Tvrdý brexit
Rozbřesk: Pro Bank of England je tvrdý brexit neřešitelnou úlohou
05.02.2019 Bank of England varovala, že tvrdý brexit bez dohody může nastartovat v Británii podobně velké problémy jako velká finanční krize po pádu Lehman Brothers. Je zde ovšem jeden zásadní rozdíl. Nikdo neví, zda by brexit v takovém případě srazil primárně dolů britskou poptávku (investiční a spotřební výdaje - podobně jako v případě velké finanční krize) anebo nabídku (výpadky v nadnárodních produkčních řetězcích by snížily schopnost britské ekonomiky produkovat zboží a služby). Zdá se, že na tom vlastně nesejde. Ale to je omyl. Proti různým šokům nemůže centrální banka ani vláda nasadit stejnou medicínu.
Očakávania od ECB sú stále prehnane pozitívne (a čiastočne aj od BoE a BoC)
04.02.2019 V mnohých krajinách v posledných týždňoch výrazne ustúpili očakávania ohľadom budúceho vývoja úrokových sadzieb:
Nejistota kolem brexitu přetrvává, AUD dnes posiluje
30.01.2019 Přestože byly očekávání před včerejším hlasováním malé, výstup z hlasování byl i tak zklamáním. Shoda nakonec panovala nad několika dodatky, ale hlavně dva stojí za pozornost. První se týkal pravomoci parlamentu vyloučit tvrdý brexit a byl parlamentem odmítnut. Druhý se týkal možnosti prodloužit termín, do kterého by měla Británie z EU vystoupit, a byl rovněž odmítnut. Mayová tak dostala druhou šanci na to, aby zahájila jednání s EU, a to hlavně o tématu irské hranice, které je klíčovou překážkou pro velkou část konzervativců, kteří nechtěli podpořit návrh, který v této oblasti britská premiérka vyjednala. Jak už ale uvedl šéf evropské komise Donald Tusk, EU není ochotna jednat o změnách poté, co více než deset měsíců hledala shodu na původní dohodě. Mayová má nyní na jednání s EU dva týdny a i kdyby se jí podařilo alespoň kosmetické změny prosadit, šance na schválení nové dohody v parlamentu zůstávají malé. Libra se včera dostala na páru s dolarem pod tlak, ale dnes ráno část svých ztrát dokázala zlikvidovat.
Ekonomický kalendář: Brexit a výsledková sezóna
29.01.2019 Britská libra zůstane v centru dění, když obchodníci čekají na výstup z dalšího hlasování o brexitu v britském parlamentu. Za pozornost ale v mezičase budou stát také výsledky americké spotřebitelské důvěry za měsíc leden, nebo týdenní data týkající se ropných zásob od API. Klíčovým tématem zůstává také výsledková sezóna, která v tomto týdnu nabízí záplavu důležitých korporátních dat od největších amerických společností.
Ceny ropy na trhu a jejich vývoj
24.01.2019 V poslední době se čeká na to, zda Rusko na trzích ropy nezahájí cenovou válku se Spojenými státy. Po debatě mezi USA a Čínou na téma obchodní války se nervozita na trzích mírně uklidnila.
Technická analýza: Stabilizace na trhu s ropou
24.01.2019 Ropný trh během posledních několik týdnů zažívá stabilizaci cen, která reflektuje aktuální dění na akciových trzích. Ty se poměrně uklidnily po slibně se vyvíjející debatě mezi USA a Čínou na téma obchodní války. Pravdou je, že jednání zatím nedošla zdárného konce a hrozba další roztržky mezi oběma státy ještě není zdaleka zažehnána. Za lednový růst cen ropy se jednoznačně zasloužila také Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC), která snížila produkci o 751 000 barelů denně. Investoři navíc ocenili fakt, že snížení těžby kartelu nastalo ještě před začátkem platnosti dohody o utažení ropných kohoutků.
Forex: Britská libra dnes znovu posílila
23.01.2019 Britská libra dnes posiluje vůči dolaru. Opoziční Labouristická strana totiž označila za vysoce pravděpodobné, že podpoří snahu zákonodárců o odvrácení odchodu Británie z Evropské unie bez dohody. Kolem 17:05 SEČ si libra připisovala 0,9 procenta na 1,3070 GBP/USD. Euro ve stejnou dobu vykazovalo vůči dolaru nárůst o 0,2 procenta na 1,1388 EUR/USD.
Tvrdý brexit je nejhorší možnost. Dohoda je mrtvá.
18.01.2019 Návrh na postup odchodu Británie z Evropské unie představí britská premiérka Theresa Mayová parlamentu příští pondělí. V úterý 29. ledna budou o plánu B poslanci jednat a hlasovat. Theresa Mayová v dopise vzkázala lídrovi opozice Jeremymu Corbynovi, že není v moci vlády vyloučit bez dohody odchod z EU. Zástupci kabinetu Theresy Mayové se utkaly s kritiky zamítnuté dohody, kterou připravili britští a unijní vyjednavači.
Rozbřesk: Stagnující prodeje aut v Evropě
18.01.2019 Na první pohled to vypadá, že je česká ekonomika vůči aktuálnímu zpomalení nebo dokonce recesi německého hospodářství imunní a dál si drží své solidní tempo. Sice bylo v závěru roku zhruba poloviční ve srovnání s koncem roku 2017, nicméně v daných podmínkách jde stále o velmi dobrý výsledek. Největší tuzemské odvětví – průmysl – zůstává na dráze růstu a jeho trend tak ostře kontrastuje s vývojem, který vidíme v Německu, Francii nebo v Itálii. A zásluhu na tom nepochybně má i automobilový průmysl, který v roce 2018 dosáhl nového historického rekordu co do počtu vyrobených osobních automobilů, když se přiblížil na dohled hranici 1,5 mil. kusů.
Mayová dostala úder pod pás, no moc si obhájila. Hrozba tvrdého brexitu však tlačí britské akcie nadol
17.01.2019 V posledných dňoch sa stala reálnou situácia, ktorej sa snažila britská premiérka Theresa Mayová zabrániť. No neúspešne. Napriek zrušeniu predvianočného hlasovania parlamentu a návštevách európskych lídrov s cieľom podporiť odsúhlasenie návrhu o rozvode Európskej únie (EÚ) s Veľkou Britániou v „kompromisnej“ podobe sa jej nepodarilo nakloniť si väčšinu členov britského parlamentu. Ten tvoril poslednú prekážku k úspešnému dosiahnutiu dohody. Utorkové večerné hlasovanie skončilo s počtom 432 poslancov, ktorí sa postavili proti návrhu súčasnej dohody a v prospech hlasovalo „iba“ 202 poslancov.
Okénko finančního trhu 17.1.2019
17.01.2019 Eurostat dnes potvrdil předběžné odhady cenového růstu v eurozóně za prosinec loňského roku. Podle nich zpomalila celková meziroční inflace o 0,3 p.b. na 1,6 %. Rozhodující měrou k nižší úrovni CPI přispěl propad cen paliv, jejichž spotřebitelské ceny jen s malým zpožděním reagovaly na výrazně nižší ceny ropy na světových trzích. Oproti listopadu tak došlo ke snížení cen paliv o více jak 5 %. Jádrová inflace zůstala nadále utlumená na úrovni 1 %. Poblíž této úrovně se pouze s drobnými výkyvy pohybovala v průběhu celého loňského roku. Přetrvávající nízká úroveň jádrové inflace spolu s postupně zpomalujícím ekonomickým růstem rozhodně ovlivní nastavení měnové politiky v eurozóně. ECB tak nebude muset spěchat se zvyšováním úrokových sazeb, které se očekávalo ve druhé polovině letošního roku. Ve světle dnešních čísel se toto zvýšení ukazuje být méně pravděpodobné.
Rozbřesk: Theresa Mayová pod tlakem, zatímco libra je relativně v klidu
17.01.2019 Theresa Mayová ustála hlasování o důvěře velice těsným způsobem 325 ku 306. I když bezprostředně trhy oceňují “kontinuitu” Mayové, její pozice zůstává nelehká a předčasné volby nemusí být zcela mimo hru. Brusel chce po britské premiérce, aby z parlamentu co nejrychleji dostala seznam bodů k “opravě” v dohodnuté rozvodové smlouvě. Šéf opozice Jeremy Corbyn ale vůbec nechce pustit své poslance k jednacímu stolu, dokud nebude zcela vyloučena z jednání možnost tvrdého brexitu bez dohody.
Komedie zvaná brexit ještě neskončila
16.01.2019 Kontroverzní návrh zákona britské premiérky Teresy Mayové v úterý večer neprošel britským parlamentem. Jak se nejistota projevuje na ekonomických ukazatelích? A jaká budoucnost čeká Velkou Británii?
Německý autoprůmysl i další odvětví varují před tvrdým brexitem
16.01.2019 Německé sdružení automobilového průmyslu (VDA) dnes varovalo, že odchod Británie z Evropské unie bez dohody by mohl mít fatální důsledky. Obavy z takzvaného tvrdého brexitu vyjádřili i zástupci dalších německých průmyslových sektorů. Britský parlament v úterý podle očekávání odmítl dohodu o brexitu, kterou s EU vyjednala premiérka Theresa Mayová.
Rozbřesk: Historická prohra Theresy Mayové, na co budou trhy citlivé?
16.01.2019 Ne, které zaznělo v britském parlamentu při hlasování o brexitu bylo hodně silné. Theresa Mayová prohrála poměrem 432 ku 202 s tím, že proti bylo i 118 poslanců vlastní strany. Libra přitom relativně dobře držela pozice a během včerejška nakonec ztráty smazala. Jde v prvé řadě pravděpodobně o pozitivní reakci na pokračování vládní koalice Theresy Mayové - dnes večer bude sice čelit hlasování o důvěře, ale zdá se, že bude mít dostatečnou podporu. To je dobrá zpráva, protože nové volby by dohodu o brexitu v termínu prakticky vylučovaly.
Grafy dňa: Pravdepodobnosť, že k BrExitu dôjde koncom marca, ďalej kolabuje
15.01.2019 Pravdepodobnosť, že do konca marca Británia vystúpi z EÚ, klesla k 20%. Ešte v novembri pritom bola zhruba dvojtretinová. To zahŕňa tvrdý brexit ako aj vystúpenie s dohodou. Keďže klesá aj pravdepodobnosť tvrdého BrExitu, tak to pomáha libre (@SoberLook):
Akcie strácajú kvôli Číne. GBPUSD je pred hlasovaním o BrExite najvyššie od novembra.
14.01.2019 Čo sa týka globálneho spomalenia, tak rozhodne nepotešili čínske dáta zo zahraničného obchodu, importy aj exporty sa z fázy prudkého medziročné rastu dostali do mínusu. Viackrát sme upozorňovali na to, že vysoký rast čínskeho zahraničného obchodu bol ťahaný predzásobovaním sa pred nábehom ciel, ktoré sa v decembri zastavilo. Nedá sa vylúčiť, že sa ešte tento silnejší rast nakrátko vráti, pretože novoročné clá boli odložené o tri mesiace, mala by to však byť len dočasná záležitosť. Najmä pokiaľ sa Čína s USA nedohodnú na novom usporiadaní vzťahov. Na druhej strane, podobné dáta za december je možné očakávať aj od USA (ktoré sú veľkou časťou protistrany čínskeho zahraničného obchodu), a tieto horšie čísla na oboch stranách konfliktu by mohli uľahčiť dohodu. To však už veľmi hypotetizujeme.
Tvrdý brexit by měl dopad na rozpočet EU
08.01.2019 Výrazné dopady na podobu rozpočtu Evropské unie na rok 2020 by měl "tvrdý brexit", tedy odchod Británie z EU bez uzavřené smlouvy o vystoupení. Novinářům to dnes řekl komisař pro rozpočet Günther Oettinger. Evropská komise (EK) podle něj nyní rozpočet EU na rok 2020 připravuje s předpokladem, že britský parlament smlouvu v lednu schválí a po odchodu Británie z EU 29. března začnou platit její podmínky, včetně přechodného období.
Ozvěny trhu: Ne krize, ale ekonomické zpomalení
03.01.2019 S blížícím se koncem loňského roku jsme v mediálním prostoru zaznamenávali stále více a více chmurnějších předpovědí, jak se letos bude českému hospodářství dařit. Je jasné, že rizika z vnějšího prostředí zůstávají opravdu vysoká, ale nejinak tomu bylo i před rokem. Čelili jsme vyhrocené situaci na jihokorejském poloostrově, Donald Trump se chystal k rozpoutání obchodních válek, v Evropě jsme se těšili na italské volby či vyjednávání o brexitu, báli jsme se výraznějších turbulencí na finančních trzích. Mnoho z těchto rizik se do určité míry naplnilo, přesto o ekonomické či globální krizi opravdu hovořit nemůžeme. Naopak globální ekonomika rostla v roce 2018 v podstatě stejným tempem jako o rok před tím.
Hrozba pokračující obchodní války a tvrdého brexitu stahuje dolů český i německý průmysl
02.01.2019 Zatímco do roku 2018 vstoupil český průmysl pravou nohou a se vší parádou, vystupuje z něj nohou levou a s velkou výstrahou pro rok 2019. Předstihový ukazatel provozních podmínek tuzemského zpracovatelského průmyslu – který zpracovává společnost Markit – ohlásil za prosinec 2018 svůj první pokles od července 2016. To znamená, že podmínky v průmyslové výrobě v ČR se poprvé za takřka dva a půl roku zhoršily. Klíčovým důvodem jejich zhoršení je ztráta dynamiky ekonomické aktivity Německu a v eurozóně.
EK doporučila kroky pro tvrdý brexit
19.12.2018 Sto dní před plánovaným odchodem Británie z Evropské unie zveřejnila dnes Evropská komise (EK) návrhy, jak se připravit na variantu brexitu bez dohody. Jednostranná opatření mají odvrátit nejtvrdší dopad neřízeného odchodu zejména v přeshraniční dopravě či finančních službách. Britskou premiérku Theresu Mayovou, která se v bouřlivé parlamentní debatě o brexitové dohodě střetla s opozičním vůdcem Jeremym Corbynem, podpořila pětice podnikatelských svazů výzvou ke schválení dohody parlamentem.
Po dlhej dobe pozitívna správa z eurozóny – rast exportov prudko poskočil
17.12.2018 Dnes dorazilo po dlhej dobe z eurozóny dobré číslo. Medziročný rast exportov, ktorý bol hlavným faktorom ťahajúc rast ekonomiky eurozóny nadol, poskočil v októbri z 2,8% na najvyššiu úroveň za posledných 11 mesiacov 7,6% a pohybuje sa plus/mínus na úrovniach, kde bol v počas minuloročného boomu.
Druhé referendum o brexitu?
16.12.2018 Pravděpodobnost vypsání druhého referenda o brexitu nebyla dosud nikdy tak vysoká jako v těchto dnech. Důvodem je vnitropolitický chaos v Británii. Konkrétně to, že žádná z možností, které jsou nyní na stole, nemusí získat dostatečnou podporu britského parlamentu. V takovém případě by politici dost možná přenesli odpovědnost za kruciální rozhodnutí opět na lid.
Britská libra krvácí
13.12.2018 Z pohledu na makroekonomické statistiky je na britských ostrovech všechno v pořádku. Ekonomice se daří – nezaměstnanost se drží na 40letém minimu v blízkosti 4 % a růst HDP už nijak nezaostává za eurozónou. Analytik bez povědomí o politické situaci v Londýně by tak nevěřil svým očím, proč libra letos ztrácí oproti americkému dolaru až 13 %.
Okénko finančního trhu 12.12.2018
12.12.2018 Členové konzervativní strany získali dostatečné množství podpisů k vyvolání hlasování o nedůvěře premiérce T. Mayové. To by mělo proběhnout ještě dnes ve večerních hodinách. Pokud by pro odvolání premiérky hlasovalo více než 158 členů, tedy nadpoloviční většina, ocitla by se strana bez lídra. Avšak mezi stávajícími členy se neformuje ani jasný favorit, který by premiérku nahradil. Výběr nového lídra by se tak mohl protáhnout až do ledna, což by ohrozilo plánované datum výstupu Británie z EU koncem března. První počin potenciálního nového premiéra či premiérky by tak bylo odložení plánovaného odchodu na později. Vyostření vztahů ve straně přichází v kritický okamžik a Británii se tak dostává do značné nejistoty. Mezitím se premiérka snaží vyjednat časové omezení setrvání Severního Irska v celní unii s EU, tedy nejkontroverznější části dohody, se kterou mnoho poslanců a spolustraníku Mayové nesouhlasilo. Avšak EU se nestaví kladně k jakémukoliv pozměňování současné dohody. Premiérce tak mnoho manévrovacího prostoru nezbývá a podpory se nedočkává ani od vlastní strany. Pro odpůrce současného návrhu je přijatelnější variantou tzv. tvrdý Brexit – odchod bez smluvního ujednání.
Čtyři možnosti jak se vyhnout tvrdému Brexitu
11.12.2018 Po podpisu rozvodových papírů v Bruselu stačilo britské vládě, aby dohodu protlačila v parlamentu. To se však v posledních dnech ukázalo jako nemožné, protože množství odpůrců vyjednaného rozvodu převážilo jeho zastánce. Britská premiérka tedy byla přinucena okolnostmi zrušit hlasování naplánované na dnešek (11. prosince). Je tedy Velká Británie odsouzena k tvrdému Brexitu, tedy odloučení od EU bez dohody? Sesumírovali jsme možnosti, které má britská vláda, a to až do 29. března příštího roku, kdy by bez další dohody a jednání k tvrdému Brexitu skutečně došlo.
Globálne spomalenie ekonomiky ešte stále nie je horšie ako v rokoch 2014/2016
10.12.2018 Hoci sa ozývajú hlasy o príchode recesie, z nášho pohľadu aktuálne spomalenie pripomína skôr to z rokov 2014/2016 (ktoré si už nikto nepamätá). Tiež za ním nestál jeden faktor, ale kombinácia viacerých:
Po slabém začátku dne se situace na trzích dál zhoršuje. Koruna je ovšem stabilní
10.12.2018 Začátek týdne charakterizuje prodloužení negativního vývoje po pátečním propadu na Wall Street, dále zklamání z poklesu japonské ekonomiky, pokračující obavy ze zpomalování HDP či firemních zisků a nový zmatek kolem brexitu.
Ranní nadhoz finančních trhů 10.12.2018
10.12.2018 Týden započneme tuzemskými statistikami nezaměstnanosti a indexu spotřebitelských cen. Míra nezaměstnanosti podle našich odhadů nalezla v říjnu své dno tohoto roku s hodnotou 2,8 % a v listopadu na těchto hodnotách zůstane. Tomuto přesvědčení napomáhá i překvapivý pokles nezaměstnanosti o dvě desetiny procentního bodu v předchozím měsíci. Trh práce tak podle našeho názoru nedokáže vygenerovat další volné zaměstnance. V prosinci by pak měla míra nezaměstnanosti kvůli sezónním faktorům opět mírně vzrůst. Na dlouhodobě přehřátém trhu práce to však nic nemění.
Top grafy tohoto týdne: GBPUSD, UK100, Měď
04.12.2018 Závěry víkendového summitu G20 v Argentině pomohly rozpoutat vlnu optimismu na finančních trzích. Ten však možná nakonec vydržel kratší dobu, než mnozí doufali. Trhy se už zaměřují na další události - čtvrteční zasedání organizace OPEC ve Vídni a schvalování podmínek Brexitu v britském parlamentu. Už příští úterý přijde hlasování, které rozhodne o dalším osudu libry. Návrh dohody premiérky Theresy Mayové nemá v parlamentu příliš mnoho podporovatelů, i když v následujícím týdnu se může ještě mnohé změnit. Pokud se na GBPUSD podíváme pohledem technické analýzy, tak se nám pár opět odrazil od hladiny kriticky důležitého supportu, který v posledních měsících drží jako skála. Korekci také pomohly data stavebního PMI, i když velká část obchodníků je hlavně ve vleku dění okolo Brexitu. Britská vláda má před sebou kritický úkol: Přesvědčit zákonodárce, že návrh dohody je nejlepším návrhem, jakého šlo dosáhnout.
Okénko finančního trhu 4.12.2018
04.12.2018 Ve třetím čtvrtletí 2018 vzrostla průměrná nominální měsíční hrubá mzda v České republice meziročně o 8,5 % na 31 516 Kč, což po očištění o inflaci znamená reálný růst o 6,0 %. Mediánová mzda, tedy mzda, jejíž hodnota je přesně uprostřed, vzrostla meziročně o 9,8 % na 27 719 Kč. Výrazný nárůst mezd byl zaznamenán v odvětví vzdělávání (13,2 %) a veřejné správě (11,7 %). Nárůst mezd však proniká již i do soukromého sektoru. Kvůli rekordně nízké nezaměstnanosti jsou zaměstnavatelé nuceni navyšovat mzdy, aby si stávající zaměstnance udrželi. Nadále rostou platy ve státní správě a tlaky na další zvyšování především od lékařů a učitelů nepolevují. Proto očekáváme, že v tomto roce porostou mzdy průměrně o 8,4 % a v roce příštím toto tempo mírně zpomalí na 7,8 %.
Ranní nadhoz finančních trhů 4.12.2018
04.12.2018 Americká ISM index ve výrobě za měsíc listopad včera překvapil trh nad očekávání příznivým výsledkem. Místo nepatrného poklesu jsme se dočkali poměrně značného nárůstu z 57,7 bodu na 59,3 bodu, index se tak vrátil ke svým letním vysokým hodnotám. Na pozitivní hodnotě indexu se podílel jak nárůst zakázek, tak nárůst zaměstnanosti, naopak dovoz nepatrně klesnul.
Grafy dňa: Predaje domov v USA pokračujú v poklese. Zásoby domov sú najvyššie od roku 2011.
29.11.2018 Spomalenie na americkom trhu s bývaním pokračuje. Včera opäť sklamali predaje nových domov. Ich pokles má za následok, že pri súčasnom dopyte by sa predali aktuálne inzerované domy za viac ako 7 mesiacov. Takéto vysoké záosoby boli prítomné naposledy v roku 2011. Tento vývoj bude mať pravdepodobne aj sekundárne efekty - čím väčšia je zásoba nových domov, tým menej ich budú developeri stavať, čiže stavebná aktivita by sa tiež mala ochladiť (@LoganMohtashami):
Soutěž pro tradery: Tipněte si ceny instrumentů ke konci roku 2018 a vyhrajte hodnotné ceny!
28.11.2018 Tentokrát jsme připravili něco pro "analytické hlavičky". Tipovací soutěž BOSSA 2018. Do 20. prosince můžete tipovat cenu měnových párů EURCZK, EURUSD, GBPUSD a komodit zlata a ropy. Na konci roku 2018 vybereme 40 z vás, kteří se svým tipem nejvíce přiblížili skutečné ceně. Výherci si mohou vybrat libovolnou cenu dle vlastního výběru.
Summit EU vzkázal Británii, že lepší dohodu o brexitu mít nebude
25.11.2018 Čtyři měsíce před britským odchodem z Evropské unie potvrdil dnes mimořádný summit EU text dohody, kterou se má historicky první odchod členské země řídit. Schválil také politickou deklaraci popisující, jak si obě strany představují budoucí těsnou spolupráci v řadě oblastí, včetně klíčového hospodářství. Prezidenti a premiéři ostatních 27 zemí zároveň poslali jednoznačnou zprávu britské sněmovně, když opakovaně zdůrazňovali, že nynější dohoda je nejlepším kompromisem, jakého bylo možné za 524 dnů vyjednávání dosáhnout, a na dojednání něčeho jiného může Londýn zapomenout.
Britské volby aneb Bylo koze dobře, šla se klouzat na led
12.06.2017 “Bylo koze dobře, šla se klouzat na led“ je rčení našich východních sousedů, které se dle mého nyní celkem hodí k popisu toho, co letos předvedla premiérka Mayová. Ta letos překvapivě vyhlásila předčasné volby, evidentně průzkumy veřejného mínění ujištěna, že utopí labouristickou stranu v krvi a zajistí si ještě větší většinu, než kterou před rokem zdědila od svého předchůdce Davida Camerona.
Rozbřesk: Nekompromisní start jednání o brexitu
02.05.2017 Uplynulý víkend potvrdil strategii, s jakou se hodlají státy EU-27 rozejít s Velkou Británií v rámci tzv. brexitu. Poměrně rychle se shodly na tom, že nejprve je třeba dohodnout se na rozchodu s Británií a teprve poté se začít bavit o uspořádání budoucích vztahů. Primárně jde tedy o to, přimět odchozí zemi dostát všem jejím závazkům a teprve následně nalajnovat hřiště pro svobodný obchod. Zda se to takto podaří, není vzhledem k ráznému až nekompromisnímu postoji Británie preferující souběžná jednání vůbec jasné. Na druhou stranu, pokud by Británie měla všem stávajícím závazkům vůči rozpočtu EU i legislativě dostát, tak by samotný brexit mohl vypadat spíše jako virtuální než skutečný odchod.
Související klíčová slova:
Měsíčník finančních trhů | Zpomalení čínské ekonomiky | Akcie Sony | Agentura AP | Výnosy dluhopisů | Ozvěny trhu | Vývoj | Jakub Seidler | Dolarový index DXY | Online webináře | Australská centrální banka | Allianz | Globální růst | Sázkaři | EUR | Spotřebitelské výdaje | Index spotřebitelských cen | Cable | Itálie | Euro proti dolaru | Stoxx | Negativa hladkého Brexitu | Rozpočet EU | Očekávání | Brokerská společnost Cyrrus | Poslanci | Okénko finančního trhu | Hospodářské dopady tvrdého Brexitu | Pro investory | Stimulační balíček | Trh práce | Dluhová krize | Maďarská měna | Evropská komise | JPMorgan Chase & Co | Investice | Britská centrální banka | DXY | Nervozita | Rozvolnění | MACD | Potenciál | Support | Česká měna dnes | Investiční stratég | Dění na světových burzách | ADP report | Britská libra | NYSE | E.ON | Raiffeisenbank | Oživení ekonomiky | Nákupy aktiv | Garance | Dění na trzích | Boeing | IHS | Impuls | Český statistický úřad | EUR/USD | Spotřebitelé | Saxo Bank | Český průmysl | Patria | Wolters Kluwer | Vývoz v listopadu | COT report | Index spotřebitelské nálady | Aktuální vývoj | Měnový pár GBP/USD | Měnové zasedání | Cenné papíry | Výnos | P/S | Exchange | Goldman Sachs | Apple | Výnosová křivka | USMCA | Vzdělávání | Import | Německý akciový index DAX | ČEZ | Nezávislost centrální banky | Konsenzus ekonomů | Bayer | Odhad HDP | Investiční výhled | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Labouristé | JPY | Investing | Ekonomika Velké Británie | Posilování dolaru | Brent | CEO | Ropné zásoby | Globtrex.com | Stimul | Peníze | Ukazatel | Strach | Šéf ECB | Prognóza | FTSE 100 | Měny | Apetit investorů | Index UK100 | Lockheed Martin | Burza | Hlavní indexy | Bankovní rada ČNB | Bankovní domy | CZK | Burzy | USD/EUR | Hospodářské výsledky | Daimler | Cena ropy brent | Proražení | Posílení koruny | Export | Akcie Bank of America | Dluhopisový index | Vládní opatření | Hrubý domácí produkt | Riziková averze | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Regulace | Andrej Babiš | Nejlepší akcie | Ahold Delhaize | Fitch Ratings | GBP/USD | P.A. | Zvýšení sazeb | Bezpečné přístavy | Americké akciové trhy | Obchodní válka mezi USA a Čínou | UniCredit Bank | MT5 | Finanční trh | EUR/CZK | Růst ekonomiky USA | Pro tradery | Investing.com | Caterpillar | Makrodata | Investoři | OX Capital Markets Ltd | Nejistoty | Zisk | Negativní sentiment | Prezident ECB | MSCI Emerging Markets | Kapitál | Globální akciové trhy | Posílení | USD | Kč/USD | Posilování koruny | Kč/EUR | Depreciace | Dluhopisové výnosy | EURTRY | Odložení brexitu | Německý DAX | Cestování | Total | P/E | Bank of England | Analýzy | Evropské ekonomiky | Nike | François Villeroy de Galhau | Bohatý | Investovat | Den D | Nikkei | HeidelbergCement | Širší index S&P 500 | Rizikové měny | ING Jakub Seidler | Patria Online | S&P | Nákupy dluhopisů | Úroková sazba | NFP | Thyssenkrupp | Hospodářské dopady | Dovoz | Unie | eTrader | Aktuální kurzy | UnitedHealth Group | Německé firmy | Investiční banka | Pozitivní zprávy | Praha | Turecká lira | Asijská seance | Ekonomický kalendář | Nordea | ZEW | Výsledky | Objem | Coca-Cola | Britský finanční regulátor | Ekonomický vývoj | Ekonomické oživení | Inflační tlaky | Siemens | Globální ekonomiky | Bank of America | ČSOB Finanční trhy | Retracement | Finanční instituce | Energie | Prezident | Eurostat | Spotřebitelská nálada v Německu | Lukáš Baloga | Jemný Brexit | BHS | Britské akcie | Ropné společnosti | Oživení v Číně | Ekonom ING | Deprese | Zpráva | Vývoj měnového páru | Bloomberg | Regulátor | Anglie | Firmy | Solární energie | Investiční aktivita | Pfizer | Covestro | Studie | RWE | Ekonomické dopady | Polsko | Ratingová agentura | Dění na finančních trzích | Bankéř | Pohyb kurzu | Členské země EU | Aktuální hodnoty měny | René Remšík | Lukáš Kovanda | Jackson Hole | Zasedání Fedu | HUF/EUR | OPEC | USD/PLN | Stabilní výhled | GBP | Johnson & Johnson | Nabídka | Měna | Centrální banky | Nasdaq | Admiral Markets | Trump | Deficit | Dobré výsledky | Argentinské peso | Zprávy | Dnešní makroekonomické ukazatele | Dolary | Evropské trhy | GBPUSD | Události ve světě | Christopher Dembik | Britský FTSE 100 | Trigger | COPPER | Ceny ropy | Bank of Japan | Evropské akcie | Předstihové indikátory | Americké akcie | BBC | MetaTrader | Earnings | Kongres | Denní rozpětí | České koruny | Vývoj měnového páru USD/JPY | Evropská ekonomika | Komise pro cenné papíry a burzy | Vybrané měny | Reakce trhu | Trh | Komise | Měnová autorita | Australský dolar | Korekce | Sazby ČNB | Vývoj ekonomiky | Největší ekonomika světa | Analytici Patria Finance | Dění na akciových trzích | Francie | Brexit referendum | Volby v Británii | Globální finanční trhy | Yahoo | Index cen průmyslových výrobců | DMA | Americká centrální banka | Posílení dolaru | Propad | Stock | Americké zásoby ropy | GBP/NZD | Rating | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Konzervativci | HDP eurozóny | Vývoz do Číny | Agentura S&P | Očekávání investorů | Koronavirová pandemie | Microsoft | Ropa Brent | Exxon Mobil | Technické analýzy | Vládní dluhopisy | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Kurz dolarů | Exporty | Důvěra | Pravděpodobnost | Index Nasdaq | Ekonomické události | Britské libry | Index spotřebitelské důvěry | Futures | Donald Trump | Spotřebitelská nálada | Downtrend | Graf | Centrální banka | Trumpova administrativa | Přehled | Bossa.cz | Výnosové křivky | LYNX | Inflační vývoj | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | Jádrová inflace | Eurodolar | Agentura Bloomberg | Německý akciový index | Fundamentální faktory | Fed | Akciový růst | Pád libry | Institut Ifo | Odchod z EU | Nízká volatilita | Údaje o inflaci | Akciový index | Reuters | Britská měna | Přebytek zahraničního obchodu | Unilever | Klíčové události ve světě | Zahraniční obchod | Brexit | Chevron | Kompozitní index | Markets | Legal & General Investment Management | Utahování měnové politiky | ProfitLevel | Deutsche Boerse | BHS Štěpán Křeček | VIG | EURUSD | Svíčkový graf | Česká měna | High Yield | Data z amerického trhu práce | Zvýšení úrokových sazeb | Záporné sazby | Obchodování | Výrazné ztráty | Fiskální stimul | Evropské banky | Libra | xPartners | CFD | 3M | Evropská měna | Klouzavý průměr | Příprava | Jednání o brexitu | Obchodování se CFD | Investment | S&P 500 | ING | Airbus | Míra | MT4 | Očekávání analytiků | Ranní nadhoz | Nomura | Investiční banky | Předstihové ukazatele | ASML Holding NV | Růst ekonomiky eurozóny | Fed Funds Rate | Akcie rozvinutých trhů | Vývoj kurzu libry | Japonsko | S&P500 | EBay | ECB | Ceny | Angela Merkelová | CHF | MetaTrader 5 | ČNB | Evropská unie | Devizoví obchodníci | Jiří Rusnok | Pokles | Prognóza ČNB | Znalost | ex | Země EU | Globální rizika | Mercedes | Tržní očekávání | Měny&Sazby | Americká ekonomika | Nová mutace koronaviru | Nejistota | Podpora | Obchodník | Economic | Ekonomické krize | Finanční krize | Index cen | Index PX | Daně | Lídři | OECD | Investment Management | Ekonomiky po koronaviru | Dnešní fundamenty | České HDP | Vyjádření Trinity Bank | Mervyn King | Zisky | FCA | BNP Paribas | Prezident Trump | XTB Akademie | Marže | Globální ekonomika | Boris Johnson | Cisco Systems | Cena zlata | Podnikatelé | Přehled o dění na světových burzách | Světové obchodní organizace | HSBC | Vývoj měnového páru GBP/USD | Trinity Bank | Flash Crash | Růst cen | Momentum | RSI | Exxon | Polská ekonomika | ČSÚ | Zasedání RBA | Šíření viru | Makroekonomické ukazatele | Automobilový průmysl | Zasedání americké centrální banky | Ekonomický a strategický výzkum | USDJPY | Snížení sazeb | Investiční poradenství | Wells Fargo | Rozhodnutí ČNB | Index nákupních manažerů | Růst světové ekonomiky | Opatření proti šíření koronaviru | QE | Cena | CME | Profesionální obchodník | Hospodářský růst | FTSE 250 | Webináře | Odhodlání | Americký dolar | Kartel OPEC | WTI | Světová banka | Bod | Shares | Reserve Bank of Australia | Predikce vývoje | Cena ropy | FTSE | Ekonomové | Inflace | Markéta Šichtařová | Kurzový vývoj | Situace | Domácí měna | Ekonomie | Alphabet | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zkušenosti | Česká ekonomika | Počet žádostí o podporu | Brokerská společnost | Lira | Evropská centrální banka | USD/CZK | Roční výnos | IHS Markit | Vybírat zisky | Světová ekonomika | SAP | Dluhopisové trhy | Maturity | FX | Růst mezd | ISM indexy | Michal Stupavský | Royal Dutch Shell | Kurz | Vývoj HDP Německa | Market | Unicredit | Zasedání Bank of England | Pokles výnosů | Grafy | Tržby | Vytrvalost | Indikátory | Aktivum | Odpor | Analytik ProfitLevel | Propad akcií | Finance | EUR/HUF | Měď | Conseq | Konsensus | Rozvíjející se trhy | AUD | Ranní okénko | Oscilátor RSI | Predikce | Analytici | Splatnost | Kurz koruny | Citigroup | Mario Draghi | Conference Board | Hospodářství | Akciové alokace | EV | Stoxx 600 | Burzovně obchodované fondy | Brexitové dohody | Merck | Globální akciový index | Zasedání ECB | Portfolia | Fresenius Medical | Conseq Investment Management | Poptávka | Měnověpolitické zasedání | NN Group | Deutsche Lufthansa | Vývoz | Světové finanční krize | Theresa May | Recese | Hospodářské vyhlídky | Sazby beze změny | Makro | ASML | FXstreet | Obchodní smlouvy | CZK/EUR | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Výrobní index | HDP v ČR | Alokace | Ekonomický výzkum | Štěpán Křeček | ISM | Mutace koronaviru | Inflace v listopadu | Resistance | Vystoupení z EU | Konsenzus | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Fáze obchodní dohody | Americké indexy | Dávky v nezaměstnanosti | Ratingová agentura S&P | Fitch | Politická nejistota | Přebytek bilance | Doporučení | Brent (OIL) | Rizika | Eurozóna | Růst čínské ekonomiky | Prezident Donald Trump | CySEC | Saxo | Riziková aktiva | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Růst HDP | Benzín | Trend | Obchodovat | Adidas | Pokles sazeb | Míra inflace | Fyzické zlato | Spotřebitelská důvěra | MMF | Velké riziko | EBITDA | Sázkové kanceláře | Indexy | Zvyšování sazeb | ROCE | Výrobní PMI | Japonská měna | Mezinárodní měnový fond | Průmysl a zahraniční obchod | Průmysl | Dluhopisový trh | Makroekonomické strategie | Pozitiva hladkého Brexitu | Rozvolnění protipandemických opatření | Tempo růstu | GfK | Aktivita firem | Francouzská ekonomika | Continental | EasyJet | Bankéři | ETF | Akciové trhy | Globtrex | Německý index DAX | Soutěž pro tradery | Investiční výdaje | Bookmakeři | Rally | Bankovní rada | Členství v EU | Co bude | Intesa Sanpaolo | Payrolls | Aktiva | Použití finanční páky | Yield | Tok investic | Business | GBPJPY | Vladimír Pikora | Drahé kovy | Indikátor | Barclays | Čínská centrální banka | Povídání o trzích | RBI | YouGov | Raiffeisenbank a.s. | Finanční regulátor | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Firma | Akcie bank | Vývoj na finančních trzích | Sentix | Trhy dnes | Pochybnosti | Výsledek voleb | Trinity | FOREX | Sky News | Sentiment | Spekulace | Forexu | Zhoršení pandemie | Růst úrokových sazeb | Fiskální stimuly | Berenberg | Günther Oettinger | Infineon Technologies | Politika | Pozornost trhu | Letecké společnosti | PLN | Vyjádření analytiků | Analytika | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Německá ekonomika | Novavax | Deutsche Bank | SAB Finance | Deutsche Telekom | Poplatky | Výprodej | Forint | Velká Británie | Další vývoj | Lot | Ekonom | Optimismus | Obchodování na devizovém trhu | Trader | Americká výnosová křivka | Fresenius SE | Obchodní spor | Měnové politiky | Předčasné volby v Británii | Akciové indexy | Obchodní válka | Dopady tvrdého Brexitu | Burza dnes | Růst vývozu | Oxford Economics | Ekonomická data | Historická maxima | WTO | Vyzkoušet si trading | Dohoda o brexitu | Zhodnocení | Dolar | Euro | Parita | Výhled | BofAML | Timeframe | Klesající cena | Dividenda | Worldometers | Rada ČNB | Mnoho ziskových obchodů | Kurzy měn | Index pražské burzy | Zpomalení hospodářského růstu | Indexy nákupních manažerů | PayPal | Agentura DPA | Technical analysis | Evropský trh | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Cyrrus | Dobrý výsledek | Klid | Datový kalendář | eBook | Fondy | Komise pro cenné papíry | Walt Disney | Austrálie | DAX | Financial Times | USD za barel | Nikkei 225 | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Asset alokace | New York | Emisní povolenky | Dividendový výnos | Fresenius | Ekonomika | EU | Zpomalení růstu | Situace na trzích | G20 | Erste | Prezidentské volby | Nezaměstnanost | Dolarový index | Evropský akciový trh | Ropa | PT. PROFITFXLEVEL | České vlády | Televize Sky News | DIHK | Klouzavé průměry | Capital Economics | Facebook | Obchodní jednání | Pin Bar | Snížení úrokových sazeb | Zaměstnanost | Profitovat | Irsko | Index MSCI | Rozhodnutí FOMC | Finanční sektor | Hlavní americké indexy | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Thomson Reuters | RBA | Walgreens | Obchod | Eni | JP Morgan | Air Liquide | Britské hospodářství | UnitedHealth | ABN Amro | Globální finanční krize | EIA | Pandemická situace | Rusko | Vysoké riziko | Purple Trading | Poradce | Obchodní den | Obchodní bilance | Spojené státy | Signál | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Britská vláda | EPS | Pips | ADP | Komerční banka | Square | Přijetí eura | BASF | Ropy | Rozdílové smlouvy | Nové žádosti o podporu | Makroekonomická data | Sázky | KBC | Cenový vývoj | Obchodované fondy | Sterling | AXA | BMW | Upozornění na rizika | Fundamentální základ | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ropný trh | Společná evropská měna | United Technologies | Nálada | Eura | Verizon Communications | Nízká nezaměstnanost | Bankovní systém | Organizace | DIW | Gap | Měnové páry | Japonská ekonomika | Stock Exchange | Růst | Příjmy | Počet potvrzených případů | Úspěch | Rizika globálního ekonomického vývoje | Pandemie | Index | Výsledek referenda | Úrokové sazby | Wirecard | Čínský trh | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Jižní Korea | Výsledková sezóna | Zvyšování úrokových sazeb | Engulfing | ISM index | Volby | JPMorgan | Akcie | Růst mědi | Burzovní prázdniny | Tradeři | MSCI All Country World | EUR/CHF | Stabilita | Výkyvy | Volatilní | Aktuální kurzy měn | Banky | Uvolňování měnových politik | Obchodní dohody | Německý průmysl | Okénko trhu | Výdaje | CNY | Olívia Lacenová | Vývoj kolem brexitu | Klesající dolar | Sanofi | Výrobní ceny | Setrvání Británie v EU | Developed markets | Analytický tým FXstreet.cz | Global macro | Aleš Sosnovský | Maďarsko | Výrobní sektor | Ministr financí | Nervozita na trzích | L.F. Investment Limited | Šance | Index MSCI Emerging Markets | Benchmarky | Technická analýza | LVMH | Christine Lagardeová | Očkování proti covidu-19 | Měď (COPPER) | Analytička | ČSOB | Investice do solární energie | Analytik finančních trhů | Středoevropské měny | Ekonomiky | Linde | Měnová politika | Evropa | Zápis ze zasedání Fedu | Next Finance | Žádosti o podporu | Rekordní maxima | Investiční specialista | Norsko | Největší ztráty | Negativní dopad | Americký prezident | Zpřísňování měnové politiky | Ekonom BHS | Britský premiér | Bank of Canada | Bilance zahraničního obchodu | Očekávaný růst | Obchodní dohoda | Měny rozvíjejících se ekonomik | Produkce ropy | Evropská komise (EK) | Repo sazba | Nový Zéland | Kurz dolaru | Prohlášení | Ekonomický růst | Banka | Brexit bez dohody | Dopad brexitu | Krize | Management | BCM | Kvantitativní uvolňování | Panika | High | Investiční činnost | Tesla | Země eurozóny | Dow Jones | Obchodování na forexu | Summit EU | EK | Société Générale | Shell | Konec roku | CAD | Short | Podíl nezaměstnaných | Irská pojistka | Snižování sazeb | Mezinárodní obchod | Výnos dluhopisů | Jak investovat na burze | Capital Markets | Intel | Do čeho investovat | Visa | Práce | Kvartální vývoj HDP | Forex kalendář | FOMC | Oscilátor | Vývoj trhu | Lufthansa | Investiční firmy | Konsolidace | Podniky | Měnový pár | Kanada | Procter & Gamble | Bankrot | Obchodní komora | Finanční ztráty | Akcie firem | Prosincová bilance zahraničního obchodu | Volatility | Očkování | Lehman Brothers | Rozpočet | xStation5 | Vonovia | Klíčová rizika | City | AUD/USD | Volkswagen | Instrument | Inflace v eurozóně | Německo | Czech Fund | Investiční společnosti | Enel | Odhady analytiků | USD/JPY | ING Groep NV | Ztráty na akciových trzích | Index průmyslové výroby | COT | Akciový trh | Ztráty | Japonský jen | Zpomalování světové ekonomiky | FXstreet.cz | Bilance | I-Trader | Beiersdorf | Hlavní ekonom | NZD | EUR/GBP | Vinci | Finančníci | TradingView | Conference Board index | Mzdy | HDP v eurozóně | Merkelová | Obchodníci | Ukazatele | Státní dluhopisy | Pozice | Dluhopisy | Trading | Platební bilance | Merck KGaA | Makroekonomický kalendář | Bank of New York Mellon | Akciový index DAX | Uvalení cel | Rekordní pokles | Čína | Koruna | ČR | Nastavení měnové politiky | Microsoft Corp | UK100 | KOSPI | Ministerstvo financí | Kapitálové trhy | Zasedání centrálních bank | Očekávané Earnings | Vivendi | Guvernér | Low | EURGBP | John Hardy | Rezistence | Úrokový diferenciál | USA | OX Capital Markets | Šíření koronaviru | Společnost Cyrrus | JPMorgan Chase | Sazby | XTB | Analytický tým | Ticker | Vladimir Putin | Proražení rezistence | Německé hospodářství | Forwardový kurz | Infineon | Zahraniční forex | Burze | Durace | Investovat peníze | Meziroční inflace | Sektor služeb | Maloobchodní prodej | American Express | Financial Conduct Authority | Riziko | Premiér Boris Johnson | Stimuly | Pražská burza | VIAC | Ekonomika Japonska | Americký ministr financí | Disney | Zpřísňováním měnové politiky | Vysoká rizika | Další pokles | BCM Begin Capital Markets CY | Nová vakcína | Henkel | Obnova ekonomiky | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Politico | Euforie | BOSSA | Bez rizika | GBP/JPY | Britské volby | Největší ekonomika | Ekonomika USA | Průmyslová výroba | CISCO | Průmyslové objednávky | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Investiční | Průzkum | Index Stoxx 600 | Bitcoin | Výkonnost | Tisková konference Fedu | Akcie v Evropě | EURCZK | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Steen Jakobsen | Vakcína | Obchodní války | Walmart | Distribuce | Index S&P 500 | Referendum | DPA | Česká koruna | Kurz české měny | MIC | Krizový balík | Štěpán Hájek | HDP | Londýnský index | Maloobchodní tržby | CL | Investiční rozhodnutí | Přehled o dění | TopForex | Fond | Zlato | Kurzy | Oddělení forexu | Slušný zisk | Tiering | Korporátní dluhopisy | ABC | Bitcoin rally | Deutsche Post | Čínský vývoz | G7 | Jak investovat | Sony | Růst ekonomiky | Index PMI | Demo účet | CZK/USD | Americká centrální banka FED | Komodity | Výnosy | Index FTSE 100 | Eva Čerešňáková | Trhy | Kryptoměny | Dluhopis | Průmyslové kovy | Koronavirus | Centrální bankéři | Kurz koruny vůči euru | Investor | Britské firmy | ČTK | Fundamenty | Americká vláda | Analytici Patria | Asijské akciové trhy | Španělsko | Jerome Powell | Británie | Emerging markets | IBEX | Česká národní banka | Wall Street | Alokace aktiv | Průlom | FocusEconomics | Index DAX | Firemní výsledky | Základní úroková sazba | Analytik | Aktuální konsenzus ekonomů | Markit | Analýza | Index MSCI All Country World | Průmyslové podniky | Spotřebitelské ceny | Astrazeneca
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot