V dnešním Praktickém okénku se podíváme na dva ziskové obchody, které byly realizovány na základě dvou rozdílných myšlenek. První obchod byl trendový s dobou trvání téměř dva dny, zatímco druhý obchod byl intradenní s délkou okolo 45 minut. Jednou technická analýza, podruhé Market Profile (MP). Pojďme tedy na to.
AUD/CHF – H1
Long obchod byl realizován ve směru trendu, kdy trh velmi dobře respektoval hodnoty rostoucí trendové čáry. Po identifikaci trendu bylo potřeba počkat, až trh „otevře cestu“ na vyšší hodnoty, což se stalo díky testu rezistentní zóny. V tomto případě bylo možné brát i short obchod, ale jednalo by se o proti trendový náhled, což si vyžaduje agresivnější práci se stop lossem a mnohdy i sníženou ziskovost.
Obchod jsem otevíral pomocí dvou čekajících limitních příkazů, přičemž první byl umístěn před nejbližší support a druhý podle struktury trhu na nižším časovém rámci. Poté, co trh opustili prodejci vyčerpaní technickou korekcí, trh pokračoval v predikovaném směru.
Poněkud náročnější na psychiku bylo provedení větší korekce, která byla vedena ze zisku do ztráty, ovšem trend byl v tomto případě silnější. Trh opět podržela trendová čára, od které si trh již bez obtíží došel pro můj take profit.
GBP/USD – M5
Tento obchod byl realizován v rámci intradenního náhledu. Pro analýzu trhu jsem použil metodu volume profile, díky které jsem mohl v trhu identifikovat supportní zónu, na které jsem se rozhodl spekulovat na odraz ve směru long. Trh se v té době nacházel v mírně klesajícím trendu s poměrně výraznou volatilitou, což byl jasný signál, že není možné počítat s nějak výrazným cenovým pohybem.
Reakce trhu na support byla rychlá a agresivní a trh během 45 minut ukončil obchod na profitu. Stop loss, který je zobrazen na obrázku, není na své původní hodnotě. Počáteční SL jsem umisťoval tradičně pod low supportu. Ovšem pozici jsem během obchodu řídil, přičemž jsem jej po nákupní aktivitě v první svíčce utahoval pod low reakce, čímž jsem minimalizoval riziko ztráty.
Děkuji za přečtení,
Martin Klass