekonomiky | Obchod | Německá automobilka | Navýšení úrokových sazeb | Manažerka | Nová vláda | Růstové vyhlídky | Zahájení ruské invaze | Eni | Air Liquide | Kapitalismus | Otevření ekonomik | Globální ekonomický kalendář | UnitedHealth | ABN Amro | Indexy PMI | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Raytheon Technologies | Aktivita v průmyslu v zemích eurozóny | Úsilí | Guardian | WEF | Oslabení | Obchodní bilance | Spojené státy | Hodnota indexu | Šéf VW | Signál | Ekonomický výhled | Samsung | Írán | Zdražování | Výsledkové sezóny | Britská vláda | EPS | ADP | Komerční banka | Úbytek | Empire State Index | Ropy | Růst eurozóny | Rozdílové smlouvy | Inflace v Německu | Objem investic | Nové žádosti o podporu | Makroekonomická data | Ekonomka Raiffeisenbank | NFIB | Devizové rezervy | Globální finanční trhy | Druhá vlna pandemie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Produkce energií | Guvernér české národní banky | Společnost | Petr Dufek | Důchody | Sázky | Roche Holding AG | KBC | Cenový vývoj | Nové prognózy | Historicky nejnižší | Radomír Jáč | AXA | Generální ředitel | Očekávaná inflace | BMW | Cena akcií | CFA | Volatilita trhů | Non-Farm Payrolls | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Volatilita | Situace v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zpomalování americké ekonomiky | United Technologies | Nálada | Střední podniky | Míra nejistoty | Eura | Tisková konference | Meziroční růst spotřebitelských cen | Verizon Communications | Výsledek HDP | Nízká nezaměstnanost | Nizozemsko | Organizace | Odpovědnost | Energetické krize | CBI | Ceny pohonných hmot | Vysoké ceny | Japonská ekonomika | Bilance Fedu | VIX | Stock Exchange | Růst | Polská centrální banka | 3М | Výrobci automobilů | Příjmy | Prezident Ifo | Finanční situace | Ifo Clemens Fuest | Investujte zodpovědně | VMware | Dna | Dominion Energy | Členové OPEC | Inflace v Číně | Fortinet | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Snížení inflace | Colt | Pandemie | Sentix index | Růst průmyslové výroby | Index | Poskytování úvěrů | PCE index | Indikátor MACD | Úrokové sazby | Wirecard | Cenový index | Vídeňský institut pro mezinárodní ekonomická srovnání | Nálada podnikatelů | Schwab | Eva Zamrazilová | Měnové stimulace | Bohatství | Banka Creditas | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Thermo Fisher | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Výsledková sezóna | Zvyšování úrokových sazeb | Nastavení sazeb | ISM index | Volby | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | JPMorgan | Akcie v Číně | Jednání ČNB | Dassault Systemes | Dividendy z ČEZ | Nejslabší růst | Slovensko | Zveřejněné údaje | Předpandemické hodnoty | Analýza fundamentálních událostí | Míra inflace v eurozóně | Nynější krize | MSCI All Country World | McKesson Corp | Zakázky na zboží dlouhodobé spotřeby | Prezident Světové banky (SB) | Výkyvy | Americké centrální banky | Nálada v ČR | Volatilní | Banky | Obchodní dohody | Německý průmysl | Organizace S&P | EY Item Club | Dnešní ekonomický kalendář | Německý autoprůmysl | Odhady růstu | Podnikání na kapitálovém trhu | Okénko trhu | Edelman | Cenový pokles | Výdaje | Šéf Fedu Jerome Powell | Nezaměstnanost v březnu | Nákupy centrálních bank | Přerušení výroby | Odhad letošního růstu | Uzdravování | Březnová data | Meta Platforms | Zadlužení v eurozóně | Výrobce elektromobilů | Podnikatelské aktivity v USA | Aktivita v britském průmyslu | Bankovní rady ČNB | Sanofi | Inditex | Dopady války na Ukrajině | Osobní výdaje | Randal Quarles | Úřad ONS | Oslabení dolaru | Class A | Covid | Výrobní ceny | Růst indické ekonomiky | Šok | Průmyslová výroba v USA | Ukazatel zdraví | Ekonomický cyklus | Report ADP | Pokles libry | Dostupná data | Růst ceny ropy | Investorský sentiment | Maďarsko | Výrobní sektor | Ministr financí | Rostoucí trend | Poradenství | Inflace v České republice | Zvyšování marží | Dopady koronavirové krize | Americké tovární objednávky | Volby v USA | Daně z příjmů právnických osob | Aktuální klíčová rizika | Růst cen komodit | Šance | Aktivita ve výrobním sektoru | Data ČSÚ | CIPS | Růst výroby | Richard Kozul-Wright | Chybějící poptávka | Vakcinace | Na burze | LVMH | Agentura Reuters | Ekonomická nerovnost | Christine Lagardeová | Helena Horská | Očkování proti covidu-19 | Dnešní údaje | Ekonomické aktivity | Analytička | Snižování úroků | Společnost S&P Global | Pozitivní signál | Úrok | David Marek | Ekonomiky | PMI ze sektoru služeb | Linde | Měnová politika | Kurzarbeit v Německu | Zasedání FOMC | Evropa | Nasdaq Composite | Ifo Klaus Wohlrabe | Žádosti o podporu | Moskva | Akcie společnosti Nvidia | Negativní dopad | Maloobchodní tržby v eurozóně | Americký prezident | Protikoronavirová opatření | Závislost Evropy na Rusku | Výroba v továrnách | Český PMI index | Mutace delta | Vstup na pražskou burzu | Britský premiér | Bank of Canada | Ekonom Chris Williamson | Problémy v dodavatelských řetězcích | Bilance zahraničního obchodu | Očekávaný růst | Mzda | Člen bankovní rady | Marketingová komunikace | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Akciové burzy | Aktuální situace | Měny rozvíjejících se ekonomik | Předpověď | Repo sazba | PMI pro sektor | Moderna | Prohlášení | Ekonomický růst | Banka | Dynamika HDP | Krize | Automobilka | Podnikatelská aktivita | Management | Bezpečnostní zákon | Zoetis Inc | Podíl majetku | Největší ekonomiky | CNBC | High | Phillips 66 | Výroba v Maďarsku | UBS | NATO | Údaje | Analýza makroekonomických zpráv | Palo Alto Networks Inc | Tesla | Američané | Ceny v zemědělství | Ekonomické uzavírky | Nákupy komodit | Société Générale | Shell | Počet zaměstnaných | Riziko recese | Tržby v eurozóně | Ekonom IHS | Konec roku | Ekonomiky eurozóny | Nesoulad | CAD | Short | Humana | Protiepidemická opatření | Rušení pracovních míst | Snižování sazeb | Prodejní ceny | Důvěra spotřebitelů | Intel | Odhad vývoje HDP | Autoprůmysl | Booking Holdings | Nemovitosti | Visa | Ceny ropy WTI | Spotové ceny | Běžný účet platební bilance ČR | Práce | Odvětví | FOMC | Vývoj trhu | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Lufthansa | Prezident Biden | Průmysl v eurozóně | Hospodářské politiky | Společnost S&P | Konsolidace | Podniky | Měnový pár | Aramco | Nárůst výdajů | Procter & Gamble | Finanční ztráty | Koruna posiluje | Český výrobní sektor | ABB | Volatility | Altria Group | Očkování | Nikola Motor | Index Nasdaq Composite | Ztráta | Rozpočet | UNCTAD | Kraft Heinz | Klíčová rizika | EU a USA | Vývoj na trhu | Listopadové maloobchodní tržby | Vánoce | Autozone | City | Pozitivní vliv | Nejnovější údaje | Pracovní síly | Směřování | Pandemie covidu-19 | Intuitive Surgical | Inflace v české ekonomice | Volkswagen | Nejnovější data | Instrument | Marathon | Potíže v dodavatelských řetězcích | Inflace v eurozóně | Německo | Enel | Americký ISM | Odhady analytiků | Skepse | USD/JPY | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Český index nákupních manažerů | Biden | Ruská centrální banka | ING Groep NV | Objem zakázek | Měnový výbor | Zrychlení růstu | Index průmyslové výroby | COT | Akciový trh | The Guardian | Směrnice | Šíření nákazy | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Ztráty | Eskalace | Důvěra v českou ekonomiku | Německé průmyslové podniky | Automotive | Zpomalování světové ekonomiky | Ministerstvo hospodářství | Bilance | Ceny zemního plynu | USDIDX | Nejvýraznější propad | Hlavní ekonom | Zchlazení poptávky | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Íránské rakety | Vinci | Investování | Kotace | Conference Board index | Pracovní den | Prognóza vývoje | Mzdy | Sazby Fedu | Zadlužení | Index aktivity ve zpracovatelském průmyslu | Merkelová | Obchodníci | Průmyslová výroba v Británii | Ukazatele | Státní dluhopisy | Pozice | Nízká inflace | Americké trhy | Dluhopisy | Stoupající sentiment | Platební bilance | Merck KGaA | Vliv války na Ukrajině | Energetická závislost | Fiskální pomoc | Makroekonomický kalendář | Zakázky německého průmyslu | Situace na trhu práce | PMI indikátor | PacWest Bancorp | Rekordní pokles | Čína | Koruna | Evropský průmysl | Generali Investments CEE | Politické rozhodnutí | ČR | MIFID | Akcie NIO | Nastavení měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Výměny akcií | Firma Alphabet | Zlepšení nálady | Překážky | Microsoft Corp | Olaf Scholz | Časový horizont | Ministerstvo financí | Zasedání centrálních bank | Očekávané Earnings | Vivendi | Guvernér | Ruské zboží | Prodejní pozice | Rezistence | Turecká ekonomika | Společnost Microsoft | Akcie Nikola | USA | Zemědělství | Budoucí podnikání | Zpracovatelský průmysl | Šíření koronaviru | Evropská spotřebitelská důvěra | JPMorgan Chase | Sazby | Letecká doprava | XTB | Aktivita v sektoru služeb | Netflix | Německá automobilka Volkswagen | Hypoindex | Rostoucí úrokové sazby | Ticker | Růst aktivity zpracovatelského sektoru | Oživení podnikatelské aktivity | Německé hospodářství | Miliardy dolarů | Peter Garnry | Zahájení invaze | Lepší zítřky | Jan Frait | Finanční televize | Ceny v průmyslu | Deloitte | Infineon | Německý automobilový sektor | Ocenění | Burze | Durace | Podnikové investice | Meziroční inflace | Výraznější pokles | Sektor služeb | Maloobchodní prodej | American Express | Abu Dhabi Commercial Bank | Saudi Aramco | Riziko | Manulife Asset Management | Palo Alto Networks | Domácí poptávka | Fúze | Premiér Boris Johnson | CBOT | Hamburg Commercial Bank (HCOB) | Pražská burza | VIAC | Role ECB | Výbor ekonomických poradců | Oživení poptávky po službách | Disney | Dodavatelské řetězce | Nárůst počtu nově nakažených | Německé vlády | Průmyslová výroba v září | Německá vládní koalice | ENEL | Další pokles | Očekávání do budoucnosti | Zvyšování úroků | Souhrnný index nákupních manažerů (PMI) | Novo Nordisk A/S | Aktivita v podnikatelském sektoru | Prodeje domů v USA | Tempo růstu průmyslové výroby | Koncern | Americký akciový trh | Průzkum Reuters | Export z Německa | Stav hospodářství | Nákupní manažeři | Tvorba pracovních míst | Pražský PX | Globální vývoj | Prodej | Šíření onemocnění | Tržby v Německu | Euforie | V4 | Home Depot | Výsledek inflace | Nastavení úrokových sazeb | Výhled dalšího ekonomického vývoje | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Data z ekonomiky | Největší ekonomika | Ekonomika USA | Průmyslová výroba | Objem dluhopisů | Setkání OPEC | CISCO | Průmyslové objednávky | Investiční | Průzkum | Berlín | Co se děje na finančních trzích | Bitcoin | HICP | Výkonnost | Změna trendu | Ústup inflace | Zájem investorů | Růst poptávky | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Hospodářské oživení | Budoucnost | Němečtí exportéři | Zhoršení nálady | Tempo růstu spotřebitelských cen | Celkový sentiment | Vepřové maso | Schlumberger | Rozhodování | Obchodní války | Opatření | Walmart | Index S&P 500 | Ekonomická situace | DPA | Závislost | Růst spotřebitelských cen | Česká koruna | Index inflace | Sankce uvalené na Rusko | Prodeje domů | Daně z neočekávaných zisků | Váhání | Pavel Sobíšek | Obchodní konflikt | HDP | Zpráva pro tradery | Investování je rizikové | Restrikce | Maloobchodní tržby | Rozhodnutí bankovní rady | Likvidita | CL | Investiční rozhodnutí | Přehled o dění | Cena bavlny | Výroba automobilů | ASML Holding | Fond | Zlato | Stabilita | Luboš Růžička | PMI index | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | Verizon | Statistici | Hlavní ekonomka | Spekulanti | Restrukturalizace | Objednávky | Inflační očekávání | Stavební výroba | Joe Biden | David Vagenknecht | Čínský vývoz | BH Securities | Výrobní aktivity | Čínské vlády | Komise v přenesené pravomoci | Konsensus trhu | Prezident Světové banky | Estée Lauder | Omikron | Japonský Nikkei | Růst ekonomiky | Index PMI | Pravidla systému obchodování | Ruský ministr financí | CZK/USD | ČNB dnes | Organizace S&P Global | Trhy v USA | Americká centrální banka FED | Komodity | Pandemie v Německu | Výrobní náklady | GSK | Vleklá válka na Ukrajině | Světová ekonomická krize | Miliardy | Výnosy | Velké částky | Výsledky ISM | Blahobyt | Trhy | Vlády | Ceny energie | Caixin | Kryptoměny | Dluhopis | Investiční doporučení | Majetek 500 nejbohatších lidí | Podnikatelská aktivita v USA | Holding | Navyšování cen | Energetická závislost Evropy na Rusku | Koronavirus | Výroba ve zpracovatelském průmyslu | WESP | Kurz EUR | Centrální bankéři | Dollar General | Investor | Zlepšení | Vypuknutí pandemie | Sentiment v eurozóně | Cena kontraktu | Pokles německé ekonomiky | ČTK | PMI pro sektor služeb | Ruské firmy | Měnové podmínky | Výrobci aut | Statistika | Český HDP | Amazon | Americká vláda | ONS | Asijské akciové trhy | Výrobní inflace | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Jerome Powell | Británie | Emerging markets | CEE | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Wall Street | DPH v Německu | Německá inflace | Průlom | Index DAX | Analytik | Aktuální konsenzus ekonomů | Ruská ekonomika | Novo Nordisk | Markit | Analýza | Index MSCI All Country World | Hike | Průmyslové podniky | Manažeři | Spotřebitelské ceny | Chuck Tomes
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot