Fundamentální analýza
Informace o HDP v USA v minulém týdnu velice pozitivně překvapila, protože očekávaný růst o 4,9 % byl překonán o 0,3 %. Americká ekonomika tedy ve 3. čtvrtletí rostla o 5,2 %. Optimistický vývoj ukázal také Fedem preferovaný ukazatel inflace PCE index, který za měsíc říjen dosáhl 3,5 % (předchozí měsíc 3,7 %).
Tento týden nás čekají horká data z amerického trhu práce (pátek) a příští týden (středa) bude poslední zasedání Fedu v tomto roce. Očekávání trhu je, že Fed ponechá sazby na aktuální úrovni, tedy 5,50 %. Trhy již také počítají se scénářem, že v roce 2024 dojde k jejich snižování.
Toto je však již v cenách akciových indexů započítáno, proto by mohlo v prosinci dojít k vyšší volatilitě. Místo „honění“ vstupů v rozjetém trendu by se tak trpělivým obchodníkům mohlo vyplatit počkat na vhodný moment po zasedání Fedu a svézt se na očekávané Santa Claus rally, která nastává několik posledních dnů v roce.
Technická analýza
Index S&P5 00 prakticky otestoval rezistenci, která je u hodnoty 4 600 USD a otázka je, jaký by mohl být další scénář. Break nad 4 600 by mohl připravit cestu k úrovni kolem 4 800 USD, kde je all-time high. Zdá se však, že akcie začínají „váhat“, jakým směrem se dále vydají, protože se posledních několik dnů pohybují v konsolidaci.
Index sice je stále v silném rostoucím trendu, ale protože v pátek budou reportována data z amerického trhu práce, a protože v příštím týdnu nás čeká poslední zasedání Fedu v tomto roce, tak nelze vyloučit, že by si akcie před těmito silnými katalyzátory vzaly oddechový čas a provedly nějakou menší korekci směrem k nějakému silnému supportu.
Tím je například hladina 4 400 USD, která by mohla být vhodným vstupem pro swingové obchodníky, kteří by chtěli spekulovat ve směru long.
Graf č.1: Index SP500 na D1 časovém rámci
Na NASDAQ je vývoj podobný ovšem s jedním zásadním rozdílem. Likvidita, která byla nad rezistencí v oblasti 15 920 byla jasně vybrána a cena se v pondělí poměrně silnou svíčkou vrátila pod tuto hladinu, kde po více než 10 dnech opět uzavřela. To by mohlo značit začátek korekce rostoucího pohybu a mohlo by to také napovědět, jak by se mohl v příštích dnech chovat index SP 500, protože mezi těmito indexy je korelace.
Celkově je index v býčím trendu, a proto by swingoví obchodníci mohli hledat spíše příležitosti k obchodům ve směru long. Nejbližší support pro možné vstupy je u hladiny 15 500- 15 600. Silný support je v oblasti kolem 15 350.
Graf č.2: NASDAQ na D1 časovém rámci
Opomenout nemůžeme zlato, na kterém došlo k mimořádně zajímavé situaci, protože cena zlata vytvořila nové all-time high. V pondělí v asijské seanci došlo k prudkému rostoucímu pohybu, kdy zlato překonalo rezistenci na 2 074 a během několika minut dosáhlo na 2 135 USD za unci, aby se o chvíli později dostalo zpět pod 2 074 USD za unci. Cena v pondělí uzavřela na 2 029 USD za unci.
Graf č.3: Zlato na týdenním časovém rámci
Došlo tedy k vybrání likvidity nad rezistencí, které je prokázáno falešným breakem. V takových situacích se zdá, že se miska vah obrací ve prospěch shortařů, kteří očekávají, že po prudkém růstu, který nastal počátkem října, by tak mohl nyní přijít čas ke korekci.
CFD (Rozdílové smlouvy) jsou složité nástroje, u kterých je vysoké riziko rychlé ztráty peněz v důsledku pákového efektu. U 71.65 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD (rozdílovými smlouvami) u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých prostředků. Obchodování s cizími měnami na marži s sebou nese vysokou míru rizika a nemusí být vhodné pro všechny investory. Vysoká míra pákového efektu může působit ve váš prospěch, ale i neprospěch. Než se rozhodnete obchodovat foreign exchange , měli byste pečlivě zvážit své investiční cíle, úroveň zkušeností a ochotu riskovat. Existuje možnost, že byste mohli přijít o část nebo celou svou počáteční investici, a proto byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit. Měli byste si být vědomi všech rizik spojených s obchodováním foreign exchange a v případě pochybností byste měli požádat o radu nezávislého finančního poradce. Veškeré názory, zprávy, výzkumy, analýzy, ceny nebo jiné informace obsažené v tomto dokumentu jsou poskytovány jako obecné informace k trhu a nepředstavují investiční poradenství. Společnost L.F. Investment Limited nepřebírá odpovědnost za jakoukoli ztrátu nebo škodu, zejména včetně ušlého zisku, které mohou přímo nebo nepřímo vzniknout v důsledku toho, že použijete nebo se spolehnete na tyto informace. Purple Trading je kyperská národní ochranná známka (č. 85981), národní ochranná známka Spojeného království (č. UK00003696619) a ochranná známka Evropské unie (č. 018332329) vlastněná a používaná společností L.F. Investment Limited, 11, Louki Akrita, CY-4044 Lemesos, Kypr, licencovanou kyperskou investiční společností regulovanou institucí CySEC, s licencí č. 271/15.
text